Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623287 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #1815 -: Декември 30, 2015, 11:06:49 am »
Да, Стреличка, прилича на баща си. Почти изцяло.  :72:
У1/той/ и 10 /бащата/ е един и същ - лъвско присъствие ,жадни за внимание,свободолюбив дух :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1816 -: Декември 30, 2015, 01:57:33 pm »
Знакът няма кой знае какво значение, съвпадът луна Нептун в 5ти дом води до много любовни разочарования. От това положение май по-зле е само Нептун в 7ми дом.
Знакът има значение, както и това кои домове управляват- Луната управлява 10д- кариера, Слънцето е в знак рак, управляван от Луната, а Нептун е У6, У7 и във взаимна рецепция с Уран У5 (диспозитор на знака, в който са Луната и Нептун)- този аспект при него и свързан с творчески изяви, кариерата и работата му ще са свързани с творчество (5д и Слънце), а не със сърдечните му дела- 7д показва партньора/ите, но също така и публиката, работата в екип.
Какво да страда Луна във водолей, като не е много по сърдечните дела, влияе се от разума, не от емоции.  Ето какво накратко пише за този аспект: Живо въображение, при правилно използване може да даде талант в музиката и изобразителното изкуство.
На малката гаджето има съвпад на Луна У2 с Нептун У11 в 8д, които са в опозиция на Юпитер У7 във 2д- не е нито музикант, нито рисува, спортист е, но дружеше с "приятели", покрай които си харчеше парите и увреждаше здравето, а дъщеря ми успя да го откъсне от тях и от вредните му навици.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1817 -: Декември 30, 2015, 02:06:47 pm »
Няма да споря с теб. Да ми кажеш, че луна във водолей не страда...хубаво. Но да ми даваш пример с подобен съвпад в съвсем друг дом, айде стига. Преди да се гледат кои домове управляват планетите в съвпада се гледа домът, в който се намира съвпада - на тази територия се изразяват планетите, според това кои са, после в кой знак са, и чак накрая кои домове управляват.

Аз имам този съвпад, говоря и от теория, и от опит.



Като гледаш все кои домове управляват какво ще кажеш за Юпитер в 10ти дом, като управлява пети?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1818 -: Декември 30, 2015, 02:17:50 pm »
Няма да споря с теб. Да ми кажеш, че луна във водолей не страда...хубаво. Но да ми даваш пример с подобен съвпад в съвсем друг дом, айде стига. Преди да се гледат кои домове управляват планетите в съвпада се гледа домът, в който се намира съвпада - на тази територия се изразяват планетите, според това кои са, после в кой знак са, и чак накрая кои домове управляват.

Аз имам този съвпад, говоря и от теория, и от опит.

Като гледаш все кои домове управляват какво ще кажеш за Юпитер в 10ти дом, като управлява пети?
Тери, не споря, нали тук си говорим и обсъждаме всякакви вариации- за младежа, за който споменах, че има този съвпад- не само, че не е в 5д, но и не е във водолей, а в козирог, но написах как се тълкува самия съвпад на Луна с Нептун, извън това в кой дом и знак се намира.
Съжалявам, че на теб този съвпад, разположен в 5д ти е носил разочарования в сърдечните дела, но разочарованията не са ти дошли отвън, а от потребността ти (Луната) от идеалната любов (Нептун в 5д), което може да се насочи в друго русло, този аспект да отработиш творчески, да изживееш идеалната любов чрез някой творчески продукт, създаден от тебе- 5д е спорт, хоби, игри, забавления, деца, не е само сърдечни дела, знаеш го. За Юпитер У5 в 10д няма какво да кажа, без да съм видяла натала- само по една планета или един аспект няма какво толкова да се каже, както казват профитата- "на парче не се гледа"  :012:

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Натални карти
« Отговор #1819 -: Януари 03, 2016, 02:06:56 pm »
Mirabella, не се притеснявай. Ще чакам. Още веднъж мерси много :58:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1820 -: Януари 03, 2016, 10:49:25 pm »




Какво ще кажеш за Юпитер в 10ти дом, като управлява пети?
Обществен статус чрез успехите на децата,положението на любовник,изкуство,хазарт.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1821 -: Януари 14, 2016, 09:09:41 pm »
Имам двама колеги с неаспектирани светила и Мерк. Не са достатъчно за статистика, но потвърждават това, което бих предположила ако в мъжка и женска карта видя неаспектирани съответно Слънце и Луна.

При жената неаспектирана е Луната в Стрелец и Мерк във Водолей. Има лице, което се съмнявам, че някой някога би могъл да запомни. Неприятна е, невзрачна. Не използвам думата грозна, защото някой може да не е с хубави черти и пак да има приятно излъчване и да е чаровен. Тя...просто няма лице. Бавно стопля, трудно се изразява.

Мъжът е с неаспектирано Слънце в Стрелец и неаспектиран ретро Мерк в Стрелец. По отношение на външния вид и първото впечатление същото едно към едно мога да напиша и за него. Но е влудяващо глупав. Тук я бие по точки в пъти.

Излиза, че независимо от асц, който уж е критерий за облика и независимо от мц класическите сигнификатори си действат. Същността на мъжа е Слънцето и може би, когато няма аспекти няма какво да му придаде особеност, да направи от човека личност. Същото и за жена с неаспектирана Луна.
Асц. на въпросната жена е Дева, така че Луната няма никакво отношение към него. За мъжа не знам час на раждане.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1822 -: Януари 14, 2016, 09:30:28 pm »
The_One,  картите може ли ?
Каква е твоята "теория" , наблюдения за неаспектираните планети, Светила, съответно в мъжка и женска карта ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1823 -: Януари 14, 2016, 09:39:21 pm »
Рени, имам само два примера, единия от които е без час. Затова се въздържам от теория. По-скоро предполагам, че неаспектирани светила не дават индивидуалност. Но човек с неаспектирано светило и други лични планети в 1 дом няма как да не е характерен с нещо. Та ако мога да обобщя - изводът ми важи само за хора без лични планети в първи дом, а и за по-сигурно - в целия първи квадрант. Случаят с жената е точно такъв.

Качвам нейна карта. На мъжа - без час.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1824 -: Януари 14, 2016, 09:51:56 pm »
Неаспектиран Меркурий във Водолей е малко "опасен", а тук е и у АСЦ, но пък в 6-ти дом :" Не ангажирам никой с моите мисли и поведение, но и никой няма подход към мен, за да се ангажирам с него"-така ми прозвуча картата на тази жена. Неаспектирана Луна в женска карта, много често "диша, живее, чувства" , чрез някой друг, трудно й е сама да си следва признанието и често където и да ходи, каквото и да прави и с когото, се завръща в "бащината къща ".

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #1825 -: Януари 14, 2016, 10:10:50 pm »
Рени, не мога да кажа какво и как чувства друг човек, но да - изглежда емоционално дистанцирана. Това не е сатурновата избирателна дистанция, а по-скоро дебилност и неспособност. Нито мисловно, нито емоционално тя е ангажирана с друг освен със себе си - това по мои наблюдения като й гледам дори отношенията с приятеля.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1826 -: Януари 14, 2016, 10:16:45 pm »
Тя може да е неаспектирана, обаче в точен съвпад с Антарес. Това още повече я напомпва.

Часът на раждане е точен, нали?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #1827 -: Януари 14, 2016, 10:19:06 pm »
Понеже обсъждате неаспектираните планети искам да попитам какво е положението при неаспектиран Марс? Моят Марс е почти неаспектиран (само в тригон с МЦ) в Риби 28* в 5 или 6 дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1828 -: Януари 14, 2016, 10:22:45 pm »
Няма ли такава тема?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1829 -: Януари 14, 2016, 10:22:58 pm »
Понякога неаспектираната планета може да бъде силно изявена, но има една едностранчивост, самоцелност, неконструктивност.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui