Астрология. Езотерика > Астрология

Натални карти

<< < (2/948) > >>

Papy:
Здравей, Сайоми,
А може и ти да заблуждаваш другите с невярно показване на емоции - това заради квадрат луна/нептун

Има ли такава вероятност?

Uran:
Доста самостоятелност/независимост има в тази карта и една нежна Венера- най- високо, слабо аспектирана и управлявща 2 и 9 дом. Единственият мажорен аспект на Венера е с управителя на 5 дом- Сатурн. Ако говорим за романтични отношения и творчески дебати, не би трябвало да има триене м/у теб и партньора (независимо дали говорим за интимен такъв или по някое общо дело).

Saiomi:
Благодаря на всички за коментарите ви  :). До много голяма степен нещата, написани тук, :-\ са реалност. Сега се замислям върху отговора на Papi,  че е права и в доста ситуации вероятно не съм изразявала съвсем правилно емоциите си, поради което и другата страна е реагирала неразбираемо за мен. Много се изненадах, когато дългогодишна моя приятелка, с която аз смятах, че съм се отнасяла много толерантно, която ми е била много на сърце и съм я възприемала за много близък до мен човек, всъщност далеч не ме приема по същия начин,  а в един момент се оказа, че съм й просто "позната".   Стана ми гадно и започнах да се ровя в ума си къде точно  в  8 годишното ни приятелство съм сгрешила. На вас случват ли ви се подобни странности с "близки" хора :-\

Diyana:
Аз бих разглеждала приятелите и въобще важните други по 7-ми дом и управителя му. По 11-ти по-скоро ми се струва, че са приятелски кръгове, общности, не като хора. Хората, конкретните човеци, би трябвало да са по 7-ми, май. Та въобще в близките си контакти с важните други май Сайоми среща
1. ретро Юпитер във Водолей - не му е много присъщо емоционалното, възторжено и сърдечно отдаване в отношенията, което би очаквала Сайоми, ако е Меркурий в Лъв. Като цяло може да разчита на интелектуално стимулиращи контакти, но без емоционална дълбочина и отдаденост, независими и нетрадиционни, широкоскроени, но не непременно предани и верни хора, на каквито се надява. Същевременно приятелства и въобще контакти няма да липсват - Меркурий и Юпитер се приемат по триплицитет и терма, виждат се чрез опозиция и стоят в хубави домове - 5-11, но тези отношения са по-скоро безплодни и повърхностни - и Меркурий и Юпитер са перегрини.
2. Обаче нещата са по-сложни, ако трябва стриктно да спазваме правилата за определяне на сигнификаторите. Поради перегринството и поради това, че не виждат домовете си на управление - Асц. и Дсц. Меркурий и Юпитер не се класират за сигнификатори на Аза и на Другите. Трябва да потърсим възможни кандидати сред другите управители. За асцендента Венера в Рак изглежда е в най-подходящата позиция да вземе приза - Луна и Марс също не го виждат. Изглежда, че вместо очаквания холерично-сангвиничен тип, тук ще се срещнем с по-пасивен, емоционален, флегматичен темперамент, прилепчив, който трудно се разделя, вкопчва се и търси дълбока привързаност.  Да, ама Венера е и най-подходящият кандидат да управлява Дсц. - даже там събира още повече "точки". При това положение не е чудно защо за един девишки Асц. с Меркурий в Лъв темата за отношенията и за "верността на другите" придобива такъв изненадващ акцент. Макар че някои биха казали, че то това си е ясно от Луна във Везни. Само че Луна в този градус на Везни е много сатурнова - пресметлива, студена и суха, търси по-скоро интелектуални, основани на логиката взаимоотношения, по-скоро би могла съзнателно да "менажира" контактите си от гледна точка на разходи/ползи, а не да търси сляпа привързаност, отдаденост и чувствителност в тях.  А нашият случай май се описва повече от Венера в Рак, все пак. И тъй чрез другите до голяма степен Сайоми определя себе си или по-скоро по дефолт не е склонна да допусне, че тяхното разбиране за нещата не е идентично с нейното.
3. Ако продължим обаче да сме съвсем правоверни, ще трябва все пак да намерим различен от Венера управител на Дсц. и тогава ще се обърнем към тримата тригонократори. Първият е за партньора/интимните контакти - това ще да е Венера, значи сайоми ще може да разчита на един приличен, симпатичен, любвеобилен и загрижен домошар и въртокъщник :), с който ще й е съвсем комфортно. Вторият е за бизнес партньорите/приятелите вероятно също са тук/ - ей я значи Луната в първи - описахме какви биха били тези приятели, Венера и Луна са в силна взаимна рецепция, същевременно са достатъчно мощни и есенциално, и аксидентално и значи ще ги има предостатъчно и ще се ценят и тачат взаимно предостатъчно, но са и в знакова квадратура и значи отношенията ще са под постоянното напрежение на неразбирането, сблъсъците и несподелените очаквания за ефектите и същността на връзката. На Сайоми все нещо ще й е не както трябва, пък приятелите й все ще се чудят защо така. Третият ще да е за враговете, Марс в Лъв е доволно неприятен противник и управлява трети и осми дом, тоест ясно е от къде идват и къде най-силно удрят те, но това е тема на друг анализ.

Това е накратко и отгоре-отгоре без данни по картата, но не съм съвсем сигурна доколко се основава на верните изходни постановки този анализ. Кати минимум - определянето на темперамента сигурно не е коректно - прескачам важни стъпки и ако разгледам картата с истински данни на своята си програма, може и радикално да си сменя мнението. Затова, Сайоми, не се впечатлявай много от него, моля. :D


edit. Тук в трета точка има грешка  в поредността на управителите на триплицитета - марс е втори, луна е подкрепяща. Чудех се дали да си го признавам, че ми разваля стройността на изложението, ма Сатурна ми надделя ???.

Papy:
Не знам Сайоми дали ще се впечатли, но аз за пореден път съм впечатлена, благодаря, Диана :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия