Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 659989 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2085 -: Април 03, 2016, 12:26:25 pm »
Аз бих коментирала с удоволствие, когато се роди :) Вярвам, че човек избира този момент  :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2086 -: Април 03, 2016, 12:26:44 pm »
Аспектите на Плутон към Марс и Слънце дават физическа издръжливост. Склонност постоянно да се тестват и надскачат собствените възможности. Слънцето е екзалтирало в Овен, Плутон е в силен за него кардинален знак - амбиция, сила и устойчивост.

Класическата трактовка за аспекта Слънце-Плутон се свързва с контакти с подземния свят, мафия в най-чиста форма. Но знаеш, че това е твърде общо и зависи от домовото разположение на планетите. Все пак личните ми, откъслечни и не съвсем обективни наблюдения са, че Слънце-Плутон, особено в мъжка карта, дава принадлежност към по-особени структури. Възможно е обаче да са и военни, ако Сатурн също е силно изразен.
Моят баща е с разходящ съвпад на Слънцето и Плутон. Военен е. Винаги съм го виждала като строг и суров човек. В последните години откривам колко е чувствителен всъщност и колко много си приличаме. В пубертета отношенията ни бяха трудни, но аз бях зверче.

При момиче Слънцето описва какви мъже ще привлича. Слънце-Плутон са властни, авторитарни фигури. Заради козирожкия Плутон ще са и с високо обществено положение. Във връзките й може да присъства елемент с борба за надмощие.

Със Слънце-Уран ще е красива и магнетична. Аспектът на Плутон също ще й даде много чар. Не се тревожи. С толкова кардинални елементи ще е силна и устойчива.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #2087 -: Април 03, 2016, 12:48:25 pm »
Аз имам Слънце квадрат Плутон, политиката още от малка си ме влече, винаги съм знаела, че някой ден ще вляза в тази сфера, по един или друг начин. Сега вече имам досег с нея, признавам си, доста съм я идеализирала  ;D Това едно на ръка, иначе обичам много да се доказвам на другите, да се състезавам също.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2088 -: Април 03, 2016, 01:19:44 pm »
И аз имам това квадрата на слънце с плутон и други планети и възли участват. Това е място на най-голяма слабост , но и -СИЛА. Няма нужда от параноя, щом детето го е избрало, значи ще му понесе вибрацията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2089 -: Април 03, 2016, 01:41:07 pm »
Смарта, там, където Плутон притиска друга планета, нещата около нея се задълбочават, усилват се и винаги има някаква тайна, табу около делата й. Това може да е положителната проява тук, да излязат на светло някои тайни около фигурата на бащата от/във времето, както и някакво табу около семейна история.  Като негативна прояви- може периодично да се озовава в ситуации на ревност, както и да саботира "властта" на бащата. Детето ще има усещането, че баща му (ще) знае за всичките ми пакости, бели, тайни, увлечения, а това не се харесва на Плутоновите аспекти. Всички, които имат Слънце-Плутон са(сме) обсебени от самите себе си, от мания за величие и очаквайки да станат нещо изключително. Ти можеш  да погледнеш професионално на енергията на този аспект, така че да предпазваш детенце от натрапчиви мисли, както и от нетърпението да покаже на света колко е компетентно, да си представя, че е отговорно за всяко случващо се нещо, да използва по предназначение силата,която носи конфигурацията. Понеже Слънце и Венера са в Овен, е необходимо много деликатно да се пипа по отношение на гордостта при нея, защото това по-късно ще рефлектира по самочувствието. Трудно е да възпитаваш в един Слънчев Овен, бил той и от женски род смирение, особено към себе си, както изисква обмена Слънце-Плутон, затова може да перифразираш  с вид творческа изява. Изявата е много освобождаваща и важна за тази позиция и така във времето постепенно малко по малко нещата, които са заровени , са скрити започват да излизат на бял свят и ако средата, обстоятелствата позволяват, младата дама, ще ги разпознае, оцени и ще започне съвсем съзнателно да ги упражнява под формата на някаква дейност, власт. Наблюдавай движението на прогресивната Луна след раждането 6 месеца напред и транзитното Слънце при първата си опозиция, за информацията, която търсиш. Много може да се говори по тази констелация, но нека да изчакаме какво ще кажат Луна и АСЦ. :)
Луна и Марс при съпруга ти как са поставени, Смарта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2090 -: Април 03, 2016, 02:22:55 pm »
Момичета и момчета, да ви питам нещо. Мойто бебе момиче ще се роди тези дни и ще има квадрат на Слънцето към Плутон.

