Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622911 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #2175 -: Април 18, 2016, 03:29:13 pm »
Aquarius, ти ли пишеш и от другия профил - aquarius6  :017:
нe, но aquarius6 е родена 3 дена по-рано от мен

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2176 -: Април 18, 2016, 03:31:33 pm »
И тъкмо се сетих, учителството по кой дом и знак е- Юпитер, Сатурн или Меркурий?
По 3д и близнаци учител в средни училища, по Юпитер и 9д университетски преподавател

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #2177 -: Април 18, 2016, 04:02:17 pm »
За Марс - той е ретро - бих казала, да мислиш, преди да действаш
За Юпитер - и той е ретро, в Дева - да обръщаш внимание на детайлите в къщи, или пък относно твоята вътрешна емоционалност, да не се палиш бързо.

При планети в квадрат с оста на възлите интересното е, че и двата възела вече са били изживявани, познати са. Само че тогава планетата не е била интегрирана и сега тя си "го иска" :), затова създава голямо напрежение в живота на човека.

Благодаря ти, Happy, за насоките! :58: Като за без карта, се справяш чудесно.  ;) 
Ясно е, че трябва да контролирам емоциите си, за да вървя успешно към СЛВ. Но там и огнената Луна си казва думата. Както и да е, върху това вече работя съзнателно.
А за Уран в Скорпион, сега прочетох, че "Личната трансформация и регенерация са приоритет с това разположение". Това някак си усещам като своя цел в живота - да идентифицирам себе си и да се променя към по-добро. Факт е, че се интересувам не само от астрология, но и от всякакви учения за личностно израстване и всякакви алтернативни методи на лечение и мислене. С други думи малко да проявя и Рибата в себе си като кажа, че вярвам в чудеса  :72: А пък животът не ми остава длъжен и непрекъснато ме среща с  "откачалки".  :57:
Serve, love, give

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2178 -: Април 18, 2016, 04:38:26 pm »
Интересно ми е, ако работя по 10д какво най-много бих могла да постигна? И изобщо се питам каква би мога да бъде кариерата ми ако работя по 6д и каква ако е по 10д? 10д попада в Рак със СЛВ в него, а 6д в Риби с Марс(У7) и Луна(У10).
Десети дом представлява известност в обществото,което не е задължително да е отбелязана професия в него.Например аз може да съм най-известна в обществото с криминална дейност,а да трудополагам като продавачка в зарзаватчийница(6Д).
Или може да съм най-известна в обществото като напиша книга,но да работя по 6Д касиерка в супермаркет.При някои социалната видимост и професията са едно и също,например известен е като учител и работи като учител по 6Д.


Качвала ли си нат карта?Пусни линк към нея,ако е във форума.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Натални карти
« Отговор #2179 -: Април 18, 2016, 04:55:33 pm »
Десети дом представлява известност в обществото,което не е задължително да е отбелязана професия в него.Например аз може да съм най-известна в обществото с криминална дейност,а да трудополагам като продавачка в зарзаватчийница(6Д).
Или може да съм най-известна в обществото като напиша книга,но да работя по 6Д касиерка в супермаркет.При някои социалната видимост и професията са едно и също,например известен е като учител и работи като учител по 6Д.


Качвала ли си нат карта?Пусни линк към нея,ако е във форума.
Качвала съм, но я бях изтрила затова я качвам пак.
« Последна редакция: Април 18, 2016, 05:07:47 pm от Aquarius »

