Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622652 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #2070 -: Март 19, 2016, 08:26:03 pm »
Ами затъмнението с реверса ву нат Плутон ,явно не му е било в безобиден дом. Ще ни изкачат очите от страх на рибите още.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Натални карти
« Отговор #2071 -: Март 19, 2016, 08:29:27 pm »
Било му е и върху ЮЛВ. Явно и заради Марс е било така скоротечно...
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #2072 -: Март 19, 2016, 09:29:47 pm »
Марсовият възврат много боде на очи. Кой знае какво е било.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Натални карти
« Отговор #2073 -: Март 19, 2016, 09:33:17 pm »
А и транзитната Луна е квадратирала Сатурна по това време.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #2074 -: Март 19, 2016, 11:34:23 pm »
Сещам се, че преди време имахме такава тема, за хора латерни.  ;D

По принцип се предполага изявен Меркурий, но кофти аспектиран. Такъв човек, дори ако може да си контролира речта, при него винаги има един момент със затапване и надприказване на отсрещния. Наблюдавала съм го в много случаи, винаги така се изявява, изключение не съм видяла. Преобладава Меркурий в мутабелен знак, с твърди аспекти.

От друга страна, при някой перигринест Меркурий може да има и някакви компенсации. Но такъв тип латерни не съм срещала, всъщност само за една се сещам - ъглов козирожки Меркурий в съвпад с ЮЛВ, има и квадрат с Юпитер, което си е предпоставка.
Значи, ако има приз  за латерна, притежателката на прикачената карта ще я отнесе от раз.
Това чудо мълчи, само когато спи. Винаги има какво да каже, по- точно да избърбори.
Звънвам й , примерно да й кажа, че в петък се събираме на традиционното кафе, за една и половина  минута знам, къде е ходила, къде е сега, какво е сготвила, детето какво направило, плюс клюките около някой познат...Ужас, добре, че вече не ми е колежка, и без това трудно понасям безсмислени приказки, а работата ми е свързана с непрестанно говорене и слушане. Гледам на тишината като на благословия .
Истината е , че съпругът й не комуникира с нея, заедно са само заради малкия , не общуват и явно тази тишина вкъщи трябва да компенсира навън.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2075 -: Март 20, 2016, 08:52:55 am »
За Павел Чернев нито марс нито плутон според мен. Възвратът на марс е бил миналата седмица, плутон няма лоши аспекти, а и затъмнението го аспектира с горяма орбис. Но възврата на възлите си е важен.

Транзитното слънце е в опозиция с наталния съвпад юпитер уран, явно този съвпад е свързан някак със съответните домове. Транзитния плутон е в опозиция със слънцето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2076 -: Март 20, 2016, 10:01:27 am »
Аз бих му сложила един час около 13 на обяд. Така дирекционната му луна е в съвпад със слънцето, дир марс опозе с него. А дир. слънце в квадрат с Луната му. Дир. Плутон опозиция Сатурна му, дир Сатурн квадрат Плутона му.

Така транзитно слънце и меркурий се мотаят около к6, а тр. Уран опозиция асц.

Не се връзва идеално този час. Но и не ми се ровичка много.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2077 -: Март 20, 2016, 12:23:01 pm »
Качвам картата на Павел Чернев с транзити. Има реверс на възлите, а днес тр. Мерк явно е отключил нещо. Марса е в опозиция на Луната и Венерата. Да не би някакви стомашни проблеми?
четох снощи, че белодробна емболия

по груби сметки дир. Марс е опозиция на нат. Слънце, а дир Сатурн в близнаци квадратира нат. Плутон и нодалната ос, дир. СЛВ съвпад нат Сатурн- тези аспекти с възлите показват събитие по Сатурн в натала му, който може би има връзка с 4-8-12д

