Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622938 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2595 -: Август 18, 2016, 12:07:41 pm »
Акрукс а дали има значение тригона дали е в мъжки или женски знак како при секстилите,дали в мъжки знаци не трябва някаква минимална активност за изява?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2596 -: Август 18, 2016, 12:19:10 pm »
Пример-остров,палма,под палмата абориген .Ако аборигена има тригон в женски знаци-аборигена си лежи с отворена уста,кокосите сами падат .обаче ако аборигена има тригон в мъжки знаци пак лежи с отворена уста,обаче за да падне ореха трябва да удари един къч на палмата,някаква активност трябва минимална все пак предполагам ::)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2597 -: Август 18, 2016, 12:56:44 pm »
За да стане още по ясно-мъжка планета в ян,мъжки знак везни не се проявява точно двойно по-мъжки ;DИначе при тигоните няма надделяване,планети в тригон работят добре,сработени,е тази която е с достоинства ще има по-гола=яма заслуга в делата предполагам,два бивола като теглят каруцата по-силния има пошголяма заслуга,но добре се стиковат-слабия поне не пречи на силния и като цяло каруцата се движи добре .

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Натални карти
« Отговор #2598 -: Август 18, 2016, 01:00:33 pm »
а при женска планета в мъжки знак ще има ли съпротивление

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2599 -: Август 18, 2016, 01:24:12 pm »
Венера в мъжки знак везни-не е мъжкарана,напротив,но венера в овен е друго.това понятие мъжки-женски не отговаря много,явно се има предвид активни-пасивни,като първа реакция :017:,но съобразно качествата на знака .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2600 -: Август 18, 2016, 03:54:21 pm »
Есенциалната сила на дадена планета не отменя факта, че може да бъде изгорена или невидима, а това или я отслабва, или прави изявата ѝ по-специфична.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2601 -: Август 18, 2016, 04:28:06 pm »
Родопис явно имаш знания ,но типично за самоуките несистемни,едно за главата друго за краката :D повечето сме така ;DНе е гупав въпроса за новолунието в рак-при индийците има положения на отмяна инякаква роля Сатурнли поне компенсиране когато планета е на трон-нийча банга,а все повече индийски методи влизат в западната и обратно,има резон въпроса .Марс в рак е падение,но и шампиони примерно Клечко имат паднал марс-обяснението е че има компенсиране,комплекс и работа по него  ,напоследък имам и друга теория-наистина може да показва провал,но нали за да се провали някой трябва да се е качил някъде-за да може да падне.Компенсирането изисква дисциплина-има роля Сатурн при теб е екзалтиран-значи има дисциплина още повече съвпад Плутон-трансформиране,тоя съвпад е в средна точка на тригона Венера-Нептун ,изкуството,танца май ти се удават,макар танз да е връзка Марс-Нептун принципно .Венера съвпад с Регул-ти мис ли си или ще ставаш някаква кралица на красотата .Сестра ми има Юпитер на Асц-все се чудех що не дебелее-ами Юпитер е управител на стрелец ,а те са спортисти ,е като се уседя напоследък кара езикови курсове позакръглила,това заради саде-сати-което има тенденция да обездвижва-доместицира в периода ,

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2602 -: Август 18, 2016, 04:33:50 pm »
Ясно. Много е сложно и пак си опира до човека. А относно луната, как да разбера дали е четвърта четвърт или новолуние? Защото някой ми написа, че е новолуние, но реално май новолунието е било на следващия ден, т.е. в момента на раждането ми е била последна четвърт или греша?

Родопис, защо не вземеш да изчетеш форума и тогава, ако все още имаш въпроси .. моля. Отговорът на този въпрос го има в една от темите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2603 -: Август 18, 2016, 04:47:13 pm »
Rodopis, струва ми се, че смесваш ябълки и круши. Нямаш добре структурирана астрологична основа, оттам идват и въпросите ти. С приятелски и добронамерен тон ти го казвам, не като критика.

Ти си родена по новолуние, това не е първа четвърт. Луната отива към първа четвърт, когато лунният сърп се покаже в небето. Твоето е невидима Луна. В античната астрология това са последните лунни дни, за първи се смята появата на млада Луна в небето, т.е. когато става видима.

Неподвижните звезди имат по-изявено значение в живота на натива, ако попадат по ъглите или в съвпад със светилата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2604 -: Август 18, 2016, 05:01:45 pm »
Можеш да разгледаш ситуацията с Луната по следния начин:

Това е най-бързата планета и в рамките на деня, в който си родена, след броени часове тя настига Слънцето и се формира точен съвпад. Затова си родена точно по новолуние, нито ден по-рано, нито ден по-късно. Новолунието не е първи лунен ден и съответно Луната ако е на 1-2 градуса преди Слънцето, това не се разглежда като ден преди новолуние.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2605 -: Август 18, 2016, 05:02:54 pm »
Акрукс а дали има значение тригона дали е в мъжки или женски знак како при секстилите,дали в мъжки знаци не трябва някаква минимална активност за изява?
От значение е знака и как е поставена в него дадена планета, участник в тригона, например познавам една дама- Слънце козирог с екзалтирана Луна в телец, която гребе с пълни шепи от живота без особени усилия, докато друга моя позната- Слънце телец със заточена Луна в козирог, нещата не ѝ се получават лесно, въпреки че са пак в земен тригон и в женски знак светилата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2606 -: Август 18, 2016, 05:32:26 pm »
А относно луната, как да разбера дали е четвърта четвърт или новолуние? Защото някой ми написа, че е новолуние, но реално май новолунието е било на следващия ден, т.е. в момента на раждането ми е била последна четвърт или греша?
Точното Новолуние е било в деня на раждането ти, но четири часа по-късно, когато Луната е направила съвпад със Слънцето на 17гр.41', а ти си родена в 30-ти лунен ден, което е част от последната лунна фаза или така наречената четвърта четвърт.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2607 -: Август 18, 2016, 07:33:32 pm »
От значение е знака и как е поставена в него дадена планета, участник в тригона, например познавам една дама- Слънце козирог с екзалтирана Луна в телец, която гребе с пълни шепи от живота без особени усилия, докато друга моя позната- Слънце телец със заточена Луна в козирог, нещата не ѝ се получават лесно, въпреки че са пак в земен тригон и в женски знак светилата.
Мерси,и аз мисля че е много опростено че тригона дава лекота,лесното,модификации много .Аз имам самоедин тригон на Сатурн падение в овен към МЦ стрелец-това можеше да се тълкува като лекота в кариерата,има го това-когато поискам в краък срок намирам работа,но Сатурн в падение означава че не уважавам кариера и работа за друг-в крайна сметка търся работа самов краен случай .Сега скоро идва извънредно силно акцентиране н тоя тригон ,съвпада с тригона от цикъла на тр.Сатурн-тр.Уран-ще има изненада някаква мхм !

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2608 -: Август 19, 2016, 12:14:58 am »
Тая венера като я върнем назад, става лъвска, а?
Ще има да дондуркате

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2609 -: Август 19, 2016, 12:36:56 am »
 тя и така е в съвпад с регул, пък нека е паднала в дева
друг въпрос е, че в 12д не се радва на успех в личен план