Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623192 пъти)

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2490 -: Юли 18, 2016, 04:09:39 pm »
Здравейте, може ли да споделите мнение за натала и потенциала според ваши знания.До сега не съм получавала инфо...това което съм прочела и винаги съм се чудила е струпването на планети в лъв по-скоро лъвица ли ме прави и това с 10 дом означава ли кариера без семейство?Разбира се и нараненито слънце в дева как се вписва в цялата картина!Ще съм благодарна !


Никой не желсе да коментира картат ми ...явно не е интереснао  :'(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2491 -: Юли 18, 2016, 04:12:49 pm »
Някой от съфорумците ако има време и желание, ще се включи.

Аз лично до края на месеца нямам никакво време за гледанки, имам огромна служебна поръчка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Натални карти
« Отговор #2492 -: Юли 18, 2016, 05:31:22 pm »


Никой не желсе да коментира картат ми ...явно не е интереснао  :'(

Здрасти, Цвета. Не съм от най-знаещите, но доколкото разбирам и съм наясно ще се опитам да ти кажа няколко думи, но те ще са по-скоро насоки. За да разбереш дали имаш предпоставки за брак и изобщо как ще вървят партньорските дела се гледа 7 дом. Погледнах картата и доколкото си спомням там на ДЦ имаше овен- погледни управителя ( в случая е марс), той е в 10дом и не е ранен. 10дом се свързва най-вече с кариерата, а там имаш Луна, която при теб е У10 дом и Марс У7 дом. Марс и слънцето в женска карта обикновено, се разглеждат като сигнификатори на мъжа - баща, съпруг, приятел. Луната дава нашата емоция и нагласа. Ето на този линк можеш да провериш значението на планетите по дом и знак. http://pims.ucoz.net/publ/planeti Извинявай, ако съм била малко груба, но е хубаво малко да прочетеш. Ще бъде добре ако сама се опиташ да интерпретираш нещата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2493 -: Юли 18, 2016, 05:33:57 pm »
Здравейте, може ли да споделите мнение за натала и потенциала според ваши знания.До сега не съм получавала инфо...това което съм прочела и винаги съм се чудила е струпването на планети в лъв по-скоро лъвица ли ме прави и това с 10 дом означава ли кариера без семейство?Разбира се и нараненито слънце в дева как се вписва в цялата картина!Ще съм благодарна !
Въпросите ти са глуповати, затова и не ти отговарям/е
Нямаш струпване на планети в 10д, а имаш там съвпад на планетата Марс с Луната, която не е планета, което изобщо не е показател на безпрачие, защото при теб Марс управлява 7д на брака, Луната 10д- статуса в обществото, а двете заедно са в широк съвпад с Венера У1
Колкото до потенциала- не си в първа младост и би трябвало да си наясно със себе си отдавна, а инфо има предостатъчно в книжарниците и във виртуалното пространство, ето едно такова място: http://pims.ucoz.net/publ/13
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 05:35:44 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2494 -: Юли 18, 2016, 05:39:13 pm »
Звучат "глуповато", защото не ги е формулирала ясно и конкретно, което е типично за повечето хора без познания в областта на астрологията.

Към Цвета

Формулирай 2-3 въпроса по-лаконично - по теми от живота, които са с най-голям приоритет за теб към този момент. Във форумен формат при един кратък анализ няма как да се обхване потенциалът на цялата карта, но може да се види по отделни теми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2495 -: Юли 18, 2016, 05:43:46 pm »
Звучат "глуповато", защото не ги е формулирала ясно и конкретно
на мен ми прозвучаха така, защото е написала, че има струпване на планети в 10д, а такова няма, освен това и изказването, че това било предпоставка на кариеризъм и безбрачие

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2496 -: Юли 18, 2016, 05:51:33 pm »
Хаха мерси за отговорите и да аз съм просто любител..а като потенциал имах предвид друго!
Имам два въпроса :
1.Кариерата ли ще бъде основната тема в живота ми с тези лични планети в 10 дом?
2.Личния ми живот на втори план ли ще бъде?
Благодаря на Лила за разбирането  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2497 -: Юли 18, 2016, 06:02:54 pm »
Хаха мерси за отговорите и да аз съм просто любител..а като потенциал имах предвид друго!
Имам два въпроса :
1.Кариерата ли ще бъде основната тема в живота ми с тези лични планети в 10 дом?
2.Личния ми живот на втори план ли ще бъде?
Благодаря на Лила за разбирането  :012:
ама то 10д не е само на кариерата и пак повтарям, че ти нямаш планети в 10д, а имаш само една планета, която управлява 7-ми и втори дом и съвпада с Луната, която управлява МС- твоята жизнена цел
също показва печелене на пари, придобиване на материални/морални ценности и издигане в обществото с/покрай партньор

А сега кажи какво си имала предвид за потенциала?
Не ми благодари, че още си ближа раните от "благодарници"

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2498 -: Юли 18, 2016, 06:04:29 pm »
Както се казва - ако те е страх от мечки, не ходи във форум за тълкуване на хороскопа  ;D :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2499 -: Юли 18, 2016, 06:16:41 pm »
Е мен от мечки не ме е страх  :72:като потенциал имах предвид успешен социален живот или семеен такъв...а брака не ми е тема на интерес в тази напреднала възраст хаха!Бях чела.че толкова много лъв по рождение говори за кармично разплащане в любовта и точно този знак не показва ли нужда от деца?Аз не съм намерила отговора какво желая и по тази причина се включих ...извинете ме ,ако е написано неясно  :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2500 -: Юли 18, 2016, 10:52:25 pm »
като потенциал имах предвид успешен социален живот или семеен такъв...а брака не ми е тема на интерес в тази напреднала възраст хаха!
питаш за успешен семеен живот, а в същото време пишеш, че брака не те интересува?
семеен живот и брак са все неща по 7д, написах ти на два пъти, че нямаш предпоставки за безбрачие
 за децата въпроса стои по същия начин- имаш всички предпоставки натално да имаш поне две деца, а дали ще осъществиш заложеното в натала по тези теми зависи изцяло от теб и никой друг


За възрастта го написах по груби сметки на първи прочит, защото Плутон е във везни през 70-те, но сега си направих труда да построя картата и виждам, че в този градус е бил на 5 септ 83г, та 30г не са напреднала възраст, а идеално време за създаване на семейство и деца и дано отработиш в тази насока енергията на затъмненията, които предстои да се случат в 11-ти и 5-ти дом тази есен и следващата година

Като бонус ще цитирам аспекта Нептун на ЮЛВ, който имаш:
Цитат
Южный Узел в соединении с Нептуном
Неточность: 4.9°, расходящийся аспект.
Подсознательно привычки и интуиция противоречат господствующим течениям, а если и представится шанс, они его упустят. Но, благодаря индивидуализму и критической позиции, способны правильно оценить общественные течения и интуитивно избежать безумия масс. Опасность быть обворованным, отберут самое дорогое, что создавалось долгим трудом, или путем интриг, или стечением обстоятельств. Им может выпасть доля помогать в тяжелых условиях осуществлению духовных целей.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2501 -: Юли 19, 2016, 12:50:22 am »

Имам два въпроса :
1.Кариерата ли ще бъде основната тема в живота ми с тези лични планети в 10 дом?
2.Личния ми живот на втори план ли ще бъде?


Отговарям на твоите въпроси, но без астрологични обяснения, тъй като извличам информация чрез синтез на различни системи.

Не бих казала, че в твоя хороскоп има силен кариеристичен акцент, но при всички положения социалният живот ще е важен за теб. Както и умението да си гониш целите, да получиш желаното, ”да хванеш бика за рогата” – по-скоро в това направление е фокусът в хороскопа ти. И в това отношение според мен си от хората, които много добре знаят какво искат, дори ако на пръв поглед не им личат намеренията.

В отношенията с противоположния пол важна роля играе физическия магнетизъм, често страстта става водеща. Но при задълбочаване на една връзка не е изключено да се появяват някакви проблеми или чувство за неудовлетвореност, за недооцененост. Може и ти самата в любовта да подхождаш с повече очаквания, които впоследствие да се разминават с реалната ситуация и с възможностите на отсрещната страна. Емоционалният живот има важно значение а теб, но там не е изключено да се преживяват някакви разочарования. Докато една връзка се гради на сексуална основа, на тръпка, магнетизъм, пеперуди в корема, всичко може да изглежда наред. Но, както казах, спънки могат да се появяват на един по-късен етап, по пътя към олтара, т.е. да изникват фактори и обстоятелства, които да осуетяват щастливия завършек.

Относно перспективите за брачен и семеен живот – брак не е изключено да имаш, но няма да е ранен, както вече се е разбрало /и не поради "напреднала" възраст, а поради специфични указания в хороскопа/. Ако часът ти на раждане е точен и без съществени отклонения, бих казала, че от гледна точка на духовното ти развитие бракът не е приоритет с първостепенно значение. И брачната институция в нейния класически вариант не е нещо, чрез което би изпитала истинска удовлетвореност в едни отношения. Това може да бъде и една от скритите причини, поради които бракът и обвързването се отлагат във времето. Ако часът ти на раждане не е ректифициран и е малко по-късен /с около 5 и повече минути/, акцентът се измества и вече е налице фокус върху партньорските отношения – с полъх на повече страст, но и повече ситуации на конфликт и разногласия, тук тенденцията е да се привличат по-темпераментни партньори, по-провокативни и с които да има силно емоционално заредено и физическо взаимодействие.

Ако трябва да обобщя, една захаросана романтична представа за брака трудно би се реализирала в твоя живот, но това съвсем не означава, че не трябва да се полагат усилия за едни по-пълноценни и удовлетворяващи отношения.

Категорични указания за липса на деца не виждам, но майчинството може малко да позакъснее, както и бракът. Имаш доста натоварена кармична ос в производната карта, отговаряща за родителите и семейната среда. Не е изключено някои ”спирачки” в сферата на по-близките връзки /с противоположния пол/ да идват по тази линия, говоря за някои деструктивни психологически модели /"сянката"/. Ранната ти семейна среда по-агресивна ли е била или може би изявата на гнева и агресията е била потискана по някакъв начин? Имало ли е такъв уклон във взаимодействието с майката и какво е твоето отношение към тези черти на човешкия характер? Не ти задавам тези лични въпроси с цел да получа отговор, нека послужат като материал за размисъл... Защото ми се струва, че тук може да се крие ”ключът” към някои повтарящи се ситуации на неудовлетвореност в твоите връзки и партньорски отношения, а също да бъде причина за неувереност и вътрешно безпокойство, които несъзнателно да "излъчваш" в отношенията.

От гледна точка на еволюционното развитие целта е да съградиш устойчив характер, а също така да обърнеш внимание на някои духовни опитности - дадена ти е възможност да се развиваш в тази насока, да натрупваш и надграждаш знания. Но това ще се реализира чрез взаимодействие с други хора.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2502 -: Юли 19, 2016, 09:43:14 am »
Много ви благодаря момичета,готини сте  :72:
Сега за обратната връзка ще кажа Лила,че си напипала най-важното...
Да с годините ми стана ясно,че няма ли пожар/страст няма и връзка при мен.Нетърпелива съм и приключвам бързо.Уча се на смирение,ама с този лъв е трудно!Харесвам хора,които са по-резки като мен(akruks 😄)знаят какво искат и как да го получат!
Разковничето за всичките ми отношвния дълги години беше точно в родовите ми корени.Израснала съм в мн добра семейна среда,родителити ми са изключителни хора и аз имам прекрасни отношения с тях.Но много години проблем за мен беше произхода ми (аз съм помакиня) и дъответно това се отразявале на всичките ми отношения...В партньорските просто бягах и не изграждах дълбоки такива,докато преди няколко години не влязох в птношения с човек с емоционални проблеми ,тотално обременен.След това разбрах,че не е важен произхода,а човека го правят действията в този живот и според тях се изгражда характер.Разчувствах се извинявайте 😊.
Във връзка с развитието ми за мен са мнохо важни и те играят голяма роля за него.
Към akruks :руския ми е мн зле и не можах да схвана много цитата,но тук не е ли по-важен аспекта нептун опозиция слънце?
PS:извинете ме за грешките,но пиша от телефона...

Tsveta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #2503 -: Юли 19, 2016, 09:48:50 am »
Във връзка с развитието ми за мен са адски важни приятелите ми  и те играят голяма роля за него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2504 -: Юли 19, 2016, 12:12:03 pm »
Във връзка с развитието ми за мен са адски важни приятелите ми  и те играят голяма роля за него.

Значи 11 дом се обажда, не 10ти.

Между другото, ако наистина се интересуваш, не се отказвай от астрологията, имаш данни за по-задълбочено изучаване. Имаш и кулминиращ Сириус на Медуим Цели - много мощна звезда, зарежда с духовна енергия, в древността е била свещена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui