Автор Тема: Доволни vs.щастливи  (Прочетена 7928 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #30 -: Май 16, 2014, 09:55:27 am »
И аз имам такива наблюдения, при това отблизо, в ежедневието - "перфекционизъм" често демонстрират хора, които не са много изрядни в това, което правят, и искат да създават друго впечатление.

Лили,аз казвам точно обратното ,че не може да се симулира /демонстрира перфекционизъм,нали в това е смисълът на тази "диагноза" ,в този израз на външно поведение , следствие даден комплекс/конфликт,иначе е безпредметно -ти си си нормален и реагираш адекватно на ситуациите,а не божествено съвършено ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #31 -: Май 16, 2014, 09:57:07 am »
А-са ми хрумва, че каквото и да говорят, хората всъщност искат да са доволни (говоря за масата)

...което не е ли повод да поискат  и да са щастливи  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #32 -: Май 16, 2014, 10:03:01 am »
...което не е ли повод да поискат  и да са щастливи  :)

Ами...не е повод. Горе май Вещичка първа изказа твърдението, че щастието е състояние на духа, за мен не е така, но съм съгласна, че за да можеш дори в един миг да си щастлив, трябва да имаш правилна настройка...наистина да си поискал, не само да си го казал

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #33 -: Май 16, 2014, 10:12:00 am »
Ами...не е повод. Горе май Вещичка първа изказа твърдението, че щастието е състояние на духа, за мен не е така, но съм съгласна, че за да можеш дори в един миг да си щастлив, трябва да имаш правилна настройка...наистина да си поискал, не само да си го казал

Да. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #34 -: Май 16, 2014, 10:17:04 am »
И аз имам такива наблюдения, при това отблизо, в ежедневието - "перфекционизъм" често демонстрират хора, които не са много изрядни в това, което правят, и искат да създават друго впечатление.
Дали пък не умеят да се харесват и обичат сами себе си, така са расли вероятно. Например-дева, козирог като влияние, визирам венера в дева, наблюдавала съм го, не умее да се забавлява.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #35 -: Май 16, 2014, 10:20:56 am »
При някои демонстрацията на перфекционизъм граничи с натегачество, това го наблюдавам често в работна среда. Но в този случай има по-елементарно обяснение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #36 -: Май 16, 2014, 10:39:23 am »
Дали пък не умеят да се харесват и обичат сами себе си, така са расли вероятно. Например-дева, козирог като влияние, визирам венера в дева, наблюдавала съм го, не умее да се забавлява.

Дева не пречи на Венера ,на умението й да се забавлява,а отношението на Венера в Дева към забавленията е сериозно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #37 -: Май 16, 2014, 10:58:21 am »
 :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #38 -: Май 16, 2014, 02:46:05 pm »
Понякога, а дори често лесните на пръв поглед пътища се оказват много по-трудни за преглъщане. За съжаление човек го осъзнава твърде късно, познавам такива примери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #39 -: Май 16, 2014, 03:53:05 pm »
Д. и щ. астрологически след като са емоции са във връзка с Луната,Венера малко,Юпитер голямо щастие,Луната /емоциите/ са променливи,особено при жените,обаче като че ли при весеки човек има едно базисно ниво,различно при всеки.Сравнение с биопотециала на клетъчната мембрана,при живата клетка има едно базисно,сравнително константно напрежение-тонус,на фона на който протича синусоидно нервния импулс .Май някои говорят за д. и щ. като тонус ,други за синусоидата ,по точно за пика .Астрологически положението в натала определя тонуса,транзитите предизвикват промените,като нервния импулс.Може да се направи връзка с темпераментите,различния тонус при тях,връзка с акцентиран елемент .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Доволни vs.щастливи
« Отговор #40 -: Май 16, 2014, 03:57:48 pm »
При мен акцентът е огън/вода, в съчетание със силна Луна – настроенията се движат по синусоида, дори в рамките на един и същи ден. Става кофти, когато навляза в трайно състояние на недоволство. То би трябвало и да ми личи, де.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui