Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623000 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1965 -: Март 07, 2016, 03:25:32 pm »
Да, пускам я сега.
Няма да съм съвсем в астрологията.  ;) А той чувства ли се неудачник,какъвто го вижда майка му?  ;) Защото и мен родителите ми ме виждат като нереализирана,понеже не съм им родила внуци,но аз се чувствам перфектно.
Думата "автоимунно заболяване" напоследък стана много модерна и всички хипохондрици се кичат с нея като обикновено става въпрос за нервно пренапрежение.Момичетата правилно отбелязаха транзита на У1/Сатурн в 12Д.Теоретично това е най-тежкият транзит на Сатурн в дом,но на практика фатални неща се случват когато Сатурн е във всеки един дом.  ;)
 Знаеш ли какво-в тази карта не виждам нищо по-драматично,от във всяка една друга,която съм поглеждала-има си своите тронови планети,слаби планети,добри и лоши аспекти,дори ми хареса.Хареса ми квадратът Слънце/Луна Водолей/Скорпион в квадрат-звучи ми индивидуалист,това са самодостатъчни знаци,но скорпион има силен инстинкт да остави потомство.Човекът е в зряла възраст и е направил изборите си,от това,което му е било на пътя.Мисля,че това са тревоги на майка му,а не негови и няма нищо фатално.
 П.П:Хората,които сме избрали да не сключваме брак и да не раждаме всъщност сме много и това не е тревога.Друг е въпросът,ако конкретният мъж е в неравностойно положение физически,психологически и отблъсква потенциалните партньорки (с липса на бъдеще ли?) и страда от това,но не го виждам такъв.

Да продължа за обществената му реализация-имаме Лилит в съвпад с МЦ и опозиция на Марс Овен,но секстил от Юпитер.Това може ли да е причина за липсата на развитие  :017: Все пак много рядко крушата пада по-далече от дървото.
« Последна редакция: Март 07, 2016, 03:33:47 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1966 -: Март 07, 2016, 03:34:20 pm »
Квадрат на светилата е един от най-кофти аспектите да имаш натално, а в неподвижни знаци...и то скорпион...не ме учуди написаното за него.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1967 -: Март 07, 2016, 03:36:06 pm »
Квадрат на светилата е един от най-кофти аспектите да имаш натално, а в неподвижни знаци...и то скорпион...не ме учуди написаното за него.
А ние новолунните и другите с тригони цъфтим и връзваме в семейно щастие ли?  ;D :D
За протокола-любимото осмодомие има Луна Рак(9Д) и Слънце Риби(5Д),но се закучи с мен много години без деца.Та Мама Свеке тайно какво мисли за неговия живот-разбит ли е?  :012:
« Последна редакция: Март 07, 2016, 03:39:17 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1968 -: Март 07, 2016, 03:42:16 pm »
Ми затова сте се закучили - ти си новолунна, той има тригон на светилата. Един от сериозните показатели за дълъг брак е еднаква лунна фаза и/или еднакъв аспект на светилата :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1969 -: Март 07, 2016, 03:52:07 pm »
Enigma, аз съм с АС риби и мога и права да заспя, ако искам. В момента, в който кажа:"заспивам" и буквално за секунди съм се отнесла :) Също така спя при пътуване. Интересно е, че винаги сама се събуждам малко преди да пристигнем - дълго време пътувах  - София-Варна, Стара Загора-Шумен, Стара Загора-Варна - което си е доста време. Баща ми е по същия начин, но не му знам часа :(

Иначе съм изключително нощна птица, но тъй като сега се налага да ставам около 5:30 - няма начин да стоя до късно. Винаги ми е бил нужен малко сън, обожавам ранното ставане; онази будност и прохлада, всичко спи, тихо е и можеш да свършиш куп подвизи.

Докато мъжът ми, за разлика от мен - обожава да спи, да ляга рано, да спи много. Аз съм все с нагласата, че така си проспивам времето и колко неща мога да свърша - разходка, тренировка, да изчистя, четене и т.н. Той изобщо няма такива угризения.  ::) При него Луна и Нептин са в съвпад в 8 дом, квадрат към Марс в Риби - дали не е това  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #1970 -: Март 07, 2016, 04:00:45 pm »
Ми затова сте се закучили - ти си новолунна, той има тригон на светилата. Един от сериозните показатели за дълъг брак е еднаква лунна фаза и/или еднакъв аспект на светилата :)
На теория любимото осмодомие не трябваше ли да има деца с тригони на Светилата към асц?  ;) И мигар хора с напрегнати аспекти между Светилата или без аспект,в измислени домове не остават потомство и не сключват бракове?За това не приемам някак,че този мъж има проблеми заради тях.  :08: :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1971 -: Март 07, 2016, 04:02:19 pm »
Аспекта на светилата показва отношенията с другите, не ще има ли деца или няма да има. Вероятността за поколение няма нищо общо с аспекта на светилата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #1972 -: Март 07, 2016, 04:09:59 pm »
Един от сериозните показатели за дълъг брак е еднаква лунна фаза и/или еднакъв аспект на светилата :)

