Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622893 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2775 -: Декември 13, 2016, 04:38:00 pm »
Точно това имах предвид.

Да, най-важните и изграждащи личността опитности са записани в Хрониките и само се разгръщат във времето. Според динамиката на хороскопа. Небето след момента на нашето раждане не остава статично, всичко се движи и променя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #2776 -: Декември 16, 2016, 06:21:12 pm »
Публикувам картата на близка приятелка, помоли ме да видя за нещо обезпокоително.
Мисля, че транзитът на Сатурн през стелиума в 1 -ви дом много я срина и обезвери-смърт на баща, заболяване на малкото дете и паник атаки при нея. Наскоро загуби и близък приятел, има и спад на  финансовите приходи.
Тя е далеч, рядко се чуваме, но усещам, че е отчаяна след всички тези неща.
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 04:27:57 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2777 -: Декември 16, 2016, 10:49:17 pm »
Погледнато най-праволинейно транзитът на юпитер към 12-ти ще й облекчи малко положението, транзитен сатурн ще се махне от меркурий, това някъде март/април
Но всъщност положението е било кофти, пр асц е в опозиционен знак на диспозитора сатурн, саде сати, и заедно с него споменатия тр сатурн през първи, и слънце, отделно е имала и марс през луната, и натално марс в осми и луна в опозиция на заточен сатурн, не е лека карта
Предстоящата година е под влияние на марс, но хубавото е, че там е юпитер, който ще й помага, отделно пр венера ще дойде до съвпад с меркурий, а венера й е силна
Така че по най-груби сметки още в началото на годината трябва да усети малко разведряване, по-сигурно към април, макар че не пишеш къде е и нямаме солар

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #2778 -: Декември 16, 2016, 11:12:05 pm »
Ще сложиш ли дирекции и прогресии

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2779 -: Декември 17, 2016, 10:54:05 am »
Погледнато най-праволинейно транзитът на юпитер към 12-ти ще й облекчи малко положението, транзитен сатурн ще се махне от меркурий, това някъде март/април
Но всъщност положението е било кофти, пр асц е в опозиционен знак на диспозитора сатурн, саде сати, и заедно с него споменатия тр сатурн през първи, и слънце, отделно е имала и марс през луната, и натално марс в осми и луна в опозиция на заточен сатурн, не е лека карта
Предстоящата година е под влияние на марс, но хубавото е, че там е юпитер, който ще й помага, отделно пр венера ще дойде до съвпад с меркурий, а венера й е силна
Така че по най-груби сметки още в началото на годината трябва да усети малко разведряване, по-сигурно към април, макар че не пишеш къде е и нямаме солар

всичко споменато от Папи ,както и
Прогресивно пълнолуние 2-8 дом,Луната У8 ,диспозитор на Сатурн,време разделно,приключване на един етап и начало на нов с предстоящата Уранова опозиция ще дойдат
 съживителни неща в живота й
СД Сатурн на МС,опозе К4 +тр.Сатурн през Слънце каре К4,пр.луна през 8 -баща й,семейни грижи и съпътстващата песимистична нагласа

лъч светлинка,да не кажа прожектор ще носят преминаването на пр.Луна в Лъв и пресичането на К9 и тригон към 1 дом-товар ще й падне от плещите
тр.Уран в 5д.  и тр.Юпитер 11д. в тригон и секстил към Слънце-Мерк в 1д- ще я заредят с оптимизъм,вяра  и хъс за нови,вълнуващи неща
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 10:57:08 am от strelicka »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #2780 -: Декември 17, 2016, 04:25:29 pm »
Прикачвам три карти - датата на смъртта на баща й, първите прояви на заболяването и  дирекции и прогресии към днешна дата.

Вчера ми каза, че е качила 30 кг, предполагам ефект от лекарства или депресия, преди година беше направо анорексична. Тя не споделя много, така че нямам представа как ги е натрупала, но про Луна в Рак и 8-ми явно си казват думата.
Винаги се е борила с кг-те, генетично е  с по-едра структура .
За баща й мислех, че е било по-скоро, но видях тр. Сатурн на МЦ, явно  са тежки транзитите му през възлови места в картата.
« Последна редакция: Декември 17, 2016, 04:28:57 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #2781 -: Декември 21, 2016, 12:06:24 pm »
Здравейте,
От скоро имам интерес към астрологията. До сега си мислех, че асц. ми е Близнаци :). Но някакво чувство в мен ме накара да се съмнявам. Оказах се прав. Оказа се, че не вечерта, а следобед съм  роден на дадения час, като асц. се падам в знака на Скорпион. Зачетох се аз за Скорпиона и... характеристиката до голяма степен пасва на характера ми. Интровертен Лъв, с вродено чувство за психоанализ, не желаещ да е център на внимание и с експоненциално нарастващо негативно чувство, когато съм в депресия, но точно до един даден момент, всичко свършва и след това те обзема чувство все  едно си се пречистил от нещо. От гледна точка на Лъва, егоцентризма някак си е потиснат. Суетността е в нормални граници. Чувството, че съм специален е обаче на лице (разбира се, че няма как да съм в действителност :) ), моногамен и изцяло отдаден в отношения с жени, верен към приятели и с чувство за дълг да помагам на други хора. Един вид като рицар се чувствам. Мисля, че скорпиона е потиснал много някои от негативните страни на Лъва в мен. Това сигурно се вижда и на картата но не разбирам от астрология. Интересувам се в общи линии, ако има нещо в наталната ми карта, което все още не съм открил за себе си на този етап от живота, ще се радвам някой ако може да я до разчете :)
« Последна редакция: Декември 21, 2016, 12:11:09 pm от sppp »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #2782 -: Декември 22, 2016, 09:01:30 pm »
Троново Слънце в кулминация, което не е поразено от малефици, би трябвало да проявява предимно положителните си характеристики и тези на знака си Лъв - любвеобилност, щедрост, смелост, лоялност. Изгряващият Скорпион и секстилите на светилата със Сатурн и Плутон вероятно придават сериозност на личността за сметка на детската игривост и стремеж към развлечения, присъщи на Лъвовете.

Малефикът извън сектата Марс е добре разположен - тронов и ъглов. Освен това типичните му качества сухота и горещина, които биха могли да създадат проблеми в дневни карти, са омекотени от положението му - изгрява след Слънцето и се намира във воден знак. Квадратът с Луната е широк и разпадащ се, така че и неговите негативни проявления сигурно са ограничени. Квадратите на Марс и Юпитер с Венера са по-точни. Сигурно привличат магнетично противоположния пол и създават предпоставки за романтични преживявания. Рицарството си е доста романтична "професия". Сетих се за филма "Като рицарите".

Познавам момче, родено около 10 дни преди теб. Също Лъв като теб и изгряващ Скорпион, но има повечко вода в картата си - Венера в Рак, Луна в Риби. И при него не се забелязва проявление на негативните характеристики, свързани с архетипа Лъв. Много добродушен, великодушен, щедър, лоялен, отзивчив, почтен, трудолюбив, честен. Изобщо много добро и чувствително момче е.
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 09:05:52 pm от Mirabella »

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #2783 -: Декември 25, 2016, 09:03:28 am »
Благодаря ти за анализа и отделеното време.
Весели празници! :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Натални карти
« Отговор #2784 -: Декември 25, 2016, 03:19:35 pm »
Корея, още малко ще трябва да постиска зъби. Кaкъв е статусът и? Има вероятност от пренареждане на партньорските отношения и евентуален брак, но това- след близо година.
« Последна редакция: Декември 25, 2016, 03:48:53 pm от Uran »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #2785 -: Декември 26, 2016, 09:44:35 pm »
Семейна е от много време , тъкмо преди малко й споделих какво вие сте видели в картата и че краят на лошото идва.
Благодаря!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2786 -: Януари 05, 2017, 06:26:45 pm »
Болен стомах от системно угаждане с тенденция да хронифицира и хранене по емоционални причини. Четох една книга, в която само туй повтаряха и запомних, ама от опит не знам  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2787 -: Януари 06, 2017, 03:08:19 pm »
Чак пък веднага да развеждаме заради подвижни оси-не. Но пук у1 и у7 са в квадрат, което може да е предпоставка, както и квадрат слънце/луна в дневна. Обаче няма аспект марс/венера, така че вероятно все пак 2 брака може и да докара
Не е чак лоша карта, венерата ми се вижда слабо аспектирана, може да прекомпенсира там
Възможно е проблеми при кредити и подобни, но също толкова възможно и да работи финансови професии, не разгледах подробно
Марс е склонен на толеранс, стелиум везни, вероятно е добре приета

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2788 -: Януари 06, 2017, 04:19:53 pm »
Наскоро гледах карта с подобен т-квадрат между същите планети в същите домове /без Луната/. Няма да казвам какви прокоби са били получени от известна астроложка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

katiii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Натални карти
« Отговор #2789 -: Януари 07, 2017, 07:53:10 pm »
Здравейте хора  :-*
Тъй като съм във възраст, в която вече трябва да се насочвам към професионално развитие по задълбочено, а не просто временни работи  :012: Та се чудя как мога да си помогна с наталната ми карта, кое конкретно да гледам,  за да ме насочи в коя сфера да тръгна (p.s завършвам университет в сферата на компютърните науки)
Качвам и натална карта, ако някой може да ми разясни някой нещица...Като цяло бих се радвала на всякакви коментари по нея  :72:
Също съм и много объркана по отношение на това, че асцендента ми (Козирог) е противоположният знак на моя слънчев знак (Рак). И така се завъртам в едни кръг от асцендент, десцендент и слънчев знак (Козирог, Рак, Рак ). Как да ги балансирам и кое трябва да развивам повече?  :017: