Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 646130 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1320 -: Декември 09, 2014, 04:07:46 pm »
Последните две нощи пак взех да сънувам фентъзи сънища. И докато на първия сън посланието е що-годе ясно /и повтарящо се/, вторият направо ме хвърли в джаза.

Сън № 1 /от онзи ден/:

Сънувам, че се намирам в непознат /вероятно български град/ - приличаше на по-малко градче от вътрешността или от другия край на България. Вървях пеша по непознати улици – странното е, че някои от тях бяха по-характерни за големите градове, докато други бяха по-провинциални. Заставам пред някаква квартална кръчма /не си спомням ясно/ и изведнъж се отваря врата и попадам в друга реалност. На един хълм – там, където планината и морето се срещат – виждам красива триетажна къща. Влизам вътре и се качвам по стълбището, посрещат ме само покойни роднини – дядо, баба, майка ми. Питат ме в коя стая искам да се настаня, къде да живея. Избирам си една с голям прозорец, поглеждам навън и виждам странна и леко плашеща гледка, но доста впечатляваща – пред мен се разкрива пропаст, а долу има буйно море. Къщата е сякаш издигната във въздуха, на върха на една стръмна скала или нос. Дори се чудех върху какво се крепи - усещането беше много странно, сякаш се намирам в безтегловност, а времето бе спряло.
После не си спомням какво точно се случва, но когато решавам да изляза от къщата, изведнъж се озовавам в същия непознат град, порталът към друго измерение изчезва и безрезултатно започвам да го търся – оставам сама в чужд град, питам хората къде е “порталът“, а те ме гледат с неразбиращи очи.

Сън № 2 /от снощи/:
Снощи доста си поспах, но от всичките сънища помня само два фрагмента, които ми направиха впечатление.
Сънувам някакви еротични моменти с млад мъж, но усещането беше за роднинска връзка – за инцест, който не исках да допусна. Често сънувам такива сънища – инстинктивно и подсъзнателно усещам, че е някой друг, но маскиран под друг /“забранен“/ образ – обикновено личност, с която това не бих допуснала. Имаше нещо гальовно като сцена, но изведнъж се появи море и се гмурнахме с него във водата, а аз се сдобих с визия на хищна риба – получовек, полуриба. Но си играех с него, нямах агресивни намерения, повличах го в дълбините. И когато се гмурнах по-надълбоко, изведнъж се озовах в друг свят – подводно царство, в някакъв дворец в ориентилски стил. Заприлича ми на харем.
Още една сцена от снощи – сънувах, че сме седнали да се храним на една маса с двамата съпрузи на майка ми. В този сън покойната ми майка услужливо им сервираше храна, сякаш се опитваше да им угоди, изглеждаше смирена и гузна. Всъщност за първия съпруг съм сигурна, че е бил той, а лицето на втория човек беше някак размазано – или е бил вторият й съпруг, или някой друг – нямам отчетлив спомен.

« Последна редакция: Декември 09, 2014, 04:10:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1321 -: Декември 09, 2014, 07:16:58 pm »
Аз сънувах, че си купувам ядене, а продавача го мързеше да стане от стола си, за да ми направи закуската, та се наложи да го дръпна от стола и веднага се вдъхнови и започна да ми прави. Събудих се преди да я изям .. тууу :( :D

Закуската беше някаква супер странна и трудно за описване  :lol_hitting: всеки случай не ставаше въпрос за самообслужване.  :012:

Преди да се спра точно на тази закуска много се колебаех какво да си взема.  :72:

Вероятно имаш учители, които не ти дават нужното количество знания/духовна храна или формално изпълняват задълженията си. :) Училището не е на "самообслужване", все някой трябва да приготви храната, която ще консумираш.
Имаш ли дилеми относно това- къде да продължиш след средното образование?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1322 -: Декември 09, 2014, 07:44:08 pm »
Последните две нощи пак взех да сънувам фентъзи сънища. И докато на първия сън посланието е що-годе ясно /и повтарящо се/, вторият направо ме хвърли в джаза.

Сън № 1 /от онзи ден/:

Сънувам, че се намирам в непознат /вероятно български град/ - приличаше на по-малко градче от вътрешността или от другия край на България. Вървях пеша по непознати улици – странното е, че някои от тях бяха по-характерни за големите градове, докато други бяха по-провинциални. Заставам пред някаква квартална кръчма /не си спомням ясно/ и изведнъж се отваря врата и попадам в друга реалност. На един хълм – там, където планината и морето се срещат – виждам красива триетажна къща. Влизам вътре и се качвам по стълбището, посрещат ме само покойни роднини – дядо, баба, майка ми. Питат ме в коя стая искам да се настаня, къде да живея. Избирам си една с голям прозорец, поглеждам навън и виждам странна и леко плашеща гледка, но доста впечатляваща – пред мен се разкрива пропаст, а долу има буйно море. Къщата е сякаш издигната във въздуха, на върха на една стръмна скала или нос. Дори се чудех върху какво се крепи - усещането беше много странно, сякаш се намирам в безтегловност, а времето бе спряло.
После не си спомням какво точно се случва, но когато решавам да изляза от къщата, изведнъж се озовавам в същия непознат град, порталът към друго измерение изчезва и безрезултатно започвам да го търся – оставам сама в чужд град, питам хората къде е “порталът“, а те ме гледат с неразбиращи очи.

Този сън е от серията- :Кой път да поема?". :) Все още не си скъсала с миналото. Не поемаш нещата в свои ръце. Изпитваш страх от неизвестното. По тази причина виждаш и пропаст. Тя, според мен, не е нещо, което реално ти предстои, а метафора на неизвестността. Не си си намерила средата и по тази причина бродиш по непознати улици и градове.
Трябва да потушиш вътрешния гняв- към близки и обкръжение, и порталът ще се отвори. :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1323 -: Декември 09, 2014, 08:44:12 pm »

Сън № 2 /от снощи/:
Снощи доста си поспах, но от всичките сънища помня само два фрагмента, които ми направиха впечатление.
Сънувам някакви еротични моменти с млад мъж, но усещането беше за роднинска връзка – за инцест, който не исках да допусна. Често сънувам такива сънища – инстинктивно и подсъзнателно усещам, че е някой друг, но маскиран под друг /“забранен“/ образ – обикновено личност, с която това не бих допуснала. Имаше нещо гальовно като сцена, но изведнъж се появи море и се гмурнахме с него във водата, а аз се сдобих с визия на хищна риба – получовек, полуриба. Но си играех с него, нямах агресивни намерения, повличах го в дълбините. И когато се гмурнах по-надълбоко, изведнъж се озовах в друг свят – подводно царство, в някакъв дворец в ориентилски стил. Заприлича ми на харем.
Още една сцена от снощи – сънувах, че сме седнали да се храним на една маса с двамата съпрузи на майка ми. В този сън покойната ми майка услужливо им сервираше храна, сякаш се опитваше да им угоди, изглеждаше смирена и гузна. Всъщност за първия съпруг съм сигурна, че е бил той, а лицето на втория човек беше някак размазано – или е бил вторият й съпруг, или някой друг – нямам отчетлив спомен.

Флирт с "неподходящ" човек. Вероятно, част от разговорите са били и малко по- горещи. (гмуркането, ориенталския декор,а и играта) :012: Възможно е и да си залитнала емоционалано. (пак гмуркането) Преживяването е лишено от интимност/моногамност. (харема и двамата съпрузи на майка ти :) )

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Сънувах...
« Отговор #1324 -: Декември 09, 2014, 08:44:22 pm »
Вероятно имаш учители, които не ти дават нужното количество знания/духовна храна или формално изпълняват задълженията си. :) Училището не е на "самообслужване", все някой трябва да приготви храната, която ще консумираш.
Имаш ли дилеми относно това- къде да продължиш след средното образование?
:-\
Много си права, мой човек.  :012: За учители е много вярно, само се чудят как да ни отегчат и рядко се случва някой от тях да обясни нещо .... в часовете пада едно малоумно машинално диктуване! Успявам само да ми изпият енергията колкото да нямам сили после да уча за изпитите ... Вчера като не ходих на даскало се подготвях в нас 4 часа без почивка по математила ... Днес си бях редовен и още не съм започнал да уча.
И съня е сунуван във време, в което се предполага, че трябва да съм на училище.  :012: Ама аз си спинках сладко. :012:

Имам дилеми, да, но все пак съм се спрял на определен вариант и уж съм решил.
В съня - след дългото обмисляне, започнаха да ми правят храна, която изглеждаше много вкусна. Може би съм взел правилното решение?  :012:
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 08:46:05 pm от Теодор »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #1325 -: Декември 10, 2014, 07:17:57 am »
Сънувах,че летя-чувството беше страхотно,макар и само на сън.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сънувах...
« Отговор #1326 -: Декември 10, 2014, 02:37:43 pm »
Скорпионче в реалния живот сякаш ти липсва тази свобода,нещо те притеснява,затова сънуваш,че летиш  :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1327 -: Декември 10, 2014, 05:13:42 pm »
Сънувах, че карам (не знам дали това е правилният израз) кораб. Беше голям кеф  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #1328 -: Декември 10, 2014, 06:19:33 pm »
Сънувах, че карам (не знам дали това е правилният израз) кораб. Беше голям кеф  :012:.
взела си в ръце руля на живота
екипажа пичове ли бяха?   :012:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сънувах...
« Отговор #1329 -: Декември 10, 2014, 06:25:00 pm »
Ali_Lun тя самата най-добре си знае,нека каже все пак да видим коя е правата  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Сънувах...
« Отговор #1330 -: Декември 10, 2014, 06:27:20 pm »
Скорпионче в реалния живот сякаш ти липсва тази свобода,нещо те притеснява,затова сънуваш,че летиш  :)

 :72:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1331 -: Декември 10, 2014, 06:35:29 pm »
взела си в ръце руля на живота
екипажа пичове ли бяха?   :012:

А ми че бая кочове имаше наоколо, но не помня повече подробности от съня, само че ми беше кеф да карам кораба, но не съм държала кормилото (руля), а някакви там копчета, компютри и прочее щуротии имаше...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сънувах...
« Отговор #1332 -: Декември 10, 2014, 06:59:14 pm »
А ми че бая кочове имаше наоколо, но не помня повече подробности от съня, само че ми беше кеф да карам кораба, но не съм държала кормилото (руля), а някакви там копчета, компютри и прочее щуротии имаше...
да не е бил космически кораб  :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1333 -: Декември 10, 2014, 07:08:27 pm »
Знаех, че е кораб на море  :d030:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1334 -: Декември 10, 2014, 07:16:11 pm »
Сънувах,че летя-чувството беше страхотно,макар и само на сън.

Еуфория. :)
Влюбена ли си?