Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623789 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4665 -: Ноември 01, 2023, 10:21:33 am »
Тери, много интересно ,накара ме да погледна,за Венера говориш нали, или и друго? Направи ми впечатление пр.Венера в 1-ви., на мидпойнта нат. Юпитер-Слънце. И Венета съвсем скъсала синджира, от ретроградна забита в 12 дом, се изправила в директен ход и разцъфнала вече в първи. Дирекциона Венера екзалтирала на к2 ,а е нат.У40и съУ8, пр.Луна и та там. Не са били разведени и сигурно ще наследи активи от него.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #4666 -: Ноември 01, 2023, 11:18:57 am »
Да, прогресивната венера имам предвид. Предстои и пр. новолуние в овен, със себе си ще се занимава, свободна и доволна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #4667 -: Ноември 01, 2023, 04:21:29 pm »
Качвам тази карта на приятелка с прогресии и дирекции, има определено събитие при нея.
Внезапно е починал съпругът ѝ.

Корея има доста указания в картата й
Фирдарии Венера-Венера у4,съ У8, у9,по натал Венера каре Уран в 8 д.
Проф.Асц. в 2 дом Риби/8 от 7дом-за съпруг/-Юпитер
СД Плутон на МС/ 4 д.от 7 –съпруг/точен асп.
СД Плутон каре Меркурий У8
Пр.Луна /натал на  к4 съвпад К2/8 от 7-съпруг,активира негов 8 дом
Луната у6/ 12 дом от 7 – неясноти около причината или хронична болест
ПР.Слънце критичен градус,скоро ингрес Овен във 2 д
СД Нептун У2/8 от 7 д./ съвпад Венера У4,съУ8
 Сол.Асц съвпад СЛВ- съдбовна година
Тр.Плутон съвпад Венера  У4 и съ Усъ 8,активира нат.каре Венера-Уран –внезапно,а плутон и активиран у4 съ8 носи безвъзвратни събития
Тр.Юпитер У2-/8 от 7/каре Слънце, съпруг,тр.Марс Скорпи го активира ,допълвайки го до т-каре
Тр.Уран каре Юпитер у2/8 от 7 д./-внезапност
Тр.Нодална е минала през Уран,активирайки нат .каре Уран-Венера
Уран е диспозитор на Слънце У7,Юпитер У2, Меркурий У8



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4668 -: Ноември 01, 2023, 05:38:43 pm »
Първото нещо,което ми се наби на очи беше Плутон на к10 по дирекция,Венера упр.на 4 по прогресия точен квадрат с натален Марс упр.на 10.И да ,транзитен Плутон се мотае около нат.Венера.4/10 ти домове са задействани и затова помислих ,че е родител.Юпитер и Меркурий са управители и на родителски 8ми домове,а сол.асц в 11дом ,още веднъж подчертава родителски 8ми.Дирекция Марс от рак е точен квадрат нат.Плутон.Но картата е нощтна и тук Сатурн е малефика ,а той е отминал дирекция Слънце.Прави квадрат с телешките планети ..но е разходящ.Как точно се разбира,че е съпруг не е ясно.Задействаната ос 1/7 са 4/10 домове на родители също.
Обаче дирекция асц е в 21*на риби,а к7 в този случай е на 21*на дева,където беше стационарно/ретроградната стоянка на Меркурий.

И сега,понеже обсъждахме в друга тема профекции,тук профекция асц е в риби,което означава ,че всички планети се изместват с един знак след асц,а Юпитер ще дойде по профекция в 21*на риби точна опоз.на стоянката на Меркурий,и затъмнението във везни беше в този градус.Профекция Марс и Луна отиват в близнации,където е натален Сатурн,а профекция Венера във водолей съвпад нат.Меркурий.Профекция Сатурн е в рак точна опозиция натална Венера.
« Последна редакция: Ноември 01, 2023, 06:17:43 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #4669 -: Ноември 01, 2023, 07:41:23 pm »
Прикачвам картата на мъжа с уточнение , че не зная час на раждане . Много едър и симпатичен мъж, младолик, голям добряк , лека му пръст.
Предполагам, че жената бързо ще се окопити, друго е , когато си свикнал да си на стотици километри от някого, в последните две години си идваше теи пъти годишно за по 10 дни, тъй като не ѝ намериха колежка и само тя работеше на определена позиция.
Наследява немалко кредити, миналата година купиха апартамент на сина, който се ожени, имат още един, три скъпи коли, та финансово ще ѝ дойде нанагорно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4670 -: Ноември 06, 2023, 04:36:25 pm »
В соларната карта,без да знаем час на раждане,прави впечатление,че транзитен Сатурн е в съвпад с прогресивно/дирекционно Слънце.Транзитен Марс е в опозиция с прогресивен Марс.

Allie

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #4671 -: Ноември 22, 2023, 03:21:16 pm »
По тази карта доколко има индикации за сериозна реализация в шоубизнес ?
« Последна редакция: Ноември 23, 2023, 10:14:43 am от Allie »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #4672 -: Ноември 22, 2023, 07:44:46 pm »
Нека кажат и спецовете, но:

Управителят на асцедента, Юпитер в 12-ти дом от него и ретрограден.
Венера, управител на МЦ - в шести дом от асцендента, също не го вижда, няма аспект и с МЦ.
Меркурий управител на десети, седми и луната в седми, забит на ИЦ без достойнства в знака.

С прецесия меркурий е в падение и заточение, венера отива в овен.

Като изключим луната всички лични планети са под хоризонта.

Понеже слънцето, Марс и Меркурий по сидерал отиват в риби, и са в пети дом, хубаво е и някой астролог, който гледа по джойтиш да погледне картата, тези планети всъщност дават влечението към изкуство.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4673 -: Ноември 22, 2023, 08:16:13 pm »
Добавям карта по темата за късмета и каръщината, която започнахме в другата тема. Хубавият ми "късметлийски" аспект се обстрелва от всички посоки.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #4674 -: Ноември 22, 2023, 08:20:16 pm »
Еее, няма да се оплакваш - съвпад слънце, Венера и Юпитер. Това е най-хубавия аспект, съвпад слънце Юпитер, следващия е съвпад Венера Юпитер. При теб ги има в комбинация.

Просто това са аспекти, който действат в дългосрочен план, като се обърнеш назад и виждаш как всичко се е получавало и нещата са се обръщали в твой интерес.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4675 -: Ноември 23, 2023, 02:31:09 am »
Тери, много ларж броиш съвпада с Юпитер,  все пак 14 градуса са си това :)
Иначе добре, мога да се съглася, че е имало такива моменти на физическо ниво без да навлизам в подробности. Но относно първоначалния въпрос за заложби, игри на късмета/финанси...много слабо. На приятели просто им изникват шансовете с подходящите хора, имат хиляди спечелени от залагания, акции или просто късмет в работата си. Аз веднъж спечелих една чаша  ;D Отидох да си я взема и в пощата ми казаха, че моят код се различава от този при тях и не ми я дадоха...ей такъв ми е печалбарският късмет  ???

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4676 -: Ноември 23, 2023, 05:57:05 am »
Управителят на 5ти дом е Марс .В рак,12 дом-никаква сила,в знак на падение и в слаб дом.Аспектът с Плутон е интересен,предвид това,че Плутон е силен,на трон,но тук по-скоро залагам на наследства/печалби от наследство.
Марс е в опозиция със Сатурн.Трудна работа.
Луната в 5ти дом не е силна също.В дневна карта Марс е малефика,а Венера няма достойнства в близнаци,Юпитер също,в знак на заточение.
На 12 и 14 години,когато дирекция Слънце минава през Венера и Юпитер ,спечели ли нещо?
Меркурий е най-силната ти планета според мен.Виж кога се е обърнала в директно движение по прогресия.
« Последна редакция: Ноември 23, 2023, 06:02:01 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #4677 -: Ноември 23, 2023, 06:57:15 am »
14 градуса, но са си в един знак. Знаковите аспекти си действат кой каквото и да говори.

Аз имам секстил слънце Юпитер, най-слабият положителен аспект, 4 градуса Орбис, т.е. не е точен, и пак действа. Юпитер е в секта, както и при теб.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4678 -: Ноември 23, 2023, 09:36:44 am »
Тери,относно игри на късмета/залагания/хазарт не е "уау"картата,другото не го гледаме....ако да,в 11дом е съвпадът,което е 5ти на мъжа ,групи,приятели...
Имам позната,която на времето спечели нова кола от лотарията,след време -екскурзия в Париж,от етикети на салам.За другите дребни неща не ми се изброяват.
Не зная рождената ѝ дата,за съжаление.
« Последна редакция: Ноември 23, 2023, 09:40:44 am от Сафо »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Натални карти
« Отговор #4679 -: Ноември 23, 2023, 09:47:53 am »
Сафо, благодаря за коментара. По прогресия отново по това време 13-14 годишна възраст се е обърнал. Не спечелих нищо в буквалния смисъл, просто животът ми навлезе в един доста приятен и положителен период (за малко). Тази година имам прогресивна Веенра на Асц. Донесе козметични процедури.