Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623759 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3120 -: Април 02, 2017, 10:11:22 pm »
Мислех, че това важи по-скоро за слънце по остта 4-10 дом. ::)

АСЦ- "Аз съм това "
МЦ- " Аз мога да съм, ще съм това"
ДСЦ-" Аз не съм ли и това "
ИЦ-" Всъщност това съм аз"

Слънце на АСЦ- " Аз съм (като) баща(та)"
Слънце на МЦ- " Аз мога да съм баща, ще съм като баща"
Слънце на ДСЦ-" Аз съм и баща (си) "
Слънце на ИЦ - " Всъщност съм (като) баща (си)"

Оста 4/10-ти дава информация за образа на мама и тати.

Изгряващия знак/ АСЦ е пряко свързан със Слънцето, без него няма Асцендент. Ако сме на Слънцето, ще има ли АСЦ ? Само една девойка е станала мама без тати  е дала форма/живот,  затова Слънце на АСЦ винаги първо вижда бащата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3121 -: Април 02, 2017, 10:25:44 pm »
Асцендентът символично се свързва с изгрева на Слънцето.
Но ако сме родени в полунощ, Слънцето няма да изгрее там, а Асцендент ще имаме.

Някакъв оксиморон се получи.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3122 -: Април 02, 2017, 10:43:06 pm »
Няма оксиморон- ако живеем на Слънцето, на кое, на какво ще казваме Асцендент/изгряващ знак ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3123 -: Април 02, 2017, 10:47:06 pm »
Ако живеем на Слънцето, ще сме саламандри. И ще имаме друга астрология. Там ще чакаме да изгрее Черна дупка.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3124 -: Април 02, 2017, 10:55:37 pm »
Къде  е на почит, силно изразена бащината фигура, силно патриархално обществото ,на какви географски ширини, какъв е ъгълът, наклонът на слънчевите лъчи- в този ред на мисли ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3125 -: Април 02, 2017, 11:00:10 pm »
То и тук е тъй, но патриархалният модел се реализира през изкривена призма. Резултат – сбъркана психика, комплекси и негативизъм, които се четат и разпознават между редовете.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3126 -: Април 03, 2017, 12:18:50 am »
Къде  е на почит, силно изразена бащината фигура, силно патриархално обществото ,на какви географски ширини, какъв е ъгълът, наклонът на слънчевите лъчи- в този ред на мисли ?  :)

Какъв е?
Кой ъгъл?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #3127 -: Април 06, 2017, 11:07:57 am »
Имам едно наблюдение и искам да го сравня с вашите. Много ретроградни планети в натала засилват ли интровертността? Аз имам три, едната лична. С годините по прогресии вече са пет, а интровертността постепенно и неумолимо ми се засилва. Обмислям провяна на професията да съм по-далеч от хора. Споделете ми впечатления.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3128 -: Април 06, 2017, 02:04:31 pm »
Много ретроградни планети в натала засилват ли интровертността?

Смарта, виж как са разпределени стихиите в картата ти , коя ( обикновено човек развива максимум две стихии) е при теб   и същата става доминираща, а противоположната й автоматично става вътрешна. Тоест, ако при теб доминира мисленето ( Въздух), чувствата (Водата) се изразяват вътрешно. Всяка функция може да действа като интровертна или екстравертна- навън може да си активна с чувствата и емоциите си и  едновременно да се страхуваш от вътрешните си желания и стремежи. Ретроградността "изкривява" видимото и очакваното  в природата и принципа на планетите. Всички Рибки рано или късно намират своят "самотен остров" и причината за това, може и да е ретроградността на планетите. Ти умееш да боравиш с типажите интроверт и екстраверт, като термини познати  от твоята дейност и към днешно време е трудно да се даде категоричен отговор кой кой е. Карта с пет огнени планети, под хоризонта, четири ъглови, четири ретроградни и у АСЦ кулминиращ от 9-ти дом, тронов, фазов,  какъв темперамент е човека ?
Ретроградността някак отразява за мен влиянието на 12-ти дом : минало-бъдеще, липсва сега , оттам и субективността, липсата на връзка със случващото се навън и това в нашите представи за реалността,( по аналогиите на  съответната ретроградна планета) такава каквато . Може би това дърпане навътре, изолиране е близко с дефинирането на интровертност. Навреме зададен въпрос, защото Слънчеви Риби, акцент 12-ти, Нептун на ъгъл, към Светилата, усещат и реагират на-свойски, когато има навалица от ретро планети навън, защото същите не ги притеснява, че възможността за екстровертна изява сега е или има нужда да се промени. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3129 -: Април 06, 2017, 04:04:03 pm »
Здравейте,
може ли да ми препоръчате при кого и къде да изкарам курс по Астрология? Също така каква Астрология - Западна, Ведическа или друга препоръчвате ? Моля за мнения! :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3130 -: Април 06, 2017, 04:15:43 pm »
Здравейте,
може ли да ми препоръчате при кого и къде да изкарам курс по Астрология? Също така каква Астрология - Западна, Ведическа или друга препоръчвате ? Моля за мнения! :08:

Въпросът ти не е за тук, някъде имахме друга тема. У нас лектори да искаш, но има и доста със съмнително качество. Има и много ерудирани, но материалът се предава по–хаотично. Ако търсиш обучение по антична и средновековна астрология, можеш да се ориентираш към Цветемира Борисова в София. По средновековна астрология – Димитър Кожухаров във Варна. Румен Колев по антична вавилонска. По модерна астрология има голям избор от преподаватели, там за никой не мога да гарантирам. Можеш да потърсиш и филиал на Московската академия, в София астроложката Илияна Магерова събира групи и преподава. По ведическа сме твърде малко практикуващи астролози в цялата страна, не съм чула да се изнасят такива курсове. Става чрез самостоятелна подготовка – трябва да знаеш чужди езици и инвестираш години в такова обучение.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Натални карти
« Отговор #3131 -: Април 06, 2017, 05:35:40 pm »
Въпросът ти не е за тук, някъде имахме друга тема. У нас лектори да искаш, но има и доста със съмнително качество. Има и много ерудирани, но материалът се предава по–хаотично. Ако търсиш обучение по антична и средновековна астрология, можеш да се ориентираш към Цветемира Борисова в София. По средновековна астрология – Димитър Кожухаров във Варна. Румен Колев по антична вавилонска. По модерна астрология има голям избор от преподаватели, там за никой не мога да гарантирам. Можеш да потърсиш и филиал на Московската академия, в София астроложката Илияна Магерова събира групи и преподава. По ведическа сме твърде малко практикуващи астролози в цялата страна, не съм чула да се изнасят такива курсове. Става чрез самостоятелна подготовка – трябва да знаеш чужди езици и инвестираш години в такова обучение.  :)

и няма гаранция ,че ще я научиш.

Цветомира мисля , че практикува .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3132 -: Април 06, 2017, 05:40:45 pm »
За Цв. Борисова знам, че практикува и антична вавилонска, на доста европейски цени. За ведическа не знам, но не е изключено да има познания. Галина Иванова, доколкото знам, не гори от желание да преподава. И може би правилно подхожда – сред голямото множество желаещи да учат астрология /и чат–пат практикуващи/ има много лош материал. Ученици също трябва да се подбират по определени критерии, плявата да се отсява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3133 -: Април 06, 2017, 06:13:28 pm »
Благодаря! Да, трябвало е да потърся друга тема за въпроса ми. Извинявам се.                                                                                                              Разбира се не всеки, който учи Астрология ще я научи, а и тя се изучава цял живот!                                                                                  Целта ми е повече лични познания в тази насока, а не с цел професионални занимания. Но са ми казвали, че имам Луна съвпад Уран и бих могла да се занимавам с това. Ще се радвам някой път ако решите да погледнете и моята натална карта. ;)
« Последна редакция: Април 06, 2017, 07:09:09 pm от Ве.не.ра »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3134 -: Април 06, 2017, 06:16:23 pm »
Ще се радвам някой път ако решите да погледнете и моята натална карта.

Ако искаш, пусни я в тази тема, тя и без това е за разглеждане на натални карти. Хем да видим какво в натала ти предполага такъв голям интерес към астрологията и докъде би могла да стигнеш в тия занимания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui