Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622713 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #2715 -: Ноември 08, 2016, 06:27:42 pm »
с тази Луна в Козирог вероятно нещо го репресира(те) и проблемът е психосоматичен.
това е едно мнооооого говорещо и мислещо дете.
според мен има 2 варианта: или не иска (още не се е научил, така е възпитан, etc.) да демонстрира емоциите и чувствата си и това дава отражение в говора; или мисловният му процес е твърде бърз и натоварен и изпреварва говоренето.
и в двата случая не мисля, че има повод за притеснения; играйте повече вербални игри, поощрявайте го да ви разказва и го слушайте с интерес;

envisage

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #2716 -: Ноември 08, 2016, 10:40:45 pm »
 Благодаря Ви за отговорите!Синът ми започна да заеква преди година и половина,при все,че е изключително будно и общително дете!С него работеше логопед в продължение на осем месеца и преустановиха занимания,тъй като тя прецени,че детето вече няма нужда от нея!Нещата бяха ок до миналата седмица,когато се отключи старото положение!Измъчвам се,защото няма преживян стрес у дома или в училище,постоянно говоря с него и нямам логично обяснение на случващото се.Видях написаното за взискателният и изискващ родител,което ме кара да се замисля върху собственото си поведение !Тъй като много се вълнувам от астрологията,преди време поръчах да му направят тълкуване на наталната карта -астропсихоложката Лиз Грийн,но никъде в нейните отговори нямаше акцент върху проблем с изказа,дори напротив,а се тревожа от създалата се ситуация!Благодаря Ви отново за отговорите!
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 10:47:25 pm от envisage »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2717 -: Ноември 09, 2016, 04:38:09 am »
А може би на първо време не трябва да се тревожите, децата са много свързани, особено водните слънца по един фин емоционален начин с другите. В ранното детство с родителите, например. Търсих напосоки къде е проблема, явно не е вроден и физиологичен, не мисля че трябва да се чувствате виновна, явно е временно . Рибките много попиват невидимо и подсъзнателно. Детенце си има негова карта със задачки в живота-все нещо, някой ще отключи орисани неща, ако разбирате, то е в неговата карта-дали вие, или друг човек..... Няма стопроцентови "написани" неща, може би да го насърчавате да се изразява невербално е добре, дори нищо да не правите, нека се чувства обичано и подкрепено, това стига на първо време.  А може би пък- никак да не го насърчавате, нека това не е проблем засега, не и за него от ваша страна. Рибите-условно се водят "ням" знак, заедно с рак и скорпион. Знаят повече, но не им е страст непременно да го изговорят, не и   и веднага. Те са....от други селения, да не ги сваляме до общите очаквания.
Не мисля, че има повод за дълготрайна тревога, не се втренчвайте, детенцето има сили само да превключи, когато реши, да го обичате и приемате е достатъчно, нека се изразява по друг начин.
Моят началник си оправи френското Р, между другото чаровно, ако човек е готин, едва на 30, значи винаги може. Ако харесва пеене детенце, там заекването спира.
Тези, новите малчовци са различни звездни деца, от бъдещето, може нашият свят на първо време да не им е съвсем домашен, еоните разлика като минус са за нас, по-старото поколение, що пък да им е кеф да говорят, то за харесване ли е съвремието.
Имам приятел, който до 5 годишна възраст дори не е говорил никак, сега е над средно ниво интелигентен, също един инатлив телец, някой нещо-не помни и той   какво се е случило в неговия вътрешен свят, ама си помълчал едни 5 години в детството...за ужас на родителите :)
Няма нужда от вина, излишна е, и не е градивна, търпение и любов са достатъчни.
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 07:46:49 am от enigma »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2718 -: Ноември 09, 2016, 07:31:47 am »
Здравейте,съвсем нова съм в този форум и нищо не разберам от натални карти,затова бих се радвала,ако някой от вас има желание и възможност да разгледа картата на малкият ми син!Въпроса ми е,къде в картата може да се открие предпоставка за дефекти в говора и дали те ще бъдат трайно или моментно състояние!Благодаря предварително на всички отзовали се!

а нещо животозастрашаващо да се е случило с баткото докато сте била бременна с второто дете
да сте изживяли много силен стрес,травмиращи събития през бремеността

envisage

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #2719 -: Ноември 09, 2016, 08:21:42 am »
Всъщност сега видях,че съм се изразила погрешно"малкият ми син",исках да напиша малкото ми дете,голямото е дъщеря ми!С каката винаги съм изживявала дори и сега голям стрес,защото е с практическа глухота по рождение!Начина по който я възприемаха връстниците и,непрекъснати уроци и занимания,за да се изгради до сегашните нива,бясна надпревара и себедоказване от нейна страна,сега е едва на 16 години,но успя да израстне като отговорно,добро и изключително ученолюбиво дете и само да вметна,че говори много добре,без дефекти,заекване,дори и английски език!А по време на бремеността имах проблеми,чисто здравословни,не знам до колко съм позволила да ми окажат влияние и на психическо ниво,вероятно човек се изтощава понякога!Имам и друг въпрос,познавате ли човек,който би могъл да направи ретификация на часа на раждане на дъщеря ми,мисля,че така се казваше,защото имам колебания при нея в рамките на половин час  и не мога да и направя точна карта!Благодаря отново на всички ви!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2720 -: Ноември 09, 2016, 09:06:51 am »
При глухота често има квадрат сатурн/меркурий, плюс меркурий и/или сатурн акцентирани
Може да сложиш и нейната карта, нямахме ли тема за проблеми със слуха?

envisage

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #2721 -: Ноември 09, 2016, 10:24:02 am »
Качвам нейната карта,както и моята,за да можете да добиете представа,както за нея,така и за мен,може би това ще направи по-успешно откриването на причините и отговорите за посоченият проблем с малкото ми съкровище/децата ми са от различни бащи да вметна/.Ще се радвам на всеки съвет или тълкувание,благодаря ви предварително!Първата карта е на дъщеря ми!
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 10:26:43 am от envisage »

envisage

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #2722 -: Ноември 09, 2016, 10:27:13 am »
А ето я и моята! :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2723 -: Ноември 12, 2016, 12:12:34 pm »
Качвам нейната карта,както и моята,за да можете да добиете представа,както за нея,така и за мен,може би това ще направи по-успешно откриването на причините и отговорите за посоченият проблем с малкото ми съкровище/децата ми са от различни бащи да вметна/.Ще се радвам на всеки съвет или тълкувание,благодаря ви предварително!Първата карта е на дъщеря ми!

слух по Меркурий
ляво ухо- по Сатурн
дясно -по Юпитер

при дъщеря ви :
меркурий отговарящ за слуха е съвпад Антарес,даваща вероятност за сериозно заболяване,виолентна звезда,с енергийте на меркурий-сатурн-юпитер,есенциално слаб-заточение,съвпад плутон и  ВЗ с диспозитора си Юпитер ,есенциално слаб в близнаци-заточение,в опозиция ,юпитер в дневно е извън секта,заедно със сатурн,заточение,ретрограден и в съвпад с Алгол,др.виолетна звезда,има ли проблеми със зъбите,сатурн У1 съвпад с У6 Луна,хрон.здравословни проблеми
йод ,в който участват У6 луна/сатурн У1-марс -слънце ,засяга три точки отговарящи за здравосл.с-ние асц+светила+6 дом, ситуация с трудно осъзнаване на причините и начина за разрешаването й
за йод,божи пръст - http://astra.la/forum/index.php?topic=181.40
« Последна редакция: Ноември 25, 2016, 02:37:22 pm от strelicka »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2724 -: Декември 06, 2016, 05:47:37 pm »
Честно казано не вярвам, че ще преодолея всичко... Явно този живот ще страдам само... Иначе благодаря ви за подкрепата ви, макар и да не я заслужавам!

Няма гаранции, че така ще стане, но си мисля, че след Сатурновия възврат ще потръгне иначе. До първия възврат на Сатурн като цяло хората са вързани за фиксираната си и/или за родовата си карма. Особено ако първите 30 са имали много тежък живот, после получават право на по-голяма свобода. Но има една особеност. Хората, израсли в много тежки обстоятелства, имат склонност да ги поддържат сами от един момент нататък. Най-вече, защото това е всичко, което познават, нямат други адекватни модели за справяне или не са достатъчни. Към това се отнасят самосъжалението, позицията на жертва, затаяване на желание за отмъщение и чисто практическа липса на примери за успешно справяне с живота. Ще си позволя непотърсен съвет - иди на терапия, ако не сега, то в периода на възврата. Според мен подобно нещо ще помогне и то не по един начин за по-добро бъдеще.
И не е вярно, че не заслужаваш подкрепа. Този въпрос също е тема на размисъл.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #2725 -: Декември 06, 2016, 06:08:54 pm »
Искам да задам един въпрос, не знам за коя тема е. За отношения между родител и дете кое се гледа и за какво се гледа - наталната карта на детето (евент.на родителя) или синастрията? Синастрията с дъщеря ми е много трудна, но в наталната и карта родителските образи по луна/слънце и у4/10 изглеждат доста по-различно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2726 -: Декември 06, 2016, 06:17:02 pm »
Всичко се гледа и се прави комплексна оценка:
– наталната карта на детето – характер, темперамент, способности, трудни страни; как е представена родителската тема при него, отношенията със семейството, влиянието на родителите и други близки
– наталните карти на родителите – как е представен въпросът, свързан със семейство и отглеждане на деца, ежедневни задължения, бит, отговорности
– синастрично се сравняват картите и се гледа какво е взаимодействието, къде са силните страни и къде са проблемните

Всяко дете в семейството се позиционира по различен начин спрямо родителите и други членове на родовата структура.
« Последна редакция: Декември 06, 2016, 07:33:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Blue96

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Натални карти
« Отговор #2727 -: Декември 06, 2016, 09:55:31 pm »
Здравейте и от мен,
Бихте ли ми помогнали да разчета ето тази натална карта или поне да ме насочите към литература, която да чета, която да се свързана и до някаква степен с предсказването. Много Ви благодаря.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2728 -: Декември 06, 2016, 10:04:52 pm »
Очертай някакви параметри, какво най-много те интересува, в какви посоки. Защото един астрологичен анализ може да бъде с обем на дипломна работа и е доста енергоемко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2729 -: Декември 06, 2016, 10:16:04 pm »
Здравейте и от мен,
Бихте ли ми помогнали да разчета ето тази натална карта или поне да ме насочите към литература, която да чета, която да се свързана и до някаква степен с предсказването. Много Ви благодаря.

Тази карта предполага нелек живот, ниска самооценка, голяма чувствителност, малко отгоре мнителност, но и борбен характер, за да се справиш. Какво те интересува?