Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623395 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2880 -: Януари 21, 2017, 07:13:01 pm »
Ама в случая за предсказания ли ставаше въпрос?

Нали в началото това се пита, неколкократно – каква е целта и посоката на заниманието? Защо и докога са много разтегливи въпроси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2881 -: Януари 21, 2017, 07:13:10 pm »
По принцип може всичко, но ето как практиката не го доказва
Затова ви казвам, че по принцип астрологията е супер, но практически си е гола вода :)

Всичко си е ясно, но ти не искаш да го видиш. Какво предупреждение като отсреща няма чува е мост.
Докога така с девойката - докато не разбере и не започне да учи СЛв -то си. Даже ще става по-лошо.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2882 -: Януари 21, 2017, 07:14:49 pm »
Заради това толкова Марс, аспекти към Луна, у4 и т.н.

Тук има доста усетни хора. При това положение е трудно да разбереш дали 6 дом е работа, дали е здраве, дали е нещо друго шестодомно. Но ако имаше някаква насока, допускам доста от участниците да предположат конкретно какви здравословни проблеми е имала.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2883 -: Януари 21, 2017, 07:16:31 pm »
А по моя казус – май трябваше да ви го пусна с неректифициран час и затрити данни. И да се гадае защо и докога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #2884 -: Януари 21, 2017, 07:17:06 pm »
Имам чувството, че във форума някакъв развален телефон работи, всеки път като вляза тук съм свидетел на това. ;D Аз останах с впечатлението, че се търси събитие/събития за към определен период, както е уточнено - за април 2016. Гледам и други (още в началото) така са схванали питането.

Останалите дилеми и четенето между редовете са ясни, почнах да се чудя защо ги пишете дори. Явно някакъв бекграунд има историята...?!
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2885 -: Януари 21, 2017, 07:23:29 pm »
Няма бекграунд, съни, просто трудно се губят битки
Задачата си беше ясна, естествено, че ако задачата беше "докога ще е в депресия", постановката и информацията щяха да са други

Но ако не виждаш 3 операции (по принцип не била от болнавите, така че предварително нямаше да има подсказка), то как би могъл да кажеш докога
А все пак не става въпрос за изваден зъб
Но пък виж-ако някой си поръча тостер и му го забавят или се развали, веднага се открива транзитът, че понякога и прогресията :)
И пак да кажа-постфактум е все тая
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 07:27:11 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2886 -: Януари 21, 2017, 07:25:40 pm »
Но ако имаше някаква насока, допускам доста от участниците да предположат конкретно какви здравословни проблеми е имала.

Няма насоки, Ема, преди 2016-едно по-тежко раждане, това се случва на всяка 2-ра
Кисти-да, не всяка втора, ама всяка 4-та
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 07:28:24 pm от Papy »

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #2887 -: Януари 21, 2017, 07:28:38 pm »
А по моя казус – май трябваше да ви го пусна с неректифициран час и затрити данни. И да се гадае защо и докога.

Тъкмо щях да питам картата същата ли е от говорилнята, както и това дали смяташ, че Луната е по-скоро в Телец, на мен така ми се струва по други причини (не здравословните). За нея си драснах някакви неща, опитвайки се да формирам мисъл и да ги кажа там, но сигурно ще пусна на лични предположения, ако ще са от полза...

Направо глава ще ме хване от вас и от излишни приказки, отказвам се до следващия път. :012:
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2888 -: Януари 21, 2017, 07:28:48 pm »
От вчера и мен ме тормозят с подобен въпрос – докога ще продължи здравословният проблем. Честно казано, не намирам достатъчно смелост да прогнозирам какъв ще е изходът. А и става въпрос за заболяване, което е за цял живот, симптомите му могат да се потискат с регулярен прием на медикаменти. Но в случая е важно да се установи причината, довела до този проблем – и на ниво физическо тяло, и на ниво психика. Те в момента дори не знаят какво да лекуват, само потискат симптомите.

Цитат
дали смяташ, че Луната е по-скоро в Телец, на мен така ми се струва по други причини (не здравословните).

Луната със сигурност е в Телец, вече имаме записан час. Имах съмнения за лунната накшатра – с Ашвини не ми се връзваха тези прояви /не в здравословен план, а в човешки/. И в крайна сметка се оказа Бхарани – там моделът на взаимодействие е друг, както и менталните способности. Което се потвърди и на практика, чрез наблюдение. Накшатрите рядко лъжат, те са в основата на психологическия портрет на личността. 

Качвам сидералната карта, дом/знак. Интересното е, че в картата присъства йога, предполагаща интелигентност и знания – Слънце, Маркурий и Юпитер в един знак. По тропикал – тронов Меркурий в тригон с екзалтирала Луна. Човекът е със забавено ментално развитие, но силно вярващ във вътрешния си глас. Не е чак толкова фрапиращо, но се усеща по-силно на моменти. Според вас с времето ще има ли влошаване? Говорим за състоянието на психиката и ума.

« Последна редакция: Януари 21, 2017, 07:46:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2889 -: Януари 21, 2017, 07:30:32 pm »
Тогава сложи прецесната, цял знак, може тя да е по-ясна

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2890 -: Януари 21, 2017, 07:32:24 pm »
Е, сега като знаете всичко необходимо-докога ще е абонат на хирургията?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2891 -: Януари 21, 2017, 07:32:58 pm »
Здравословни проблеми
СД Меркурий У8,11 преди 2 год е минал в каре към нат.съвпад  Плутон/Марс У 1,6

тогава тр.Марс през асц и сатурн и тр.уран на к6- възм .да е претърпяла травма със силни болки,обездвижване,


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2892 -: Януари 21, 2017, 07:39:35 pm »
Обаче това как обяснява 2016?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2893 -: Януари 21, 2017, 07:43:01 pm »
При всичките събития има замесена нодална ос по някакъв начин или транзитна такава акцентира нещо. Или и двете...

При това положение и при такива отключвания на кофти събития, аз бих се запитала защо.
Но пък за някой е важно да скрие пъпките си - мазила колкото щеш. Ама дали са заради хормонални проблеми, дали заради нещо друго - това е без значение.

Пожелавам на момичето да намери смисъл защо й се случва това. Пише ми се още, но пък няма смисъл.

Аз ще дам пример със себе си.
Когато аз имах проблеми с яйчниците, Плутон и Сатурн доста добре ме обработваха. Заради предразположеност към такива проблеми - натални, пълен 8 дом, наплутонен. Но причините не бяха само в каре на Плутон и ред други кофти аспекти. А беше моето изживяване на тях. Докато трупах в себе си саморазяждащи мисли, таях кофти чувства за други хора - ами страдаха ми яйчниците.
И в момента имам трудни квадратури на Плутон, то е от много години. Но проблемите с кистите изчезнаха, когато аз намерих как да преработвам плутоновата енергия по полезен начин за себе си и околните.

Та така. Пък сега, ако някой ми погледне картата, с кофти дирекции, кофти транзити, ужасно кофти прогресии, едва ли нещо хубаво ще ми каже. А е един доста спокоен период, в който и аз се чувствам добре. Поне в последните 2 години.

Човек трябва да знае защо му се случват нещата. И не е от значение колко е симпатичен.

А, виж как синхронично съм писала за моите кисти, когато ти си писала за нейните кисти, Папи. И при мен ситуацията беше много сложна и на кантар за оперативна намеса. Но и бях в апогея на черномислието си. И по-скоро - не желаех добри неща за други хора. Чисто плутоново - отравях другите, отравях себе си.

Тогава лекарите нямаха обяснение какво е провокирало този проблем. И това беше мой първи гинекологичен проблем в живота ми - близо на 30 години.

Сложно нещо е човек. Не е само тяло. И астрологията е сложна.



I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2894 -: Януари 21, 2017, 07:57:45 pm »
При всичките събития има замесена нодална ос по някакъв начин или транзитна такава акцентира нещо. Или и двете...


В повечето случаи възлите участват – при ключови събития, неочаквани обрати, вкл. и здравословни или с опасност за живота. Но се оценява целият натал, за да се предположи доколко ще си засегнат от съответния транзит, дирекция... При мен дирекция на Марс към нат. Слънце през 2008/2009 даде разтърсващи събития в семейството, здравословни проблеми при близка жена, които започнаха година по-рано, когато имаше дирекция на Марс към нат. Луна. Моето тяло и моето здраве не бяха засегнати. Защо? Докато при въпросния младеж, чиято карта публикувах, сега има сходяща дирекция Марс/Слънце и реална заплаха за живота, онзи ден беше на косъм от смъртта. При него в момента Раху минава през Слънцето, в 8 дом от изгряващия знак. И Кету да е, пак ще има подобна проблематика. Интересното е, че през 2015, когато имах транзит на Кету през Слънце, не отчитах никакви здравословни проблеми и заплаха за живота. А минаваше през 6 дом в сидералната карта. Неочаквано обаче дойде призовка за съдебен процес. По 6 дом не са само болестите, а и всякакви спънки, врагове, препятствия. Но ето – при един засяга тялото, здравето, а другиго вкарва в процеси, конфликтни ситуации. Сега имам Кету през Марс – за мен лично нищо, но има доста напрежение в обкръжението. И неприятни ситуации, в които други хора ме въвличат, поради познанството и близостта ми с тях. А един познат професионален астролог съвсем наскоро ме предупреди да се пазя от здравословни проблеми. Те проблемите ги има, но при хора в обкръжението.

Цитат
Човек трябва да знае защо му се случват нещата. И не е от значение колко е симпатичен.

Ема, повечето хора умишлено бягат от този въпрос, готови са да се скрият в миша дупка, само и само да не разберат истинската причина. И много по-често ще ги чуеш да се интересуват какво и кога ще се случи, а не защо. Наблюдавала съм го безброй пъти – при познати и непознати, близки и не чак толкова... И в картата е доста недвусмислено показано защо, стига да имаш желание да я разчоплиш в голяма дълбочина. А една от целите на астрологията не е ли да ни дава и такива отговори, да насочва, да помага, да покаже къде е коренът на проблема, къде са скритите причинно-следствени връзки? Щом се е стигнало до конкретно категорично събитие, вече са узрели съответните предпоставки, създал си ги със своите мисли, действия и отношение. Таймингът е друга работа, той също е важен, но не винаги може да се използва с превантивна цел, ако предварително се знае.



« Последна редакция: Януари 21, 2017, 08:11:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui