Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624132 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1755 -: Декември 13, 2015, 02:07:15 am »
Кога е правил опити? Преди 3год или в рамките на 2?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #1756 -: Декември 13, 2015, 02:38:59 am »
Кога е правил опити? Преди 3год или в рамките на 2?

Не знам точно, трябва да питам. Като гледам от картата, преди 3 год е бил съвпадът на дирекционен марс с натален сатурн. Има доста напрегнати дирекции и прогресии. И транзитен плутон в момента квадратира нат ац, транзитен уран е на ац. Да не забравяме и транзитния сатурн в стрелец.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1757 -: Декември 13, 2015, 03:08:59 am »
Все едно си писала за брат ми...И той беше слънце в стрелец

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1758 -: Декември 13, 2015, 09:14:44 am »
А тук луната не е аспектирана-според ведическата, нали така? И няма планети в единя съседен дом, това също имаше значение

Квадратът на дир сатурн към марс е отминал, съвпадът със слънце още не е настъпил. Сега активен е квадратът дир луна към слънце, което влияе на себеоценка, емоции, но доколко може да е депресиращ-не мога да кажа
Пр марс ще сменя знак, а пр луна сравнително скоро ще е на асц, надявам се да се пооправи момчето
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 10:10:59 am от Papy »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #1759 -: Декември 13, 2015, 10:11:18 am »
Ами човека е писал днес рано сутринта, изключил си е телефона по някакви причини.Може да е ходил някъде или да е спал. Ама последните му съобщения и тн можеше да въведат такива мисли. Не е лошо момче, но тия проблеми с майката от ранна детска възраст явно оказват доста негативно влияние върху живота му и до днес. Пък в момента има и доста кофти транзити и дирекции. Иначе картата не ми изглежда да е толкова зле. Проблемен ми се вижда слабият марс почти на дц, който е У1,8. Отделно на това юлв съвпад слънце, луната и венерата , ранени от сатурн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1760 -: Декември 13, 2015, 10:18:03 am »
Ако отчетем прецесията, сатурн става екзалтирал, венера-тронова, а меркурий-заточен, без неговия диспозитор да има есенциални достойнства. Проблем с дисциплина, поемане на отговорност, следване на собствените решения
С една дума-да престане да е мека мара и да излезе от ролята на страдалец

Относно случката-да не би нарочно да не вдига тел на определени хора

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Натални карти
« Отговор #1761 -: Декември 13, 2015, 10:43:45 am »
Ако отчетем прецесията, сатурн става екзалтирал, венера-тронова, а меркурий-заточен, без неговия диспозитор да има есенциални достойнства. Проблем с дисциплина, поемане на отговорност, следване на собствените решения
С една дума-да престане да е мека мара и да излезе от ролята на страдалец

Относно случката-да не би нарочно да не вдига тел на определени хора

Не мисля, най-вероятно на никого не е  вдигал , просто го е изключил. Иначе има деструктивно поведение към себе си, екстремни хобита в планината, забърква се почти нарочно все с жени, които психически са явно по -лабилни и от него.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1762 -: Декември 13, 2015, 12:36:40 pm »
Много натоварен 7 дом има този младеж. И е абониран за трудни връзки - съвпад Венера/Сатурн/Плутон в Скорпион. Марс също е близо до Десцендента, но заради тригона му с Луната и секстила със Слънцето бих казала, че трудностите в междуличностните отношения само ще му каляват характера. И този модел с жените може да се повтаря дотогава, докато не си разчупи мисленето и не потърси други методи и средства за решаване на проблеми в отношенията, с повече диалогичност. Този съвпад в 7 дом има широк спектър на изява - би могъл да доведе както до нежелание за по-дълбоко обвързване (да се консумира само плътската страна на отношенията и после - "не ми вземай въздуха!" - Луна във Водолей, 11 дом) или до много обсебващи отношения - да попада на жени, които буквално да искат да погълнат цялото му внимание и него самия, лепкави, изискващи и задушаващи. Само че това хич не импонира на Луна във Водолей, Слънце в Стрелец и Асцендент в Овен. Затова не са изключени периодични конфликти, конфронтации - с Марс около ДС/в 7 дом в квадрат с Меркурий има тенденция проблемите да се решават в по-остра вербална форма, а кулмиринащ Меркурий в земен знак ще смята, че всички аргументи са на негова страна. Както казах, има нужда от повече диалогичност и това влияние се подсилва и от СЛВ в Близнаци - знакът, в който Меркурий изразява повече вербалната, комуникативната страна, а не толкова аналитичната.

За жестокостта на майката - освен че Луната е в сатурнов знак и има квадрат с Венера/Сатурн/Плутон в Скорпион (вероятно този модел на "страдание" се пренася впоследствие и в отношенията му), според античните астролози при дневно раждане Венера може да бъде сигнификатор на майката. И съвпадът ѝ със Сатурн в Скорпион може да даде по-жестоко и безчувствено отношение към детето и неговите потребности (квадрат с Луната). При това Луната управлява ИЦ, това само подсилва наличната квадратура и я превръща в устойчив семеен модел.

Струва ми се, че бащата, ако по някакъв начин е участвал във възпитанието на детето, повече се е изживявал като някакъв тип ментор, дървен философ, нямал е желание да се обременява с досадни детайли и битовизми, не се е включвал активно в ежедневните грижи. И по този начин майката е успяла да го измести и да въведе и наложи свои методи на възпитание. Те може да са били не съвсем правилни и сполучливи, но къде е бил бащата и защо не се е намесил? Риторичен въпрос. Струва ми се, че и с двамата родители е липсвало пълноценно общуване, но духовната връзка с бащата е по-силна.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1763 -: Декември 13, 2015, 01:26:23 pm »
Това е приятел на приятелка, коярто в момента супер си притеснява за него. В смисъл, в момента не се знае  дали си е изключил тела или не отговаря , няма нет и тн. В момента транзитите му никак не са розови, а два дни преди новолунието е имал рд. Освен това е писал, че преди няколко дни  е прекратил  връзката със семейството си. Имал е големи проблеми с майка си в миналото. Показват се и от квадрата на сатурн с луната, майката е била направо жестока към него, особено в детството.
И моят мъж е имал тиранично отношение от майка си, аз също, а нямаме напрегнат аспект Луна-Сатурн, а малката ми дъщеря е с опозиция и я отгледах с много любов, чак я разглезих до степен сега да се дразни, че прекалено съм я лиготела.  :)
Съвпад на Новолунието със Слънцето го дават като добра позиция за нов старт в живота, за нещо хубаво, а при него ако има нещо притеснително в случая е, че неговото Слънце е в 8д, но пък Нололунието попада в 9д и прави най-точен аспект с Юпитер У9 в 9д- може да е отпътувал надалеко или да планира това заминаване. Той наскоро е имал марсов възврат, както и венерин възврат, тр Мерк също е на път да съвпадне с наталния- има нужда от промяна и нови изживявания. По ирония на съдбата сол АСЦ е в 8д, но и при мен е там тази година, а не мисля да се самоубивам- за това разположение пише, че може да се слъска човек със смъртта на друг човек- било близък, познат или абсолютно непознат.  Преди няколко години, когато починаха в рамките на половин година вуйчовците ми също имах сол АСЦ в 8д.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1764 -: Декември 13, 2015, 01:36:50 pm »
При мен също знакът на Луната и тригонът ѝ с Марс не описват образа на майката. Дори навремето една астроложка ми каза, че трябвало да се родя с Луна в Близнаци. А как го определя това "трябва", не можах да разбера. В интерес на истината Луна в Близнаци в квадрат с ъглов Марс перфектно би описала характера, темперамента и начина на живот на моята майка. Защо съм се родила с Луна в Рак в тригон с Марс /това е най-точният аспект в хороскопа ми/? Вероятно защото по програма е било заложено да бъда отделена от майката и нейните личностни качества да не рефлектират толкова пряко върху моето развитие, особено в детска възраст. И бях отгледана от жена, която за мен е олицетворение на Луна в Рак, но със сатурнов оттенък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #1765 -: Декември 15, 2015, 03:14:44 pm »
Седнала съм и си правя анализ на картата.  :012:   :012: От години не бях правила такъв опит.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Натални карти
« Отговор #1766 -: Декември 22, 2015, 08:09:43 pm »
Здравейте на всички от форума!
 Имам една голяма молба към всички от този форум.Картата е на момиче което претърпя ужасна катастрофа на 12.03.2014г.Остана инвалид.Бяха събрани средства с помощта на медии и концертни изяви и момичето беше изпратено в  Москва за присаждане на стволови клетки.От първата операция има подобрение а и предстоят още две такива.Молбата ми е виждате ли някакво подобрение,т.е  момичето ще проходи ли един ден(естествено ако това може да се види в картата),и какво да очаква за бъдеще(ако има такова).Ще се радвам ако има някой ,който да се включи с коментар какъвто и да е...Ще дам и обратна връзка.
Благодаря предварително!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1767 -: Декември 22, 2015, 08:42:53 pm »
според тази картата какви са показанията за живот в чужбина?става въпрос за възможността за
постоянно пребиваване..
Луната у12 в 12д и СЛВ там, Слънце У1 в 9д, Марс У4 също в 9д- има достатъчно указания за пребиваване в чужбина

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натални карти
« Отговор #1768 -: Декември 22, 2015, 08:44:28 pm »
Wanesa 24,по-добрия вариант ще е същия тип карта без астероидите/Хирон да остане/,но за датата на катастрофата-да се определят сигнификаторите на събитието .За прекъснат гръбначен мозък ли става въпрос,парализа на крака?По това време в 12д е имало транзит на Сатурн .След две години пр.Слънце сменя знак-отива в близнаци,което ми се вижда добър знак за прохождане,но трябват още потвърждения,тази карта е претрупана от астероиди .

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Натални карти
« Отговор #1769 -: Декември 22, 2015, 08:52:38 pm »
Wanesa 24,по-добрия вариант ще е същия тип карта без астероидите/Хирон да остане/,но за датата на катастрофата-да се определят сигнификаторите на събитието .За прекъснат гръбначен мозък ли става въпрос,парализа на крака?По това време в 12д е имало транзит на Сатурн .След две години пр.Слънце сменя знак-отива в близнаци,което ми се вижда добър знак за прохождане,но трябват още потвърждения,тази карта е претрупана от астероиди .

Ето я картата в деня на катастрофата.Да ,с прекъснат гръбначен мозък е и е парализирана но от скоро време започна да си мърда пръстите на ръцете и да има чувствителност...лекарите от Москва казват,че това е добро начало