Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623784 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2895 -: Януари 21, 2017, 08:03:12 pm »
Али, чудя се и се мая... Не е нужно да вървиш след мен във всяка тема и да ме лайкваш. Нямам необходимост от това. Пък и въпроси ми предизвикваш. При положение, че не си ми от любимите съфорумци, нито пък аз на теб... Защо го правиш, за бога?
Напряга ме твоята обсесивна скорпионщина. Ако може да си я задържиш за себе си. Или за някой друг. Достатъчно съм си скорпионова, плутонова и съм се нароила с такива близки хора.
И без лайкове мога да живея, спасявай някой друг, който има необходимост.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натални карти
« Отговор #2896 -: Януари 21, 2017, 08:15:35 pm »
Али, чудя се и се мая... Не е нужно да вървиш след мен във всяка тема и да ме лайкваш. Нямам необходимост от това. Пък и въпроси ми предизвикваш. При положение, че не си ми от любимите съфорумци, нито пък аз на теб... Защо го правиш, за бога?
Напряга ме твоята обсесивна скорпионщина. Ако може да си я задържиш за себе си. Или за някой друг. Достатъчно съм си скорпионова, плутонова и съм се нароила с такива близки хора.
И без лайкове мога да живея, спасявай някой друг, който има необходимост.

Ха...
Просто харесвам това,което ми харесва(тоест лайквам,което означава пак харесване),та... прочитам и ако ми хареса - лайквам,какво искаш? Да не те лайквам? Не ме харесваш и казваш... - да страня,добре.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2897 -: Януари 21, 2017, 08:39:35 pm »
Миналата година имах един деликатен момент, гледах картата на един познат, брат на една моя колежка. Същата ме изнуди да ѝ избирам дата и час за секцио, беше много настоятелна и ми правеше фасони. Преди секциото ме потърси за друго – по проблем, свързан с брат ѝ, който от години стои безработен вкъщи, а е мъж на 30 години, завършил Морското училище. И сподели, че е изпаднал в голяма депресия, безизходица. Разгледах доста детайлно картата му, вкл. и за няколко години напред. И ми направи впечатление 2020-2021 година, отбелязана като година, в която се очертава голяма загуба в семейството. Притесних се първо за момчето, да не би неговото здраве да пострада /има проблеми с кръвното/. Разгледах картата на сестра му – аналогични указания за същия период. Стори ми се, че не е изключено с баща им да се случи нещо. Но си запазих предположенията за себе си. На склонна към невротизъм и депресии бременна жена ли да го казвам или на брат ѝ, който ме пита дали ще си намери работа и кога? А дали пък не е трябвало по някое време тактично да предупредя, за да се вземат превантивни мерки, да се прави здравна профилактика? Не посмях, моментът въобще не беше подходящ. Пък и знае ли човек, през 2021 може и мен да ме няма вече и да не разбера какво се е случило. Ето това е дилемата – да направиш прогноза само по конкретен, изрично формулиран въпрос или да не спазиш етикецията и да излезеш извън зададената рамка? И в какви случаи не прекрачваме границите, кога можем да бъдем полезни и кога само да навредим? Мен постоянно ме терзаят такива мисли, ако някой ме потърси за астрологичен съвет. И се старая да си меря приказките, да не бъда чак толкова уверена и категорична, дори ако това подбива "стойността" ми на астролог. А често виждам примери за астролози, които са много категорични и уверени в прогнозите си. И са готови от десет кладенеца вода да донесат, за да докажат верността на тезата си. Същото важи и за някои хора, които всичко възможно ще направят, ще излязат извън кожата си, само и само да докажат, че еди какво си в хороскопа им не работи по начина, по който се изявява и наблюдава. Наскоро имах една такава, тежък случай – новолуние, невидима Луна в съвпад с Раху, аспекти от Марс и Сатурн към светилата, сатурнови терми.

Освен това често има ситуации /и Бека също го е казала/, в които човекът, когото консултираш, лъже или спестява някои важни подробности, истини. И се получава разминаване между твърдяните факти и това, което се вижда в хороскопа. И ако се доверяваме само на това, което споделя/демонстрира, и го проектираме върху хороскопа му, рискуваме да стигнем до кривата круша. Това го казвам от практически опит. В астрологията е като в медицината – как да ти поставя правилна диагноза, ако ти ме лъжеш за симптомите? Всъщност в хороскопа може да се види кой ще тръгне да те лъже, макар че хората много обичат да отричат неудобни факти, изтъквайки "ниво на проработка". :)




« Последна редакция: Януари 21, 2017, 09:16:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2898 -: Януари 21, 2017, 09:03:39 pm »
Обаче това как обяснява 2016?
Вл.здраве

СД Нептун/Юпитер каре Марс У6 /Плутон
СД Луна/елемент .на 8/ каре К6
СД Венера у12 каре К6
Прогр.Меркурий У8 каре 1-7
Пр.Нептун съвпад У8 Меркурий
Тр.Плутон каре К6

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2899 -: Януари 21, 2017, 09:19:56 pm »
Вл.здраве

СД Нептун/Юпитер каре Марс У6 /Плутон
СД Луна/елемент .на 8/ каре К6
СД Венера у12 каре К6
Прогр.Меркурий У8 каре 1-7
Пр.Нептун съвпад У8 Меркурий
Тр.Плутон каре К6

Така са, да
Някои дирекционни ще се поразпаднат, или вече са, та сега ще смятам тайминги
Който му е интересно, може да се включва вече с всякакви въпроси и забележки

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2900 -: Януари 21, 2017, 09:21:55 pm »
Кво правите бе хора, не мога да разбера, Хем е затрита датата, хем сидерали, пък отде гледате къде е к6 и другите купсиди  :017: връщам назад, гледам и не знам за какво говорите.. А пък мъжа от вчерашната карта на Лили в стандартната карта имаше почти всичко около 20 градус из  знаците и съответно беше множествено изчаткан сега от всички големи с изключение на Нептун които са ситуирани около 20 градуса. Защо гледате тези карти, пък махате другите -объркващо е, чета всичко по сто пъти и се чудя кой какво гледа и къде го вижда ..

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2901 -: Януари 21, 2017, 09:47:17 pm »
Значи картата е 5 страници назад, ако и друг се чуди и там Слънцето и Ацто са други от таз от преди 3стр ,щото то е сидерал..

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2902 -: Януари 21, 2017, 10:09:50 pm »
Ами при това момиче наистина изглежда заложено в даден момент да преживее операция с болничен престой, заради проблеми с червата нали Марс е У6 и 1 и съвпад с Плутон в 12. Това доста клиширано изглежда, дори с Марс у6 поне  нервен стомах и колики може да е имала по-рано. Пък и половите органи пак са по Скорпион съответно пак Марс и Плутон. Ами тя скоро бял ден няма да види тр. Сатурн ще пресира всичко ,то само него като видиш, какво да я лъжеш, поне две години ще е като газена от влак, да стиска, кво да прави .Сатурн трябва да го преживееш просто. И да се самосъжалява -смисъл няма има хора в по-тежко състояние -мъртви и неизличимо болни. И други не сме  цъфнали. Не е болка за умиране, да погледне умиращите деца търсещи помощ и да се мобилизира без хленч и драматизации.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2903 -: Януари 21, 2017, 10:11:17 pm »
Според вас няма да изперка?  :012:

Или може би ще е на периоди, но сега поне вече пие хапчета. А преди как е карал без медикаментозно лечение не ми е ясно. Тези припадъци не му се случват за пръв път. Лошото е, че и на жената не ѝ влияе добре, но тя не го осъзнава и стои до него като упоена. Той буквално я зомбира с приказките си. Между другото тя има Луна в съвпад с Кету и квадратура със Сатурн, на тесногръд фанатизъм взе да я избива. Такива хора много трябва да внимават какво четат, гледат, слушат и с кого се събират.

А, щях да пропусна да ви споделя до какво са стигнали в лечението му. В крайна сметка му слагат на главата едно ластиче с иконка, донесена от Атонския манастир, и така преспива една нощ. Днес твърдят, че се е събудил изцяло преобразен и възстановен. В понеделник щяха да го вкарват за стационарен престой и пълни изследвания в болнично отделение, по лекарско предписание. Днес вече сме е*ли мамата на медицината, момчето одравя и няма да си прави изследвания! Ще ходи накичен с кръстове и икони. Е, това е силата на вярата! 

Някой още ли се съмнява, че не съм с абонамент за всякакви перковци? :012:



« Последна редакция: Януари 21, 2017, 10:19:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Натални карти
« Отговор #2904 -: Януари 21, 2017, 10:28:46 pm »
Този сигурация е мошеник, може и да си е луд вече, те много така почват като самозвани шамани с комерсиална цел, но впоследствие това не води до положителни качествени изменениия, а до официално мърдане. Имам 2познати бивши окултисти, настоящи шизофреници и един бивш шаман с пластина в главата, сега отново християнин ;D  луд но още не е вързван. Та твоя по-нормален как да стане, пък астроидея точно аз нямам ,ама и при него няма да е скоро  :D Лили тоя моя шаман дето е с мозъчна операция твърдеше че съм под влиянието на истински вампир -невидим но истински Не енергиен -истински и че скоро ще ми се разкрие и че аз също съм вампир :012: Това беше преди 8години значи разкритието отдавна се е случило караше ме да изгоря книгите си той направил така и се върнал към христовата вяра  ;D Иначе имам запечатан неподарен кръст от кръстова гора мога да го пратя на твоя луд ако иска а като излезе живот и здраве може да си татуира Петър и Павел на двете слепоочия :engel016:
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 10:36:14 pm от Rebeka »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2905 -: Януари 21, 2017, 10:36:02 pm »
Аз малко се чалнах с тези две теми в темата.

За картата на Папи

Тя изначално може да си има гинекологични или репродуктивни проблеми. Заради Марс в скорпион и в съвпад с Плутон. И Луната в 8 дом и в близост до Слв. и така нататък аспекти
Това, което може да прави - да ходи на прегледи редовно. Поне е във възможностите й, да не се оставя без информация по тези въпроси.
Защото при всяко по-негативно засягане на тези критични за нея точки, все може да е получи кофти проявления.

И аз не виждам тази година за много лесна. И затъмненията не са много добри за нея. И в край на юли има една много кофти марсова лунация, която квадратва марс/плутона й... И по другите методи има светещи червени лампи.

И на Уран му предстои да минава в Телец, респективно да прави опозиция към Марс у6...

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2906 -: Януари 21, 2017, 11:17:44 pm »
Миналата година имах един деликатен момент, гледах картата на един познат, брат на една моя колежка. Същата ме изнуди да ѝ избирам дата и час за секцио, беше много настоятелна и ми правеше фасони. Преди секциото ме потърси за друго – по проблем, свързан с брат ѝ, който от години стои безработен вкъщи, а е мъж на 30 години, завършил Морското училище. И сподели, че е изпаднал в голяма депресия, безизходица. Разгледах доста детайлно картата му, вкл. и за няколко години напред. И ми направи впечатление 2020-2021 година, отбелязана като година, в която се очертава голяма загуба в семейството. Притесних се първо за момчето, да не би неговото здраве да пострада /има проблеми с кръвното/. Разгледах картата на сестра му – аналогични указания за същия период. Стори ми се, че не е изключено с баща им да се случи нещо. Но си запазих предположенията за себе си. На склонна към невротизъм и депресии бременна жена ли да го казвам или на брат ѝ, който ме пита дали ще си намери работа и кога? А дали пък не е трябвало по някое време тактично да предупредя, за да се вземат превантивни мерки, да се прави здравна профилактика? Не посмях, моментът въобще не беше подходящ. Пък и знае ли човек, през 2021 може и мен да ме няма вече и да не разбера какво се е случило. Ето това е дилемата – да направиш прогноза само по конкретен, изрично формулиран въпрос или да не спазиш етикецията и да излезеш извън зададената рамка? И в какви случаи не прекрачваме границите, кога можем да бъдем полезни и кога само да навредим? Мен постоянно ме терзаят такива мисли, ако някой ме потърси за астрологичен съвет. И се старая да си меря приказките, да не бъда чак толкова уверена и категорична, дори ако това подбива "стойността" ми на астролог. А често виждам примери за астролози, които са много категорични и уверени в прогнозите си. И са готови от десет кладенеца вода да донесат, за да докажат верността на тезата си. Същото важи и за някои хора, които всичко възможно ще направят, ще излязат извън кожата си, само и само да докажат, че еди какво си в хороскопа им не работи по начина, по който се изявява и наблюдава. Наскоро имах една такава, тежък случай – новолуние, невидима Луна в съвпад с Раху, аспекти от Марс и Сатурн към светилата, сатурнови терми.

Освен това често има ситуации /и Бека също го е казала/, в които човекът, когото консултираш, лъже или спестява някои важни подробности, истини. И се получава разминаване между твърдяните факти и това, което се вижда в хороскопа. И ако се доверяваме само на това, което споделя/демонстрира, и го проектираме върху хороскопа му, рискуваме да стигнем до кривата круша. Това го казвам от практически опит. В астрологията е като в медицината – как да ти поставя правилна диагноза, ако ти ме лъжеш за симптомите? Всъщност в хороскопа може да се види кой ще тръгне да те лъже, макар че хората много обичат да отричат неудобни факти, изтъквайки "ниво на проработка". :)

Това, което си видяла през 2020-2021 - едва ли може да се избегне. Ако бъдат предупредени - само ще го мислят от сега и ще създават мисъл-форма ... във всевъзможни варианти. Освен това е много вероятно да се обърнат срещу теб - лабилни хора, информация, която ги уязвява ...

