Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646301 пъти)

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Сънувах...
« Отговор #3585 -: Април 19, 2020, 07:23:44 pm »
След като почина баща ми го сънувах много пъти, говорихме си... един от най-интересните сънища беше, когато го видях изморен и го питах защо е такъв, а той ми каза, че покрай мен са се навъртяли едни "лисици" и ги разхвърля за да не ме притесняват, сякаш се беше бил с глутница вълци... но беше доволен, че ми е помогнал. Нямам идея какво е било това и как е щяло да ми навреди.

Починалите ни близки и пазят  :)

Веднъж го сънувах и като го видях започнах с негативното "еее тате..." а той ми каза: "стига с това, че съм починал! стига вече, кажи как си, какво правиш, дай да си говорим за нещо хубаво..."

Друг сън, говорих си с Венци и го питах, щом вижда всичко да ми каже кога е краят на света. Не ми отговори, а директно ми го показа, в ъгъла на централна гара София се беше забил цял влак, стори ми се невъзможно... и ми каза, че когато видя това да се случва веднага да взимам всички роднини и приятели и да се качваме в планината...
« Последна редакция: Април 19, 2020, 07:35:23 pm от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3586 -: Април 20, 2020, 01:16:53 pm »
Наскоро сънувах бабата и дядото на приятелката ми, опитваха се да изчоплят мазилката за да направят врата от задната страна на къщата (същата врата от предишния сън, това е вратата към отвъдното), и те сами го правеха това, никой не ги караше... Питах ги "Какво правите тука?!", а те ми обясниха, че искали да направят врата.. обясних им, че това не е добре и да се спрат, след което се събудих.

Разказах съня на приятелката ми и я питах "Как са баба ти и дядо ти??", а тя ми каза "защо питаш, сигурно са добре, сега ще се обадя да ги чуя", оказа се, че техните са скрили от нея(защото беше бременна), че дядо и си е скъсал минискуса и са се запътили към болницата за операция. Настоявала е да ѝ кажат как са баба и и дядо и, накрая са ѝ казали и са я питали откъде знае, споделила им е че съм ги сънувал и от тогава техните не ме гледат като луд, а по-скоро с лек страх и .. ми вярват повече като им говоря за звездите.
В другите ви сънища вратите са портал към друго измерение/ отвъдно/ края. В този сън сте видял, че животът/здравето им е  застрашен.
« Последна редакция: Април 20, 2020, 01:56:18 pm от Uran »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3587 -: Април 20, 2020, 01:25:55 pm »

Друг сън, говорих си с Венци и го питах, щом вижда всичко да ми каже кога е краят на света. Не ми отговори, а директно ми го показа, в ъгъла на централна гара София се беше забил цял влак, стори ми се невъзможно... и ми каза, че когато видя това да се случва веднага да взимам всички роднини и приятели и да се качваме в планината...
wiserneuron, сънищата ви не се нуждаят от тълкуване. Те са прозрения, които, според мен, имате и в будно състояние. Образът на Вашият приятел Венци е друга страна на личността Ви.
Бъдете нащрек за знаци. Този влак може и да не бъде реална катастрофа /"Совите не са това, което са :)"/, а примерно - фреска изобразяваща влак. Появата на знака ще е тайминг за важно за Вас събитие.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Сънувах...
« Отговор #3588 -: Април 24, 2020, 07:58:44 pm »
Сънувах сюрреалистичен пейзаж в квартала на мой близък познат.
Уж го търся, попаднах на баща му, после май по едно време нямаше никой, после тръгнах но нищо не ми е познато, съвсем различни улици, сгради, междусградни пространства. Техният блок реално е панелен и скрит, обрасъл от клони на големи дървета. В сънят беше открито без залесяване и зеленина, тухлен блок.
Нещо като Зоната на здрача, но през деня. Нямах много пари. Хапваше ми се и май поне за вафла успях да спастря.
Някакви бараки, ламаринени постройки, мизерия. Някъде оттам си взех вафла.
По едно време вървя с приятеля ми. Някак си уж да ми помага, но сме като отчуждени, правим си задкулисни сметки и всичко е параван. Не л.@на, но нещо неприятно се полепи по мен, по дрехите ми, крачолите. Дори го бях май хванал ли, държал в ръце. Нещо зловонно като от филма "Ловци на духове" слузта, която хвърлят гадинките там.
После се намерих в много голяма болница. Почувствах облекчение, че не съм навън.
Лутах се, търсих, говорих с много персонал. Все ми даваха насока къде, кого да търся, къде да отида, и все се мотаех и не можех да стигна където искам. Една от санитарките ми каза, че е много болна, умира, но заради работата си прави всичко в полза на другите.
Исках да си реша моя проблем, но все нещо ме спираше - не е тук, върви там, за да стане трябва да направиш това и онова, заети сме, операционната е запазена и др. Все едно бях в сериала "Спешно отделение", само че като пациент.
 ::)
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:41:08 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3589 -: Април 25, 2020, 09:13:23 am »
tagetes, сънят е преработка на информационната лавина, а също - чисто човешките страхове от зараза - слуз, безпаричие - мизерията в съня и желанието за малко удоволствия - вафлата. Уплашен и дезориентиран сте в реала, ако и да не си го признавате. Вероятно сте и подозрителен към хората, с които ви се налага да общувате, а ако не сте, ще е добре да внимавате.

Не изключвам възможността да ви дойдат финансови постъпления. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Сънувах...
« Отговор #3590 -: Април 25, 2020, 01:18:00 pm »
В бг-мамата има една тема за консултации с психиатър, много добре пише човека. Та там прочетох негово мнение, което много ме изненада и за първи път чувам за такава концепция:
Че сънуваме чужди сънища, на хора от семейството, родители, баби дядовци...
Впечатлих се, защото аз от около 6-7 години сънувам едни такива сънища, които нямат нищо общо с моя живот, постоянно някакви непознати хора и случки, малко като успореден живот ми е нощем. Не ги помня, избледняват много бързо със събуждането.
Почти не съм имала сън, за този период, който да ме накара да се събудя с определено чувство, всичко е някак ментално.

Та ще ми е интересно ако някой иска да коментира.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Сънувах...
« Отговор #3591 -: Април 25, 2020, 02:22:41 pm »
Интересно наистина! Аз и без да сънувам понякога като си затворя очите виждам непознати за мен хора. Вероятно има нещо вярно.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3592 -: Април 27, 2020, 10:00:16 am »
Аз съм си мислила, че някои по-сензитивни/емпатични хора "сънуват" не точно чужди сънища, а страхове, очаквания, нагласи на другите.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Сънувах...
« Отговор #3593 -: Април 27, 2020, 10:24:16 pm »
За първи път сънувах такова чудо.
Не помня почти нищо от съня.
Бяхме тръгнали да търсим нещо, не помня какво.
Имаше други хора с мен, които не познавах.
Първото нещо което помня е, че бях на един бряг, но не на самия пясък, а на тревиста площ, едно ниво по-нагоре.
Беше като малка пътечка, която е по края на планина.
И заваля... и след това в морето се образуваха, толкова огромни вълни, че ни изплашиха.
И това, което стана е, както се вдигна една огромна вълна, раздели се на две и като едни крила на птица, се разби в морето.
След това тръгнахме по тази пътечка и ходихме из някакви малки селца, под дърветата за да не ни вали... И това помня.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Сънувах...
« Отговор #3594 -: Април 28, 2020, 12:08:24 am »
За първи път сънувах такова чудо.
Не помня почти нищо от съня.
Бяхме тръгнали да търсим нещо, не помня какво.
Имаше други хора с мен, които не познавах.
Първото нещо което помня е, че бях на един бряг, но не на самия пясък, а на тревиста площ, едно ниво по-нагоре.
Беше като малка пътечка, която е по края на планина.
И заваля... и след това в морето се образуваха, толкова огромни вълни, че ни изплашиха.
И това, което стана е, както се вдигна една огромна вълна, раздели се на две и като едни крила на птица, се разби в морето.
След това тръгнахме по тази пътечка и ходихме из някакви малки селца, под дърветата за да не ни вали... И това помня.
Това означава че въпреки трудните времена Господ е с теб и ще ви направи път през вълнението, за да се скриете и да сте на сигурно.

Сънуваш понеже транзита ти е Слънце и Хадес, това натално го имам и цял живот не мога да спра сънищата... понякога идва в повече.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 12:10:03 am от wiserneuron »
AP/CU=KR/PO/MC

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Сънувах...
« Отговор #3595 -: Април 28, 2020, 11:00:35 am »
Подобен сън и преди сънувах. Тръгнах да се прибирам до нас пеш. Прецених, че нямам сили и докато минах през един магазин за 1,2,3 лева помолих продавачката да ми извика такси. Уж се обади, но се усетих да си вървя на улицата и там да чакам.
Леко встрани се завъртях и ура! Стоянка на таксита. Всичките палят, ще тръгват, ама все едни едри мъже, налети,  мазни, имаше поне един с дълги коси.
Избрах първия при все не ми хареса  именно той.
Тръгнахме но все едно не сме в такси, а БТР, танк.
Той беше все притеснен да не съм проверяващ и да му друсна глоба. По едно време уж аз съм отляво, на шофьорското място, той отдясно се провесил над мен за да кара. Гърбът му точно изпод очите ми. Дълго, бавно мина времето да вземем 1-1,5 км. Искаше ми поне 7 лв, защото се разбрахме уж извън стойността на апарата. Реално да е 2-3 лв като цена. Притесних се, щото имах 5 лв и някакви стотинки, дали ще мога да му платя. После не спряхме близо точно до дома ми(да не ме разбере къде живея), а настрани, до един много висок блок. Дадох му 5 лв, извадих и стотинките, дори накрая имах повече от 7 лв. Отдъхнах.Той понече да ми върне 20-40 ст, но отказах защото се разбрахме преди това за толкова.
Озовах се изведнъж на 15-18 етаж. Притесних се, не обичам височини. Тръгнах по стълбите, бях само с една чанта с документи. Между етажите имаше много бюфети с книги, списания, вази с цветя, тук таме фотьойли. По едно време от един общ балкон влезе в коридора по стълбите едно красиво момиче. Разминахме се и тя тръгна нагоре, аз за надолу, но използвах да ѝ хвърля въздушна целувка слизайки. Тя се усмихна и ми върна жеста.
Все слизах, слизах...ама не излизах от тоя блок. Рекох си мъка е, трябва да се отърва. Беше ми напрегнато и тъкмо се разбудих и събудих. ::)
 ;)

ПП. Сънят се развиваше в неделен ден. Все едно беше неделя. :o
« Последна редакция: Април 28, 2020, 07:42:49 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Сънувах...
« Отговор #3596 -: Април 28, 2020, 08:23:40 pm »
За първи път сънувах такова чудо.
Не помня почти нищо от съня.
Бяхме тръгнали да търсим нещо, не помня какво.
Имаше други хора с мен, които не познавах.
Първото нещо което помня е, че бях на един бряг, но не на самия пясък, а на тревиста площ, едно ниво по-нагоре.
Беше като малка пътечка, която е по края на планина.
И заваля... и след това в морето се образуваха, толкова огромни вълни, че ни изплашиха.
И това, което стана е, както се вдигна една огромна вълна, раздели се на две и като едни крила на птица, се разби в морето.
След това тръгнахме по тази пътечка и ходихме из някакви малки селца, под дърветата за да не ни вали... И това помня.
Това означава че въпреки трудните времена Господ е с теб и ще ви направи път през вълнението, за да се скриете и да сте на сигурно.

Сънуваш понеже транзита ти е Слънце и Хадес, това натално го имам и цял живот не мога да спра сънищата... понякога идва в повече.
wiserneuron,
Сега като ми каза Господ, се замислих, че е нещо както Моисей и морето.
Има логика, само че нямам представа за кое от живота ми става въпрос.
Аз мисля, че е свързано нещо с това, че искам да сменя работата си, защото тези хора не са ми познати, аз ги водя реално.
И така както ако ме назначат на тази позиция, може би ще ръководя екип.
Ето такова нещо наподобяваха вълните, но имаше вода, не беше разделено морето и много ми приличаше и на книга, която лети като птица :D Егати определението.

Подобен сън и преди сънувах.
tagetes,
Аз сънувам постоянно и то много странни и тежки сънища, които много ме натоварват.
Много често сънувам кошмари и се стряскам толкова, че направо замръзвам на място и сякаш падам в някаква дупка или съм в безтегловност. И това се случва в полу-будно състояние. Аз знам какво се случва, но не мога да помръдна и да стана и да се събудя.
Вчера пак сънувах адкси гадния сън, но не искам да го разказвам.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Сънувах...
« Отговор #3597 -: Април 29, 2020, 03:36:44 pm »
Uran, ако е удобно както обикновено за коментар? ::)
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3598 -: Май 01, 2020, 10:34:37 am »
За първи път сънувах такова чудо.
Не помня почти нищо от съня.
Бяхме тръгнали да търсим нещо, не помня какво.
Имаше други хора с мен, които не познавах.
Първото нещо което помня е, че бях на един бряг, но не на самия пясък, а на тревиста площ, едно ниво по-нагоре.
Беше като малка пътечка, която е по края на планина.
И заваля... и след това в морето се образуваха, толкова огромни вълни, че ни изплашиха.
И това, което стана е, както се вдигна една огромна вълна, раздели се на две и като едни крила на птица, се разби в морето.
След това тръгнахме по тази пътечка и ходихме из някакви малки селца, под дърветата за да не ни вали... И това помня.
Висок градус на емоции - море и вълни, сълзи - капки дъжд. Търсене на изход от ситуация - пътечка.
Има опасност да постъпиш неразумно. Въздържай се от прибързани решения. /скиторенето в съня ти/
Има ли застрашен човек в обкръжението ти?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #3599 -: Май 01, 2020, 10:41:22 am »
Uran, ако е удобно както обикновено за коментар? ::)
Имаш някакви "кариерни" дилеми, струва ми се. Сънят, някак си ми е работен. Чудиш се какво да подхванеш и го оглеждаш, най-вече, от финансовата му страна. Това, че се возиш в таксито е добър знак за мен - качваш се на борда. :)
Възможно е да не ти харесат хората, с които трябва да се колаборираш.