Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645791 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3120 -: Март 04, 2017, 11:39:04 am »
Сънувах змия, неголяма. Бях в стария ни апартамент, видях я, но реших, че ми се е сторило. После обаче пак я видях как се пъхна под едно легло, при което аз изтърчах от стаята и започнах да търся в телефона си как да набера гражданска защита. Като се събудих бях с едно такова усещане, че под мебелите може да изпълзи нещо, много неприятно усещане. :(
Недоизяснени въпроси /битови, имуществени и т.н./ от миналото, които могат да предизвикат дребни сплетни?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Сънувах...
« Отговор #3121 -: Март 04, 2017, 05:47:24 pm »
Не ми хрумва нещо подобно, но ако са само сплетни...добре.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3122 -: Март 05, 2017, 02:48:20 pm »
 тази нощ сънувах дядо ми, който почина през януари 99-та на ненавършени 90г.
не си спомням детайлите около съня, какво си говорех с него, помня само, че се събудих с добро настроение, а не напрегната от съня
друго, което запомних от съня са различни видове домашни животни, отваряне на врата към тях, но като се събудих забравих какви бяха различните животинки в двора, запомних само в края отляво, че се дърпаха и подскачаха три млади бика, завързани здраво  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #3123 -: Март 10, 2017, 05:24:36 pm »
Таванът с какво се свързва в сънищата? И присъствието на шеф?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3124 -: Март 10, 2017, 05:27:31 pm »
Таванът с какво се свързва в сънищата? И присъствието на шеф?

В службата имаш ли усещане, че символично си стигнала тавана на своите възможности? Да си стигнала ниво, отвъд което вече има пречки за по–нататъшно развитие и израстване в йерархията. Усещане за ограничения.

Има и друг вариант, щом е било свързано с шефската фигура. Може да символизира някакъв вид психологически натиск.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3125 -: Март 11, 2017, 05:50:02 pm »
Таванът с какво се свързва в сънищата? И присъствието на шеф?
Стремиш се към по- високи позиции или си достигнала максимума, там, където си.
п.п. По- високите части, в една къща/дом, символизират, според мен, духовно издигане или контрол на съзнанието. Долните етажи- нагони или по- ниска степен в йерархията.
Ти, как чувстваш съня?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3126 -: Март 12, 2017, 05:03:09 pm »
Уранче, ще се радвам да чуя твоето тълкуване, запомних два интересни фрагмента от снощния си сън, според мен много символични.

Първият фрагмент беше свързан с някаква къща. Вече за трети път я сънувам в рамките на няколко дни, почти всяка нощ, но в различни вариации. В тази къща бяхме аз и покойната ми майка. Изведнъж тя се качи на горния етаж, където имаше малка таванска стая, върна се и ми донесе старите ми детски играчки, цял кашон.

Не знам дали има някакво отношение към съня, но като малка съм имала навика да си разхвърлям играчките. И след като не съм изпълнявала наредбите на майка ми да ги подредя, тя ги е събирала и ги е скривала за по 2–3 дни. А аз от инат съм стояла и съм чоплила стената с безразличие, без да рева, без да мрънкам, без да манипулирам по детски и без да я моля да ми върне играчките. Това го знам от нея, разказвала ми е за това.

Вторият сън също беше с детска символика – може да е спомен от миналото, но модифициран, с привнесени чужди елементи. Пътувах с още една или две светли жени в претъпкан трамвай или автобус. С нас имаше дете, седеше до прозореца, а ние стояхме прави. Аз стоях точно срещу детето и сякаш видях себе си като малка. Беше с млечнобяла кожа, светли очи, бялоруса коса и излъчваше невинност, искреност, светлина. Транспортното средство беше претъпкано с хора, всички бяха еднакви – сивочерни, с безизразни лица, излъчваха безразличие и някаква примиреност, сякаш бяха потиснати. В очите им нямаше светлина, нямаше будност. Просто една сива, безизразна, инертна маса. А детето беше много будно и ме заговори, посочи тълпата – изказа се по детски искрено, но нетактично. От страна на пътниците нямаше никаква реакция, бяха като зомбирани, не изразяваха абсолютно нищо. Но хубавото в този сън беше, че осъзнавах, че в този автобус или трамвай съм само за няколко спирки.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3127 -: Март 12, 2017, 05:21:08 pm »
тази сутрин, докато малката ми дъщеря е раждала, се сънувах как си оправях косата с гребен, харесваше ми, че е гъста и буйна, загладих я отгоре набързо, без да разресвам отзад надълбоко, където беше като тупирана под горния слой. казах си- така има повече обем  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3128 -: Март 12, 2017, 05:30:11 pm »
Уранче, ще се радвам да чуя твоето тълкуване, запомних два интересни фрагмента от снощния си сън, според мен много символични.

Първият фрагмент беше свързан с някаква къща. Вече за трети път я сънувам в рамките на няколко дни, почти всяка нощ, но в различни вариации. В тази къща бяхме аз и покойната ми майка. Изведнъж тя се качи на горния етаж, където имаше малка таванска стая, върна се и ми донесе старите ми детски играчки, цял кашон.

Не знам дали има някакво отношение към съня, но като малка съм имала навика да си разхвърлям играчките. И след като не съм изпълнявала наредбите на майка ми да ги подредя, тя ги е събирала и ги е скривала за по 2–3 дни. А аз от инат съм стояла и съм чоплила стената с безразличие, без да рева, без да мрънкам, без да манипулирам по детски и без да я моля да ми върне играчките. Това го знам от нея, разказвала ми е за това.

Ще преосмислиш случки и действия от миналото и в частност- отношението към майка си.
Кашонът, ако е пълен, символизира спомените.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3129 -: Март 12, 2017, 05:32:03 pm »
тази сутрин, докато малката ми дъщеря е раждала, се сънувах как си оправях косата с гребен, харесваше ми, че е гъста и буйна, загладих я отгоре набързо, без да разресвам отзад надълбоко, където беше като тупирана под горния слой. казах си- така има повече обем  :)
Всичко е минало гладко/"сресано", предполагам.  :012:
Честито, Акрукс! :012: :38:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3130 -: Март 12, 2017, 05:34:29 pm »
Уранче,

Вторият сън също беше с детска символика – може да е спомен от миналото, но модифициран, с привнесени чужди елементи. Пътувах с още една или две светли жени в претъпкан трамвай или автобус. С нас имаше дете, седеше до прозореца, а ние стояхме прави. Аз стоях точно срещу детето и сякаш видях себе си като малка. Беше с млечнобяла кожа, светли очи, бялоруса коса и излъчваше невинност, искреност, светлина. Транспортното средство беше претъпкано с хора, всички бяха еднакви – сивочерни, с безизразни лица, излъчваха безразличие и някаква примиреност, сякаш бяха потиснати. В очите им нямаше светлина, нямаше будност. Просто една сива, безизразна, инертна маса. А детето беше много будно и ме заговори, посочи тълпата – изказа се по детски искрено, но нетактично. От страна на пътниците нямаше никаква реакция, бяха като зомбирани, не изразяваха абсолютно нищо. Но хубавото в този сън беше, че осъзнавах, че в този автобус или трамвай съм само за няколко спирки.
Когато сънуваме, че наблюдаваме непознато дете, неговият характер символизира аспекти от нашата личност или това, което искаме да бъдем, но не си позволяваме по една или друга причина.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #3131 -: Март 12, 2017, 06:11:03 pm »
Всичко е минало гладко/"сресано", предполагам.  :012:
Честито, Акрукс! :012: :38:
Благодаря!

Да, всичко е минало гладко, на снимката е сресан сладура и спинка сладко, а аз олигавих телефона да го целувам  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3132 -: Март 12, 2017, 06:19:03 pm »
Кашонът, ако е пълен, символизира спомените.

А може ли връщането на играчките да се тълкува символично като край на каръшки период?
Да ми вземе играчките и да ги скрие беше мярка за наказание.

–––
Още един символичен сън от тия дни, да видиш как работи моето подсъзнание.

Сънувах голяма къща, в която бях сред покойни близки. В един момент се появи покойният ми дядо, слагаше коледна елха. Но не беше елха, а бор. Там, където съм израснала, имаше борови гори и такива дръвчета се вземаха за новогодишните празници.

В съня има и друго послание – дядо ми почина на 30 декември. А традицията да се взема и украсява елха там е непосредствено преди Нова година, обикновено на 30ти.

 

« Последна редакция: Март 12, 2017, 06:27:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Сънувах...
« Отговор #3133 -: Март 12, 2017, 06:27:14 pm »
Тази нощ сънувах, че бившият шеф ми увеличава заплатата с една дузина четки колко много го заслужавам. :D
Толкова истинско беше, че като се събудих, ми трябваше време да асимилирам, че отдавна не работя за него.
На 8-ми той и компания празнуваха на съседната маса, скоро имаше и действително увеличение и вероятно насън си комбинирам моменти от реалността.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3134 -: Март 12, 2017, 07:01:57 pm »
А може ли връщането на играчките да се тълкува символично като край на каръшки период?
Да ми вземе играчките и да ги скрие беше мярка за наказание.


–––
Още един символичен сън от тия дни, да видиш как работи моето подсъзнание.

Сънувах голяма къща, в която бях сред покойни близки. В един момент се появи покойният ми дядо, слагаше коледна елха. Но не беше елха, а бор. Там, където съм израснала, имаше борови гори и такива дръвчета се вземаха за новогодишните празници.

В съня има и друго послание – дядо ми почина на 30 декември. А традицията да се взема и украсява елха там е непосредствено преди Нова година, обикновено на 30ти.
Да, може. Спираш да чоплиш стената и се отдаваш на забавление.
Честото сънуване на къщи/домове може да е, освен носталгия по дома и детството, и сигнал, от подсъзнанието, че трябва да уредиш собствения си дом. Тук нямам предвид физически дом, а съзнанието.
Отбелязването на "Нова година" е и символично ново начало.