Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623633 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1590 -: Декември 03, 2015, 04:16:28 pm »
И понеже видях че имате и тема за мързела,ама да не питам и там, дали ще го надрасте моя син мързела, от възрастта ли е или ще си му остане за цял живот?

Според мен с възрастта ще отмине, още е малко детето и неориентирано. То това е основният двигател при него - да се фокусира върху нещо и да следва целта.

Може би, докато е по-малък, е добре да се наблегне на възпитанието и родителския контрол, но при него е заложена и известна доза независимост, стремеж към самостоятелност. Според мен от малък е желателно да се научи да поема отговорност за своите действия. Но не прекалявайте с контрола, дайте му малко въздух, защото в противен случай родителската среда може да му се стори твърде агресивна, в резултат на което да потърси начин да се дистанцира - физически или емоционално.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1591 -: Декември 03, 2015, 04:28:29 pm »
Иначе да противопоставяне има, но от негова страна ,все е опозиция,все ние не можем,не знаем,не разбираме а той е в час.Квото и да направиш е все недоволен. И всичко което се иска от него става с клизма.
Ама това е дете, ненавършило още 7г. за какво противопоставяне от негова страна може да се говори- дете е! Аз писах за противопоставяне вътре в семейството- двамата му родители не са в хармонична връзка и това в тази карта ясно се вижда- Слънцето У10 в квадрат с Уран У4

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1592 -: Декември 03, 2015, 04:31:52 pm »
Бащата агресивен ли е, строг, изискващ или непредсказуем? - Марс съвпад със Слънцето и връх на тао квадратура със Сатурн и  Уран. Мама достатъчно щедра ли е към малчо? - Луна в Рак опозиция от Юпитер.
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 04:33:59 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1593 -: Декември 03, 2015, 04:37:51 pm »
В перфектна хармонична връзка са му родителите :) поне за сега де :) Ако има някакво противопоставяне е по точно между майка и син, много му отпуснах края,много свобода му дадохме и сега се опитваме да стягаме положението вече.
Тези тао квадрати това ли говорят? Че има противопоставяне в семейството? Ако е така добре, да не е нещо по сериозно, което да го спъва в живота.
Бащата не е агресивен и строг, майката по точно и нормално,аз се грижа предимно за него, таткото все работи. Иначе не не съм щедра,но може би му дадох повече свобода отколкото трябваше.Аз също съм стрелец и държа на свободата, затова от малък му давах той да взима решения, грешка, голяма грешка.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1594 -: Декември 03, 2015, 04:40:21 pm »
Ти си мислиш, че си му отпуснала края, а той просто не усеща щедростта и подкрепата ти. Таткото все го няма, но като е вкъщи как се държи, как е заедно със сина си?
Малчо обича ли приказките и фантастичните разкази и филмчета?

И Сатурн и Уран управляват 4 дом, Сатурн управлява и 3 - мисля, че се усеща пресиран в общуването си с родителите.
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 04:44:51 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1595 -: Декември 03, 2015, 04:43:52 pm »
Тези тао квадрати това ли говорят? Че има противопоставяне в семейството?
Говорят конкретно в тази карта, на базата на това кои домове управляват участващите планети.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1596 -: Декември 03, 2015, 04:50:16 pm »
Той приема всичко което се прави за него по дефолт, все си мисли че може още, с баща му са в добри отношения, с порастването все по добри дори, преди аз бях по важната,сега е тати,нормално. Обича фантасмагории но не прекалено си мисля,почна да прави разлика между реално и нереално и дори пита като гледа някой клип или филм,това истинско ли е.
Аз си мисля че проблема ще дойде с приятелите, трудно намира такива,общителен е и ги търси но те не го намират нещо, играе с по малки,вдетенява се защото те са по ок с него.Големите които е имал все го използват и съответно ние реагираме против тях, а той не ни вярва разбира се. Подкупва приятелите които си харесва а те съответно почват да се възползват от него.Няма как да съм съгласна с това.
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 04:56:36 pm от eses »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1597 -: Декември 03, 2015, 05:14:29 pm »
Влиянието на майката върху детето е по-силно, но за в бъдеще би могло да бъде и по-проблематично. Или най-малкото може да се каже, че по-силно е свързан с майчината карма, а не с тази на бащата. Все пак не е желателно да се престаравате с прилагането на възпитателни мерки и да се създава твърде авторитарен фон в семейството, психологически е заложено детето да го възприема като вид агресия. Влиянието на бащата е по-слабо изразено, повече на ниво комуникация, меркурианско.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #1598 -: Декември 03, 2015, 05:39:17 pm »
Корея,разкажи за твоя У11. :)
К 11 в съвпад с Юпитер в Овен, Юпитер в секстили към Марс 12 дом и Слънце 9 дом.
Приятелките ми са от студентските години, с една и съща специалност сме, 5 Стрелеца и един Овен.
Сега трите са зад граница, трите са ми колеги.
Юпитер отвсякъде, огънят в хората ме привлича заради недостига в моята карта.
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 10:19:22 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1599 -: Декември 03, 2015, 06:22:20 pm »
К 11 в съвпад с Юпитер в Овен, Юпитер в секстили към Марс 12 дом и Слънце 9 дом.
Приятелките ми са от студентските години, с една и съща специалност сме, 5 Стрелеца и един Овен.
Сега трите са зад граници, трите са ми колеги.
Юпитер отвсякъде, огънят в хората ме привлича заради недостига в моята карта.
Благодаря. :)
  :D Извинявай,но на Юпитер в най-огнения от огнените липса на огън ли му казваш?  :043:
Аз разбирам в Овен да ти е сковаващият Сатурн или някоя дребна планетка,но експанзивният Гигант на Системата,вярвай компенсира липсите,ако ще да нямаш никъде длуго огнено присъствие. :) И колко буквално е при теб планетата на К11 като портрет на приятелките ти.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1600 -: Декември 03, 2015, 07:34:10 pm »
Не разбрах как да тълкувам тао квадратите,честно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1601 -: Декември 03, 2015, 10:03:58 pm »
Т-квадратите генерират доста енергия в хороскопа, особено в кардинални знаци. В мутабелни, както е при сина ти, може да е предпоставка за повече промени в живота. Кулминираща Луна в Рак също допринася за това, а той е нощно раждане.

Относно т-квадратите повечето астролози са на мнение, че се гледа фокусната точка, но също така и отсрещната - там, където липсват планети - в случая това са Близнаци.

Но наталната карта нито е тау-квадрат, нито е голям тригон или друга хвърчаща във въздуха конфигурация - всичко се разглежда като едно свързано цяло, не поотделно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1602 -: Декември 03, 2015, 10:23:49 pm »
Относно мързела, човек със Слънце в Стрелец в съвпад с Марс не би могъл да се нарече мързелив.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #1603 -: Декември 03, 2015, 10:30:19 pm »
Благодаря. :)
  :D Извинявай,но на Юпитер в най-огнения от огнените липса на огън ли му казваш?  :043:
Аз разбирам в Овен да ти е сковаващият Сатурн или някоя дребна планетка,но експанзивният Гигант на Системата,вярвай компенсира липсите,ако ще да нямаш никъде длуго огнено присъствие. :) И колко буквално е при теб планетата на К11 като портрет на приятелките ти.  :08:
Аз предпочитам огънят да беше в някоя лична планетка, но...
Все пак светилата и У на Слънцето ми са в огнени домове, а и синастрично - приятелски, любовно все нападам акцентирани натално Юпитери..
С огнените хора много лесно общувам и всичко- хубаво и лошо , става без излишно драми .
Понастоящем работя с 4 слънчеви Рака и една такава Луна, ако са на кеф, вървят нещата, ако не , взаимно си лазим по нервите и се щипем здраво.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1604 -: Декември 03, 2015, 10:33:56 pm »
Зададох конкретен въпрос за тао квадратите, но след първия коментар нещата тръгнаха,че има противопоставяне в семейството и от там се започна разговора за нашите отношения и евентуални проблеми.Като казвам играе с малки, има предвид играе с 3 годишни а той е на 7 ,това не е кой знае какво но и аз ясно виждам причината за това а и няма значение това.
И аз съм Стрелец с Луна в Рак и аз съм си играл с по-малки. В това няма нищо лошо или странно. ;)