Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601004 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Натални карти
« Отговор #4515 -: Октомври 12, 2022, 10:20:47 am »
Сафо,да забелязах и аз нулевите градуси,възможно е непредвидимите събития,нестабилност и обрати на делата,които предполагат ,да водят в даден етап на живота на чупливост на тези крехки души...Аз наблюдавам също винаги за връзка му у3/6 може и 12 ,домовете и връзки с Меркурий ,Луна вероятно наранени. Инересен повод за размисъл свързан с астрологията е факта,че шизофренията се отключва при млади жени средно на възраст около 27 години,демек преди Сатурнов и пр.Лунен възврат.След като сме извъртяли колелото ,явно ставаме по -обръгнли към житейския товар,но някой по-чупливи рухват под тежеста на битието.При мъжете средно първите симптоми били около 21год.Не се сещам сега за кой цикъл става въпрос тогава.
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 10:40:57 am от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Натални карти
« Отговор #4516 -: Октомври 12, 2022, 11:41:41 am »
Ако разглеждаме седемгодишните цикли на Сатурн ,около 21 год имаме втори Сатурнов квадрат.Смята се ,че в духовен план през 7год. настъпва житейска криза или промяна в живота.На 21 год. започва първия Слънчев цикъл,където започва осъзнаване,изразяване на волята и житейските цели.При момчетата обусловените очаквания са по-големи,прието е те да стават глави на семейството и вероятно по пътя на превръщане в мъже ,някои по-крехки души се чупят около тези два цикъла на 21 год.Не мисля ,че хората се разболяват само при седемгодишните Сатурнови цикли,но мисля че тогава е най-рисковия момент,който често съвпада с началото на болестта.Сатурновите аспекти и произтичащите от тях събития прекършват хора със заложени по натал данни.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4517 -: Октомври 12, 2022, 12:01:34 pm »
Ребека, във всички карти, Сатурн държи ъглов дом, или е в такъв.
И при неговите квадратура, опозиции и възврати, ако е заложено, натива страда.
+за теб

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4518 -: Октомври 12, 2022, 12:05:55 pm »
Ребека, по посочения от теб казус, Луна в огнен знак, при други равни условия, рядко ще е регистрирана в " Полет над кукувиче гнездо ". Луна във воден знак-да, когато Луната хвърля аспект към Меркурий-да, към у1-да, Луна във въздушен знак- да. Това идва от природата на планетите и управителите на триплицитет по посочените стихии  и след това като се свържат с домовете, се разбира накъде тече или е блокиран потока. "Лудите" може да ексалират при фазите на Луната, но Луната в никой огнен знак няма достойнства, тя е скитник тук- тогава как да ескалира ?!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Натални карти
« Отговор #4519 -: Октомври 12, 2022, 12:53:26 pm »
Рени,въпросът ти е подвеждащ,изразила съм се експресивно. ;)Иначе за щастие някой стават диригенти ,не всички дирижират невидимия хор в лудницата.Защото при схдни аспекти натални,едни срещат подходяща почва и тригери за полет над кукувичето гнездо,под формата на фридарии,профекции,прогресии,транзити и др.небесни превозни средства. :) А други за щастие не срещат вълка в гората,защото въпреки червената шапчица и гащи ,навлизат в нея през пролетта,когато подскачат весели зайчета,усложливи сърнички ,бодливи козички и рогати еленчета. :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Натални карти
« Отговор #4520 -: Октомври 12, 2022, 12:58:55 pm »
А иначе относно Луната в споделената от мен карта.Диспозиторът ѝ е Марс у6 в 3 дом/на ума/ и хвърля квадрат към у1/Меркурий/ в 12дом.Но това вече съм го писала.Това е моя поглед. :) А за привържениците на модернта школа,може би каре с Нептун не е за пренебрегване. ;)
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 01:00:57 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4521 -: Октомври 12, 2022, 01:35:12 pm »
Добре.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Натални карти
« Отговор #4522 -: Декември 24, 2022, 02:51:39 pm »
Здравейте, качвам тук една натална карта, имам своите коментари по нея и познавам до някъде човека, затова няма да започна с моето тълкуване. Интересува ме, понеже е склонен към големи финансови рискове и "далавери" кои според вас са факторите в картата и дали показва до къде ще го доведе всичко това. Нептун и Уран в 8ми това ясно. Малък, празен 2ри дом, Северен възел на МС? Човекът има склонност и да прекалява с всички други забранени дейности/вещества/отношения. Агресивен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Натални карти
« Отговор #4523 -: Декември 24, 2022, 04:34:14 pm »
Здравейте, качвам тук една натална карта, имам своите коментари по нея и познавам до някъде човека, затова няма да започна с моето тълкуване. Интересува ме, понеже е склонен към големи финансови рискове и "далавери" кои според вас са факторите в картата и дали показва до къде ще го доведе всичко това. Нептун и Уран в 8ми това ясно. Малък, празен 2ри дом, Северен възел на МС? Човекът има склонност и да прекалява с всички други забранени дейности/вещества/отношения. Агресивен.
Асц в близнаци,картата е нощна ,управител на 1 ,2,5 ти домове е Меркурий в съвпад с Луна в 5ти-агресивен само на приказки.Слънцето е съвпад Регул,може да се чувства като цар в определени моменти.Луна/Меркурий ,умът е с нагласа към задоволяване на нуждите,но 5ти дом не е ъглов.Юпитер също упр.на асц в критичен градус в лъв-грандоманщина .Марс в 12 няма сила да действа ,а тук Сатурн е малефика и е триплицитетен управител на асц заедно с Меркурий и Юпитер.Големият земен тригон в картата ,указва материална насоченост на натива.Не ми изглежда прекалено рисков играч,мисля,че е премерен,но на моменти действа емоционално насърчен от близки хора и партньори.Меркурий в 5ти съвпад Луна-представям си бъбрив пияница в селски хоремаг.(извинете). :)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 311
Re: Натални карти
« Отговор #4524 -: Декември 25, 2022, 09:25:45 am »
Слънце, Меркурий, Сатурн на трон. Слънце съвпад Регул, има късмет. Изглежда, че поема премерени рискове.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Натални карти
« Отговор #4525 -: Декември 26, 2022, 02:46:54 pm »
Меркурий в 5ти съвпад Луна-представям си бъбрив пияница в селски хоремаг.(извинете). :)

Много ме забавлява тълкуването, цялото, не само цитатът, но и е много вярно. Не можеш да си представиш колко пъти се е изявявал точно като бъбрив пияница пред други не толкова бъбриви пияници. На човека му е много трудно да си държи езика зад зъбите и си навлича проблеми с това.
Иначе Нептун в 8ми ми изглежда като нереални финансови представи и илюзии от къде какво ще излезе, а Сатурн У9 в 9ти в аспект с Марс У12 в 12, като ядове с правосъдието, които могат да завъшат и "на топло място".

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #4526 -: Декември 28, 2022, 10:33:35 am »
с голям земен тригон и рисков играч  ;D ,по скоро спекулативен схематик- меркурий-сатурн-марс
умее да се възползва от всяка възникнала възможност да вкара в загуба другите
земя-огън -преобладават -общото между тях е сухо,като пракачество,страстност
 господство, настъпателност и неумереност, налагане,
 непреклонност, издръжливост, дисциплина, командване,
 решителност, точност, напрежение и дразнене,нисък праг
приложени в личен интерес-егоизъм,водещ
и всичко останало подчинено на задоволяването му
продължението ще е когато тр.плутон във водолей допълни нат.квадратура венера-плутон до т-каре
сатурн вече е минал от там,той е по присъдите,тр.плутон е изпълнителя,кой каквото е сътворил сам,идва време за отплата
сатурн не в половината на слънцето-не умее да се учи от грешките си
в предверието на фотония пояс сме,плеядите,нещата се ускоряват за кой ,каквото и защо
« Последна редакция: Декември 28, 2022, 10:39:52 am от strelicka »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Натални карти
« Отговор #4527 -: Януари 03, 2023, 10:02:33 am »
terrarossa, благодаря и на теб за включването :)

Стреличке, ти също буквално си описала човека. Това е наталната карта на моя девер. Настъпателност, нахалство налагане, краен егоизъм и удоволствие от това да дразни останалите са точно качествата, характерни за него. Както и голяма показност - ако може да се осъществи, с парите изкарани и взети от другите (защото те са му длъжни). С години караше на заеми от брат си, които отиваха за пиене, жени, барове и залози. В същото време го плюеше и му се подиграваше, че не си гледа кефа. А ние сме се ограничавали в много неща, защото средствата са отивали при него.
Когато транзитен Сатурн във Водолей, за който говориш, допълни квадратурата Венера-Плутон, почина свекър ми - техният баща.
Земен тригон има и брат му (моя мъж). Има си трески за дялане, но не мога да кажа, че е същия като малкия. Той пък е супер пресметлив и вкопчен в сигурността до степен да се пусне по течението и да не може да вземе решение и да предприеме действие. Ако го направи пък после сън не спи, да не се скофти нещо. Някога като работеше на много кофти място, въпреки, че не му харесваше дори не поглеждаше обявите за работа. Вкопчен в "сигурното", не вярваше, че някой някъде ще го вземе и че изобщо съществува друг вид работа. Аз му написах CV и го пуснах на обява, от където го наеха. И така е за почти всичко. Все едно не вижда света и хората или не се асоциира с тях. Много е зле откъм въздух, че и вода картата, комуникацията му е на ниво - сметнах, аз дадох толкова, ти имаш да дадеш толкова. Затова му се е паднала въздухарка като мен.
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 10:06:20 am от Лисана »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Натални карти
« Отговор #4528 -: Януари 04, 2023, 07:22:47 am »
terrarossa, благодаря и на теб за включването :)

Стреличке, ти също буквално си описала човека. Това е наталната карта на моя девер. Настъпателност, нахалство налагане, краен егоизъм и удоволствие от това да дразни останалите са точно качествата, характерни за него. Както и голяма показност - ако може да се осъществи, с парите изкарани и взети от другите (защото те са му длъжни). С години караше на заеми от брат си, които отиваха за пиене, жени, барове и залози. В същото време го плюеше и му се подиграваше, че не си гледа кефа. А ние сме се ограничавали в много неща, защото средствата са отивали при него.
Когато транзитен Сатурн във Водолей, за който говориш, допълни квадратурата Венера-Плутон, почина свекър ми - техният баща.
Земен тригон има и брат му (моя мъж). Има си трески за дялане, но не мога да кажа, че е същия като малкия. Той пък е супер пресметлив и вкопчен в сигурността до степен да се пусне по течението и да не може да вземе решение и да предприеме действие. Ако го направи пък после сън не спи, да не се скофти нещо. Някога като работеше на много кофти място, въпреки, че не му харесваше дори не поглеждаше обявите за работа. Вкопчен в "сигурното", не вярваше, че някой някъде ще го вземе и че изобщо съществува друг вид работа. Аз му написах CV и го пуснах на обява, от където го наеха. И така е за почти всичко. Все едно не вижда света и хората или не се асоциира с тях. Много е зле откъм въздух, че и вода картата, комуникацията му е на ниво - сметнах, аз дадох толкова, ти имаш да дадеш толкова. Затова му се е паднала въздухарка като мен.

при съпругът ти-карето луна/2 д.от 3-парите на брат му/ каре Венера /у2 неговите средства/ - чувства се задължен да го спасява,като по голям брат
меркурий /у3/-брат му каре марс на асц. /У1/-описват брат му,няма морал,нито  скрупули да приобщава чуждото,той прилича ли на баща си
меркурий е диспозтор на луната,всичко ,което приобщи отива за лични цели

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 368
Re: Натални карти
« Отговор #4529 -: Януари 04, 2023, 12:17:16 pm »

при съпругът ти-карето луна/2 д.от 3-парите на брат му/ каре Венера /у2 неговите средства/ - чувства се задължен да го спасява,като по голям брат
меркурий /у3/-брат му каре марс на асц. /У1/-описват брат му,няма морал,нито  скрупули да приобщава чуждото,той прилича ли на баща си
меркурий е диспозтор на луната,всичко ,което приобщи отива за лични цели

Супер го обясни - разбрах връзката  :-*
Точно така - малкият е този, който повече (да не кажа 100%) прилича на таткото, с подобни навици, реч и поведение.

Следвайки тази логика, аз трябва да съм тази Венера в 9дом (връзката ни датира от унинверситета), която е в тригон с Марс. Поне едно положително нещо, защото напоследък си самовтълпявам, че синастрично сме много зле.

А при мъж ми като указание за месторабота и собствен дом (не родителския, за който гледаме 4ти) в наталната какво да гледам? Има стелиум в 10ти, но с оглед кои са планетите нищо чудно, че нещата стават с кански усилия и много, много време.