Автор Тема: Карта на първата среща  (Прочетена 53830 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Карта на първата среща
« Отговор #60 -: Юни 21, 2015, 06:11:41 pm »
Връзка няма как да има - нямам желание за такава.
Но не знам защо съм представена от Луна в стелиум в неговия осми дом след като нямам никакви, ама никакви интереси по осми дом спрямо него. Аз излязох с него от скука.

Има аспект между сигнификаторите ни, но той е квадрат преди Луната да смени знака. Звъня ми и не му вдигнах - така се прояви.
Обаче на първи прочит с толкова Лъв и осми дом...аз бих предположила, че е нещо уау. Някак не мога да навържа ситуацията към картата и ми стана интересно как биха я тълкували другите, които не са наясно с обстоятелствата.

Ако твоя сигнификатор е в неговия 8 дом, това не означава ли, че той иска секс с теб, а не обратното?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Карта на първата среща
« Отговор #61 -: Юни 21, 2015, 06:18:15 pm »
Ако твоя сигнификатор е в неговия 8 дом, това не означава ли, че той иска секс с теб, а не обратното?

Точно това означава.
От друга страна, той е поставен в нейният 5 дом, но анаретен и ретрограден, а и Сатурн е У5 за нея и показва нагласата и.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Карта на първата среща
« Отговор #62 -: Юни 21, 2015, 06:30:13 pm »
Тоест, картата си работа, но аз не я разчитам правилно. :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #63 -: Юни 23, 2015, 05:27:55 pm »
Връзка няма как да има - нямам желание за такава.
Но не знам защо съм представена от Луна в стелиум в неговия осми дом след като нямам никакви, ама никакви интереси по осми дом спрямо него. Аз излязох с него от скука.

Има аспект между сигнификаторите ни, но той е квадрат преди Луната да смени знака. Звъня ми и не му вдигнах - така се прояви.
Обаче на първи прочит с толкова Лъв и осми дом...аз бих предположила, че е нещо уау. Някак не мога да навържа ситуацията към картата и ми стана интересно как биха я тълкували другите, които не са наясно с обстоятелствата.
Твоите желания са по твоя 8д, по неговия 8д са неговите мераци.
Това, че не си му вдигнала, като ти е звънял е от сходящия квадрат на Меркурий У3 за теб с Нептун У3 за него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #64 -: Юни 30, 2015, 11:44:35 pm »
Да видите как работи астрологията, за упражнение поствам една моя карта от днес  ;D

Часът беше определен от приятелката, която инициира запознанството. Когато видях ретро Сатурн в последните градуси на Асцендента, бях скептична и имах едно наум от самото начало. Срещата бе насрочена за 17.30, но закъснях с около 7 минути и се надявах аз съм съм представена от АС /този, който идва/ и респ. от кацналия там Сатурн, а седмодомният човек да е по съвпада Венера/Юпитер.

Но по стечение на обстоятелствата се получи така, че дойдох първа и ги изчаках още няколко минути. И съответно човекът Х. е представен от ретро Сатурн на АС и от изгорен Марс в падение - в моите очи няма никакви достойнства.  :012:
 
А на мен перфектно ми пасва близнашкият Меркурий в 7 дом - по-младоликият/по-младият от двамата, по-приказливият, с по-свободен маниер на комуникация. Външно го докарах по Венера/Юпитер в Лъв - дълга рокля тип гръцка туника, с червеникави нюанси и с връзки, имитиращи златисто колие около врата.

Та туй е то - Асцендент в последния градус на знака и в съвпад със Сатурн - още в първия миг на запознанството разбрах, че с този човек не можем да имаме нищо общо.  :012: Обаче не спирам да се учудвам до каква степен моите приятелки не ме познават.  :017:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карта на първата среща
« Отговор #65 -: Юли 01, 2015, 12:15:25 am »
Мерка ти е заключен в 1-ви дом, така че не си била съвсем разкрепостена в комуникацията, нито пък с хлапашко облекло, с тази дълга рокля...
Жалко, че не се е получило, Х е със сериозни намерения да създаде дом и семейство- Марс У1 в сходящ тригон с Нептун У4 в 3д, в знаков съвпад със Слънцето У9 в 8д, но пък може да се срещнете пак- Слънцето У3 за теб в сходящ тригон със Сатурн У3 за Х.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #66 -: Юли 01, 2015, 12:20:30 am »
Не, в никакъв случай. Добра партия за селско момиче.  ;D
Аз избор имам, имам и къде да живея, мога и да се издържам сама.

Иначе определено беше интелигентен мъж, доста начетен. Но не чух нищо, което аз да не съм чела и да не зная. С другите двама събеседници просто нямаше какво да си кажем. За пореден път се убеждавам до какви несъответствия в начина на мислене води различната среда.  :o
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 12:23:10 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #67 -: Юли 01, 2015, 12:31:56 am »
Лили, ти си представена от АСЦ, защото ти си тази,която е била първа на срещата, ти приемаш другия. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #68 -: Юли 01, 2015, 12:34:17 am »
В немската школа, доколкото си спомням, по 7 дом е този, който чака/посреща/приема, а по 1 дом е идващият. Работя по тази система, за друга не зная.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Карта на първата среща
« Отговор #69 -: Юли 01, 2015, 12:44:24 am »
Може, аз не познавам школите.  :) Тогава картата/срещата е много нагласена, т.е. липсва избора, тръпкта, риска  -жалко, изпуснала си мотото на Венера/Юпитер в Лъв . :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #70 -: Юли 01, 2015, 12:47:48 am »
Вече се убеждавам за пореден път, че от изкуствено нагласени срещи/запознанства нищо читаво не излиза. Особено когато някой се опитва да избира за теб и вместо теб, изхождайки от добри и искрени намерения, но от различна ценностна система и критерии.

Приятелката, която го е избирала, е с АС Дева - подходила е прагматично, а сега ще има да ми мрънка и да критикарства... Но аз съм непреклонна и падам по гръб само с млади котета.  :29:
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 12:52:59 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Карта на първата среща
« Отговор #71 -: Юли 01, 2015, 01:07:34 am »
Лили, ако съдя просто по картата, изглеждате доста далечни /няма допирателни м/у сигнификаторите ви/..




Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #72 -: Юли 01, 2015, 10:26:37 am »
Иначе ми беше интересно да го послушам, хареса ми как разсъждава. Но въпреки всичко си личеше, че сме от различни галактики. Аз не съм на зор, нито си търся тати. Ама и злият съсед, който ми се изпречи на пътя, беше лоша поличба. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #73 -: Юли 01, 2015, 09:23:59 pm »
Един човек или ти допада още на първа среща, или не. Дори ако първоначално не ти е станал много симпатичен /визуално, като излъчване/, впоследствие могат да се добавят и насложат други впечатления, ефектът им да се сумира и това да наклони везната в посока към "да". Но ако говорим за категорично отхвърляне/неприемане още при първоначалния контакт, т.е. самата мисъл да си с този човек да ти е неприятна, няма как да има "второ действие".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Карта на първата среща
« Отговор #74 -: Юли 01, 2015, 09:34:52 pm »
Всичко не опира ли до консумиране на сексуалната енергия или не съвсем?

Можеш да консумираш сексуална енергия, без да е нужно да имаш половинка. Можеш да се впуснеш в безразборни "връзки", можеш да мастурбираш, можеш да сублимираш и да си издигнеш кундалинито - варианти много.  :012:

Ако човек е тръгнал да се оглежда за "половинка", надали ще е за единия секс и хормон. За някои хора е важно да има споделеност и заедност, а не само с кой да си мачкат чаршафите тази вечер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui