Автор Тема: Медицинска астрология  (Прочетена 12840 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Медицинска астрология
« Отговор #60 -: Юни 20, 2017, 10:20:54 am »
Афликирана Луна. При едни се изразява с операции за естетически корекции, при други с хранителни разстройства.
В женска карта аспектите на Сатурн към Луната ззадават ниска самооценка в комбинация с нереално завишени лични стандарти за това каква трябва да е жената.
Например една Луна в тао с Юпитер и Сатурн би дала хранително разстройство. На теория и най-общо е това.
Друг показател може да бъде Луната по оста на възлите. Но ако искаш да разбереш хранителните навици на някого - първо виж как е поставена Луната в картата.

За преодоляването едва ли ще помогне астрологията.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Медицинска астрология
« Отговор #61 -: Юни 20, 2017, 03:13:19 pm »
Анорексията е резултат/симптом и най-често се повлиява в годините, когато съзрява младата жена или периода на Венера- 14-21 г. Според мен е по-добре да се разгледа Венера,7-ми дом, 10-ти дом,  Везни, Риби къде попадат и как са свързани със социалните планети Юпитер, Сатурн. С  Луна(та) реагираме на типа липси отразени от анорексията, когато е заболяване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Медицинска астрология
« Отговор #62 -: Октомври 10, 2017, 11:08:11 am »
Помагайте- трябва да вадя зъб. Зная, че луната не трябва да е в Овен или Козирог. Добре е да е във Везни, но при мен когато е във Везни ми прави квадратури към Стелиума и затова ми се струва, че е най-добре да е във Водолей. Има ли други благоприятни знаци за Луната, когато вадим зъб?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Медицинска астрология
« Отговор #63 -: Октомври 10, 2017, 02:35:43 pm »
Помагайте- трябва да вадя зъб. Зная, че луната не трябва да е в Овен или Козирог. Добре е да е във Везни, но при мен когато е във Везни ми прави квадратури към Стелиума и затова ми се струва, че е най-добре да е във Водолей. Има ли други благоприятни знаци за Луната, когато вадим зъб?
Вадиха ми зъби при Луна в козирог и при Луна във водолей, без снимка, и не съм имала проблеми по време на интервенцията или след това.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Медицинска астрология
« Отговор #64 -: Октомври 11, 2017, 06:48:18 am »
С Луна във Водолей и на мен са ми вадили и мина леко. Така или иначе се оказа, че на датата, която смятах за удобна от гл.т. на Лунното разположение няма да работи моят зъболекар. Като мине събитието ще споделя.  :)

Събитието мина давам ОВ- операцията мина леко, луна в Скорпион. Вярно,че е в падение там, но на мен ми пускаше тригони към светилата и наистина беше по-добре отколкото предходната операция отново на зъб преди две години, тогава луната беше във Водолей.
« Последна редакция: Октомври 23, 2017, 12:30:49 pm от rodopis »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Медицинска астрология
« Отговор #65 -: Януари 30, 2019, 12:33:42 am »
Кои са показателите за "мързеливо око"?
В картата, която разглеждам са засегнати и двете светила от малефици и бенефици. Луната от упр. 4, който е в 1-ви и Слънцето съвпад с Меркурий и квадрат с от упр. 10 в 8-ми, на който Меркурий е диспозитор. Той пък е диспозитор на упр. на Слънцето. А упр на Слънцето точен квадрат с Луната. Луната е в Лъв.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 05:56:43 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Медицинска астрология
« Отговор #66 -: Януари 30, 2019, 08:03:07 am »
Главата е по Овен обаче за очите дават Слънцето-дясното око на мъжа и лявото на жената, Луната-лявото око на мъжа и дясното на жената. Гледа се и кои планети поразяват светилата.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Медицинска астрология
« Отговор #67 -: Януари 30, 2019, 08:28:12 am »
Понеже "мързеливо око" или амблиопия се случва в ранна детска възраст и се лекува най-добре до 7г, не би ли трябвало да е свързана със Сатурн, си мисля?  :017:
Три от планетите, които аспектират светилата са в изгорен път, via combusta, ако има значение. Една от които е Сатурн, упр. 1
Първи период за дневно раждане е на Слънцето, в случая проблемът е открит в 3-ти клас.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 08:59:59 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Медицинска астрология
« Отговор #68 -: Януари 30, 2019, 12:50:21 pm »
Понеже "мързеливо око" или амблиопия се случва в ранна детска възраст и се лекува най-добре до 7г, не би ли трябвало да е свързана със Сатурн, си мисля?  :017:
Три от планетите, които аспектират светилата са в изгорен път, via combusta, ако има значение. Една от които е Сатурн, упр. 1
Първи период за дневно раждане е на Слънцето, в случая проблемът е открит в 3-ти клас.
[/size]В Меркуриева възраст.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Медицинска астрология
« Отговор #69 -: Януари 30, 2019, 01:17:38 pm »
Понеже "мързеливо око" или амблиопия се случва в ранна детска възраст и се лекува най-добре до 7г, не би ли трябвало да е свързана със Сатурн, си мисля?  :017:
Три от планетите, които аспектират светилата са в изгорен път, via combusta, ако има значение. Една от които е Сатурн, упр. 1
Първи период за дневно раждане е на Слънцето, в случая проблемът е открит в 3-ти клас.
До 7г период на Луна.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Медицинска астрология
« Отговор #70 -: Януари 30, 2019, 02:15:57 pm »
Комбинациите са различни, но основно наранени светила и асцендент. В тази карта по-скоро аспект от Сатурн, предполагам.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Медицинска астрология
« Отговор #71 -: Януари 30, 2019, 03:33:12 pm »
Кои са показателите за "мързеливо око"?
В картата, която разглеждам са засегнати и двете светила от малефици и бенефици. Луната от упр. 4, който е в 1-ви и Слънцето съвпад с Меркурий и квадрат с от упр. 10 в 8-ми, на който Меркурий е диспозитор. Той пък е диспозитор на упр. на Слънцето. А упр на Слънцето точен квадрат с Луната. Луната е в Лъв.
Луната на колко градуса е в Лъв, понеже на 7гр е звездата Презепа ( Praesaepe), която има природа на Луна и Марс, и влияе на зрението, особено ако съвпада с Луна, която е наранена.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Медицинска астрология
« Отговор #72 -: Януари 30, 2019, 06:40:11 pm »
Акрукс, на 3*47"
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 07:01:27 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Медицинска астрология
« Отговор #73 -: Февруари 03, 2019, 10:06:03 pm »
Краят на по-миналата година, началото на миналата,имах остър панкреатит. Имам още няколко проблема, дребни, на стомаха също.
Кои домове, планети и аспекти да гледам във тази връзка?
Планети в Дева и Рак, имащи отношение към сигнификаторите на здравето, 1,6, 12 домове, Луна, Меркурий твърди аспекти към тях.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“