Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622679 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3210 -: Април 17, 2017, 07:56:28 pm »
Нещо лично засегнати ли се почувствахте, че не съм на вашето мнение ли? Че ми цитирате и на всяка цена се стремите да ме оборите? Това си е моето мнение. Няма да си го променя - като извадихте клишетата и аз ще извадя едно - фиксиран Меркурий.

лично засегната няма как да бъда - удиви ме твоята убеденост в правотата на Аделина и отворих картата на мъжа. И търся астрологичната причина - все пак сме в такъв форум ....

фиксиран Меркурий .... ти си правиш майтап

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3211 -: Април 17, 2017, 07:57:30 pm »
В индийската карта мъжът има Марс в 6-ти дом, аспектиран от Сатурн. По-точно взаимен аспект между Марс и Сатурн - Агни Марута йога се нарича това. И аз го имам (за жалост). Защо да няма склонност към конфликти? Още не съм набила никого в този живот, но не се знае. Ако някой ми посегне и ми застраши живота, не знам на какво съм способна.

Всичко това при положение, че часът на раждане е точен. Ако не, домовете ще се променят, но аспектът Марс/Сатурн ще остане.
При този час Марс управлява 7-мия дом, а у7 в 6-ти дом си е класическа рецепта за конфликтни отношения, проблеми в брака.

Аз съм с фиксиран Меркурий и затова не си променям мнението - това клише имах предвид.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 08:02:21 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3212 -: Април 17, 2017, 08:01:10 pm »
Ведическата карта на мъжа е много красноречива – и раши, и навамша. Това вече е третият случай на мъж скандалджия и домашен тиранин с Луна в накшатра Пушйа, уж от миличките била – от края на Рак до началото на Лъв, гледано по тропическия Зодиак. До 6 гр. 59 мин. фиксиран Рак е марсова терма. Мисля, че Луната на мъжа е граничен случай – трябва да я видя с вавилонската прецесия, има разминаване с Лахири.

Проверих – гранична е наистина, 6 гр. 58 мин. И все пак е в терма на Марс, гледано по античния Зодиак. Описанието на тази терма хич не е от положителните, със склонност да буйства и да се гневи. Двата най–важни ъгъла са в терми на малефици – АС в терма на Сатурн, МС в терма на Марс. Слънце в съвпад с Алгол. По ведическата – Слънце в един знак с Кету, като и двете са в накшатра Криттика, в 8 дом от изгряващия знак.

При него Марс е в един знак с Юпитер в 6 дом – дома на житейските битки и враговете. Работи си по предназначение, все си търси врагове. Ако липсват такива навън, съзира ги в лицето на домашните. Същевременно Марс е в квадрат към Венера и Сатурн. Квадратурата между Юпитер и Сатурн също е по терма – и двете са марсови. На Асцендента изгрява сатурнова терма, Сатурн е в марсова терма. Венера е в собствена терма и Марс е в терма на Венера, така че може да се предположи, че десният му квадрат към нея вреди още повече на отношенията с жените. В съчетание с Луна в марсова терма има някакъв вътрешен гняв, който се излива върху тях. Освен това, според мен проблемът ескалира, ако в ежедневието не се занимава с никаква мъжка дейност и няма къде да изхаби този заряд. Всеки неоползотворен енергиен излишък може да доведе до щети. Или до психосоматични проблеми. Или до алкохолизъм в някои случаи. А с Марс и Юпитер в 6 дом, гледано по античната система, се иска действие. Не лежане на дивана, не пукане на бири, не вършене на женска домакинска работа. Струва ми се, че този човек много вътрешен гняв е натрупал, а ако поради здравословни причини не е в състояние да работи, има обяснение за гневните му реакции.

А Раху във втори дом от Лагна, особено в знака Скорпион по сидерал, може да бъде и предпоставка за нездравословни хранителни навици, включително и за по–обилна употреба на алкохол.



« Последна редакция: Април 17, 2017, 08:39:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3213 -: Април 17, 2017, 08:05:29 pm »
Ето как се проявява моят съвпад Марс/Сатурн в 9-ти дом в индийската карта - не позволявам да ми казват как да мисля, в какво да вярвам и т.н. Не давам да ми се бъркат в убежденията. Не че казусът Аделина е специален за мен, принципът е важен. Явна някакъв транзит или даша ми засяга този съвпад в момента и затова реагирам. Иначе само вътрешно реагирам и подминавам.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3214 -: Април 17, 2017, 08:05:41 pm »
Нещо лично засегнати ли се почувствахте, че не съм на вашето мнение ли? Че ми цитирате и на всяка цена се стремите да ме оборите? Това си е моето мнение. Няма да си го променя - като извадихте клишетата и аз ще извадя едно - фиксиран Меркурий.

Нямам лична кореспонденция с Аделина. Чета каквото е написала във форума и чета внимателно. Има информация, която се повтаря в нейните изказвания. И четох по-назад какво е писала за въпросния мъж, още преди да се роди детето. Сравнявам, анализирам. Защо да не вярвам, че я е ударил? Вие защо не вярвате? Нали всеки бил невинен до доказване на противното? Значи аз нямам право да съдя мъжа, но вие имате право да съдите нея? Не я защитавам. Изобщо. Не може да ме обвинявате в необективност, ако вие не сте. Взели сте страна в конфликта. Аз не съм. Нито защитавам нея, нито мъжа. И двама са се заслужили взаимно.

Мирабела, какво ти става? И защо говориш в множествено число?

Аз гледам цифри. В тях няма никаква предпоставка за физическо насилие от страна на мъжа. Но от страна на Аделина - има. И тъй като ти си уважаван участник във форума - и като знаеща, и като човек, затова реших да потърся причината за твоята убеденост.
Но след този пост разбирам, че не си гледала картата му. Нищо, прецакана съм :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3215 -: Април 17, 2017, 08:07:24 pm »
Заради коментара на Ема от темата за любовните хорари. Тя първа започна да ме убеждава да не съдя. Осъдих го вече - късно е. :012:

Как ще не съм му гледала картата? Точно нея гледах. Не съм толкова знаеща, има много по-знаещи от мен. По-скоро вярвам на собствената си преценка, отколкото на астрология.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 08:10:19 pm от Mirabella »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3216 -: Април 17, 2017, 08:10:21 pm »
Заради коментара на Ема от темата за любовните хорари. Тя първа започна да ме убеждава да не съдя. Осъдих го вече - късно е. :012:

и аз какво общо имам с  Емма?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3217 -: Април 17, 2017, 08:11:45 pm »
Разсъждавате по същия начин по казуса. А аз имам друго мнение. Толкова. Аз приемам вашето мнение, но оставам на моето. Мир? :38:

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3218 -: Април 17, 2017, 08:17:49 pm »
Разсъждавате по същия начин по казуса. А аз имам друго мнение. Толкова. Аз приемам вашето мнение, но оставам на моето. Мир? :38:

хубаво, ама преди мен имаше и други, които мислят като мен, но не бяха толкова обстоятелствени. Тях защо ги пропусна и видя само мен и Ема?

Мир ли? Аз война не съм водила. Исках да проверя знанията си и видях, че поне нямам разминавания с цифрите.

Благодаря на Лила за отговорите.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3219 -: Април 17, 2017, 08:22:02 pm »
Още повече, че Юпитер управлява два упачая дома - 3-ти и 6-ти, намира в упачая дом (6-ти) и аспектира упачая дом (10-ти) - цялата тази енергия би могла да се вложи в нещо градивно, но уви.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3220 -: Април 17, 2017, 08:26:38 pm »
Мирабела, не ти отива ..... да вадиш от 100 кладенеца вода ............ няма нужда - така или иначе аз питах за западната карта.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3221 -: Април 17, 2017, 08:30:02 pm »
Мирабела, не ти отива ..... да вадиш от 100 кладенеца вода ............ няма нужда - така или иначе аз питах за западната карта.

Хепи, пак ли, Лили вече ти отговори
Ако не е ясно, да подчертая-кофти терми с кофти управители рядко дават голямата сладост

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3222 -: Април 17, 2017, 08:31:04 pm »
Не по картата съдя само, а по личната си преценка. Коментирах върху поста на Лили за 6-тия дом.

В поста ми преди този на Лили написах астрологичното си мнение - взаимен аспект Марс/Сатурн в индийската карта - комбинация между огън и въздух, това означава йогата, което може да доведе до изблици на гняв и насилие. Може пиша - аз примерно не съм набила никого досега, въпреки че имам такава комбинация. Изобщо не вадя вода от никакви кладенци. Както писах вече - моето мнение за казуса не е основно от астрологични предпоставки, те са вторичен фактор.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3223 -: Април 17, 2017, 08:32:52 pm »
С Марс в Риби и само с тригончета съм тренирала бойни изкуства, явявала съм се на изпити за колан и щях да стигна до републиканско, ако ме биваше в спаринга. Просто не можех да се пречупя и да започна да посягам физически, имах навика само да симулирам удар, със съвсем лек допир, колкото да демонстрирам техника. Само веднъж, не успявайки да преценя силата на удара, леко насиних скулата на най–добрата ми приятелка от залата, с която трябваше да играем по двойки. И определено ми липсваха хъс и спортна злоба. Но реагирам изключително разярено, буквално ми почернява пред очите, ако някой посегне върху мой близък или домашен любимец. В пъти по-яростно реагирам, ако сигурността на близко същество е застрашена, а не моята собствена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3224 -: Април 17, 2017, 08:34:23 pm »
Ако не е ясно, да подчертая-кофти терми с кофти управители рядко дават голямата сладост

За някои са от сто кладенеца вода, за други – просто по–задълбочен и експертен прочит.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui