Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623999 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1725 -: Декември 11, 2015, 05:12:22 am »
Като става дума за Сатурн, какво ще кажете за Сатурн в 9 дом, в Телец, изключвайки проблеми с образованието и изучаването на езици?
Може би трудности при излизане в чужбина, а може да значи, че човек трудно ще има шанса дори и за екскурзия в чужбина (камо ли за пребиваване там).

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1726 -: Декември 11, 2015, 08:56:11 am »
Като става дума за Сатурн, какво ще кажете за Сатурн в 9 дом, в Телец, изключвайки проблеми с образованието и изучаването на езици?

виж какво управлява Сатурн. Аз си имам Сатурн в 9 дом, а Сатурн е У7 - е, вече няколко пъти съм споменавала, че гаджалъка е предимно зад граница :), е, имаше и един прокурор де :).
Също така виж и Юпитер къде е - ако е силен, едва ли ще има проблем с езици и с образованието - така е при мен - компенсира се.

Но пък не понасям религиите и служещите към тях, или някой да ми казва "такъв е закона, морала и т.н." :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1727 -: Декември 11, 2015, 11:20:59 am »
Сатурн НЕ е само лошото...Венера/Слънце/Луна не са само добро.

И Венера/Юпитер, особено като се съчетаят двете, също. Наскоро дори звънях на една моя близка астроложка, бях изпаднала в отчаяние защо дирекциите на Венера и Юпитер са ми донесли толкова загуби и неприятности. Отговорът ѝ беше "това е като да преядеш с шоколад, дръж ги под око".  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1728 -: Декември 11, 2015, 01:37:59 pm »
Разбира се, че Сатурн не е само лошо, но обикновено действа с ограчения и ако даде на някого едно, обикновено му взима 3.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1729 -: Декември 11, 2015, 01:50:18 pm »
За съжаление нямам час, но според вас този човек студен и безчувствен ли е или по-скоро сдържан? Има ли някаква емоция, дълбочина? Има ли изобщо живот, за бога?
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 01:53:56 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1730 -: Декември 11, 2015, 01:59:54 pm »
и аз имам Сатурн (у9) на върха на 9д в Козирог.
до 18 не можех да напускам страната, сега ми липсва ресурс:Д

иначе, проява, която съм отбелязала, е отсъствието на авторитети - много ги търсех, допреди 5 години качвах на пиедестал почти всеки, учители в смисъла на ментори и образци в живота си не съм срещала, въпреки желанието си. имах усещането, че съм недостатъчна (недостатъчно добра, развита, умна, смислена, ценна, etc.), отне ми време, за да "прогледна", сега е обратното, изчерпа се кредитът ми на доверие спрямо човечеството и рядко срещам хора, които да са ми интересни, от които да има какво да науча.

никога не съм имала проблем с образованието, в каквато и сфера да съм се хвърляла, за отрицателно време задминавам всички //а не е като да се задоволявам с посредствена среда, все си търся нови и нови предизвикателства, които да ме разгърнат с нови знания и умения.
но (почти) винаги имам проблеми с входящи изпити за висши училища. попадам на неквалифицирани/неуместни/нагли изпитващи или тегля късата клечка в разни предварително разчертани схеми и няколко пъти съм оставала вън от класиране, въпреки че съм била (най-)квалифицираният кандидат. колко гаври съм понесла върху себе си по този повод само аз си знам. но това единствено потвърждава липсата на авторитети и ме пази от нечиста среда, а също и стимулира самообучението ми, което започва още от детските ми години - предпочитам да се обучавам сама, така усвоявам най-добре, групите никога не са работили за мен, а и рядко случвам на добри учители. //освен всичко друго, Сатурн ми е близо до Слънцето и има секстил с Плутон и опозиция с Хирон - тормоз от властимащи (преподаватели и не само), физически, психически, всякакъв, не знам изобщо как оцелях в гимназията:Д

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1731 -: Декември 11, 2015, 02:07:59 pm »
За съжаление нямам час, но според вас този човек студен и безчувствен ли е или по-скоро сдържан? Има ли някаква емоция, дълбочина? Има ли изобщо живот, за бога?
това е от Луната, според мен.
може и опозицията на Сатурн към Мерк/Слънце да дава отражение, но не вярвам, че този човек не е бъбривец и не артикулира адекватно себе си.
при човек с такъв водолейски акцент, подплатен с козирожки темерутизъм, няма как да търсиш топлина, но рационално преведени и изразени мисли/чувства/емоции - разбира се.
дълбочината тук е по Плутон, не е моята любима:Д

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1732 -: Декември 11, 2015, 02:16:23 pm »
Бъбривостта какво общо има с емоциите?
Общителен, социален...и ужасно студен. Може и да има емоции, които да задържа - не знам. Не съм срещала друга водолейска Луна затова не мога да преценя и ми трябва жокер.
Той почти няма огън и вода - може от това да е.

Какво ще рече емоционалност по Плутон?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1733 -: Декември 11, 2015, 02:17:18 pm »
На мен пък 9 дом ми е целия в стрелец, барабар с Нептун вътре, но хич не съм се скъсала да пътувам ....

Иначе съм непоправим приключенец, много ми се пътува, много съм пътувала в страната, но не и по чужди земи, както ми се иска ....

Иначе - езици и работа с чужденци да, много :)

Сега докато пиша се сещам, че нат.Сатурн от 5 дом в Лъв прави тригон с К9, но това по-скоро утвърждава, не ограничава :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1734 -: Декември 11, 2015, 02:26:12 pm »
При мен Сатурн управлява 5 дом и съуправлява 6-ти.
След гимназията започнах висше в чужбина. Две години бях там, после се прехвърлих в София. В училище учих немски и ми беше като по вода, най-добрата в класа. После не съм го ползвала и вече съм го забравила, естествено.
Пътувала съм и в чужбина на екскурзии неведнъж.
Нямам проблем с авторитетите, не обожествявам никого.
Но на мен идеята ми е по другите теми на 9 дом. Някак не свързвам Сатурн с ограничения в религиозен или духовен план. Имам собствено виждане, разбира се, и върху двете, но къде са ми ограниченията. Не ги виждам. Занимавам се с някои практики, общо взето се интересувам от духовната/психологическата страна на нещата и не ми е трудно.
Има едно единствено усещане, обаче, за отделеност от Източника. Така би могъл да се проявява Сатурн.
Освен това той е в съвпад с Марс, У9.
Хепи, Юпитер ми управлява заключен Стрелец в 4 дом, намира се в 3-ти и прави опозиция с Марс/Сатурн и секстил с АСЦ.
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 02:28:15 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1735 -: Декември 11, 2015, 02:30:56 pm »
delphin, за западната или за ведическата си карта говориш?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #1736 -: Декември 11, 2015, 02:38:02 pm »
Бъбривостта какво общо има с емоциите?
Общителен, социален...и ужасно студен. Може и да има емоции, които да задържа - не знам. Не съм срещала друга водолейска Луна затова не мога да преценя и ми трябва жокер.
Той почти няма огън и вода - може от това да е.

Какво ще рече емоционалност по Плутон?
с Луна в рационален знак - всичко?
моята е в Дева - изговарям си емоциите, водолейските така се предразполагат, работи;
но няма водна/огнена топлина там, няма и да има, все едно от близнаци да искаш привързаност. всичко е рацио и комуникация.

не съм използвала емоционалност за "Плутон", казах дълбочина, каквато явно ти търсиш. с този точен квадрат към Слънцето, по-широк с Меркурий и тригона към Венера... измамни са му плитчините.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1737 -: Декември 11, 2015, 02:40:23 pm »
delphin, за западната или за ведическата си карта говориш?
За западната. Ведическата ми е Тъмна Индия  :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1738 -: Декември 11, 2015, 02:41:26 pm »
Странно защо съм останал с впечатлението, че се интересуваш предимно от индийска.  :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1739 -: Декември 11, 2015, 02:43:08 pm »
Странно защо съм останал с впечатлението, че се интересуваш предимно от индийска.  :012:

Не ме четеш внимателно  :96: :93:

Интересувам се какво показва моята карта според ведическата астрология и затова задавам въпроси към занимаващите се. Но не нищо не разбирам аз самата от нея и ми се струва прекалено сложна на този етап за мен, за да я изучавам.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми