Автор Тема: Сънувах...  (Прочетена 645413 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1425 -: Декември 30, 2014, 05:18:50 pm »
Сънувах,че любимият ми е купил от моите любими слепени шоколадови бисквити.

Надяваш се на "сладки" емоции. :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сънувах...
« Отговор #1426 -: Декември 30, 2014, 05:33:28 pm »
Благодаря, Uran!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1427 -: Декември 31, 2014, 06:08:54 pm »
Сбъдна се най-сетне един мой повтарящ се сън. Често сънувам бивша моя състудентка от колежа, бяхме в една компания навремето. От няколко години е омъжена, за студентската си любов, но все не можеха да заченат детенце. Сравнително наскоро пак сънувах нея и съпруга й, бяха много щастливи. Все я сънувам или бременна, или с новородено бебе.

И сега случайно я засякох в скайпа, питах дали случайно не е в майчински. И се оказа, че е в шестия месец, ще ражда момиче в края на март, около моя РД.  ;D

Първа бременност, в края на януари ще навърши 38 години.
« Последна редакция: Декември 31, 2014, 06:24:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1428 -: Януари 01, 2015, 01:01:28 pm »
Сбъдна се най-сетне един мой повтарящ се сън. Често сънувам бивша моя състудентка от колежа, бяхме в една компания навремето. От няколко години е омъжена, за студентската си любов, но все не можеха да заченат детенце. Сравнително наскоро пак сънувах нея и съпруга й, бяха много щастливи. Все я сънувам или бременна, или с новородено бебе.

И сега случайно я засякох в скайпа, питах дали случайно не е в майчински. И се оказа, че е в шестия месец, ще ражда момиче в края на март, около моя РД.  ;D

Първа бременност, в края на януари ще навърши 38 години.

Свързани сме на много фино ниво.
Преди години, в рамките на 2 седмици, всяка нощ сънувах приятелка, която живее в САЩ. Странни ми бяха тези сънища, защото се бяхме поотдалечили една от друга. Впоследствие, разбрах- от самата нея, че по това време е била във Федерален затвор (за 2 седмици) заради фиктивен брак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1429 -: Януари 01, 2015, 01:09:12 pm »
Веднъж така сънувах една моя близка приятелка, с която бяхме прекъснали контакт за около 7-8 месеца. В съня видях това, което се е случило с нея през това време - запознава се с бъдещия си съпруг, заживяват заедно. Дори сънувах местността, където живеят - имаше къщи, зеленина - квартал на Варна, но бивше село.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1430 -: Януари 01, 2015, 03:36:29 pm »
От няколко години насам на сън усещам, че ми се клатят два зъба, но ме беше страх в съня да ги извадя. Сега легнах да спя на обед и сънувах, че и двата ги дръпнах и те се извадиха. Като ги огледах и се оказаха млечни зъби (без корени), белички и здрави. Като си набутах езика в дупките и усетих напиращите отдолу нови зъби. Много се забавлявах с това в съня, поради факта, че на тези години ми паднаха млечни зъби и ще ми никнат нови...  :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1431 -: Януари 01, 2015, 04:59:03 pm »
От няколко години насам на сън усещам, че ми се клатят два зъба, но ме беше страх в съня да ги извадя. Сега легнах да спя на обед и сънувах, че и двата ги дръпнах и те се извадиха. Като ги огледах и се оказаха млечни зъби (без корени), белички и здрави. Като си набутах езика в дупките и усетих напиращите отдолу нови зъби. Много се забавлявах с това в съня, поради факта, че на тези години ми паднаха млечни зъби и ще ми никнат нови...  :043: :043: :043:

Дечурлигата ти. (нали са две? :) )

п.п. Не си "признаваш", но в доста от сънищата ти, темите се въртят около тях.

Имам и друго тълкуване.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Сънувах...
« Отговор #1432 -: Януари 01, 2015, 05:06:15 pm »
Моето  тълкуване за Вещенгера е,че мисли,че на децата и спешно трябва принудително  "отбиване" от "кърмачката" и възмъжаване .
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1433 -: Януари 01, 2015, 05:34:02 pm »
Дечурлигата ти. (нали са две? :) )

п.п. Не си "признаваш", но в доста от сънищата ти, темите се въртят около тях.

Имам и друго тълкуване.

Ами то какво да признавам, като никога не съм мислила, че около тях се въртят нещата. Може па знам ли. Дертовете ми около тях са единствено поради неориентираните им емоции и съм наясно, че просто им трябва да пораснат - да поживеят, да помъдреят...

Какво е другото тълкуване? Четох за зъби всякакви дивотии, но едно нещо знам - ако усещането в съня е хубаво, то сънят е хубав, ако е лошо - не е на добре. А в съня ми ми беше много забавно.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Сънувах...
« Отговор #1434 -: Януари 01, 2015, 05:35:58 pm »
Моето  тълкуване за Вещенгера е,че мисли,че на децата и спешно трябва принудително  "отбиване" от "кърмачката" и възмъжаване .

Ооооо даааааа, това е ясно като бял ден  :57:. Реално те нямат избор - студентстването в чужбината ги принуждава на това и нямат избор.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1435 -: Януари 04, 2015, 12:01:30 pm »
Пак сънувах странен сън. Бях заобиколена само от починали близки, сънувах и две погребения или по-скоро подготовката им. В съня присъстваха всички мои починали близки, до един. Интересното е, че една част ги сънувах живи и се подготвяхме за погребение на други двама. Цялата организация ми се падна на мен, във връзка с което много се притеснявах, накрая /с второто погребение - на едната ми прабаба/ нещата се проточиха, стана някакво объркване с погребалната агенция, никой не дойде. С покойния ми дядо обсъждахме какъв ковчег да изберем /но това са реални спомени - изведнъж лицето му се преобрази и заприлича на пастрока ми, а като спомена "колко струва" ми стана ясно, че не е дядо/. Това е един от най-неприятните спомени в живота ми, подсъзнанието ми просто го е възпроизвело, но с повече участници и в друга обстановка /жилището от детството ми/.

Спомням си ясно, че втората починала, с която погребението не се състоя, беше едната ми прабаба - майката на дядо ми. По едно време останах сама с тялото й, лежеше на един диван цялата в черно /това е прабабата, за чийто образ не ми е останал почти никакъв спомен от детството, не си спомням лицето й/. В съня ясна видях нейното лице, чертите й. Трябваше да чакаме да дойдат да я вземат и да откарат към гробищата, всичко много се забави, чувствах се притеснена и ме беше страх, но същевременно с любопитство разглеждах тялото на прабабата, която в ранното си детство си малко познавах. Беше облечена цялата в черно, но ми направи впечатление, че облеклото й бе характерно за друг етнос - мюсюлманско, може би турско.

По едно време се появи покойната ми баба, поведохме разговор, започна изведнъж да споделя с мен някои неща от семейния си живот. И ми се оплака от свекърва си /въпросната починала прабаба/, че много се е месила в отношенията със съпруга /дядо ми/. Преди това незнайно защо ми спомена за детската ми стая, в която е починала нейната свекърва. И каза, че нито тя, нито други близки не можели да спят спокойно там след смъртта й, само аз съм успяла да заживея там без страх.

След това ме хвана за ръка и ме изведе от къщата. Изведнъж се озовахме насред някакво поле или нива. Имаше черен път – неасфалтиран, без никакви знаци, който просто водеше нанякъде. В далечината, на хоризонта се виждаше панорама на много голям, но непознат град. Видях го като от птичи поглед - приличаше на някаква еднотипна матрица, с улици лабиринти. Баба ми сякаш ме подтикваше да напусна къщата от детството, където цареше само смърт, и да поема път към неизвестното. И преди сънят да свърши, аз й казах ”Бабо, страх ме е да се разтворя в еднаквостта, да се изгубя в този град...”. Но сякаш това беше единствената перспектива пред къщата на мъртвите.

« Последна редакция: Януари 04, 2015, 12:03:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Сънувах...
« Отговор #1436 -: Януари 04, 2015, 12:27:13 pm »
Ako част от персонажите- в съня ти, в действителност са живи, може да означава окончателно прекъсване на връзките с тях- смърт. Смъртта е липса, отсъствие и понякога дефицитите биват заявявани чрез тази метафора. От друга страна, смъртта е символ на промяна, преодоляване на себе си и обстоятелствата. Отива си, умира една част от теб, за да дойде нещо ново. Част от кръговрата е.
Трябва да скъсаш със стари/наследени модели на поведение и да продължиш по своя си криволичещ тесен път, за да достигнеш/намериш своето място в големия свят/град.

п.п.Все още се отъждествяваш/черпиш енергия/самочувствие от корените си.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сънувах...
« Отговор #1437 -: Януари 04, 2015, 12:34:25 pm »
Тази нощ имах доста интересни сънища....първо сънувах,че пътувам до родния град на баща ми и отивам в къщата му,разглеждах я,имаше много свещи,но цветни с най-различни форми,едната беше като къщичка,имаше много стаи и се разхождах по един дълъг коридор,в къщата нямаше никого.Следващият ми сън беше на село в къщата,спомням си,че идваше една огромна вълна от вода,даже бяха няколко и аз все затварях вратата и тя изчезваше....Абе много странни сънища...   ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сънувах...
« Отговор #1438 -: Януари 04, 2015, 12:34:54 pm »
Благодаря, Уран.  :)

Не, никой от тях не е жив. Не сънувах нито един реално жив роднина, бях заобиколена само от починали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Сънувах...
« Отговор #1439 -: Януари 04, 2015, 12:39:57 pm »
Не е мой сън, но понеже се повтаря го разказвам. Мой приятел ме сънува как си купувам сладкиши Аз дори не обичам сладко