Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624265 пъти)

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Натални карти
« Отговор #2460 -: Юни 24, 2016, 11:52:11 am »
Не бе, тя нека си спортува, но не професионално. Това с езиците значи ли, че не е математичка? Интересно

Да, не се занимава с математика. Каза ми, че иска да учи медицина и има намерение да спре с активния спорт.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2461 -: Юни 24, 2016, 12:07:31 pm »
Може да, примерно пластичен хирург

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Натални карти
« Отговор #2462 -: Юни 24, 2016, 04:09:41 pm »
Може да, примерно пластичен хирург

Благодаря Папи! Аз си мислех за кинезитерапевт, но с Венера в тази й позиция не ми се връзваше.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Натални карти
« Отговор #2463 -: Юни 25, 2016, 11:50:18 am »
Когато един аспект в натална карта е показан като опозиция, но не е в съответстващите знаци, конкретно Луна/дева/ опозиция 8гр Марс/Овен/ приемате ли го за действащ? И другия случай Венера/Телец/ квадрат 8гр  Сатурн /Козирог/. При последното има знаков тригон, това омекотена квадратура ли е или слабодействащ тригон?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2464 -: Юни 25, 2016, 01:38:04 pm »
Bast,  нужна е преценка, защото натива може да отложи във времето, онова, което носи аспекта опозиция, но може и да  няма на всяка цена търсене на конфронтация/сблъсък, за да се изрази заложеното по същата, така е и с всеки друг аспект случващ се по начина, за който питаш. Тук, липсва  казано иначе, очакваното случване по темите на участващите принципи на 100% при прогресия, дирекции, транзити, лунации. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2465 -: Юли 15, 2016, 04:28:06 pm »
Хепи, сложи й картата в Натални карти, можем да я разгледаме, който има интерес. :)

заповядайте, осмодомнички :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2466 -: Юли 15, 2016, 11:00:56 pm »
може да е мнооого тънка, но я има - наблюдавам до себе си такъв човек ..... то е едно сливане, то е едно чудо .... и в същия момент хитро, неосъзнато, тънко манипулиране - дори самия човек не го осъзнаваше, докато не й го обясних ...
чистото сливане, губенето на контрол предполагам, че е по Риби.

Хепи, първото, което ми се наби на очи, е таото, изцяло от планети на връзките - Слънце, У1, в опозиция на Уран, У7 и в квадратура към Юпитер, У5 - фокална планета. Таото се засилва от съпвада на Плутон с Уран и съвпада на Слънце със Сатурн, също У7.
Сътрудничеството не е силната й страна, по-скоро се люшка между желанието за собствено пространсво и това за близост. Доста потаен човек, иска да се скрие, не допуска лесно до себе си - Слънце в 8 дом, Риби, в опозиция Плутон, съвпад Сатурн, Луна в Козирог.
Юпитер като връх на таото й дава самочувствие, което може да граничи с горделивост и снизходителност към другите, но това може да не е очебийно, заради управството му над празното пространство.
Таото е по оста 2/8 дом и засяга ресурсите на връзките и самооценката. Тук има дефицти, които ескалират в дома на получената любов.
Пълният 8 дом говори за няколко неща - за готовността на другите да ни дават, за готовността да получаваме това, за обстоятелството, че сме в повечето случаи и в крайна сметка изпълнители на чужда воля, особено при влияние на Риби тук, за проникване до дълбочината на смисъла на връзките ни и още други неща. (Слънцето в женски хороскоп тук не е добра позиция, защото в повечето случаи дава стремеж на жената да "командва парада", тя "да носи панталона" :) )
Това, според мен е под повърхността. А това, което се вижда като дълбоко потапяне в емоцията и емоционално преживяване, на първо четене, идва от тригона на Луната с Плутон. И понеже до Плутон плътно е застанал Уран, това става с влагане на много напрежение, като това може да бъде оприличено на страст. Освен това е фиксирана и ако е приела нещо за истина, трудно може да го види от друга гледна точка и да пожелае да го промени. Слънцето във воден знак и дом говори за емоционалност и заедно  с тригона Луна/Плутон и дава способността да прониква до дълбоките причини за нещата. 
Извън темата, тази жена не умее да дефинира какво точно иска за себе си от другите, така че да се почувства комфортно и съответно не умее да го изрази - Нептун в 4 дом.
Демонстрираното сливане, за което спомена, Хепи, ми се струва компенсаторен меанизъм за нея.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2467 -: Юли 15, 2016, 11:12:19 pm »
В тази карта има предпоставки за тарикатлък, неискреност, послъгване, но и пъргав, комбинативен ум. Има и смекчаващи фактори - като аспекти и домови позиции. Така че не бих я демонизирала изцяло, но бих имала едно наум - умее да се възползва от слабостите на другите, а тя самата трудно се разкрива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2468 -: Юли 16, 2016, 09:01:35 am »
като видя в женска карта съвпад марс-меркурий в овен,че и ретро последния,може да те убие с думи,двойно разцепен език
словесно всички наоколо са обречени да са подчинени,обекта  е по-по-най- знаещ,можещ на думи,делата са за нисшите
проблеми с ученето имала ли е

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2469 -: Юли 16, 2016, 12:39:19 pm »
Какво търсим в този натал? Много материален е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2470 -: Юли 16, 2016, 12:44:44 pm »
Нищо не търсим, просто беше даден пример за "манипулация чрез сливане".

В повечето случаи търсим астрологично обяснение за нашето субективно впечатление за човека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2471 -: Юли 17, 2016, 08:37:46 am »
Какво търсим в този натал? Много материален е.

http://astra.la/forum/index.php?topic=992.msg126552#msg126552

От тук започна дискусията за проявата на 8ми дом и специално слънце в него. Затова пускам и моята карта, не щото съм цвете, а за да се види огромната разлика между двете и че такива заключения само по едно положение - слънце в 8ми дом, не могат да се правят.
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 04:35:44 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2472 -: Юли 17, 2016, 03:21:24 pm »
Здравейте, може ли да споделите мнение за натала и потенциала според ваши знания.До сега не съм получавала инфо...това което съм прочела и винаги съм се чудила е струпването на планети в лъв по-скоро лъвица ли ме прави и това с 10 дом означава ли кариера без семейство?Разбира се и нараненито слънце в дева как се вписва в цялата картина!Ще съм благодарна !

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2473 -: Юли 17, 2016, 05:56:16 pm »
Хепи, първото, което ми се наби на очи, е таото, изцяло от планети на връзките - Слънце, У1, в опозиция на Уран, У7 и в квадратура към Юпитер, У5 - фокална планета. Таото се засилва от съпвада на Плутон с Уран и съвпада на Слънце със Сатурн, също У7.
Сътрудничеството не е силната й страна, по-скоро се люшка между желанието за собствено пространсво и това за близост. Доста потаен човек, иска да се скрие, не допуска лесно до себе си - Слънце в 8 дом, Риби, в опозиция Плутон, съвпад Сатурн, Луна в Козирог.
Юпитер като връх на таото й дава самочувствие, което може да граничи с горделивост и снизходителност към другите, но това може да не е очебийно, заради управството му над празното пространство.
Таото е по оста 2/8 дом и засяга ресурсите на връзките и самооценката. Тук има дефицти, които ескалират в дома на получената любов.
Пълният 8 дом говори за няколко неща - за готовността на другите да ни дават, за готовността да получаваме това, за обстоятелството, че сме в повечето случаи и в крайна сметка изпълнители на чужда воля, особено при влияние на Риби тук, за проникване до дълбочината на смисъла на връзките ни и още други неща. (Слънцето в женски хороскоп тук не е добра позиция, защото в повечето случаи дава стремеж на жената да "командва парада", тя "да носи панталона" :) )
Това, според мен е под повърхността. А това, което се вижда като дълбоко потапяне в емоцията и емоционално преживяване, на първо четене, идва от тригона на Луната с Плутон. И понеже до Плутон плътно е застанал Уран, това става с влагане на много напрежение, като това може да бъде оприличено на страст. Освен това е фиксирана и ако е приела нещо за истина, трудно може да го види от друга гледна точка и да пожелае да го промени. Слънцето във воден знак и дом говори за емоционалност и заедно  с тригона Луна/Плутон и дава способността да прониква до дълбоките причини за нещата. 
Извън темата, тази жена не умее да дефинира какво точно иска за себе си от другите, така че да се почувства комфортно и съответно не умее да го изрази - Нептун в 4 дом.
Демонстрираното сливане, за което спомена, Хепи, ми се струва компенсаторен меанизъм за нея.

Да, Делфи, правилен ти е анализа, така е. Дори сега тя вече, с моя помощ, да осъзнава доста от нещата, не ѝ е лесно. Преживя доста силна криза (Плутон мина над Луната) и сега е много променена - по-точно, по-осъзната. Относно дефинирането на това, което иска - сега вече започна - много ми е сладка, като казва всеки път "аз вече ще си казвам всичко - и хубавото, и лошото, а пък да става каквото има да става. Не искам вече неясноти, догадки и т.н.".  А това за сливането - не знам, защо така си го приела (като демонстративно).  Да, има го като изживяване, но не е демонстративно, напротив - много е дълбоко вътре в нея и едва сега стига до съзнанието ѝ. А дали някога ще го покаже по някакъв начин, не знам. Но определено го изживява много силно и то ѝ е много необходимо, за да може да има контакт с мъж. За нея това сливане си е част от любовта/секса и за нея беше изненада, че за другите това не е така :) (или поне не им е необходимо) :).

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2474 -: Юли 17, 2016, 05:59:13 pm »
В тази карта има предпоставки за тарикатлък, неискреност, послъгване, но и пъргав, комбинативен ум. Има и смекчаващи фактори - като аспекти и домови позиции. Така че не бих я демонизирала изцяло, но бих имала едно наум - умее да се възползва от слабостите на другите, а тя самата трудно се разкрива.

Хич не я бива в тези неща - неискреност, послъгване. Но че не може да се разкрива - да, така е. Нужно ѝ е много време с някой, за да се отвори, но и тогава е в някаква степен само.