Все пак тук имаме едно силно, огнено, екзалтирало Слънце и квадратът му с Плутон не е така потискащ волята и изявата на личността. Диспозиторът на Слънцето също е в огнен знак и в мунданен тригон със Слънцето.
Според мен, по-неприятният вариант бе Слънце в Риби в квадрат със Сатурн в средата на миналия месец. Но на света и обществото им трябват хора и от двата типа, затова нищо в хороскопа не се дава случайно и не е безполезно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #2091 -: Април 03, 2016, 03:55:57 pm »
Смарта, съвпадът Марс/Сатурн е по-добър повод за тръшкане :) Но пък дъщеря ти има добрата възможност да се роди с голям тригон ☽△♀△♂(☌♄). Откъм квадрати — две ретро планети, едната управител на другата (♂☌)♄℞□♃℞. Слънце—Плутон ми се вижда много широк аспект, за да те човърка, освен в общ план. А и зависи дали дневно или нощно раждане ще бъде, според случая или Слънцето, или Сатурн показва бащата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2092 -: Април 03, 2016, 04:11:19 pm »
Марс съвпад Сатурн -месец август чак, но тао-квадратурата Марс/Юпитер/Нептун ще  движи картата на Слънчевия Овен за споменатия период. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #2093 -: Април 03, 2016, 04:12:28 pm »
Слънцето в хороскопа освен бащата показва и съпругът, или партньорът в живота. Така че не изключвам в женска карта точно там да се проявява повече аспектът-да привлича мъже с власт, ревниви, обаче и силни. И да им се противопоставя. Понеже плутон е бавна планета, много хора от нейното поколение ще имат този аспект, заедно със съвпада на уран. . Мен тука ми прилича като на поколението, което да се противопостави на много догми, заради квадрата на плутон и уран.  Да оспорои някаква система, ако щете финансова, социална и тн. А за бащата май по-добре да се търси У10 или У4 в картата. А каква ще е тя-ще видим, живот и здраве .  :)
« Последна редакция: Април 03, 2016, 04:14:35 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #2094 -: Април 03, 2016, 04:20:57 pm »
Да, и Марс/Сатурн е почти на ръба, но е сходящ аспект, та бива да се има предвид.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2095 -: Април 03, 2016, 04:26:17 pm »
Марс стационарен-това е интересното за Слънце в Овен в периода 13-16.04. 2016 г. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2096 -: Април 05, 2016, 04:47:44 pm »
Благодаря ви на всички за отговорите! Ще се опитам да не пропусна нещо.

Първо не се сетих, че аз имам тригон на Плутон със Слънцето, това ме доведе до психологията и езотеричните и окултни интереси. Истина е, че периодично хора от ъндърграунда изиграват важни роли в живота ми, даже направо ме изкарват от коловоза, предимно в положителна посока (някои от организираната престъпност, други от служби и шпионски структури), слава Богу не се задържат за дълго след главната си роля.

Това, което Рени каза: "Всички, които имат Слънце-Плутон са(сме) обсебени от самите себе си, от мания за величие и очаквайки да станат нещо изключително." е много валидно за мен. Имам нагласа към себе си, че трябва да постигна нещо много повече, да не оставам "средностатистическа". Смятам, че е въпрос на компенсация на определена малоценност в мен, и му се дразня, честно казано. Надявам се, че до 5-10 години ще го надживея. Интелектуално имам разбирането, че най-великото е в най-обикновеното и средностатистическо, но още не го прежвивявам.

Рени, това не го разбрах: "Наблюдавай движението на прогресивната Луна след раждането 6 месеца напред и транзитното Слънце при първата си опозиция, за информацията, която търсиш."
Питаш за Луна и Марс при мъжа ми - те са в един знак и дом, без да са в съвпад - 8 във Везни. Мъжът ми има и Плутонова страна, но не се бях замислила, просто е много рафинирана. Има пълен 8 дом - Луна и Марс/Плутон.

Reptil, съвпадът Марс/Сатурн като че ли не ме притесни отникъде, аз го имам. С мъжа ми имаме съвпад на две конфигурации - Марс/Сатурн/Плутон при мен с Марс/Плутон при него. Ще кажете, че е ужасен, аз съм го виждала този гигантски съвпад в действие няколко пъти досега в много експлозивни разправии, но добре че са веднаж на няколко години и траят минути. Може би Везните отслабват цялата работа. И двамата сме с убити Марсове във Везни. Добре че хлапето ще има по-стабилен Марс. Хубавото е, че Марс и Сатурн не са с достойнства в Стрелец, че при мен Сатурн екзалтира, а Марс е пропаднал и това е осезаемо.

Друго, което се повтаря при нея - стационарният Марс, ако докара до там и не се роди утре-другиден. Аз имам стационарен Марс, който обръща ретро в деня на раждането ми, както се случва и сега - пак назад.

Също така много силното Ураново влияние при нея (Слънцето съвпад Уран) също идва по наследство - от баща и с АЦ Водолей и Уран на МС, и от мен - Луна и Меркурий във Водолей и Уран на ИЦ. И двамата имаме точни квадрати на Слънцата ни с Уран. Едно Ураново семейство сме, в което много добре разбираме и уважаваме нуждата от лично пространство, свободно време и нужда от различност и индивидуалност, това ще помогне за отглеждането на Урановото ни дете. И аз като Flora си мисля, че ще е представител на бунтарско поколение с тези аспекти на бавните планети, които са сега.

Очаквам да се роди на 7-ми, на новолунието, но ако изчака някой ден още, да хване тригоните, няма да имам нищо против. :)


Един друг въпрос да ви задам, дали имате такива наблюдения, но не знам дали е за точно тази тема. Прави ми впечатление, че братовчеди много често се раждат в един знак, даже в рамките на няколко дни. Особено ако са първородни. Аз съм на 21-ви, а първият ми братовчед е на 24-ти, и двамата сме първородни. Мъжът ми е на 14-ти, първата му братовчедка на 13-ти, първородни. Племенникът ми е на 13-ти, това малкото ще се роди около тая дата - първородни също. Повтарят се знаците, но в различни години. По второродни също ми прави впечатление, че децата на братя/сестри се раждат околко едни дати в различни години. Брат ми (втори) и братовчед му (трети по ред) са в две поредни години на една дата. Имате ли такива наблюдения или това си е само при нас? Разбира се знаците не са случайни също - ние с братовчед ми повтаряме баба ни, мъжът ми с братовчедка му - вуйчо му, племенникът и малката ще заложат на общия им дядо, брат ми и братовчед ни - ами те буквално повтарят най-акцентирания знак във фамилията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2097 -: Април 05, 2016, 06:48:43 pm »
Смарта, радвам се , че откри Плутон при бащата, че бях се притеснила- шегувам се .  ;)

Виж прогресивната Луна с коя планета първо се среща в рамките на 6 месеца, за да получиш горе-долу информация какво очаква от теб детенце като грижи, внимание, любов, защото през призмата на същата планета ще те вижда, поне в началото. Транзитно Слънце след 6 месеца прави първата опозиция към рождена такава, нали- кой тогава ще види ?  Освен това  дава информация какво се очаква да бъде или как отразява, как му действа енергията  между теб и съпруга ти, защото то живее и диша в създадената от вас двамата атмосфера.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2098 -: Април 05, 2016, 07:33:43 pm »
Значи, ако правилно разбирам, като се роди, да проследя аспектите на прогресивната Луна през първите 6 месеца? Но как да тълкувам аспектите във вид на "очаквания"? Ако има някъде, където пише за това, ще прочета, само ме насочи. Като казваш "началото", имаш ли предвид първите 6 години по смисъла на "ден за година"? Също не разбирам "кой ще види" на опозицията на Слънцето. Защо опозицията на Слънцето да показва отношенията между нас с мъжа ми? Оглупяла съм от бременността, трябва да се прекръстя на Стюпи. Извинявай, че не те разбирам, някои неща не ги знам. Даже не някои, а много.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2099 -: Април 05, 2016, 07:49:17 pm »
Smarta,лично аз си мисля първите 3 месеца е интересно и полезно да се следят за събитийност,точно заради проследяване на принципа ,,ден-година ,, -събитийността за деня би трябвало да отразява транзитите за деня,които после да се проявят в съответната година от живота на детето-има по-специални години дни-там по-особено внимание-12-15г тинейджърски особено при момиче са много турболентни,годините-дни на завършване на средно образование и момент на избор на професионално обучение и тн .Профилактично трябва да се огледат тези първи три месеца за интересни констелации и събития по тях .