Автор Тема: За или против втората употреба  (Прочетена 15725 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За или против втората употреба
« Отговор #60 -: Април 06, 2015, 01:27:22 pm »
То основното е това, което автоматично по подразбиране отговаря на въпроса. Защо човек си купува или използва дрехи, вещи втора ръка ? Защото Не може да си позволи нещо ново. Принуден е да прави компромиси поради финансови причини. Не му го позволяват възможностите и затова доизносва. Ако при равни други условия може да си позволи да си вземе нещо ново, би ли предпочел употребяваното пък било то и от сой ?
И пак ме върна на изходна позиция, когато написах, че не за всеки човек новите и скъпи дрехи са цел в живота и мерило за неговата същност! Това дали ще си в нова дреха, демонстрирайки висок жизнен стандарт не е равнозначно да ти е комфортно на душата, защото човек може да се чувства уютно в кожата си само по парфюм, легнал на хавлия втора употреба  :49:
Може да кара кола, трета ръка, но пак да се чувства по-успял от друг, с няколко коли в гаража, последен писък на модата, с които ходи всеки ден на психоаналитик да си харчи милионите?  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #61 -: Април 06, 2015, 01:35:37 pm »
Ако при равни други условия може да си позволи да си вземе нещо ново, би ли предпочел употребяваното пък било то и от сой ?

Както казах, за мен е въпрос на вътрешно усещане. Ако пазаруването в магазин за втора употреба и носенето на такива дрехи не те кара да се чувстваш в някакъв смисъл малоценен, ако не те депресира, тогава всичко е окей. Ако дрехи и аксесоари от такъв магазин ти създават такова усещане, по-добре е да не се влиза там, за да не се комплексира човек допълнително.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против втората употреба
« Отговор #62 -: Април 06, 2015, 01:42:01 pm »
Да, Лили, така е и извън магазините, ако  гледаш  на хората като втора употреба , значи и ти си от същата употреба, ако гледаш на хората като  "за хората ", тогава и ти пазаруваш от същия магазин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #63 -: Април 06, 2015, 01:48:46 pm »
За мен няма хора "втора употреба", просто живеем в условия на социално неравенство. Може да има по-малко и повече успели, родени с повече късмет и с по-малко, с повече качества или без.
« Последна редакция: Април 06, 2015, 01:50:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: За или против втората употреба
« Отговор #64 -: Април 06, 2015, 01:55:36 pm »
За производството на чифт дънки се прахосват 50 кг. питейна вода, електричество, достатъчно съседката ми в Родопската къща да изкара цялата зима (сметката й за месец е под пет лева), и химикали и багрила, които могат да отровят рибата във водна площ с обема на Белмекен. Няма значение дали са скъпи или евтини дънките.

За да си носим енергийно чисти дрехи, трябва да ги тъчем, предем и шием сами, като едно време. Сега гащите ни минават през между петнадесет и петдесет ръце още преди да са им сложили етикет.

Само още една гледна точка към секънда, все по-валидна напоследък, особено сред хора с достатъчно възможности и хъс да превръщат не само своя си, а и на околните живот в по-добро място за живеене.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За или против втората употреба
« Отговор #65 -: Април 06, 2015, 02:16:27 pm »
Те самите по себе си не са. Мерило са за неговите възможности и способности дали може да си позволи нещо първа ръка, което автоматично рефлектира и върху себеуважението.
Аз лично уважавам себе си точно защото съм надминала всичко това, за което пишеш- в последните години имам възможности за нови и скъпи дрехи, които купувах, когато нямах възможности и сега ми е смешно с кой акъл съм дала 94г една заплата за рокличка, само защото е маркова, от италиански бутик на пъпа на Варна- еми, в нея и без нея все съм си аз и като се изпотя мириша еднакво, няма какво да се лъжем, и ако тогава са тичали повече мъже след мен не е било заради рокличката, а заради тялото, а сега и да облека същата рокличка най-много да предизвикам съжаление, и да ме коментират на пейките пред блока, че съм изкукуригала вече.., и въпреки това сега съм по-уверена в себе си, защото си знам цената, а едно време не ми оставаше време да се оценя от това да гледам цените на етикетите на дрехи, обувки, в демонстриране на наложен от другите стандарт.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против втората употреба
« Отговор #66 -: Април 06, 2015, 03:27:09 pm »
Стар, аз  разбрах че, не "втората употреба", а  образът за Сульо и Пульо ръчкат при теб Венера/Марс -сигурно си имаш и причини, и повод ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #67 -: Април 06, 2015, 03:32:28 pm »
Сульо и пульо влизат да пробват нови дрехи и в "нормален" магазин, но е вярно, че поне не са носени от такива, само пробвани.  :012:

То всичко е пропито от тяхната енергетика - сега да се самоубия ли, че трябва да дишам един и същи въздух с тях?  ;D

Няма значение колко ти струват дрехите, ако ти като човек нищо не струваш.

Мога да дам пример от нашия офис. Днес времето е изключително гадно - студено, ветровито и с почти пороен дъжд. И знаете ли какъв коментар се чу от едната ми колежка, от най-скромно облечените? - "Дано да няма бездомни хора в това лошо време!".

Докато друга, която постоянно изтъква по колко много дрехи си пазарува онлайн, от какви скъпи магазини и прави дефилета с новите си рокли, въобще не вярвам, че би се сетила точно за това. За нея времето ще е гнусно, защото лично на нея й причинява дискомфорт да си изнесе з-ка навън и да се качи в колата си, а НЕ заради дискомфорта на някой друг.




« Последна редакция: Април 06, 2015, 03:49:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За или против втората употреба
« Отговор #68 -: Април 06, 2015, 03:59:25 pm »
Говорите за втора употреба хора,имате предвид втора класа  .Като познавам какво представлява първата класа ,как е стигнала дотам,човек втора класа трябва да е горд ,че е с чиста съвест,не е престъпник . Точно защото истинското качество струва скъпо,човек който го търси може да направи някой компромис поне за обща култура .Първата ми работа в чужбина беше в парник за цветя-екстремни разлики в температурата,есента не знаете как се прибират корените на гергините,далиите или пък как се копаят траншеи за щайгите с луковици на нарцис под непрекъснат дъжд .Има непромокаеми работни облекла и обувки,но с времето като се сравнят с дишащите материи и обувки,просто няма място за умуване,обувките се късаха максимум на 2 месец,нови да се купуват прекалено скъпо .Лятото заради потенето също беше важно да се вземат мерки .Лично аз винаги съм търсил удобство и комфорт,марките дори ги махам по възможност,дразнят когато са прекалено видими,затова и адидас не нося .Много съм доволен от този опит,сега почти ми е немислимо да нося българската/турската/масова конфекция ,между нова такава и втора употреба с добро качество без да се замисля избирам втората .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #69 -: Април 06, 2015, 04:26:31 pm »
Вярно, че са единици. Повечето не виждат по-далеч от носа си и от етикета, който носят на г-за си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против втората употреба
« Отговор #70 -: Април 06, 2015, 05:14:28 pm »
Стар, и аз съм раздувка.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За или против втората употреба
« Отговор #71 -: Юли 12, 2015, 08:03:19 pm »
За който има интерес скоро видях в нета метод за разтягане на свити при пране дрехи от естествени материали памук и вълна ,пробвах става и за разтягане на ширина и дължина/около 5 см/,перат се с детски шампоан,шампоан с ланолин за вълнени или с гел за тяло-смазват се нишките ,след което се посушават на хавлиена кърпа за да са равномерно влажни предполагам и се разтягат в желаното направление,някои ги фиксират с кабари,докато изсъхнат до степен да се огладят мокри,обаче става и без кабари .Така си рециклирах вече 10 тениски,на пуловерите не им е сезона иначе може също .                        Между другото някой да каже кои са сигнификаторите за дрехите в хороскопа,предполагам има връзка с Асц. ,Венера,срещал съм 6дом .Втора употреба ясно-рециклиране-Плутон,стари-Сатурн .