Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645539 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3180 -: Април 14, 2017, 08:00:39 am »
Сънувах как съм в една класна стая и учехме от кои морета е заобиколена Норвегия ( :D :lol_hitting: :lol_hitting:), даже за едното казаха, че се казвало Nynorsk, а така всъщност се нарича единият от официално признатите диалекти на езика им. Много странен сън и го сънувах в нощта преди концерта.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3181 -: Април 14, 2017, 11:07:32 am »
Може в някоя минала инкарнация там да си живял или да си посещавал тази страна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #3182 -: Април 14, 2017, 01:09:31 pm »
Да отидем да ми хвълиш едни руни-ако познаеш може и да си живял. После удари две водки на екс-ако се напиеш- не си живял  :012: Обаче харесваш Абба-нищо че са шведки  :017: -значи си живял !

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #3183 -: Април 14, 2017, 04:12:13 pm »
Да отидем да ми хвълиш едни руни-ако познаеш може и да си живял. После удари две водки на екс-ако се напиеш- не си живял  :012: Обаче харесваш Абба-нищо че са шведки  :017: -значи си живял !
:D :D :D
Финландците и руснаците са по водката, не норвежците и шведите.
Относно АББА - има ли човек, който да не ги харесва?  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #3184 -: Април 14, 2017, 04:41:42 pm »
Добре де, имах предвид спиртна напитка ,все тая- там всички са пиянки  :012: Знам че руснаците и финландците са първи братовчеди, а с другите втори ,но са в общ раздел-замръзнали пиеници.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3185 -: Април 18, 2017, 11:11:16 am »
Сънувах поне няколко малки персийски котета, много пухкави, бяха бели и светлобежови на цвят. Бяха се разпръснали навсякъде из къщата. Усещането беше много приятно, граничещо с наслада. Покрай мен имаше починали близки, дори покойният дядо се яви, носеше ми още едно. Сред тях имаше и бяло декоративно зайче, успях да го хвана, взех го на ръце и се гушна в мен. А аз се радвах като малко дете.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #3186 -: Април 18, 2017, 05:43:07 pm »
Сънувах, че съм на високото и ме беше страх. И в действителност имам страхове от височини. А в съня търсех пряк път, с цел да избегна височината. Дали пък не означава, че в действителност ме е страх от рисковете, и залагам на старите и утъпкани пътища?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Сънувах...
« Отговор #3187 -: Април 18, 2017, 08:17:54 pm »
Не, не означава .Ако го сънуваш от дете не би означавало страх от рискове, нали. Аз имах подобен ярък сън от детството, който не е страх, но свързан с височина и самота на постамента -не го забравих и през целият си живот го спомням и мисля. Мисля в госпожица Юлия от Стриндберг открих подобен, а после във филма на Бунюел -Симон стълпник. Та може да значи различни неща -спомен от минал живот, настоящ страх или физическа болест.. В един определен метафоричен аспект може да означава предсказателен- за тенденции. Помисли ву личната си митология, погледни честно в себе си и ще разбереш. Но нито аз, нито друг ще ти даде верен отговор-в теб е, в твоята ценостна система. Тук само общоприет отговор търсиш ,като че те е страх от рискове-може, но ти си знаеш.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Сънувах...
« Отговор #3188 -: Април 19, 2017, 08:44:58 pm »
Рядко си тълкувам сънищата, макар че гледам да ги разказвам сутрин.

Тази вечер имаше присъствие на много красиви и големи лилави кристали, които растяха като плевели между плочките из целия град. Другите събития и топоси ще си ги спестя, но тези кристали бяха просто прекрасни и си взех от тях, не много, 1 за себе си и един "за някой друг". Понеже беше топло обаче, те лепнеха като мазут, подобно мед и смола оставаха по ръцете. И не след дълго започнаха да ме преследват няк'ви сериозни куки, т.е. явно не е било редно да си взимам, а те буквално растяха навсякъде и никой не им обръщаше внимание.

//почувствах нужда да споделя и тук

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #3189 -: Април 21, 2017, 12:35:47 pm »
Дали вълнението вчера не ми дойде в повече, та снощи сънувах прекрасен сън. Бях на Кръстова гора, имаше и други хора, късно вечерта. Изведнъж видях падаща звезда и извиках на другите да я видят, а аз си пожелах - на глас, да започна нова, добре платена работа.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #3190 -: Април 23, 2017, 02:05:29 pm »
Имате ли повтарящи се сънища? Интересува ме как да се отърва от тях. Сънувам един и същи сън, отново и отново, а не е никак приятен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3191 -: Април 23, 2017, 02:14:14 pm »
Да, имам. И обикновено са свързани с минали преживявания и детски спомени, емоционални травми, дискомфорт.

Даже в ранното детство сънувах много горчив повтарящ се сън, след него винаги се събуждах разплакана. А всъщност той е описвал по–нататъшната ми съдба, как ще бъда отделена от семейството и при кои мои кръвни роднини ще отиде цялата подкрепа от баба и дядо. Важи и за материалния ресурс, наследственото имущество. Кои от тях ще царуват в "къщата". Докато аз в съня като просякиня стоях в двора и си поплаквах, все едно съм напълно чужд човек. Несъзнателно от малка съм усещала, че съм като "натрапник" в това семейство. Такива сигнали ми се изпращаха от баба ни, тя демонстративно делеше децата и внуците на любими и нелюбими, свои и чужди. Сега имам други повтарящи се сънища, но този детски сън не ме е излъгал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сънувах...
« Отговор #3192 -: Април 23, 2017, 04:41:56 pm »
Лили, може би още тогава си се чувствала отхвърлена.


Боболина, какво усещане ти донесе съня?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #3193 -: Април 23, 2017, 04:46:48 pm »
Да, детето винаги усеща, дори ако привидно се грижат за него и не е лишено от най–необходимото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Сънувах...
« Отговор #3194 -: Април 23, 2017, 04:48:31 pm »
Боболина, какво усещане ти донесе съня?

И двата пъти в съня си мислех "о, ама баба е жива" и ми ставаше по-спокойно, веднага след това се събуждах и си давах сметка, че за съжаление това е само сън. Като че изобщо можеше да е друго, колко наивно...