Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623207 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1605 -: Декември 03, 2015, 10:40:39 pm »
Според вас какво би означавал следният тау-квадрат в картата на 14-годишно дете: Слънце в Риби, Луна в Близнаци, Марс и Плутон в Стрелец? Асцендентът е Везни. Благодаря.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #1606 -: Декември 03, 2015, 10:43:13 pm »
Това детенце, съдейки по знака на АЦ, личните планети и аспектите, е от децата, на които не бива да се издават заповеди и да се очаква послушание, напротив, то ще прави точно обратното в знак на протест.Има свободолюбиво Слънце и инатливи Луна и АЦ и му харесва да се отличава от масата.
Освен ако няма повод за притеснение с оглед на физическо и умствено развитие, какво от това, че намира интересни игрите с друга възрастова група??
С такава Луна аз винаги правех обратното на това, което ми кажеха, в нередки случаи и днес ми се случва, а когато съученичките ми ходеха по първи срещи с гаджета, аз си играех с кукли.
А мързелът е нещо съвсем различно от инертността на Рака.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1607 -: Декември 03, 2015, 10:52:52 pm »
Това с приятелите тръгна от там ,че аз мисля че всичко тръгва от сатурн в 11 дом в квадратува с слънце и марс и опозиция с уран.Просто забелязах ,че му е трудно с приятелите,че е доста раним от тях и че се опитва да ги подкупва за да са му такива.Затова играе с по малки,те не се държат така с него, напротив в тях намира одобрение,той е баткото и се чувства по добре.Казвам моите наблюдения и защо си мисля че в случая тао квадратурата има нещо общо.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1608 -: Декември 03, 2015, 10:56:55 pm »
В добавка на това слънце и марс са в 2 дом,дом на парите и подкупването и използването ми се видя точно уместно. Моето тълкование е точно по тази линия,че ще се опитват разни хора (приятели) да го използват и да го манипулират с цел изгода, а уран в 4 дом се явява като естествен противник на случващото се както в опозицията с сатурн така и в несъгласието си към слънцето и марса това да се случва.Това е моето тълкование на тао квадратите му
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 12:05:12 am от eses »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1609 -: Декември 03, 2015, 11:24:58 pm »
В добавка на това слънце и марс са в 2 дом,дом на парите и подкупването и използването ми се видя точно уместно. Моето тълкование е точно по тази линия,че ще се опитват разни хора (приятели) да го използват и да го манипулират с цел изгода, а уран в 4 дом се явява като естествен противник на случващото се както в опозицията с сатурн така и в несъгласието си към слънцето и марса това да се случва.Това е моето тълкование на тао квадратите му
Манипулациите не са по Слънце и Марс, нито пък 2 дом е дом на подкупването. Опитваш се да тълкуваш нещата както на теб ти е изгодно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1610 -: Декември 03, 2015, 11:42:01 pm »
Ако се позоваваме на астропсихологията, планетите в първи квадрант показват начина, по който се утвърждаваме, още от най-ранна възраст. Със Слънце/Марс в тази част на хороскопа недейте му клъцвайте крилете отрано, защото така рискува да се задържи твърде дълго в лунната фаза на развитието си - Луна в Рак. Няма смисъл да се изброяват евентуалните бъдещи последствия, тук не коментираме това.

Може сега да го домързява, но ми се струва достатъчно ученолюбиво, по-нататък може да се проявят някои способности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1611 -: Декември 03, 2015, 11:54:19 pm »
Да подкупва и да използват го, но няма повече да изпадам в подробности,щото  не съм на терапевт а задавам астро въпрос.И много ясно че е по чисто детински и с дребни неща. Не съм казала че слунце марс и 2 дом са по манипулациите а по парите в случая. Както и да е, аз казах как тълкувам  тао квадратите. Така мога така тълкувам, ако я владеех до безобразие астрологията, едва ли щях да съм от питащите нали ;)
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 11:58:32 pm от eses »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1612 -: Декември 04, 2015, 12:37:44 am »
Още си мисля за таото на Лили.Връх Слънце Риби.Рибите по принцип се свързват с депресирани неудачници,затънали в измами,опиати и мазохизъм,но аспектирано от мощни планети,дори напрегнато не се безпокоя.Волята и решителността,егото са му гарантирани изяви най-късно след Сатурновия възврат.
Не ми се мисли за майка му и детството му,нито през какви травми ще мине,за да изразява остро и категорично принципите на Марс и Слънцето си,нито какво ще ги събуди.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1613 -: Декември 04, 2015, 12:44:03 am »
Драки, не се престаравай.  ;D

Това е племенникът ми. Просто исках да дам пример как се тълкува т-квадрат изолирано от целия хороскоп.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1614 -: Декември 04, 2015, 10:02:40 am »
Планетата, която квадратира опозицията е тетивата, а вида "стрела" е опозицията по знак, модалност.
...
Стрелата по оста Рак - Козирог е насочена към принадлежността и мястото под Слънцето.
...

Никога не съм разглеждала в детайли как е при мен. Сега ме замисляш да се захвана. По-особеното е, че върхът на триъгълника съвпада с куспида (К11), съответно и опозицията е на К5. Тъй като У5 е Луната -  мога най-малкото да проверя как се чувствам, когато Луната мине през К5 и заформи квадрат с фигурата. А също и Венера, Марс, Юпитер .... Меркурий :) Ще огледам аз - интересно ми стана :)
Над силата е само умението да я владеем!

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Натални карти
« Отговор #1615 -: Декември 04, 2015, 10:16:09 am »
Добре благодаря за отговорите.
Това което разбрах с най голяма важност от вашите коментари е да прегърна Луната в Рак и да не съм прекалено строга.Всъщност аз не съм ,даже напротив,опитвам се.Аз съм Стрелец с луна в Лъв и асц Везни, сещате се че е малко по различно, до като баща му е с луна в рак и на всичкото отгоре е скорпион а АЦ на сина е скорпи. Както и да е. Изключително се съмнявам ,че тези два тао квадрата се изразяват само в това в което вие засегнахте, затова ще си позволя един съвет да ви дам, бъдете професионалисти,дори да не сте такива, един професионалист,говори по същество,не се отплесва. Това успяха да го направят само Лилия, Акрукс и starinthenightsky ,останалите даваха акъл как да съм добър родител, без дори да обсъдят какво са видели те в картата на сина ми, а вероятно и без да са родители ;) . Лек ден
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 11:07:00 am от eses »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1616 -: Декември 04, 2015, 11:54:07 am »
По тао-квадрата още снощи мислех да напиша, но се въздържах.
Значи, трите планети, които са включени: първо, Слънце и Уран, У10 и У4 - двамата родители, и Сатурн У3 в 11 дом, показват точно един вид ограничаване на детето от приятелите и средата, в която той избира да общува, от родителите му. Тъй като детето има пълен 2 дом, при това в Стрелец, при едно такова ограничаване, има опасност да стане саможиво и егоист (тъй като Стрелците често залитаме от едната крайност в другата, а 2 дом се свързва с Телеца, които по-скоро са си такива). Луната в Рак е много чувствителна, има нужда по-скоро от любовта и подкрепата на родителите, държи на семейството и хармонията в него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1617 -: Декември 04, 2015, 01:07:59 pm »
Не се имам за голям професионалист, но когато съм предварително запозната с хороскопа на майката, знам какви съвети ще минат и какви не, дали въобще минават съвети и дали ще бъдат "чути". Така че се въздържам от прекомерно даване на акъли, пък и нямам никакъв опит с отглеждане на деца. Във всяко семейство ситуацията е специфична, различни са представите за детско възпитание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1618 -: Декември 04, 2015, 01:26:20 pm »
Не разбрах как да тълкувам тао квадратите,честно.
Нали ти писах, че във всеки натал е различно в зависимост от това, участващите планети в тао-то кои домове управляват. В общ план Тао отключва голяма енергия, която ако се използва градивно е в плюс за натива, а че натива докато се научи да отработва енергията градивно ще му е трудно в началото е друг въпрос, но точно хората с квадратури са силни личности, защото знаят как да ги отработват, докато тези без квадрати в натала, когато тежка планета ги наквадрати и им идва нанагорнище. 
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 01:32:02 pm от akruks »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1619 -: Декември 04, 2015, 01:33:47 pm »
За да се мисли по даден въпрос ,трябва да е ясно какво се пита .Мързел ми е много абстрактно-това депресия ли е,инат ли,липса на тонус поради хронична скрита болест,авитаминоза,липса на отрицателни йони,флегматичен темперамент ли .Правилно разбран въпрос е наполовина отговорен .