Това много ме впечатли - веднага проверих за мъжа ми и за предните 2 връзки. С мъжа ми имаме знакови тригони, абе направо тригони между светилата - огнени и при двамата. При другите двама, с които връзките приключиха - няма такава сходимост  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1973 -: Март 07, 2016, 05:25:41 pm »
Ми затова сте се закучили - ти си новолунна, той има тригон на светилата. Един от сериозните показатели за дълъг брак е еднаква лунна фаза и/или еднакъв аспект на светилата :)
Родена съм на 16-ти лунен ден, моят мъж също, макар че при мен светилата са в опозиция, а при него са в различен знак- Сллънце козирог, Луна лъв
Тук някъде из темите помня, че бях пуснала подробно тълкуване на лунните фази на Касандра, а в края на всяка пише коя фаза с коя си подхожда за бракуване.  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #1974 -: Март 07, 2016, 06:21:54 pm »
В картите Луната и Венера сменят знак, най-малко от това може да се започне, кое описание отговаря по-точно, защото между Луна в Риби и Луна в Овен има разлика от тук до небето, същото важи и за Венера в Рак и тази в Лъв.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1975 -: Март 07, 2016, 06:40:24 pm »
Разликата е много съществена, няма как да има такова отклонение по невнимание. При всички положения единият вариант на час трябва да е абсолютно погрешен.

Първата карта /с изгряващ Рак/ предполага по-нестабилна и променлива съдба, но и по-голяма ангажираност с хуманитарни каузи. Житейският път може да е свързан със служене, /под/помагане.

Във втората карта на дневен ред излизат личните амбиции. Има по-изразена ориентация към материална реализация, придобиване на социален или професионален статус, признание.

Не е изключено обаче истинският час да не е нито единият, нито другият.  :)
« Последна редакция: Март 07, 2016, 06:43:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1976 -: Март 07, 2016, 06:56:00 pm »
От доста време се опитвам да поръчам професионална астро-прогноза, но нямам точен час на раждане. Майка ми и баща ми не гледат сериозно на въпроса и отговарят в хор "преди обяд"- "влязох сутринта, изкараха ме към обяд".... По настояване на една астроложка проверих в ЕСГРАО, но там ме шокираха с час 1,00 /след полунощ/, което по никакъв начин не е свързано с другото.... Направихме опит за ректификация , която според дамата се припокрива с часа по документи, а тя се кълне, че няма как да е сбъркан .... Дайте съвет! Качвам и двете карти!
Няма как майка ти да е влязла сутринта и да са я изкарали по обяд- все пак си голяма жена, раждала си и знаеш как стават нещата- минимум 3 дни е престоят в родилното отделение.
Според начина на изразяване, а и според записания час в ГРАО и аз, също като астроложката, направила ректификация, съм убедена, че първата карта е правилната. Изключено е Луната да е овен, поне така си мисля. Прочети подробните описания на асцендентите, което може да ти помогне да се познаеш в някой от тях, след това описанията на Слънцето в различните домове, в които би могло да се намира, начини има много, стига да имаш желание да анализираш сама себе си.
« Последна редакция: Март 07, 2016, 07:41:21 pm от akruks »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #1977 -: Март 07, 2016, 07:04:23 pm »
Акрукс, сигурно имат предвид родилна зала. Там стоиш около 2 часа и половина т.е. евентуален час 9-10 сутринта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1978 -: Март 07, 2016, 07:30:14 pm »
Акрукс, сигурно имат предвид родилна зала. Там стоиш около 2 часа и половина т.е. евентуален час 9-10 сутринта.
  зависи, в родилната зала престоя е 2ч, но в предродилната се задържах 8ч. и ми вкараха две системи, докато получа нужното разкритие, та влязох в 4ч през нощта с изтекли води и родих чак в 12,10 на обяд, а от родилна зала ме изкараха два часа по-късно, закърпена  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1979 -: Март 07, 2016, 08:08:04 pm »
Родена съм на 16-ти лунен ден, моят мъж също, макар че при мен светилата са в опозиция, а при него са в различен знак- Сллънце козирог, Луна лъв
Тук някъде из темите помня, че бях пуснала подробно тълкуване на лунните фази на Касандра, а в края на всяка пише коя фаза с коя си подхожда за бракуване.  :)
Да не би 16 лунен ден да е свързан по някакъв начин с пълнолунието :) Защото и аз съм родена на 16 лунен ден и пълнолуние.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми