Автор Тема: Фалшификатите и фалшификаторите  (Прочетена 7146 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Фалшификатите и фалшификаторите
« -: Май 12, 2014, 10:08:33 am »
Снощи ми хрумна това заглавие - мисля, че такава тема още не сме коментирали, а би било интересно.

Според вас какви акценти и каква специфика трябва да има в хороскопа на един добър фалшификатор? Какво може да говори за интерес към такива занимания? Да създадеш майсторски нещо подправено, неистинско, но същевременно почти идентично с оригинала?

Ако може да се намерят карти на прочути фалшификатори, където да има точен час на раждане, темата ще е полезна и от практическа гледна точка.

Тук говорим за фалшификатори на пари, фалшификатори на подписи и документи и за тези, които фалшифицират произведения на изкуството. В последното има доста творчество и може да се каже, че се доближава до изкуството.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #1 -: Май 12, 2014, 10:25:13 am »
Сещам се за филма "Хвани ме ако можеш" с Леонардо Ди Каприо, който е по действителен случай за фалшификатора Франк Абигнейл.  http://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Abagnale

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #2 -: Май 12, 2014, 10:25:42 am »
Аз съм недостатъчно добър художник, но пък за сметка на това имам много точно око за фалшификатор т.е. да прерисувам едно към едно нещо нарисувано от някой друг.


И аз съм така. Не знаех, че можеш и да рисуваш.  :)

---
Някои го умеят, но не го правят, а други използват активно тази способност с цел извличане на облаги. Къде е границата - астрологично? (задавам въпроса като тема за дискусия)

« Последна редакция: Май 12, 2014, 10:31:43 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #3 -: Май 12, 2014, 10:51:08 am »
Тези с картините не са баш фалшификатори,в смисъл с мошенически нюанс.Много художници работят кописти,особено в Бг масово рисуват копия по поръчка за западни клиенти.Интересно ми стана нещо от сорта на Папеса Йоанна,ама няма дата на раждане.Сетих се за един немски дует от 90те години-"Мили Ванили",получиха Грами,а после ги разобличиха,че са само красиви кукли мърдащи устни,а други пеят вместо тях.Включиха ги в топ10 на фалш.Тук има инфо и карта на единия красавец: http://www.astrotheme.com/astrology/Rob_Pilatus

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #4 -: Май 12, 2014, 12:00:03 pm »
И при Кривия и при "моя красавец" виждам любезната намеса на Юпитер и Меркурий в съвпад+северен възел.Меркурий май не случайно си носи и мошеническо-интелигент тъмна слава.И при двамата Сатурн удря по едно рамо с положително аспектче към съвпада.Успяват както и да материализират "престъпен ум",така и да получат осъждане,разобличение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #5 -: Май 12, 2014, 12:18:44 pm »
Меркурий се свързва и с плагиатството, особено ако е сило изявен – в знак на есенциално достойнство/недостойнство, на видно място в хороскопа, в съвпад с нодалната ос... А Раху при индийците точно това символизира – майя, т.е. илюзията, а също така фалшивия блясък. Комбинация Раху/Юпитер може да даде и човек, който привидно изглежда много морален/религиозен, но това е фалшиво впечатление, позьорство за пред хората... Също така може да показва и човек, чиито философски изгледи са доста по-различни от общоприетите. Не бих подценявала и комбинацията Меркурий/Марс – дава сръчност, ловки хора, умение да се измъкваш от неудобни ситуации, бързина и ефективност, когато е необходимо.


---
Започнах да го пиша, без да погледна картата. интересен пример - Меркурий е есенциалон силен, има съвпад с Юпитер и СЛВ в Близнаци, при това е в т-квадрат с Марс, Уран, Плутон в Дева и Сатурн в Риби. Ето го и аспекта Меркурий/Марс, но заради влиянието на малефици не се е изявил в особено положителна насока, използвал си е потенциала за не особено етични цели.

« Последна редакция: Май 12, 2014, 12:21:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #6 -: Май 12, 2014, 01:46:39 pm »
Какъв е подтикът,мотивацията  да си фалшификатор ?!?
 За кое се изисква повече умения-да сътвориш оригинал или да сътвориш фалшификат?!?
Какво запълва тръпката,покачва адреналина от този начин на себеизразяване ?!?
Къде , кога  и защо (място,среда ,времеви период,възраст ) са" стартирали" същите ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #7 -: Май 12, 2014, 01:53:33 pm »

 За кое се изисква повече умения-да сътвориш оригинал или да сътвориш фалшификат?!?


За тръпката не мога да кажа кога е по-силна.
На някои именно това им вдига адреналина – да създадат гениално и съвършено копие, което почти по нищо да не се различава от оригинала.

В наши дни, когато отвсякъде се бълват тонове информация и копи-пейстът за някои се е превърнал в стил и начин на живот, тази меркуриева тема става особено актуална.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #8 -: Май 12, 2014, 02:21:09 pm »
Процентно това е професия на мъжете :
Луна/психични домове,ИЦ-среда,място ,нужда,призвание,"неразпозната" психика;имитация
Венера -силно поставена,не само по знак/дом ,а и силно аспектирана -самооценка,талант
Луна /Венера в напрегнат аспект или пък не се "виждат" срещу подтиснат Марс -в търсене на жената -богиня
Меркурий в знак,дом ,аспект от/към Венера-творчески умения/имитация  "+" Сатурн /6-ти дом ,за ангажираност и фина настройка,опитност
АСЦ -защо ?!?
Слънце,оста 5/11 -да дадеш живот на оригиналът,по един съвършен начин (Уран )
Риби/Нептун във връзка с АСЦ/МЦ-да не знаят другите какво виждат
И разбира се ...Юпитер ,за късмет. ;)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #9 -: Май 12, 2014, 09:00:20 pm »

[/quote]
Какъв е подтикът,мотивацията  да си фалшификатор ?!?
 За кое се изисква повече умения-да сътвориш оригинал или да сътвориш фалшификат?!?
Какво запълва тръпката,покачва адреналина от този начин на себеизразяване ?!?
Къде , кога  и защо (място,среда ,времеви период,възраст ) са" стартирали" същите ?!?  :)


Користна цел  :) .

Да си копист не е толкова трудно, така или иначе в днешно време много неща са един копи пейст - този краде от онзи, а той пък откраднал може би от оригиналът, един безкраен процес на напластяване на едно и също. За другото се изисква дързост на въображението най-малкото.

Като дете обичах да оцветявам всякакви албуми и след това да ги прекопирам на бели листа, като ученик бях скицирал цяла карта на света и бяха изумени в училище.
Е можех и да си фалшифицирам съвсем спокойно и извинителните бележки за отсъствия - все едно са написани и подписани от родителите ми/така и никой не се усъмни/ .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #10 -: Май 13, 2014, 09:38:52 am »
Santi,не мисля ,че целта при "профи' фалшификаторите е с едничката користна цел,а статуса да си "най-великият " в занаята,или пък да е толкова голям емоционално-психичния дефицит ,в посока параноя ,че се вживяваш в образа на оригинала ,свръхадреналин от изпитаната емоция...?!? :)
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #11 -: Май 13, 2014, 11:59:10 am »
Според мен единствената разлика между твореца оригинал и фалшификатора (много грозно звучи това) е идеята и вдъхновението за образа, които се дават на оригинала. Веднъж появи ли се, смятам, че уменията и на двамата за довършването на нещото са еднакви.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #12 -: Май 13, 2014, 01:53:13 pm »
Поставям картата на мой роднина, макар че не знам дали се вписва изцяло в темата тъй като при него основното е мошеничеството.

Фалшифицира почти всичко, което е ценно - предимно документи и други неща забранени от закона. Иманяр е. Лъже умело, заблуждава много - истински актьор. Преди години влизаше да краде, предимно си избира старинни къщи :-X Благодарение на баща си винаги се измъква. И от нас е задигал разни неща - предимно предмети. А каквото е взел на заем никога не го е върнал, за пари да не говорим. Редовно си правеше пури от $100 банкноти  :-\
Основното при него е, че не е от липсата на средства, а имам някак усещане, че тези дейности му са като хоби без да осъзнава какво извършва. Кефи се да прецака другия и него дим да го няма.
Беше навъртял голяма сума пари за разговори по еротични телефони, когато бяха бум през 90-те. Сега с търсачката, търсейки го по име видях, че се е преместил в сайтовете за запознанства.
А между другото, винаги си избира какички... :012:

За съжаление не му знам точния час!
« Последна редакция: Май 13, 2014, 01:55:11 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #13 -: Май 13, 2014, 02:19:04 pm »
А в примера, даден от Романтика, не знам дали за майстор-фалшификатор да търсим астрологични указания или за особено нагъл и безочлив човек.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #14 -: Май 13, 2014, 02:32:15 pm »
То и аз не приемам изкуствено наложени авторитети, особено некомпетентни, но с това не ощетявам никой. Тъй че в случая не бих казала, че може да се класифицира като наглост. А за нагли хора имам други примери, не са за тук.
« Последна редакция: Май 13, 2014, 02:34:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui