Автор Тема: Мидпойнти  (Прочетена 12865 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Мидпойнти
« -: Май 14, 2014, 09:45:01 pm »
Използвате ли тази техника за средните точки ,имате ли наблюдения как реагират при транзит,прогресия ,дирекция ,в синастричните карти? Какво още казват в натала ?
« Последна редакция: Май 15, 2014, 06:10:14 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Какво общо търсим м/у 45, 135 и мидпойнти?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Реагират, особено ако няма мажорни аспекти, което е рядко, но при карти тип "купа", може да се случи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Реагират, особено ако няма мажорни аспекти, което е рядко, но при карти тип "купа", може да се случи.

Enigma,лични наблюдения ,опит?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Какво общо търсим м/у 45, 135 и мидпойнти?

Всички точки, които сключват аспекти кратни на две, се намират на оста на МП. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Всички точки, които сключват аспекти кратни на две, се намират на оста на МП. :)

не това им е интересното на мидпойнтите, по-интересно е, ако там има трета точка

или говориш за нещо друго?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Enigma,лични наблюдения ,опит?!?
Личен опит-45 гр венера-слънце, работи като откачено. Подцених го, но -факт е, има го влиянието. В музиката минорът никога не е бил маловажен, бил е ян просто, а не ин.
Ти наблюдавай 135 там, където няма 90, и/или 180 и ще забележиш същото, предполагам.
Тълкувания-работят подсъзнателно минорните аспекти. Друго-различно-постоянноповтарящ се " проблем" по значението на планетите, с който проблем се свиква, става ежедневие. НИ нам това дали значи-отработен.
Тук теорията отстъпва на статистиката, според мен. Това с минорите-трябва да се проследи, конкретно, с хора...и карти.
Но съм срещала 3 такива карти-без мажорни аспекти, остават минорните и полупунктовете.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
енигма, какво имаш на мидпойнта слънце/венера?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
енигма, какво имаш на мидпойнта слънце/венера?
Нищо, освен опозиция от нептун, но с робис 03 градуса. Не знам дали да я зачета.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Нищо, освен опозиция от нептун, но с робис 03 градуса. Не знам дали да я зачета.

ми...уж до 2 макс, даже повечето казват до 1*

а само 45* ли работи, другите точки по мидпойнта дават ли нещо?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Нямам други срединни точки.... :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
хм, значи продължавам да не разбирам...?

да не би да искаш да кажеш, че слънже/венера са ти на 45*?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
хм, значи продължавам да не разбирам...?

да не би да искаш да кажеш, че слънже/венера са ти на 45*?
Абсолютно, това казвам. :72: При това има мажорни аспекти, но и този работи, например при дирецкия-съвпад венера със слънцето.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Абсолютно, това казвам. :72: При това има мажорни аспекти, но и този работи, например при дирецкия-съвпад венера със слънцето.

Мерси, енигма, разбрах сега :)

Рени, ти това ли питаш?
Аз реших, че те интересуват мидпойнтите и тъкмо разглеждах репорта на Майкъл Мюнкаси за теглото на мп

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Papy,интересуват ме мидпойнтите ,а не ъгловите разстояния между планетите с дъга 45* и 135*.

МП Слънце/Луна  9* Овен/Везни/Рак/Козирог (180* ,90*  ) и 24 * Телец/Лъв/Скорпион/Водолей -това са всички точки/планети  на 45*/135* попадащи на оста МП Слънце/Луна ,просто значението на същите тук е значимо в пъти ,отколкото разглеждайки ги като минорни в натала ,затова така пуснах темата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“