Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601954 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4500 -: Септември 28, 2022, 08:20:53 pm »
В картата на момичето не виждам да е показано хронично заболяване, т.е. да е на хапове цял живот. Нептун в 8д дава тенденция за странни фантазии, неясни страх от привидения, от смъртта. Нептун в стационарна фаза –
в живота на човека има много хаос, самоизмама, внушаемост, болезнена впечатлителност. Може да има склонност към алкохолизъм или наркомания. Препоръчително е да се занимава с творчество, музика. Необходимо е да развие своя вътрешен свят, да разбере най-високите космически вибрации, хармонията на сферите.
Марс на IC е все едно Марс в Рак, домът ѝ все едно е бойна арена, има напрежение, агресия в семейството.
Лилит в Близнаци
Чувствеността и емоционалността се изживяват повече в мислите, отколкото в реалността. Еротични сънища. Безотговорност, нечестност. Склонност към интриги, доноси. Интелектуална и материална кражба.
Лилит в 12 дом
Психологическият образ на врага е изцяло таен, скрит в тъмното и следователно неконтролируем. Проявява се крайно подозрение, завист, скрита омраза, желание за всеки случай да се унищожи всичко неразбираемо и следователно „заплашително“.
Пристрастяване към алкохол, наркотици.
При нея Лилит съвпада с АС. Южен възел в съвпад със Слънцето в 12д. – опасност външните обстоятелства да не позволят да се изразява, стесняването на властта, препятствията няма да позволят да реализира желанията, човек няма да може да събере плодовете на усилията си. Тази кармична ситуация означава, че в минали прераждания човек егоистично е преследвал целите си за сметка на своите близки. Сега той ще научи от собствения си опит какво означава, когато поведението на други хора пречи на развитието.
Северният възел съвпад с Прозерпина в  6д. – Прозерпина в 6-ти дом формира човек като лечител, особено ако е в началото на 6 дом, като при нея. Тази ситуация често се среща в хороскопите на лекарите. В допълнение Прозерпина може да доведе до неблагоприятни ситуации с работата - напускайки едно работно място, човек е принуден да се върне отново, той ходи, така да се каже, в кръг близо до това работно място.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4501 -: Септември 28, 2022, 09:10:28 pm »
Акрукс,ето,Без Час! . пс:не коментирам,щото съм на онлайн обучение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4502 -: Септември 28, 2022, 09:45:20 pm »
Ребека, може ли да разчитаме, на точен час на раждане, за да я разгледаме и по сидерал ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4503 -: Септември 28, 2022, 11:20:51 pm »
Ребека, може ли да разчитаме, на точен час на раждане, за да я разгледаме и по сидерал ?
Рени за момичето,казан от майката час,не съм се заигравала,може и да мърда.Майката не си знае часа.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4504 -: Септември 28, 2022, 11:41:34 pm »
За мен квадратът му У1 и У6 с разположен в 12 дом у1 беше показателен за хр.заболяване,постоянна нужда от болнично лечение ,респективно с употреба на медикаменти.Факта,че именно Меркурий е у1 в 12 в каре с Марс У6,като Марс е в 3 дом,свързан с функционирането на ума е достатъчно показателен за псих.състояние.От там насетне, всичко др.,като и Слънцето/съУ3/ в съвпад с южен възел пак 12.Като писах някъде ремисия  за дъщерята,имам предвид контролирано състояние със съпътстващото медикаментозно лечение,при шизофренията няма чудотворни оправяния без лекарства.Просто е спряла да ги взема и станаха олелии.Прави някакви тотално безумни неща,след бягства от дома,които не съм наблюдавала при шизофреници,което ме кара да мисля,че може освен шизофренията да изостря състоянието си с някои синтетични кристали,които и пържат мозъка.. Мисля,че е далеч от всякви видове изкуства,спорт и интереси,а състоянието ѝ е толкова тежко,че не си представям арт терапии и холистични практики,освен консервативно психиатрично лечение с целия му набор от сънни терапии ,електрошокове и незнамсиощекви чудесии... :-X
« Последна редакция: Септември 28, 2022, 11:47:26 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4505 -: Септември 29, 2022, 01:56:33 am »
Акрукс,ето,Без Час! . пс:не коментирам,щото съм на онлайн обучение.
Да, разбрах за жената, че е без час, исках да погледна Плутон как се вписва в цялостната картина, за настоящия момент има аспект между Нептун и Слънце – опозиция – типичен период на изпитания; човек  трябва да се подготви да посрещне изпитанията и дори нещастията спокойно и с вяра. Само въздигнатата душа може да премине напълно успешно тази период. Наградата ще е в съответствие на това, до каква степен ще бъде преодоляно низшето Аз.
Натално има Плутон на Южния възел – този аспект говори за минал живот, в който човек е направил фундаментални катаклизми, независимо от живота на другите, и сега той трябва да научи от собствения си опит как да стане жертва на обстоятелства, които са извън неговия контрол.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4506 -: Септември 29, 2022, 11:48:27 am »
Ребека, може ли да разчитаме, на точен час на раждане, за да я разгледаме и по сидерал ?
Рени за момичето,казан от майката час,не съм се заигравала,може и да мърда.

Добре. Благодаря.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4507 -: Септември 30, 2022, 02:07:39 pm »
Картата е на мъж. Диагностициран шизофреник.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4508 -: Септември 30, 2022, 02:56:51 pm »
По картата на Сафо.У3 на мъжа е Сатурн,който е квадрат към Ас и вече дава индикации в тази насока.У1иУ6 е Марс в съвпад с Меркурий ест.сигн.на ума и У8.Луната съУ8,почти на к3 хвърля квадрат към съвпада Марс/Меркурий.Южен възел в 6д.Луната на к3 в куинконс със диспозитора си Сатурн в 9 ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4509 -: Септември 30, 2022, 11:51:29 pm »
Карти на болни от шизофрения, като първата се разболява на 19г, след употреба на амфетамини, никога не е работила, от отличничка в последния клас на гимназия, с паралелка биология, директно в психото, оттогава пие редовно хапчета и всяка година лежи за малко, за да получава пенсия.
Другите две карти са без час, разболяват се на 27г първата, втората и тя преди да навърши 30г., също са от години на хапчета, лежат периодично в психото, с телк и пенсия, при тях е налице твърд аспект между Луна и Нептун

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4510 -: Октомври 11, 2022, 06:46:11 pm »
По наталната карта, качена от Ребека.
По сидерал, АСЦ е в Телец, Луна и Венера са в знаци на достойнства, виждат АСЦ, но са планети от нощната секта, а картата е дневна. При този час на раждане, и термата на АСЦ, и Луна, и Венера се управляват от Юпитер, който не е добре поставен, т.е. трудно ще намери или въобще няма да търси начин, да се справя, натива с Марс, който е съвпад с ИЦ. Според, мен, натива може да е обременен генетично или да има родител с  такава.
Тук Луната хвърля аспект и към Меркурий, и към Марс, т.е. хвърля емоциите си върху начина, по който мисли и създава действителност, и начина, по който заявява себе си. Тук има връзка Луна- Меркурий, и макар Меркурий да е отхвърлен от АСЦ, което рефлектира върху качеството на живот, не е толкова сложна ситуацията.
Сизигията преди раждане е във Везни, попада в 6-ти дом и не вижда  к1 и у1, което е предизвикателство, но не достатъчно за диагноза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4511 -: Октомври 11, 2022, 07:29:44 pm »
Рени,може и да има някой в рода им,но не зная,родителите са ок.От месец и нещо не се повлиява на лечение,драматичните сцени са ежедневие ,като е и агресивна.Покрай агресивността ѝ си помислих ,че овенската Луна ескалира в тая лудост,защото другите шизофреници,които познавам ,освен обичайните странности са си кротки луди.Та и типа на повишен градус е свързан с нат.Луна. Акрукс,не съм видяла по-рано картите,мерси,че ги сподели.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4512 -: Октомври 11, 2022, 08:06:49 pm »
Ребека, между другото, импулсивно щях да  напиша, че е несъвместима със семейната среда.  ::)
Ти понеже спомена, че притежателят на картата има психологичен проблем, затова разгледах АСЦ, Луна и Меркурий, но няма гаранция, че правилно съм разтълкувала връзките, затова казах, според мен.
Иначе, агресивното, тук, може да се търси по Венера в Овен, тя е направо "зла", защото й се налага да се изразява в несвойствена за нея обстановка- в дневна карта, извън секта,  в дневен знак, в дневен квадрант, понеже е и в заточение, още по-силно изрзява негативните  си страни.

Луна в Стрелец агресивна ли е ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4513 -: Октомври 11, 2022, 08:49:37 pm »
Рени ,знаеш ,че всичко може да има различни проявления,но в частен случай с доказана лудост,да-овчата Луна ескалира,което означава ,че в друг случай ще се прояви по друг начин.Няма смисъл да говорим за Луна в Стрелец,имаме частен случай с факти налице,какво ,ако дядо ми можеше да е Кледа.Можеше,ама не е,друго проявление.Понякога астрологията е по-проста,отколкото усложняването с изброяването на безброй аспекти и невъзможноста за анализ и синтез на ситуацията.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4514 -: Октомври 12, 2022, 07:39:41 am »
Ребека,ъглов Марс,диспозитор на Луна и Венера-има видимост по темите.
Неподвижната звезда Ригел е на асц,не е с лоша природа.Сатурн упр.на 8,9,10 домове ,хвърля квадрат към асц.но все пак е разходящ.
Във всички карти ,които сме качили ,има планети в нулев градус.
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 07:47:25 am от Сафо »