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Натални карти
« Отговор #2180 -: Април 19, 2016, 08:46:17 am »
Здравейте! В наталната карта имам невероятни аспекти между планетите, като съм ги разглеждала дават много таланти в няколко области и всички планети си помагат в няколко въздушни тригона. Само, че винаги има едно но ... слънцето ми е в 12ти в съвпад с венерата ми, която е и управител на асц и единствен краен диспозитор, т.е. не мога да изявя всичко това, отгоре на всичко венера е управител и на 6ти с единствена планета вътре непостоянния уран, а риби е интерсептиран в 11ти, при положение, че 12ти ми е пълен с планети - слънце, венера, меркурий и хирон.  Винаги е имало едно място, където като отида съм се чувствала невероятно спокойна и жива, все едно се прибирам у дома си и от 2-3 години желанието да се преместя там все повече расте. Когато си построих картата с координатите на това място се оказа,че цялата карта се отключва -  съвпада слънце-венера се премества върху асц, У на 6ти става меркурий, като плутон влиза в 6ти, риби се отключват и нептун става У на 12ти. Въпросът ми е действат ли новите домове при смяна на местоживеене или си остава домовата система по рождение. Бях чела, че планетите се задействат след едно пълно завъртане, т.е., че до 2 години след това би трябвало личните поне да се задействат?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2181 -: Април 19, 2016, 09:07:11 am »
На мен друго ми е интересно, често Мц се свързва с майчинство при жената, като оттегляне от обществото. Дори да няма кариера. Свързва се и с брак, със смърт на баща, на дядо. Често и с типа партньор. В повечето случаи кариера има в по-късен етап и то само при тези, които работят по въпроса. Тези, които се оттеглят завинги явно нямат ресурса по натал. Или всичко в този живот е въпрос на избор? И как ще си изиграеш картите.  :lol_hitting:
Добри примери за кариера на жени има много, но сега се сещам само за 3 , които имат и много деца.
Мия Фароу, Анджелина Джоли, Койна Русева.
Друг голям пример за кариера и известност е Стоянка Мутафова, но без карта, както и Койна, са трудни за изследване, но не чак толкова.

При мен кариерния пик беше преди брака и майчинството. И не, че не съм искала по-рано - така се случи .... А след като станеш майка това наистина осмисля живота ти по друг начин. Кариерата за мен не е била самоцел. Това е област, в която изпитваш силно удовлетворение. Даваш много от себе си, постигаш резултати, получаваш удовлетворение и така имаш още повече хъс и мотивация, защото искаш новата доза удовлетворение, не можеш да спреш - като наркотик - искаш си дозата ....

Майчинството тотално ме свали на земята, успокои ме, промени ме много, отношението към работата също. Източникът на радост е другаде :)

В моя случай - при брака и майчинството - прогр.Венера съвпада с нат.Слънце в 10 дом и дир.Венера съвпада с МС.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2182 -: Април 19, 2016, 09:37:05 am »
Здравейте! В наталната карта имам невероятни аспекти между планетите, като съм ги разглеждала дават много таланти в няколко области и всички планети си помагат в няколко въздушни тригона. Само, че винаги има едно но ... слънцето ми е в 12ти в съвпад с венерата ми, която е и управител на асц и единствен краен диспозитор, т.е. не мога да изявя всичко това, отгоре на всичко венера е управител и на 6ти с единствена планета вътре непостоянния уран, а риби е интерсептиран в 11ти, при положение, че 12ти ми е пълен с планети - слънце, венера, меркурий и хирон.  Винаги е имало едно място, където като отида съм се чувствала невероятно спокойна и жива, все едно се прибирам у дома си и от 2-3 години желанието да се преместя там все повече расте. Когато си построих картата с координатите на това място се оказа,че цялата карта се отключва -  съвпада слънце-венера се премества върху асц, У на 6ти става меркурий, като плутон влиза в 6ти, риби се отключват и нептун става У на 12ти. Въпросът ми е действат ли новите домове при смяна на местоживеене или си остава домовата система по рождение. Бях чела, че планетите се задействат след едно пълно завъртане, т.е., че до 2 години след това би трябвало личните поне да се задействат?

Според мен, новата карта ще действа. Рожденната остава, но преместването и новата карта ще помогнат да осъществяване на рожденния потенциал. Реално, когато се преместиш, действат енергиите на новото място - особено ако местенето е за по-дълъг период от време. Още повече, ти сама казваш, че там се чувстваш много добре - мисля, че това е сигнал за теб - стига да можеш на новото място да си организираш подходящо живота.
Аз имах такъв случай, но мястото, за съжаление, не е такова, на което бих могла да направя нещо - или поне тогва не можех/не знаех как.
Така че, какъв е проблема да опиташ :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натални карти
« Отговор #2183 -: Април 19, 2016, 09:55:52 am »
За ретро Юпитер в Дева биха казала, че човек обръща голямо внимание на детайлите. Аз съм супер разсеян човек обачеее като седна в заведение веднага ми се набиват на очите дребни нещица, например ако има и едно петънце по чашата веднага го забелязвам, колкото и миниатюрно да е. Иначе съм отвеяна от вихъра, ама дребните неща веднага ги фиксирам  ;D Дразни ме мръсотията, направо ме побърква.


Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #2184 -: Април 19, 2016, 10:26:53 am »
Пак да попитам-  когато не се знае часа на раждане, как би могло да се определи знака на светилата?
Става дума за човек, роден на 23 юли 1970г - ако е роден през нощта до 5ч. е със Слънце в рак и Луна в риби, ако е роден след 5ч. е със Слънце в рак и Луна в овен, ако е роден след 7ч сутринта е вече със Слънце лъв и Луна овен. От прочетеното за трите типа повече му приляга да е първия- завършил е психология (Луна в риби) и има фирма за недвижими имоти с офиси и дейност в две държави (по Слънце в рак), а лъвското му може да идва от Марс в лъв, какъвто има при всички случаи.

Издиректирай му светилата, в първите години след раждането някаква промяна по-очеизвадна в среда, семейство, бит и аз?
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2185 -: Април 19, 2016, 11:09:37 am »
Това е страхотна идея - ще го приложа на баща ми :)

Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натални карти
« Отговор #2186 -: Април 19, 2016, 11:34:54 am »
Не съм сигурна колко е работеща - повечето тук не докладват за драматични събития при дирекционен ингрес на светило, но е все някакво допълнение към астропсихологическото описание.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 11:37:13 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2187 -: Април 19, 2016, 02:22:18 pm »
Издиректирай му светилата, в първите години след раждането някаква промяна по-очеизвадна в среда, семейство, бит и аз?

е нали не й е толкова близък - дори май не се знае семейно положение, баща, майка и т.н.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2188 -: Април 19, 2016, 02:31:52 pm »
Качвала съм, но я бях изтрила затова я качвам пак.
Ей,тази карта ми е много трудна!  :012: Като видя Рак на МЦ много се обърквам.  :012:
Дори не мога да избистря какво би могъл да направи неаспектиран мажорно Марс/Риби в радост на К6,в тригон към МЦ.Остава да вкараме класическото тълкуване-работа с желязо,скалпел,металорежещи машини,резци.Не вярвам да транжираш месо заради знака Риби  :012: .Хубавото е,че този Марс е У2 и У7,така,че мисля по него ще е работата,парите,призванието,развитието.И при теб Юпитер/Марс са в рецепция,а ЮпитерУ6 квадратира МЦ,което според мен ще даде тласък нагоре,с малко усилия и непостоянен късмет.Квадратурите от Юпитер също носят късмет,но ако не се подходи разумно загубите са много големи.  ;)
У10Луна тригон с нов У2 Плутон вещаят сигурност,стабилно развитие и неприкосновени финанси.
 И ти имаш рецепция СатурнУ4,У5/ВенераУ1,У8.Най-малкото смятам,че ще бъдеш с добро здраве и че ще хармонизират отношенията ти с мъжете.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 02:34:53 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2189 -: Април 19, 2016, 03:05:09 pm »
Не съм сигурна колко е работеща - повечето тук не докладват за драматични събития при дирекционен ингрес на светило, но е все някакво допълнение към астропсихологическото описание.

при мен при ингреса на Слънцето почина баба ми. Слънцето е в 4 дом, а аз всъщност живеех с нея. След това майка ми дойде при мен да живее. В деня на смъртта дир Слънце е на 29гр 41м. Оттук взех приблизително часа и после го уточних с прогресия - К4 също правеше ингрес.

Сега се сещам, че в една книга даваха като уточняваща/последна техника третичната прогресия - аз не съм я разучила, но, мисля, че Единствена работи с тях.
« Последна редакция: Април 19, 2016, 03:06:42 pm от Happy58 »