Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 621809 пъти)

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Натални карти
« Отговор #4620 -: Май 01, 2023, 09:20:38 pm »
Хора, моля ви за съдействие..Не съм спала цяла нощ вчера от притеснения и съм ревала заради тях..Четох някакви неща и буквално ме започнаха паник - атаки. С това пълнолуние на 5ти..на 9ти ми предстои пътуване в чужбина и съм готова да не отида..Моля ви кажете ми ще стане ли нещо страшно у дома или с някой вкъщи по наталната ми карта. Просто искам да знам, за да си остана и да съм у дома, ако има такива предпоставки..Благодаря!

Nedialka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натални карти
« Отговор #4621 -: Май 02, 2023, 09:57:43 am »
Nedialka,понеже не се виждат градуси на куспиди на домове на тези карти,предполагам к5 е в скорпион.Жената,която разбира от натални карти как разбра,че децата ви ще ви гледат много добре?Питам от любопитство.Марс,който е упр.на 5ти дом не вижда Луната,тоест-Вас и е в знак в който Луната е в падение.Но пък Луната е в овен-Марс я приема.Може би това. ::)
Много благодаря за коментара Ви!И аз не спирам да се чудя и гадая над този въпрос ,къде тя видя такова нещо ...,а и така да е какво точно означава да ме гледат добре ..,то и ние гледаме вече родителите си много добре ,но това е защото вече нищо не могат сами ..Куспидите не знам защо не се виждат -правя си картата в https://bg-astrology.net,Къде мога да направя такава ,че да се видят куспидите ?Родена съм на 27.05.1984г в 9ч
Аз и за висшето ми образование не съм много сигурна доколко ще ми донесе този голям късмет и блестяща изява които астроложката ми видя ,при условие ,че това пък ще доведе най-вероятно до нови семейни кризи ,как изобщо ще се зарадвам на успеха си ,може би трябваше по-рано да започва с учението ,а не сега когато мъжът ми настоява все повече и повече да помагам в семейния бизнес ,да не говорим ,че започват проблемите и със големия ни син който изобщо не чува какво му се говори ,мисля че е започнал и да пуши тайно цигари а е само на 13 години и има здравословни проблеми от малък -но езодия телец много е твърдоглав и си мисля ,че ако и ние имаме семейните си кризи в къщи ,това дете съвсем ще започне да не ни слуша ,на кръстопът съм и не знам какво да правя ,много мисля и ми е много трудно ,със здравето също имам проблеми -стомаха най-вече..
п.с направих картата си в друг сайт ,пак ще я прикача тук
« Последна редакция: Май 02, 2023, 10:19:02 am от Nedialka »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Натални карти
« Отговор #4622 -: Май 02, 2023, 01:53:11 pm »
Замислих се над следния въпрос - 12 часа преди да се родя е имало пълнолуние, но в последния градус на Скорпион. Това има ли значение и как трябва да го разглеждам? Чак сега го осъзнавам и някак ми се обърнаха представите. По презумпция винаги съм мислила, че тогава е имало пълнолуние в Стрелец, защото луната ми е там, а слънцето в 0 на Близнаци, но градусите всъщност са се разминали.
пълнолуние, или новолуние преди раждането, се нарича сизигия,която е важна точка в натала.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Натални карти
« Отговор #4623 -: Май 02, 2023, 01:59:36 pm »
Гледам картата на Гешев. Той човечеца бил голям късметлия и роден с ретро Меркурий.
Слънчевото затъмнение в последните градуси на овен задейства наталния му квадрат Слънце/Уран. Изненада. И живот. Като видя скорпионска Венера при мъж, настръхвам. Чудех се що ми е противен, а той стелиум в скорпион. Тази лунация сега е съвпад с Венерата му, активира опозицията със Сатурн. Нищо, само уплах.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Натални карти
« Отговор #4624 -: Май 02, 2023, 02:04:55 pm »
Хора, моля ви за съдействие..Не съм спала цяла нощ вчера от притеснения и съм ревала заради тях..Четох някакви неща и буквално ме започнаха паник - атаки. С това пълнолуние на 5ти..на 9ти ми предстои пътуване в чужбина и съм готова да не отида..Моля ви кажете ми ще стане ли нещо страшно у дома или с някой вкъщи по наталната ми карта. Просто искам да знам, за да си остана и да съм у дома, ако има такива предпоставки..Благодаря!
пълнолунието на 5.май е в скорпион, но като гледам картата, 9ти дом не е там. Стига сте чели глупости, а живей те спокойно и пътувайте.
Не вярвам по медиите някой да пише специално за вас, ако не сте Гешев.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4625 -: Май 02, 2023, 02:42:02 pm »
Хора, моля ви за съдействие..Не съм спала цяла нощ вчера от притеснения и съм ревала заради тях..Четох някакви неща и буквално ме започнаха паник - атаки. С това пълнолуние на 5ти..на 9ти ми предстои пътуване в чужбина и съм готова да не отида..Моля ви кажете ми ще стане ли нещо страшно у дома или с някой вкъщи по наталната ми карта. Просто искам да знам, за да си остана и да съм у дома, ако има такива предпоставки..Благодаря!
пълнолунието на 5.май е в скорпион, но като гледам картата, 9ти дом не е там. Стига сте чели глупости, а живей те спокойно и пътувайте.
Не вярвам по медиите някой да пише специално за вас, ако не сте Гешев.
Сафо, тя е писала, че на 9-ти ще пътува, а не че ЛЗ е в 9д.
Но последното ти изречение е забавно  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4626 -: Май 02, 2023, 02:49:10 pm »
Хора, моля ви за съдействие..Не съм спала цяла нощ вчера от притеснения и съм ревала заради тях..Четох някакви неща и буквално ме започнаха паник - атаки. С това пълнолуние на 5ти..на 9ти ми предстои пътуване в чужбина и съм готова да не отида..Моля ви кажете ми ще стане ли нещо страшно у дома или с някой вкъщи по наталната ми карта. Просто искам да знам, за да си остана и да съм у дома, ако има такива предпоставки..Благодаря!
Който го е страх от мечки, не влиза в гората  ;D Като си знаеш психиката, защо се занимаваш с неща, с които не си на малко "ти"? Астрологията не е за всеки, иска се задълбочено изучаване и дългогодишна практика.
Всяка година има Пълнолуние в Скорпион, нещо от изброените от тебе "страшни" неща случвало ли се е?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4627 -: Май 02, 2023, 03:14:52 pm »
Гледам картата на Гешев. Той човечеца бил голям късметлия и роден с ретро Меркурий.
Слънчевото затъмнение в последните градуси на овен задейства наталния му квадрат Слънце/Уран. Изненада. И живот. Като видя скорпионска Венера при мъж, настръхвам. Чудех се що ми е противен, а той стелиум в скорпион. Тази лунация сега е съвпад с Венерата му, активира опозицията със Сатурн. Нищо, само уплах.
ама той няма квадрат между Слънце и Уран, а между Слънце в Стрелец и Плутон в Дева, СЗ е в тригон с неговото Слънце, а предстоящото ЛЗ е в опозиция на ретро Сатурн в Телец, няма да му е лесно по отношение съчетаване на кариерата с дома и семейството

