Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622735 пъти)

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2145 -: Април 16, 2016, 07:04:37 pm »
По риби са също изящните изкуства, фотография, кино, химия, фармацевтика. При нея Меркурий У3 е заточен в риби, така че няма как да има силно изявени певчески/танцувални дадености, а и тези таланти се показват още в ранно детство, така че тя би трябвало да знае с какви заложби разполага и към какво поприще проявява интерес- все пак не е малка- на 16г., освен ако не е някоя майка, представяща се с натала на дъщеря си.  :) Момичето е новолунен водолей, като Слънцето е в 11д съвпад с Уран, а Луната е в 12д секстил с Юпитер У9, У10 в 1д  овен. Сатурн на К2 квадратира нейното Слънце У6- ще е затруднена по отношение изкарване на постоянни доходи с работа, а относно дейности по 9д съм скептична, че би могла да се реализира, постоянната звезда Акумен попада в него и е в съвпад с МС.


Защо меркурий в риби да не може да има певчески заложби? Според мен дори е предразположен към музика и литература или нещо друго, което да е свързано с въображение и емоции и липса на логическа мисъл. Гледала съм много карти на известни личности занимаващи се с музика, чиито меркурий се намира в риби. Естествено не твърдя сега, че това е предостатъчен индикатор или нещо подобно, но просто от това, което съм чела повече ми пасва един такъв меркурий да прояви дадености точно в тези сфери на дейност, отколкото в математика или ядрена физика.

Плюс Bin благодаря за отговора :)
« Последна редакция: Април 16, 2016, 07:06:51 pm от aquarius6 »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #2146 -: Април 16, 2016, 07:10:37 pm »
Много е хубаво, че още от сега мисли за бъдещето си развитие. Но е важно с каквото и да реши да се захване да го завърши докрай. Дори и да не и харесва след време. Много голяма част от хората не работят по призванието си, 10ти дом,, а по 6-ти ежедневната работа, която често се оказва и по-добрата. При нея слънцето е упр. на 6-ти дом, а то е във водолей, в 11 и 12 дом, прави аспект с плутон и сатурн. Понеже е над хоризонта, ще е работа свързана с насоченост към обществото, в полза на обществото, много отговорна, прецизна и изскваща философски подход. Може и да е свързана с издателство, предпечат, графичен дизайн. Слънцето съвпад с уран, упр на 12-ти дом, може да даде и работа в сценични и екранни изкуства. Така или иначе, другата година когато профекционния асц е в 6-ти дом ще е избрала какво ще учи. Това е само моя поглед, който е по-опростен и на начинаещ.
« Последна редакция: Април 16, 2016, 08:46:34 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2147 -: Април 16, 2016, 08:09:36 pm »

Защо меркурий в риби да не може да има певчески заложби? Според мен дори е предразположен към музика и литература или нещо друго, което да е свързано с въображение и емоции и липса на логическа мисъл. Гледала съм много карти на известни личности занимаващи се с музика, чиито меркурий се намира в риби. Естествено не твърдя сега, че това е предостатъчен индикатор или нещо подобно, но просто от това, което съм чела повече ми пасва един такъв меркурий да прояви дадености точно в тези сфери на дейност, отколкото в математика или ядрена физика.
OK, така да бъде!
Кажи сега- ти пееш ли, имаш ли намерение да се развиваш в област музика?
Танцуваш ли? Възнамеряваш ли да танцуваш професионално? И ако отговорите са ДА, тогава защо питаш нас с какво да се занимаваш? Всичките тези известни личности, за които споменаваш, са имали изяви в областта на музиката или литературата от ранно детство. Тези, които са изявени в живописа- също. И може да имат Меркурий в риби, но със сигурност имат силен 3-ти и 5-ти дом.

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Натални карти
« Отговор #2148 -: Април 16, 2016, 09:04:28 pm »
Отговорът наистина е да, но попитах защото родителите ми гледат особено скептично на тези мои начинания, затова исках да разбера с какви други опции разполагам.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #2149 -: Април 16, 2016, 09:27:12 pm »
Имам въпроси относно картата на aquarius6. Нейният меркурий, ест. упр. на 6-ти дом е в аспект с юпитер в 1-ви дом, стар упр на нейн 1-ви. Юпитер прави аспект и с луната, която не дава ли хубав, а юпитер голям и силен глас? Слънцето е упр. на нейн 6-ти дом в аспект с плутон, необикновен талант и в знака на юпитер. А ако това е градуса на асц., не показва ли вътрешни затруднения, по 1-ви дом ? Анаретен градус. Нептун в 11-ти квадрат Юпитер, не дава ли измама от страна на приятели или сама да мами себе си, когато губи духовното си съзнание?
« Последна редакция: Април 16, 2016, 09:41:44 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2150 -: Април 16, 2016, 09:50:56 pm »
Имам въпроси относно картата на aquarius6. Нейният меркурий, ест. упр. на 6-ти дом е в аспект с юпитер в 1-ви дом, стар упр на нейн 1-ви. Юпитер прави аспект и с луната, която не дава ли хубав, а юпитер голям и силен глас? Слънцето е упр. на нейн 6-ти дом в аспект с плутон, необикновен талант и в знака на юпитер. А ако това е градуса на асц., не показва ли вътрешни затруднения, по 1-ви дом ? Анаретен градус.
Нейният Меркурий управлява 3д., по който е говора, писането, в това число и пеене, танци.
В секстил е с Юпитер съУ1 , но само по градуси, по знак не са в сродни елементи, за да даде мощен глас. Луната У5 , също свързана с творчески и сценични изяви, е скрита в 12д, където е и Меркурий У3-  повече ѝ приляга да е зад светлините на прожектора при това разположение или да твори в усамотение, както писах в първия си коментар.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Натални карти
« Отговор #2151 -: Април 16, 2016, 10:13:10 pm »
Благодаря, Akruks! 
« Последна редакция: Април 16, 2016, 11:23:31 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2152 -: Април 17, 2016, 09:20:44 am »
Добро утро, Форум !
Не давайте на детето голяма "кошница за яйца".Не отбелязах нарочно един факт,но вече е време:Лилит и е на МЦ в тригон с Юпитер.Детенцето ми прилича на мързелана,която ще се пусне по течението и няма да се напъне изобщо.Тук е за да и бъдат потвърдени мързеляшките планове,които трябва се случат от само себе си.48 часа се пише по нейната карта,но тя пак задава въпрос кой е нейният потенциал,като визира музиката и пеенето и напира на Мерк в Риби за това.
Моето момиче,аз също имам Мерк в Риби,в тригон с асц и грача чудесно като запея,а твоят "не вижда асцедента".  :19: :D Опс,имам и Венера в 10Д,на която Сатурн и Юпитер и пускат секстили,а самият Нептун тригон,но и заради нея не станах певица.  :D

Дай да ти напиша още веднъж най-важното,та дано разбереш този път:Плутон ти е в 9Д и е много вероятно да те остави без образование,а след това ставаш нищо.Ако ще пееш-записвай музикално училище,ако те приемат.Кажи на вашите какво искаш и какво ще правиш и си поеми отговорността за избора,но започвай да действаш,защото ще си останеш само с мисленето.Колко много да си амбициозна като нищо не правиш! Хайде екшън!  :49:
« Последна редакция: Април 17, 2016, 10:14:17 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2153 -: Април 17, 2016, 10:49:55 am »
Хмм, май не сте виждали карти на милионери със сатурн във втори. Аз-да
1) рецепция марс/юпитер
2) рецепция сатурн/венера
(Два бенефика-два малефика)
3) луна и меркурий са в съвпад
4) меркурий и марс са в знака на асц
5) юпитер е в знака на лф, венера-в десети от нея, слънце - в 11-ти
6) уран със слънце, нептун с възел, марс в риби-нестандартна, необичайна, сънища, интуиция, изкуства
7) венера в 10-ти в козирог реализира, материализира
Забележки: няма силни управители, няма секти, но има ъглови
С една дума-средно, към добра, но не без труд и постоянство

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2154 -: Април 17, 2016, 01:41:21 pm »
Пробвах да наглася данните и да разгледам някои производни карти. За успех в артистичната сфера не виждам достатъчно указания, даже бих казала, че  такава среда може да ѝ се стори прекалено конкурентна. Но трябва да се разгледа всичко с точен час на раждане, с ориентировъчен е възможно изместване на домификацията в производните карти. Артистични способности може и да са налице, но от редица други фактори зависи дали ще се реализират професионално. Не знам дали правилно съм налучкала часа и града, при малко отклонение /минута по-късно/ в картата, отговаряща за статуса  и професионалната реализация, ще има по-голяма вероятност за работа с публика. При по-ранен час - по-делови, интелектуален и корпоративен акцент в кариерата.
« Последна редакция: Април 17, 2016, 01:53:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2155 -: Април 17, 2016, 02:47:24 pm »
Акрукс, аз прочетох твоя въпрос, но предложението ми е не съвсем професионално, затова не го написах. Но, щом питаш пак, ще го напиша.
За Луната - може би от майката и жена му може да се прецени.
За Слънцето - бащата, евентуално. Но в някаква книга бях чела за такъв случай, където авторът описваше, че просто двете характеристики се смесват - не може да се даде еднозначно тълкувание.
Написах, че не познавам лично човека, за да познавам родителите му, а с жена си е в развод.
Характеристиките няма как да са смесени- познавам слънчев рак на половин градус от знака, но си е рак и ако има нещо близнашко в него е от Луната му в близнаци. За този ме  интересува Луната в кой знак е и Слънцето в кой знак е, тъй като за тази дата, в зависимост от часа на раждане може да са в изброените три варианта- Слънце в рак с Луна в риби; Слънце в рак с Луна в овен и Слънце лъв с Луна овен. Четох няколко пъти описанията на трите комбинации в книгата на Каролин Рийвс, която е изключително точна, и на база прочетеното е рак, пък жената до него нека си мисли, че има лъв в бърлогата  :) Наскоро установих за колежка от миналото, която казваше, че е рак и все още така си мисли, макар наскоро да ѝ казах, че е близнаци, в последния градус, но по всяка вероятност е с Луна в рак, защото нейният мъж, с когото са заедно от 15-ет годишни, е слънчев рак.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2156 -: Април 17, 2016, 02:49:29 pm »
Хмм, май не сте виждали карти на милионери със сатурн във втори. Аз-да
  Сатурн във втори може да даде стабилни доходи, но зависи от цялата карта. Нима всички със Сатурн във втори са милионери??

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2157 -: Април 17, 2016, 02:54:35 pm »
Хмм, май не сте виждали карти на милионери със сатурн във втори. Аз-да
С една дума-средно, към добра, но не без труд и постоянство
Чели сме за милионерите със Сатурн във 2Д,но познаваме милионери със Сатурн в 8Д.За протокола би ли написала как е аспектиран Сатурнът във 2Д?Мажорно,минорно,преобладаващи негативни аспекти(от трансатурнови),положителни аспекти?Диспозитор да на важен стелиум?

 Сатурн в картата на детето е стар управител на Светилото,което за Бога! не е в 11Д,този 1градус до К12 как въздейства на целия отминал 11Д?  :d030:


 Сега да ви кажа защо се пенясвам толкова с тази карта  :012: Племенницата ми има подобен хороскоп.И тя е дванадесетодомен стелиум Водолей,но с тронов Юпитер и паднал Сатурн в 1Д. Учи в колеж с профил психология,но напоследък не мога да я накарам да отиде да тренира и ще отвърти трътка,едва се записа за скаут.А има тао от опозиция между Марс/Сатурн и квадрат към нея от Слънце/Меркурий,която трябва да вкара в работа,за да не и блокира пътищата в по-късен етап.Плановете и все още са пагон,но започна много да я мързи покрай гаджетата  :97: .Трябва да я мотивирам и да кажа,че там ще са най-хубавите гаджета.  :D 12домният стелиум се проявява като от много години живее в чужбина.Милото не може нито да пее,нито да танцува,нито да рисува-не му идва отръки изобщо.  :012: :012:
« Последна редакция: Април 17, 2016, 03:26:43 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2158 -: Април 17, 2016, 04:01:29 pm »
Има много родени на моята дата, ама не са и наполовина толкова умни  :012:
Пък аз съм родена на дата на моцарт, ама не съм и наполовина толкова музикална
Така ли ще ги четем нещата-по образ и подобие?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2159 -: Април 17, 2016, 04:14:03 pm »
Сатурн във водолей, луната и тя, квадрати от ретро венера/нептун, секстил слънце; луната има и опозиция от марс, слънце и меркурий в знак на асц, но в 12-ти