Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624105 пъти)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Натални карти
« Отговор #3240 -: Април 17, 2017, 11:56:27 pm »
Лични наблюдения върху Марс в Риби - липса на всякаква инициатива и смелост, от страх да се заяви, да  не сгреши, да не се конфронтира, което с натрупване във времето се стоварва обратно върху него, защото този живот трябва и да се живее, не само да се  съзерцава и изчаква. С други думи - пасивна агресия, чрез мълчание, бездействие. Привличане на агресия отвън, за да го разтърси. Склонност да се скрие в чаши алкохол.
[/quote

Аз, като представител на Марс в 28 градус на Риби,не съм съгласна с наблюденията ти....особено с склонността да се крия в чаши алкохол,но може би ,защото моя Марс е в опозиция с Плутон във 2 градус на Везни...А и имам Уран на  Асцендент във Везни...Аз самата не знам как мога да запаля изведнъж.... :57:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #3241 -: Април 17, 2017, 11:59:57 pm »
И аз познавам мъж с Марс в 20гр. Риби - вербално агресивен, циничен, двуличен, манипулатор. Плюс това прави така, че постоянно да акцентира върху "пакета" си - пипане, чесане, постоянно разкрачване и т.н., което е толкова гнусно и супер неприятно, погледнато отстрани ;D  Имам усещане за силна похотливост при него.
Марс трин Слънце/рак, Луна/скорпион, Меркурий/рак, Сатурн/скорпион; квадрат Венера/близнаци.

Мен не ме понася, нито аз него. Но постоянно се опитва да ме предизвика на кавга :014:

Неприятни мъжки Марсове за мен лично от наблюдения - в скорпион (не ми допада силната агресивност, постоянната похотливост), в близнаци (сила само на приказки), в риби (мазното, лигавото, никаква тежест).
« Последна редакция: Април 18, 2017, 12:02:18 am от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3242 -: Април 18, 2017, 12:02:38 am »
Мен не ме понася, нито аз него. Но постоянно се опитва да ме предизвика на кавга :014:

С това почесване, опипване и наместване на публични места и на мен са ми изключително гнусни и противни. Независимо къде му е Марс в натала.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Натални карти
« Отговор #3243 -: Април 18, 2017, 12:05:01 am »
Марс в риби е двойнствен. Той може да бъде таен агресор , но и автоагресор.
В скорпион е прекалено силен и налита на бой. В рак под влияние на луната е прекалено неудовлетворен и често изпада в "ръкопашен" бой. А , ако е ретрограден във водните знаци си е баш "филка".

Имам лични наблюдения за марс в рак и скорпион. В последния е и ретрограден. Не съм фен.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #3244 -: Април 18, 2017, 12:06:42 am »
Лили, кажи някой хубав Марс за мъж, за да знам какво да поръчам от Вселената :012:

ще трия спама, споко ;)
« Последна редакция: Април 18, 2017, 12:09:15 am от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3245 -: Април 18, 2017, 12:09:40 am »
Лили, кажи някой хубав Марс за мъж, за да знам какво да поръчам от Вселената :012:

Моето хубаво може да не е хубаво за някой друг, нали се сещаш. Вкусовете са субективни.

Не съм почитател на силни есенциално Марсове в мъжка карта, може би само донякъде козирожкият прави изключение. Като маниер и сексуален стил Марс в Телец и Марс в Рак ми допадат най–много.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Натални карти
« Отговор #3246 -: Април 18, 2017, 12:10:01 am »
Лили, кажи някой хубав Марс за мъж, за да знам какво да поръчам от Вселената :012:

Не съм Лили , но мисля, че Марс е хубав в Овен , в Лъв в Стрелец.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3247 -: Април 18, 2017, 08:46:49 am »
Не съм Лили , но мисля, че Марс е хубав в Овен , в Лъв в Стрелец.

Бившият ми съпруг е с марс в лъв и също е посягал да ме бие, даже като бях бременна. Според мен не е само до марса, както каза Лили до нивото на натива е.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3248 -: Април 18, 2017, 09:58:20 am »
Бившият ми съпруг е с марс в лъв и също е посягал да ме бие, даже като бях бременна. Според мен не е само до марса, както каза Лили до нивото на натива е.


Всеки Марс е склонен на насилие /в една или друга форма/ при определени обстоятелства, природата му е такава, но при едно по-осъзнато ниво, ще изведе гнева по-друг начин и ще запази самообладание, ако не го направи, но го насочи на вътре към себе си, това пак е агресия. Няма човек с безкраен толеранс към дразнение. Моят праг е много нисък, никой все още не съм набила /само в училище биеха едно момиче и ги опердаших, разбира се, не пропуснах посещението при директора/, но сблъсквайки се с агресия първоначалният ми импулс е да реагирам по-същият начин и доста самообладание ми трябва, че да превключа на Слънце и да се сетя, че така не е правилно, а пък ако опитам да задържа гнева в мен, без да го канализирам става още по-зле. Така, че просто човек за да не е насилник към себе си или другите, трябва да умее да изкарва емоциите по един цивилизован начин, който не вреди на никой

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #3249 -: Април 18, 2017, 10:03:44 am »
Да си призная, аз с моя Марс в Дева не прощавам на стирките, само по-скъпите се задържат здрави у дома :).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3250 -: Април 18, 2017, 10:45:16 am »
Да си призная, аз с моя Марс в Дева не прощавам на стирките, само по-скъпите се задържат здрави у дома :).

Имах и аз такъв период – с прогресивна Луна в Дева и десети дом. Слава богу, беше краткотраен. Толкова търкане със стирки моят Марс не бе виждал през цялото си съществуване в хороскопа ми.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3251 -: Април 18, 2017, 12:37:14 pm »

Всеки Марс е склонен на насилие /в една или друга форма/ при определени обстоятелства, природата му е такава, но при едно по-осъзнато ниво, ще изведе гнева по-друг начин и ще запази самообладание, ако не го направи, но го насочи на вътре към себе си, това пак е агресия. Няма човек с безкраен толеранс към дразнение. Моят праг е много нисък, никой все още не съм набила /само в училище биеха едно момиче и ги опердаших, разбира се, не пропуснах посещението при директора/, но сблъсквайки се с агресия първоначалният ми импулс е да реагирам по-същият начин и доста самообладание ми трябва, че да превключа на Слънце и да се сетя, че така не е правилно, а пък ако опитам да задържа гнева в мен, без да го канализирам става още по-зле. Така, че просто човек за да не е насилник към себе си или другите, трябва да умее да изкарва емоциите по един цивилизован начин, който не вреди на никой

Никоя планета не е склонна към насилие. Марс е планетата на действието и енергията, не на насилието. Насилието се проявява при невъзможност да се преработят вътрешните импулси.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3252 -: Април 18, 2017, 01:39:17 pm »
Безсилието и свръхсилието са еднакво подходящи условия за насилие. "Силни" са мъжките планети, "изгряващите", източните.  Ако същите са    и в мъжки знаци,  и с твърди аспекти,   стават свръхсилни и по-често изразяват природата си, посредством агресивни, унищожителни действия и постъпки, и без външна намеса; ако са в женски знаци, и с твърди аспекти, пак са свръхсилни, но агресията е обърната навътре и при намеса от външни обстоятелства, но конкретна, от определен субект или обект, тогава агресията (им) излиза навън. Обратно -мъжки планети, залязващи, западни, под хоризонта, някак  си са "обречени" на безсилие . И поставени в женски знаци, рано или късно се сещат, че  те също носят в себе си силата, волята, импулса, инициативата да заявяват себе си по своя си начин и вадят оръжието навън, но то е ръждясало във времето, особено при тези с мъжки планети във водни знаци, с акцент Марс . Оттук идва това : " ама, той или тя, винаги са били много внимателни, толерантни, мили и изведнъж какво им стана;  не сме очаквали такава агресия ?!?" Ей, така стават войните, конфликтите, когато не си познаваме силата по рождение в картата. Всяка силна рождена планета, ако не въздейства върху цялата карта със силата си, така че хармонизира натива, тогава същата се обезсилва и става унищожителна в проявите си или пък  всяка слабо рождена планета е  доминираща в живота на натива, същата става свръхсилна и пак е унищожителна в проявите си.
Марс показва накъде ще насочим и колко (от) силата си; там, където попада знакът Скорпион( дом, планети), колко сме силни, за да оцелеем; там, където попада знакът Овен, с какво сме силни, за да водим битките си, респективно 1-ви/АСЦ и 8-ми дом; Плутон в твърд аспект към планети добре поставени, подсилва тяхната добротворност и обратно към планети не така добре поставени, засилва негативната им проява; Сатурн притискащ не добре поставени мъжки планети, дава същата заявка; Уран още повече напряга мъжки планети в мъжки знаци и ако синастрично някой прави квадрат/опозиция  към същите или е прекалено Венерин- става бой . :)
Но само Слънцето , според това, как е поставено в картата ни , показва вътрешната ни сила и жизненост, то е живота в картата ни.
Всяка планета, която е със занижен статус и по аспекти, даже  и при лек синастричен допир, реагира бурно. Разбира се, най-агресивно ще реагира Марс срещу Марс, последван от Луна, Венера, Юпитер, Сатурн. Слънце и Меркурий не се дразнят така явно, защото при  първото не му е в природата да се  занимава при активиране на   дребнавите човешки изпълнения, а втория се наглася според обстановката.
Значение има и как си взаимодействат външните планети в даден период и ние как отразяваме същия по агресивен или миролюбив начин с личната си карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #3253 -: Април 19, 2017, 02:17:03 pm »
Стар, картата на Стоичков ли имаш? Дай да я видим. Няма да забравя как Коритаров питаше родителите му коя е била любимата му приказка, а те се обясняваха, че бил пораснал в седмична детска градина, защото тогава всички деца така били.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3254 -: Април 19, 2017, 02:26:40 pm »
Стар, картата на Стоичков ли имаш? Дай да я видим. Няма да забравя как Коритаров питаше родителите му коя е била любимата му приказка, а те се обясняваха, че бил пораснал в седмична детска градина, защото тогава всички деца така били.

тук кое е странното? нещо не зацепвам