Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623899 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1860 -: Януари 23, 2016, 07:56:55 pm »
Брей, ще дойде нещо интересно от семейството по този казус.
Ако случайно нещо се изпусне във връзка с родителите, дом и род, да споделиш, че ми е адски любопитно и на усет усещам нещичко завъртяно там.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1861 -: Януари 23, 2016, 07:59:25 pm »
Дотук е споменал само за "добро семейно възпитание", нищо повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1862 -: Януари 23, 2016, 08:42:03 pm »
Лили Защо използваш тази домификация, не съм чела за нея, направих си и на мен с нея и гледам осите са същите, но другите купсиди са поразмърдани.
И аз си задавах този въпрос, докато не се помъчих да построя картата му по Пласидус, но астрокома автоматично ми я изкарва същата като на Лили.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1863 -: Януари 23, 2016, 08:49:35 pm »
В астро.кома има опция за избор на домова система - повечето системи са неприложими, остават само равнодомна и равнознакова. Той сам си е направил карта с АС в 19 гр. Овен - в някаква безплатна онлайн програма Сотис, коригирал е и часовата зона. За ориентир ползвал хороскопа на Путин, който също е роден по на север, с корекция 3 ч. GMT. Обаче къде е Лениград, къде е Воркута - това са две различни краища на Русия, различни меридиани. Колкото е по на изток, толкова повече мърда Асцендентът в рамките на знака и в следващите знаци. Обаче странно - една астроложка там се включи с тълкуване и потвърди Асцендента в Овен. А дали изобщо знае как се правят тези изчисления на ръка? Който не е правил навремето такива изчисления, трудно би разбрал как се местят МС и АС в картата в зависимост от географската позиция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #1864 -: Януари 23, 2016, 09:38:40 pm »
Плацидус, Реджомонтано, Кампано, Кох и т.н. са недефинирани за ширини 66°+ север/юг. Евентуално с мориновата система глупости на търкалета по далечни спомени. Или някаква равнодомна, но МЦ ще избяга на майната си и трябва да се отбележи някак самостоятелно.

Ей тука е обяснено подробно: http://www.uraniatrust.org/astrology-articles/the-astronomy-of-houses.html
« Последна редакция: Януари 23, 2016, 10:15:49 pm от Reptil »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #1865 -: Януари 23, 2016, 09:55:57 pm »
ето, Лили

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1866 -: Януари 23, 2016, 10:07:41 pm »
Здравейте! След няколко дни майка ми има рожден ден и й погледнах картата да видя какво става и какво я очаква скоро. Може ли помощ за транзитите, най-вече по отношение на работата. Гледам, че Юпитер прави съвпад с Уран и Плутон, но на къде ще тръгнат нещата? По нейни думи иска да напуска, много се натоварва и е изнервена. Притеснява ме  ::) ще се успокоят ли нещата или ще напуска наистина? Има ли шанс за самостоятелна кариера занапред? Въобще, във всеки аспект ще ми е полезна помощ. Много й е монотонен живота напоследък.. Благодаря!

« Последна редакция: Януари 26, 2016, 06:29:52 pm от 666 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1867 -: Януари 26, 2016, 01:25:12 pm »
Картата в този ѝ вид не може да се прочете адекватно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1868 -: Януари 26, 2016, 03:16:09 pm »
някой би ли погледнал картата  ::)
тр Уран наближава нейния АСЦ, което я подтиква към промени, от друга страна е тр Юпитер У9 върху нейния Уран У11 в 6д- иска ѝ се нова работа, може и за чужбина да си мечтае, иска ѝ се да разбие монотонността, която я изнервя. Новолунието през февруари ще извърши съвпад с нейното Слънце У5 в 11д, макар и неточен, ще влее в нея енергия и идеи за нещо ново, може да се псрисъедини към творчески колектив, да се занимава с някое свое хоби, което да я извади от скучното ежедневие, а Пълнолунието през февруари е на К6- в крайна сметка ще си остане на настоящата работа.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1869 -: Януари 26, 2016, 05:42:54 pm »
Lilla, каква карта да постна?

akruks, мерси,малко ми поолекна.. че постоянно изпада в някакви кризи да напуска  :) каза,че е решила да започва нещо като допълнителна работа и след няколко години да се махне от сегашната. Предполагам това ще е като Уран кацне на асц?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1870 -: Януари 26, 2016, 06:03:59 pm »
Lilla, каква карта да постна?


А ти какво искаш да се гледа - натал, солар, друго?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1871 -: Януари 26, 2016, 06:26:11 pm »
666, Лили има предвид да построиш картата в astro.com, че техните са четливи. Можеш да затриеш данните преди да я качиш във форума.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1872 -: Януари 26, 2016, 07:36:09 pm »
Картата в този ѝ вид не може да се прочете адекватно.

Разглеждахте картата с акрукс доста пространно тук, даже търсихте отговор на същия въпрос, но после тя е взела, че изчезнала, со все  въпросите... Обичайното залудо работи...

За съжаление ние няма как да знаем какво е най-съществено за нея, а в 2-3 изречения няма как да се синтезира най-важното по всички теми. Предлагам всеки да пише това, което му е направило впечатление в картата, когато не се уточнява в каква посока да гледаме.

Според мен в картата има указания за успех при работа с хора, ако заема някоя организаторска позиция, евентуално средно управленско ниво. Тип административен персонал, държавен служител или да работи в някоя по-голяма институция, която има обществена значимост.
De omnibus dubitandum est

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1873 -: Януари 26, 2016, 07:44:04 pm »
Картата, която изтрих и следващата са едни и същи, но от различни сайтове. От астрото вярно по-добре се разчита. Така че нищо не е загубено, а качих по-ясна.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #1874 -: Януари 26, 2016, 07:46:31 pm »
Проблемът е, че хората са се включили в диалог с теб, а ти си се затрила и сега мненията им висят неадекватни и кухи на шест страници. Ценни мнения иначе, а безполезни, щото липсва контекстът. Защо всеки път да започват казуса отново, вместо просто да си го припомнят, ако вече са я гледали тази карта? Изпитваме се дали ще видим пак същото, или не ни пука за усилията и времето им?
De omnibus dubitandum est