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Натални карти
« Отговор #4628 -: Май 02, 2023, 03:26:51 pm »
Хора, моля ви за съдействие..Не съм спала цяла нощ вчера от притеснения и съм ревала заради тях..Четох някакви неща и буквално ме започнаха паник - атаки. С това пълнолуние на 5ти..на 9ти ми предстои пътуване в чужбина и съм готова да не отида..Моля ви кажете ми ще стане ли нещо страшно у дома или с някой вкъщи по наталната ми карта. Просто искам да знам, за да си остана и да съм у дома, ако има такива предпоставки..Благодаря!
Който го е страх от мечки, не влиза в гората  ;D Като си знаеш психиката, защо се занимаваш с неща, с които не си на малко "ти"? Астрологията не е за всеки, иска се задълбочено изучаване и дългогодишна практика.
Всяка година има Пълнолуние в Скорпион, нещо от изброените от тебе "страшни" неща случвало ли се е?
Сега има затъмнение, не просто пълнолуние и не ме е страх от пътуването, а за положението вкъщи, докато съм там. Благодаря, все пак за отговора, дано всичко е наред :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4629 -: Май 02, 2023, 04:15:26 pm »
Сега има затъмнение, не просто пълнолуние и не ме е страх от пътуването, а за положението вкъщи, докато съм там. Благодаря, все пак за отговора, дано всичко е наред :)
И какво като е затъмнение, то си е пак Пълнолуние, влиянието е същото, може би по-интензивно или по-продължително, но не във всички случаи. А къде съм написала, че те е страх от пътуването? Много добре съм прочела какви са ти страховете, свързани с 4д. където попада затъмнението върху Плутон. Но Плутон е свързан с психиката, подсъзнателните процеси, с налагане на волята и контрола – ЛЗ може да извади скелети от гардероба, да изкара страховете ти, да се изправиш пред тях и преодолееш. Дом 4-ти е свързан с миналото, може да го преодолееш, а също с родното, населеното място – да скъсаш с миналото, не означава, че ще се случи  нещо на човек от семейството.
Лошото се случва при транзит на малефици през 4д в напрегнат аспект със светилата и лични планети в натала, например при транзит на Уран през 4д в квадрат с моето Слънце почина баща ми, при транзит на Сатурн през 4д в напрегнат аспект с моя У1/У10 почина майка, но и в двата случаи имаше много други показатели - по дирекция, в солар и лунар

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Натални карти
« Отговор #4630 -: Май 02, 2023, 08:47:11 pm »
Наистина Ви благодаря за това разяснение! :)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4631 -: Май 03, 2023, 02:38:11 am »
Гледам картата на Гешев. Той човечеца бил голям късметлия и роден с ретро Меркурий.
Слънчевото затъмнение в последните градуси на овен задейства наталния му квадрат Слънце/Уран. Изненада. И живот. Като видя скорпионска Венера при мъж, настръхвам. Чудех се що ми е противен, а той стелиум в скорпион. Тази лунация сега е съвпад с Венерата му, активира опозицията със Сатурн. Нищо, само уплах.

Нещо противно в цялостното му излъчване има, заради този стелиум ли е?А този атентат ми напомни за смъртта на Фалконе и Борсалино в Сицилия, спомням си, че атентатът до летището е бил толкова силен, че бил зарегистриран като земетресение от апаратурата.
Вчерашният инцидент в тази светлина по-скоро прилича на медиен шум, каквато и да е причината обаче,е притеснително, че се случва.
« Последна редакция: Май 03, 2023, 02:42:00 am от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Натални карти
« Отговор #4632 -: Май 03, 2023, 06:27:54 am »
На нативи с такива хвърчила винаги им се отваря парашутът. Не знам как го правят, но са внимавали при избора на натални карти и съответно звездите са благосклонни към тях. И тук нямам предвид атентата. Той вероятно е скалъпен. Тригона на Юпитер към Слънце има силнонаплутоненият господин. Какво друго да прави, освен да е част от плутоновият свят. Някой има ли съмнение?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4633 -: Май 04, 2023, 10:20:10 am »
Самият факт, че има подобни инциденти е притеснителен, какъвто и да е неговият характер.
И Джъстин Тимбърлейк и Аштън Кътчър имат тригон Слънце-Юпитер (всъщност както и Паоло Борселино), знае ли човек, може да са новите Франк Синатра? (Синатра има квадрат Слънце - Юпитер и 0 планети в Скорпион).
Гоклен и Шестопалов доказват хипотезите си за закономерности в астрологията със солидна статистика.
Без статистика подобни изводи звучат шеговито. На студентите давам христоматийния пример за логика-силогизъм "Всички мъжки къртици имат бради. Аристотел има брада. Извод: Аристотел е къртица." По тази логика Аристотел може да е мъжка маймуна или коза например?
« Последна редакция: Май 04, 2023, 11:48:54 am от terrarossa »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Натални карти
« Отговор #4634 -: Май 05, 2023, 12:05:29 am »

Гоклен и Шестопалов доказват хипотезите си за закономерности в астрологията със солидна статистика.
Без статистика подобни изводи звучат шеговито.

И двамата правят изследвания за конкретни положения, и да, естествено, че има законимерности в астрологията, и макар да не са достатъчно, за да се превърне от псевдонаука в наука, те си съществуват и един вид са емпирично доказани. Та..не съм сигурна, че разбрах защо беше контрата. Ако разглеждаме картата по западен маниер-малефиците държат положението, няма да е музикант я :)