Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623607 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2700 -: Септември 29, 2016, 09:02:03 am »
Ако погледнем логично, мисля, че Станишев е прав като каза, че няма да допуснат и Юнеско, и ООН да бъдат ръководени от хора от една и съща страна, защото ако Бокова не успее се връща за още една година в Юнеско. За мен Кристалина няма абсолютно никакъв шанс, това се прави с някаква друга цел.


Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2701 -: Септември 30, 2016, 08:30:00 am »
Кристалина ще има изслушване в понеделник за да се реши остава ли в надпреварата. Пускам карти с транзити и прогресии към тази дата.

За Бокова си мисля, че асцедента е сатурнов - или козирог, или водолей.
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 08:52:39 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #2702 -: Септември 30, 2016, 11:06:16 am »
Винаги съм смятала транзита плутон опозиция слънце за един от най-гадните, да не кажа най-гадния.

На Раците в последно време дето ги гледам, не им се отразява чак толкова зле, излизат от рачешката си инертност.
тр.Плутон към Слънцето дава силна енергия, а дали ще със знак плюс или минус вече е друг въпрос.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2703 -: Октомври 02, 2016, 03:49:13 pm »
В ГЕРБ има интересни обекти за изследване. Посредствени хора, изпълзели до най- високите нива в йерархията.  :-\

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #2704 -: Октомври 02, 2016, 03:58:59 pm »
В ГЕРБ има интересни обекти за изследване. Посредствени хора, изпълзели до най- високите нива в йерархията.  :-\

В наталната карта трябва да търсим заложби за доносничество, коварство и несметна алчност.
« Последна редакция: Октомври 02, 2016, 04:07:11 pm от Santi »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2705 -: Октомври 02, 2016, 04:15:01 pm »

 Винаги съм смятала транзита плутон опозиция слънце за един от най-гадните, да не кажа най-гадния.

съвпада е по-по-най-силен в тези си прояви,особенно при напрегнато от малефици натално

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2706 -: Октомври 02, 2016, 06:58:22 pm »
При мен беше една от най-трудните години, а съвпадът е и в анаретна точка - последите минути на Стрелец.
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2707 -: Октомври 02, 2016, 08:03:20 pm »
В наталната карта трябва да търсим заложби за доносничество, коварство и несметна алчност.

Плутонът й е добре аспекторан. Интересно е в кой дом попадат Уран и Луна. Tранзитен Уран и е активирал планетите в огнени знаци и е дал, вероятно, внезапни промени.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2708 -: Октомври 07, 2016, 11:26:13 am »
Това е картата на малкия ми син. По принцип не се вглеждам много в чужди карти, освен, ако не бъда помолена и не съм дълбала много в картите на децата. Обаче се заговорихме с мъжа ми за артистичността му, най-вече в сравнение с баткото. Тези дни покрай съседна тема гледах транзитие при раждането му към моя натал и се замислих по няколко теми в неговата карта:

1. Съвпад на тронов Нептун и Меркурий на асцендента.
2. Луна на МС.
3. Юпитер на К5 в тригон към стелиума на АС.

Мислите ли, че тези аспекти индикират творчески изяви?
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #2709 -: Октомври 07, 2016, 12:41:59 pm »
Мислите ли, че тези аспекти индикират творчески изяви?
да!
музика/поезия със сигурност. не му липсват показатели и за пърформативни изкуства, нещо по-нетрадиционно като форма и изразни средства.
каквото и да е, чрез него ще си показва Венерата и ще работи по големия си квадрат, който е доста интересен.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2710 -: Октомври 07, 2016, 03:20:20 pm »
Това е картата на малкия ми син. По принцип не се вглеждам много в чужди карти, освен, ако не бъда помолена и не съм дълбала много в картите на децата. Обаче се заговорихме с мъжа ми за артистичността му, най-вече в сравнение с баткото. Тези дни покрай съседна тема гледах транзитие при раждането му към моя натал и се замислих по няколко теми в неговата карта:

1. Съвпад на тронов Нептун и Меркурий на асцендента.
2. Луна на МС.
3. Юпитер на К5 в тригон към стелиума на АС.

Мислите ли, че тези аспекти индикират творчески изяви?
Има взаимна рецепция на управителите на 5 и 10 дом! фотография, балет /не казвай на мъжа си ;)/. Гъвкав и пластичен ли е? Три планети, две лични в 12 дом, зад кулисите може, режисьор, но и за актьори твърдят ,че имат често силен 12 дом. Интересно е че първодомното слънце в овен е по-навътре в дома  и не така аспектирано като горепосочените планети, и всъщност да се изрази човекът чрез тригона венера  марс ще е някак по-плавно на първо време. А марс тук е по-труден за изразяване, което пак клони -чрез венера-пак към 12 дом. /ако искаш прати ми числата на лично/

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2711 -: Октомври 07, 2016, 03:30:13 pm »
Това, което ми е направило впечатление до момента е, че е много пластичен, изразява емоция, предава послание с цялото тяло - мимики, жестове. Пее много. Първото му изречение беше "Мамо, искам музика!" Аз реших, че нещо не съм чула добре и не реагирах, при което ми донесе дистанционното - да сменя канала с музикален. Аз много слушам музика у дома, но мине баща му и смени канала ... та той в тази връзка си поиска музика.  ;D

Разбира се, сравнявам основно с баткото  :)
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 03:31:44 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #2712 -: Октомври 07, 2016, 05:12:42 pm »
че е много пластичен, изразява емоция, предава послание с цялото тяло - мимики, жестове. Пее много. Първото му изречение беше "Мамо, искам музика!"


 ..и танци. Деца с Луна в Стрелец искат да опитат от всичко, затова е добре да му насочваш от време на време радара( ти си майка Стрелец, така че знаеш как ) . Не знам дали има нужда от творческо изразяване , но от творческо образоване със сигурност. Води го на изложби, театър, концерт, там където има презентации и много хора и виж как реагира-  тогава ще разбереш всъщност, дали има нужда от тези изяви или целенасочено може  да изразява свое умение. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

envisage

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #2713 -: Ноември 08, 2016, 03:42:56 pm »
Здравейте,съвсем нова съм в този форум и нищо не разберам от натални карти,затова бих се радвала,ако някой от вас има желание и възможност да разгледа картата на малкият ми син!Въпроса ми е,къде в картата може да се открие предпоставка за дефекти в говора и дали те ще бъдат трайно или моментно състояние!Благодаря предварително на всички отзовали се!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2714 -: Ноември 08, 2016, 04:26:26 pm »
Детето наближава 7-годишна възраст, вероятно се знае дали са временни, ако са възникнали с проговарянето му. В картата според мен има и "за" склонност към възможни проблеми. Асцендентът в близнаци е знак на общуване, говора,самият градус на асц. е по-особен, меркурий е особено аспектиран, съвпад с СЛВ. Значи задача на детето е да се научи да мисли конкретно, да го изразява, вероятно ще има какво да каже на другите заради 9 дом-филсосфия, широкия, висш ум. Но е нужен механизъм-изговор, за да се изрази словесно. Много лични планети около МЦ-това , което прави в живота и професията ще са видими за широк кръг хора.
Заради взаимната рецепция на сатурн и меркурий, мисля че има шанс при работа с логопед, като че ли детето не лесно се подава на такъв вид дисциплина, в навиците, вкл. и тези за говорене. Рецепцията е силен принцип на взаимна обвързаност, с времето и занимания системни, мисля ще се получи. Меркурий СЛВ имат и тригон към асц., ако е поощрявано да говори, подкрепено че казва ценни неща, ще е по-лесно.
При асц. близнаци има влияние и отношенията на детето с брат, сестра, също и тези на родителите с децата в семейството, моделът им на общуване.
А то май сега е тръгнало на училище, средата там не е ли приятна за него, слънцето му е водно-чувствително, в начални градуси, по-особено поставено. По прогресии слънцето прави квадрат с ацендента, и управлява ИЦ, единият родител, по-взискателен ли е?
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 04:40:26 pm от enigma »