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2078 -: Март 20, 2016, 01:23:03 pm »
Луната е диспозитор на слънцето и е в близнаци така, че белодробната емболия звучи логично. Възможно е луната да е в по-късен градус и тр. сатурн да я опозира. Кофти е да имаш напрегнати транзити към светилата по време на обрат на нодалната ос.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2079 -: Март 20, 2016, 10:28:49 pm »
Говори много онзи, който има нужда да го прави или компенсира. Меркурий само ще изрази същото,(с) Юпитер ще го увеличи, (със) Сатурн/Плутон може да го задълбочи, (с) Венера ще го преиначи и т.н...но Луна, слънце и АСЦ ще кажат защо.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #2080 -: Март 23, 2016, 10:23:38 pm »
Steven Stayner - natal chart
Steven Stayner - bio/wiki

Отвлечен на 7г., насилван и държан в плен до 14-тата си година, когато решава да спаси следващата жертва на насилника си и заедно избягват. Не успява да се впише в семейството си, бащата е студен и дистанциран. Изхвърлят го от дома им. Жени се и има две деца, което според съпругата му му носи известно успокоение. До края на живота си се самообвинява за отвличането. Умира на 24 при катастрофа с мотоциклет. 10 години след смъртта му по-големият му брат е осъден на смърт за убийството на 4 жени в рамките на 5 месеца.

edit:
Брат му (карта) признава, че се е чувствал пренебрегнат от родителите си, които скърбяли за отвлеченото момче, а по-късно - и от медийното внимание към него. Правил е опит за самоубийство през 91-ва. След смъртта на чичо му твърди, че той го е насилвал. При ареста твърди, че си е фантазирал как убива жени от 7-годишна възраст, още преди изчезването на брат му.

« Последна редакция: Март 23, 2016, 10:31:49 pm от art7ess »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2081 -: Март 24, 2016, 12:44:44 pm »
art7ess, направо настръхнах!


Една карта гледах тези дни, много лесно "четима", не е като някои други дето се чудиш откъде да ги подхванеш. Почти от пръв поглед може да се познае с какво се е занимавал въпросният господин.

Любопитна подробност - обичал е да носи военноморски костюми, точно по Юпитер У1 в скорпион :)

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2082 -: Март 24, 2016, 01:02:15 pm »
Много интересни карти, наистина.

При Стивън Стейнър могат да се намерят указания и за нестабилна, по-чувствителна психика.

При брат му /убиеца/ виждам предпоставки за сексуална фиксация. На ментално ниво - проблеми да разграничава различни категории /"добро" и "зло", "редно" и "нередно", "приемливо" и "неприемливо"/, това в съчетание с натрапчиви мисли отприщва низшите му инстинкти и води до фрустрация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2083 -: Март 24, 2016, 05:33:37 pm »

Една карта гледах тези дни, много лесно "четима", не е като някои други дето се чудиш откъде да ги подхванеш. Почти от пръв поглед може да се познае с какво се е занимавал въпросният господин.

Любопитна подробност - обичал е да носи военноморски костюми, точно по Юпитер У1 в скорпион :)
Имаше един певец, доколкото помня, който така се обличаше на сцената  :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2084 -: Април 03, 2016, 12:16:26 pm »
Момичета и момчета, да ви питам нещо. Мойто бебе момиче ще се роди тези дни и ще има квадрат на Слънцето към Плутон. Въпросът е какви са положителните и отрицателните страни на тоя аспект? Вторият въпрос е, по какъв начин баща и има отношение към този аспект (Слънцето като показател за бащата)? Моят съпруг е всичко друго, но не и Плутонов тип. Той е много Уранов, и нейното Слънце ще е в съвпад с Уран. Доста е Венерин, Слънчев също, Юпитеров, лек приятен сговорчив характер, щедър, широко скроен. Ако въобще има плутонова страна, не съм я виждала тези петнайсет години. Не съм притеснена от аспекта, но ми е необясним. Не се сещам да повтаря родов аспект, въпреки че не знам всички карти в неговия род, в моя няма Слънце квадрат Плутон. Терминът ми е на 15-ти и мислех, че ще закъснее няколко дни, та аспектът ще се разпадне. А тя ще подрани, сигурно до седмица най-много ще е тука. Възможно ли е също така този аспект в прогресия да показва някакво събитие с баща и след няколко години (ако аспектът се случи апликиращ)? И накрая, как да и помагаме да се справя с аспекта, наистина нямам опит на такъв квадрат? Благодаря за отговорите на всички, които се включат!