Това, което хората преживяват тук - са избрали да им е път и съдба, с градивна цел. Аз бих премълчала. Но бих споменала, ако виждам добри възможности в област, по която няма въпроси. Без да надувам балона на големите очаквания, защото това е другият риск. Само маркиране на области, по които може да има зелена светлина :)

Втория път, когато ходих на астролог - тъкмо се бях върнала на работа след първото майчинство и семейният план беше да работя 1 година и след това второ дете. Реакцията на астролога беше:"Аууу, не, в никакъв случай! Виждам касапцици, кръв, кръв, болка, не!" И аз се прибирам доста смутена ... казвам на мъжа ми, той като скочи да се разправя с астролога - как може, ще я съди, той план си има човека, от къде на къде тя ще ми говори така. А пък до момента каквото беше казала - брутално се случваше. И така, той си беше навил - да слуша себе си, не някакъв звездоброец - и август да се прави бебе. Да, ама не. При мен лятото се яви здравословен проблем. И влязох в адски касапски оперативен цикъл. Наистина беозбразно травмиращо, много кръв и касапница е малко да се каже. С усложнения, бавно възстановяване .... След това беше казала, че ще съм бременна август, но през следващата година и така се случи, пак малко извън моя контрол.  ;D
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 11:21:23 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2907 -: Януари 22, 2017, 12:24:03 am »
Е, сега като знаете всичко необходимо-докога ще е абонат на хирургията?
пр. Марс се отдалечава от АСЦ и Сатурн, а Марс натално управлява неин 1-ви дом и дома на здравето, като избяга на 5* от сатъра и скалпела ще излезе в пенсия.
Понеже нямам данните, би ли проверила пр. Плутон кога се е обърнал ретро и докога ще е ретро? Споделяла съм, че в детството и ученическите години бях доста болнава, в периода докато пр. Сатурн е бил ретро, след като е тръгнал напред и здравето ми укрепна, натално Сатурн У6 е ретро.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #2908 -: Януари 22, 2017, 11:06:28 am »
При всичките събития има замесена нодална ос по някакъв начин или транзитна такава акцентира нещо. Или и двете...

При нея възлите са включени по-лично в схемата, няма как и в динамика да не направят заявка.
   
Човек трябва да знае защо му се случват нещата.

Просто някои въобще не ги вълнува този въпрос, за разлика от други – такива, дето сме мазохистично пристрастени към него :012:, вечно в търсене на причините, обясненията, следствените връзки. Пък и по-лесно е да се сочат с пръст другите, те са виновните винаги, в краен случай омразната съдба, която ни е нарочила за сметка на бъднините на околните, онези щастливите.   

А понякога отговорът е: Защото така. Смисълът е, че идеална постановка няма. Ако не се сблъскваме с дадени трудности, ние няма да стигнем до задънената улица, няма да намерим ново решение, няма да прескочим някой трап и да се сдобием с полезна опитност. Съвсем общо казано, разбира се.
Мисълта ми е, че диагнозата "ти си оперирана, тъй като не вървиш по възела", идва леко повърхностна като цяло, поне в глобален аспект. Минава се по този път, защото така, защото трябва, а ако липсва този катарзис не би могло да настъпи преобразуването. Човек никога не предполага какво може да го промени и разтърси из основи, нито пък има силата да предотврати събитията, ако ще и по два северни възела да върви. Има и неизбежни такива, които са за негово добро (или поне част от посоката му), колкото и зло да ни се привижда към съответния момент.     
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2909 -: Януари 22, 2017, 11:21:16 am »
именно промяната става доброзорно,като те извадят от комфортната зона
щастливият човек не мож го накара да променя,на него му добре така
за да смениш посоката е необходима квадратура и болка,и труд много и продължително
а фиксовете най -трудно реагират на каретата и промяната,особенно малефици фикс,при нея и тримата са накуп
и да питаш докога все тая,зависи с какви крачки вървиш към това,което определя слв и как се справяш,времето не е фактор ,а резултатите
някъде,някога си направил грешни избори или си бездействал ,избрал си лесното и сега е време за поправка