Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601764 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Натални карти
« Отговор #4635 -: Май 05, 2023, 07:54:44 am »
Да, именно, Гоклен и Шестопалов имат научен подход. Астрологичните познания за различни небесно обекти на Вавилон и Египет, трупани с поколения, на практика са същото.

А иначе антипатичен ми е този тип, признавам си, не съм му гледала картата.

Предвиждането за атентати, съботажи в другата тема в мунданната астрология според мен е забележително, потвърдено от новините - изкушавам се да проверя мутренският период преди 20-30 години дали се е случил при същия аспект.

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #4636 -: Август 03, 2023, 10:41:24 pm »
Здравейте, от близо 5-6 години се мъча да разбера часът, в който съм роден. Разбрах го съвсем скоро (сънувах го!).
Прочетох из сайтовете и изглежда, че повечето неща са верни. Но е на парче, т.е. планета в дом или аспект е само по себе си. Няма рекапитулация, като Слънце в първи дом съвпат с Луна в 12 дом се чувствам особено Рак, или Слънце квадрат Уран -> било магнетично... В тази карта освен тригон с Нептун и сексил с Плутон "добри аспекти"  всичко друго е квадрати... Има ли нещо положително в картата според Вас?
« Последна редакция: Август 03, 2023, 10:47:10 pm от sppp »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4637 -: Август 04, 2023, 08:19:27 am »
Здравейте, от близо 5-6 години се мъча да разбера часът, в който съм роден. Разбрах го съвсем скоро (сънувах го!).
Прочетох из сайтовете и изглежда, че повечето неща са верни. Но е на парче, т.е. планета в дом или аспект е само по себе си. Няма рекапитулация, като Слънце в първи дом съвпат с Луна в 12 дом се чувствам особено Рак, или Слънце квадрат Уран -> било магнетично... В тази карта освен тригон с Нептун и сексил с Плутон "добри аспекти"  всичко друго е квадрати... Има ли нещо положително в картата според Вас?
Да,4 есенциално силни планети и повече с акцидентални достойнства.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Натални карти
« Отговор #4638 -: Септември 12, 2023, 09:09:33 pm »
Здравейте, имам два въпроса към началната карта
1.Много много често имам сънища мога да кажа всяка вечер . Повечето пъти са свързани с неща които ми предстоят , с емоциите които преживявам даже виждам и хората за които си мисля ( през деня) какви са техните емоции. Сънувала съм и събития които са свързани със съвсем други хора които лично не познавам .
Тези сънища с положението на Нептун в 12 дом ли са свързани ?
2. Имам интуиция но искам да се науча повече да и се доверявам .Има ли показатели в картата , които показват дали мога да я развия ( ако така мога да се изразя)  ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4639 -: Септември 12, 2023, 10:04:27 pm »
gwe,Луната е интуицията.При теб ълова,в 7ми дом,на трон.
Юпитер ,упр.на 12дом е в 1ви -водолей,може да има прозрения.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натални карти
« Отговор #4640 -: Септември 12, 2023, 10:34:40 pm »
И двете светила са водни в тригон. Водата се свързва с интуицията.Кой как и кога може да й се довери , зависи от личен опит, себенаблюдение и познание.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Натални карти
« Отговор #4641 -: Септември 12, 2023, 10:53:40 pm »
Благодаря на Сафо и Ребека за коментара.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4642 -: Септември 15, 2023, 11:19:13 am »
qwe, сънищата са по 9 ти дом, Меркурий и как се свързват с АСЦ и неговия управител. Интуицията се развива в периодични състояния на покой, такива са ретро периодите на Меркурий, например, защото логичния ум тогава  е в почивка и той.
Нептун  е по фантасмагориите, които също може да се тълкуват като " да  живееш във филм" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Натални карти
« Отговор #4643 -: Септември 15, 2023, 04:11:21 pm »
qwe, сънищата са по 9 ти дом, Меркурий и как се свързват с АСЦ и неговия управител. Интуицията се развива в периодични състояния на покой, такива са ретро периодите на Меркурий, например, защото логичния ум тогава  е в почивка и той.
Нептун  е по фантасмагориите, които също може да се тълкуват като " да  живееш във филм" .
Благодаря за коментара

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Натални карти
« Отговор #4644 -: Октомври 19, 2023, 07:44:41 pm »
Здравейте, прикачвам батална карта на синът ми който е на 4 години.  Ще се радвам ако чуя Вашите мнения, основното което в момента ме притесняват , е че много много капризен лесно сменя настроенията ( наясно съм , че децата са така но мисля , че при него е в повече) .
Старая се да бъда по - спокойна около него и да обясня всичко спокойно но уви много често не става . Вече не знам какъв подход да имам .

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Натални карти
« Отговор #4645 -: Октомври 20, 2023, 03:41:41 am »
Fly, вижда се, че детето е много емоционално,с толкова много вода и марс на Асц. Ако вие сте по-земни може да е трудно да разберете и приемете това и ви се струва като безмислено капризничене. Друг е въпросът, че е мното малък и децата на тези години са....е по-добре от мен знаете какви са. Не му търсете проблеми, родил се е с натала си защото така трябва. Опитайте не насила да канализирате тази му енергия в творчество или спорт. Вижте какво му харесва, но се обзалагам, че няма да е нещо отборно и свързано с много други деца.

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Натални карти
« Отговор #4646 -: Октомври 20, 2023, 08:31:10 am »
Fly, вижда се, че детето е много емоционално,с толкова много вода и марс на Асц. Ако вие сте по-земни може да е трудно да разберете и приемете това и ви се струва като безмислено капризничене. Друг е въпросът, че е мното малък и децата на тези години са....е по-добре от мен знаете какви са. Не му търсете проблеми, родил се е с натала си защото така трябва. Опитайте не насила да канализирате тази му енергия в творчество или спорт. Вижте какво му харесва, но се обзалагам, че няма да е нещо отборно и свързано с много други деца.
Здравейте, Благодаря за коментара.И аз имам вода в картата и го разбирам на моменти , но си мисля , че Марса  там дава отражение . Засега съм го насочила към музика , изчаквам още малко да порасне и задължително на спорт .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4647 -: Октомври 21, 2023, 12:58:58 pm »
fly,
Цитат
Вече не знам какъв подход да имам .
Потърси статии, книги, анализи на Светла Балтова.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Натални карти
« Отговор #4648 -: Октомври 22, 2023, 02:36:49 pm »
fly,
Цитат
Вече не знам какъв подход да имам .
Потърси статии, книги, анализи на Светла Балтова.
Благодаря Рени , ще потърся.

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Натални карти
« Отговор #4649 -: Октомври 23, 2023, 06:00:32 pm »
Това е наталната карта на малкия ми син . Та напоследък са ме хванали едни майчински вълнения по повод моя седмокласник и избора на бъдещо училище. Той се е насочил към компютърните и информационни технологии и даже си е избрал училище, което е строго профилирано в тази сфера. Което пък би му създало трудности, ако в последствие реши, че това не е неговото нещо. А и не съм сигурна дали този избор не е повлиян от неговите приятели и това, че е модно и престижно да си IT. Все ми се струва, че би се чувствал по-добре, ако се насочи към нещо по-философско, хуманитарно, творческо. Аз, разбира се, ще го подкрепя, каквото и да реши, но пък мога да се опитам да го насоча и към други сфери. Според вас, в коя сфера би му било по-добре да се развива?