Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623423 пъти)

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3135 -: Април 06, 2017, 06:37:48 pm »
От този сайт става ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3136 -: Април 06, 2017, 06:50:51 pm »
Да, този е в четлив формат.

Виртуално създаваш "по–младолико" впечатление.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3137 -: Април 06, 2017, 07:00:15 pm »
 :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3138 -: Април 06, 2017, 07:31:45 pm »
Това, което мога да кажа съвсем набързо, е че пътят ти в живота е свързан с решаване на други задачи, не е свързан с преподаване/практикуване на астрология. Но би могла да я изучаваш и да изследваш нейните възможности. Наистина не виждам предпоставки астрологията да е нещо, което да правиш "по призвание". По–скоро като допълнителен инструмент за самопознание, с цел преодоляване на някои негативни психологически програми /някои от тях се коренят в семейството, свързани са с родовата карма/. В този смисъл може да ти бъде от голяма полза.

Все пак не знаем, дали часът е прецизно /до минута/ ректифициран, възможно е да има леки отклонения в тълкуването.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3139 -: Април 06, 2017, 07:47:36 pm »
Часът на раждане съм го взела от справка в Есграон, но е възможно да има леки отклонения. Ако би искала да коментираш с какви задачи е свързан пътят ми?  Венера на анарета градус и натрупан Лъв на 28 градус те ли изискват много отработване? Благодаря!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3140 -: Април 06, 2017, 07:55:40 pm »
Разгледах хороскопа по ведическата система – основната карта плюс още три производни /тематични/. И мнението ми е синтезиран отговор, по четирите карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3141 -: Април 06, 2017, 08:05:45 pm »
Много професионално, благодаря! Разбирам няма много смисъл да изучавам астрология! При смяна на терма от Водолей след около 3г в Риби това по -добре ли е?

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3142 -: Април 06, 2017, 08:13:11 pm »
Притеснява ме и това, че предстоят транзити на Сатурн и Плутон.  Не зная и коя сфера засягат ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3143 -: Април 06, 2017, 08:15:41 pm »
Не съм ти гледала прогностика, нямам толкова време.

Ти самата спомена, че имаш чисто любителски интерес към астрологията. Не трябва странични мнения да те отказват от това, което искрено харесваш. Просто изразих обективно мнение по картата ти, не ми се вижда астрологията да е голям приоритет. Но реално погледнато много практикуващи астрология, било то професионалисти или аматьори, не го правят по призвание. Нямат божествена дарба, а просто интерес. Понякога и интересът е достатъчен, зависи какви мотиви движат човека – това е най–важното. По мотивите ще ги /раз/познаете.  ;)

Имаш Луна близо до Спика – духовна и мистична звезда, при това в дом на радост за Луната според античната и средновековна астрология. Близостта до Уран също създава предпоставки за моментни озарения, засилена интуиция, да си проводник на някакви енергии. Не е задължително да се занимаваш с предсказателни практики, може и в ежедневието да си добър "познавач", да улавяш невидими сигнали от етера и да ги предаваш в близкото ти обкръжение. Мисълта ми по–скоро беше, че не виждам в хороскопа предпоставки да си "професионален познавач", т.е. астрологията да ти се превърне в професионална цел, на някой да я преподаваш. При по–ранен час на раждане фокусът би се изместил и можеше да се предположи някакъв елемент на "съветничество"/"консалтинг". Но това са около девет/десет минути по–рано.

Накратко "оценяващо" по картата ти: При теб Слънцето управлява изгряващия знак и опозицията му със Сатурн е трудна, особено за нощно раждане. Може да дава някакви огорчения в засегнатите сфери или по–късна реализация от очакваната. Но за компенсация ти е дадено подкрепящо влияние на силна звезда в съвпад с изгряващия градус, имаш Регулус на Асцендента.

Във форума давам мнения само по натални карти, защото не е толкова ангажиращо, не отнема много време. Моментни прогностики не правя.


« Последна редакция: Април 06, 2017, 08:29:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3144 -: Април 06, 2017, 08:32:42 pm »
Да разбирам, благодаря много Lilla!   :58:
« Последна редакция: Април 06, 2017, 08:34:27 pm от Ве.не.ра »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3145 -: Април 06, 2017, 08:36:02 pm »
Моля.
За прогностика можеш да питаш някоя от колежките във форума. Има хора, които с удоволствие се включват.

Ти и термите ли гледаш? Някъде си чула за тази техника.  :)
« Последна редакция: Април 06, 2017, 08:38:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3146 -: Април 06, 2017, 08:50:18 pm »


Казаха ми преди време при консултация, че предстои смяна на терма в Риби, но не зная за мен това по добре ли е....

Не зная към кой да се обърна за прогноза във форума, ако някой би искал да коментира.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3147 -: Април 06, 2017, 08:53:44 pm »
Първо дефинирай в какво посока искаш да бъде разгледано, то не може да е разнопосочно, твърде трудоемко занимание. И ако има желаещи да ти разгледат хороскопа, ще се включат.

Значи си била на консултация при астролог, който практикува традиционна астрология. Модерните или не знаят що е терма, или не ги използват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ве.не.ра

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Натални карти
« Отговор #3148 -: Април 06, 2017, 09:16:08 pm »
Да, разбира се ще конкретизирам. От здравословна гледна точка. След като родих през 2010г. ми започнаха хормоналните проблеми, но чак през 2015г разбрах, че имам Хашимото (автоимунно заболяване) Друго Мигрени и Вертиго( позиционен световъртеж) понякога. Работя в посока промяна на мисленето и промяна хранителен режим. Имам напредък, но откакто се интересувам от астрология и от както разбрах, че Плутон отдавна стои в Козирог и това ще продължи до 2023г. А и предстоят още транзити на Сатурн и Плутон се притесних и не зная друга сфера ли засягат или отново здравна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3149 -: Април 06, 2017, 09:20:16 pm »
Автоимунните заболявания са много коварни и трудно се лекуват, по–скоро се потискат. Не знам кой тук би могъл да ти прогнозира оздравяване, по–скоро да се дадат някакви по–общи препоръки. Това е медицинска астрология, не всички я владеят. И аз не се чувствам сигурна в този дял.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui