Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622998 пъти)

Katya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3360 -: Април 30, 2017, 04:40:56 pm »
Момичета, страхотни сте!
Terry, благодаря за инфото, ще разгледам и там. За интерпретацията на картата също.

strelichka, супер изчерпателна си, много благодаря за отделеното време и внимание! Това, което знам със абсолютна сигурност е, че "лесно няма" - при мен все с упорство се случва всичко.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3361 -: Април 30, 2017, 07:05:55 pm »
irko_birko, няма да цитирам поста ти, че е много дълъг :).
Благодаря за милите думи - радвам се, че ти е помогнало в търсенето.
Цялата активност на възлите в картата ти определено действа и ще ти дам конкретен пример - по принцип аз се занимавам изключително с възлите. От известно време спрях окончателно да пиша във форума, но когато видях, че си чела темата назад и си обърнала внимание ня някакъв мой пост, реших, че заслужаваш помощ :) - затова и ти отговорих - явно е трябвало да ти обърна внимание :). А в следствие - преоткриваш книжката за възлите :)

ще коментирам подред:

"Проблемите във връзката ни започнаха няколко години преди възврата на нодалната ос (опозицията, която правят възлите)." - това е доста широко като времеви отрязък - добре е да кажеш коя година, за да видим къде точно са били възлите. Не разбрах за коя опозиция говориш -възврата е съвпад на транзитните с наталните. Може да е било, когато тр ЮЛв е минавал през 4 дом - тогава се засяга управителя на ЮЛВ и диспозитора на управителя на СЛВ. Но е по-добре с точен период, да не гадаем.

"Не знам дали това, че Слънцето е неаспектирано ми създава затруднения, но си мисля, че може би Марс е замесен. Чувствам се несигурна в собствените си възможности, постоянно се съмнявам в себе си и това е основната причина" - Възможностите са изразяване на това, което притежаваш - а това е по Слънце. Марс не мисли, той просто действа, реагира, инстинктивно. Така както го описваш, за мен е Слънцето - когато не е аспектирано, енергията му трудно се реализира - няма канал, блокира се. Аз имам неаспектиран Меркурий и ми е много трудно да намеря подходящите думи, за да изразя мислите си. Трябваше да дойде квадрата на Плутон към него, че да разбера това и да започне малко да се разчупва. Така че, следи за дирекции, прогресии и транзити на тежките планети към Слънцето, за да може то да се отвори, да излее енергията си - трябва да има канал, по който тя да тече.

"Обаче имам един проблем от както се помня и не знам на кое точно се дължи - не мога да се концентрирам изобщо, не мога да помня уроци и такива неща дори да си представям нещата с картинки. Дори като чета книги ги чета много бавно, защото се мъча да се концентрирам, но умът ми не спира да препуска." - Стрелец трудно се концентрира, ако въобще му е възможно това - той е над тези неща :), иска да обхване всичко сега, наведнъж. Но ако не ти е наложително да учиш и работиш с конкретна информация, просто хващай "голямата картина", "смисъла на писаното" - това би трябвало да е достатъчно за теб. Но ако е наложително, би трябвало да се разгледа и Меркурий  - за това обаче нека помогнат колежките - на мен неговата позиция не ми говори много за такава ситуация.

"Като цяло от няколко години водя затворен живот, нямам желание да се срещам с хора, но това е доста преди ингреса. Усамотението  дойде по-скоро от психическата умора. " - ако не беше от годиин, щях да ти кажа да погледнеш прогресивната Луна, но в този случай явно влияние оказва навлизането на Слънцето в 4 дом. То ти е У12. Но, все пак, творците нали се усамотяват, за да създадат нещо ... поне аз така го тълкувам. Другото проявление е (ако има достатъчно други показатели) да се осъществиш като майка - така и Козирога ще влезне в сметките - ще ти се наложи да поемеш отговорност.

"Слънцето дойдоха отговорностите както казваш - грижите и притесненията за котето, бяхме изцяло погълнати от болести, диагнози, четене, търсене на причина и дори в съня си пак за това мислех. " - това с котето не ми се връзва, но .... налага се да го приемем :). Слънцето е в 3 дом (диагнози, четене), и е У12 (сънищата).

"Много явно усещам енергията на Марс. Осъзнавам, че постигането на целите в професионален план е разковничето на трансформацията ми, да стана по-уверена и да се чувствам реализирана. Мисля, че това ще даде голям тласък на живота ми и затова така съм се захванала и искам да доведа нещата до край." - Марс не оказва влияние на твоя професионален план. Ако професионалните ти цели са свързани със Слънцето по някакъв начин, тогава си има друго обяснение за усещането ти (освен всичко друго по дирекциите от предния ми пост) - в момента тече един "пръст на йод" - конфигурация, формирана от дирекционни МС+Юпитер към натален Сатурн - участват ти 4,5,8 и 10 дом - само че на мен това ми звучи като раждане на дете :). Не знам - ти си знаеш какъв е професионалния път, който искаш да поемеш. Но едно е ясно - той не ти е "задължителен" от възлите.

"Но си мисля, че Венера показва вид изкуство. Много обичам да рисувам, да си правя разни неща, но го правя изключително рядко, защото все си намирам различни и нови занимания. Но знам, че искам да се занимавам основно с изкуство и един ден ще осъществя желанието си. " - не знам коя от двете Венери показва изкуство, но твоята карта е облекчена - дисп на СЛВ е в знака на ЮЛВ - това означава, че ще продължиш все така мило и внимателно да действаш, но този път в комбинация с другите, чувайки другите - как точно ще стане това в рисуването - ти ще го измислиш. :) - но сама, независима - нямаш шансове за успех.

"Дано наистина потръгне това, което правя в момента. Дори и сега се притеснявам, че може и да не е успешно начинание, но трябва проба - грешка, знам" - всеки опит по СЛВ носи страх, защото е нещо непознато - в това се състои вярата :), която всеки от нас е добре да има (защото в натала я има - 12 дом) - сега, ако това, което четеш, е в унисон с вътрешната ти нагласа, няма от какво да се страхуваш - иска се само едно - да спазваш СЛВ и неговия управител.

"А за това ще видим  :) Май останалата част от живота ни трябва да си дойде на място и тогава да мислим за това." - дали това е причината? Или съвпада на Венера/Уран в Стрелец, 4 дом, си казва думата? Мисля, че ти се страхуваш да имаш деца по някаква причина - на това не ми отговаряй - пиша го, за да си изясниш за себе си. Аз пак ще го кажа - ако в останалите предсказателни системи има предпоставки за дете, мисля, че е наложително да го направиш - това са възли, това е нещото, което не ние решаваме .... да не стане така, че да няма повече такава възможност .... за мен, ако има върху какво да мислиш, то това е дете - и то сега. И първо Чуй мнението на партньора, а не му давай указания, подходящо ли е или не в момента. :)

малиййй, аз се улях май :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3362 -: Април 30, 2017, 07:27:53 pm »
Това, което знам със абсолютна сигурност е, че "лесно няма" - при мен все с упорство се случва всичко.

на силните хора -трудностите каляват и не се забравят,но са благодатни , на инат в началото, трансформиран в упоритост с годините
разкажи,какво породи твоя интерес към  астрология

тр.Уран ти опозиционира Плутон е причината,коренни промени и търсене на нов смисъл,усещане за загуба на свободи или желание за отъсване от нещо,което ти тежи
тр.Плутон на К12  квадратира Сатурн У12,1- приятели са напуснали живота ти,чувстваш се самотна, изолирана,наближава ЮЛВ,върви към съвпад със Слънцето,каре Сатурн/Плутон
няма да е леко ,преживяла съм го,след негов транзит нищо не  е както преди, като символично прераждане е,нов човек си след това,съвсем различен и някак смирен,приемаш,че не можеш да държиш всичко под контрол и да планираш бъдещето,осъзнаваш някой истини,за които си бил сляп преди това,научаваш се да цениш всеки миг на спокойствие в бурята около теб и да оцеляваш въпреки трудностите и несгодите
тр.Сатурн е в 10,ревизира социалната активност и статус в обществото,възможни са кариерни промени и нови възможности ,седи секстилно към везни-водолейските планети
тр.Юпитер подкрепя минавайки през Везни,само карето към Слънцето,може да напомпа с нездрав оптимизъм,но ако не поемаш рискови финансови операции с банкови институции,за теб и съпруг,ако имаш такъв,няма опасност от надскачане на възможности,същото е валидно като тенденция   и в работата ви
« Последна редакция: Април 30, 2017, 07:29:28 pm от strelicka »

Katya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3363 -: Април 30, 2017, 11:24:12 pm »
strelichka, все повече се убеждавам, че астрологията наистина е наука, а не измислица. Много точни попадения имаш.
Като цяло аз съм здраво стъпил на земята човек, не вярвам много в случайности,хороскопи, нумерология... винаги съм смятала, че нямам право да се оправдавам за неуспехите или да вярвам в илюзорни неща. Колкото пъти съм си прочела хороскопа, все ми е звучал като че ли някой много скучаещ човек е седнал и почуквайки с химикалчето по бюрото си е казвал: "Такааа... да видим какво да измислим днес за Козирог..."
Но ситуацията около мен в последно време започна да ме обърква... Първо разни болести при близки. Е, нормално е, казвам си, възрастни хора, такъв е естествения ход. Следват серия тъпи битовизми като - смачкан автомобил, малък пожар, който овладяхме без щети, малко наводнение с известни щети... :85: И други дреболии разни, уж нищо кой-знае какво, ама като се заредят в серия е кофти. Но пак всичко си има причина, не я търся в звездите.
Последва раздяла с много близки за мен хора, която ме хвърли в дълбоооока дупка за дълго, аз ги преживявам трудно разделите.  Работата ми е пълна скука, никакво развитие, и десет години да съм там, все на едно място ще боксувам. Кандидатствах за позиция-мечта и уж беше всичко уговорено, но в последния момент се оказа, че наемането на такъв специалист се отлага за неопределено време... И такива разни работи. (Това да не звучи като че не ми се е случвало нищичко хубаво през периода, въобще не е така и ако трябва да се определя с една единствена дума, бих казала, че съм щастлива, и ще е истина.)
Просто попаднах в една ситуация на объркване, на безсилие, защото събитията по никакъв начин не зависят от мен, не мога да ги предвидя, контролирам, направлявам и независимо от усилията ми, си се случват по своя някаква логика.
Та някак изпитах нужда да потърся отговор, или по-скоро успокоение някъде. Започнах да чета книжки разни за позитивното мислене и т.н. Да се опитвам да не съм черногледа, да мисля позитивно, защото нали знаете, законът на привличането... И някак така, случайно, миналата седмица попаднах на клип на Ванеса Виденова за зодията ми. И останах изумена.  Просто чух неща, които си мислех, че си знам само аз. Това провокира любопитството ми. Реших, че не е изключено да открия отговори в заложеното ми по рождение. Нещо като урок, който трябва да науча. Иии това е, в общи линии.
« Последна редакция: Април 30, 2017, 11:39:36 pm от Katya »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3364 -: Май 01, 2017, 09:09:56 am »
Ами да, транзитния плутон е почнал подред и има още доста аспекти да направи. Аз не гледам тъй оптимистично на неговите транзити - че си като прероден като свършат, ала бала.

 Но смятам, че като ти активира напрегната конфигурация в натала, както при теб квадратурата на планетите в 8ми и 12ти, човек получава възможности, които иначе няма да му се дадат. И ако му стиска може кардинално да промени живота си, без да е лесно обаче.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3365 -: Май 01, 2017, 09:26:31 am »
двете най-характерни думи за плутонов транзит са безсилие и безпомощност,липса на контрол,налага ти се чужда воля и колкото повече се съпротивляваш на това толкова повече се сгъстяват абсурдите за да те докарат до степен на смирение и умиротворение,да приемеш случващото се без да загубиш вяра,надежда и любов ,само сферите за различни,зависи къде транзитира и какво упр. той и планетата,която активира,но болката и усещането,че те залива вълна след вълна е дългото време на транзита понякота до 5 пъти минава и трамбова  с ретро периодите,на сепарация е по силно и концентрирано като събития,усеща още на 5 гр.орбис от точния асп. ако активира ъглови планети,в критични ситуации вади сили,които не подозираш,че притежаваш и не вярваш,че си способен да се справиш и оцелееш,това с инцидентите скоро ли се случи,по принцип марс-уран участва при ПТП и пожари,при наводнения нептун към У4,К4-домът,пожар-марс към К4,У4,ПТП - марс към у3,К3,може и затъмнение,лунация в дома да отключи подобни събития
тр.марс е бил в овен в опозе на стелиума от 28 .01 до 10 март

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3366 -: Май 01, 2017, 09:44:46 am »
Ами да, транзитния плутон е почнал подред и има още доста аспекти да направи. Аз не гледам тъй оптимистично на неговите транзити - че си като прероден като свършат, ала бала.

 Но смятам, че като ти активира напрегната конфигурация в натала, както при теб квадратурата на планетите в 8ми и 12ти, човек получава възможности, които иначе няма да му се дадат. И ако му стиска може кардинално да промени живота си, без да е лесно обаче.

ако едновременно ти квадратира/опозиционира ъгли - най вече асц/У1 заедно със светила и напр.стелиуми и издържиш на напрежението,защото плуто знае,болката е в пъти по-силна когато са засегнати любими хора и се чувстваш безсилен и безпомощен да им помогнеш,чувствато,след преминаване на транзита е като да си оцелял след природен катаклизъм,но  си загубил безвъзвратно най-близките хора погребение след погребение 5 на брой,или здравето на дете с дълготрайно лечение,живееш втори живот с факта,че си преживял толкова интензивни,силни и дълбоки емоции ,че винаги има предел -разделящ живота ти на преди тр.плутон да мине през слънце/К4  и да квадратира асц/марс у8/уран У6/плутон У3 и след него
плутоновите  кризи по сила са  несъизмерими с нищо друго,защото носят безвъзвратни загуби,напомнят ти постоянно,че всички сме уязвими,тленни,не сме  безсмъртни
« Последна редакция: Май 01, 2017, 10:52:08 am от strelicka »

Katya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Натални карти
« Отговор #3367 -: Май 01, 2017, 11:42:25 am »
Terry, има и нещо хубаво в ситуацията значи, ще си го чакам.  ;)
strelichka, изтръпнах.... Моето са си бели кахъри, направо си звучи мрънкане в сравнение с това, което написа...
За инцидентите, преди няколко месеца бяха, в поредни седмици.
Дано само не ми закача семейството гадината.
Къде да гледам транзити natal chart and tansits ли е? И кога се смята, че активира конфигурация от наталната карта - като съвпадне с планета от наталната, която аспектира с други ли?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3368 -: Май 01, 2017, 11:53:43 am »
Terry, има и нещо хубаво в ситуацията значи, ще си го чакам.  ;)
strelichka, изтръпнах.... Моето са си бели кахъри, направо си звучи мрънкане в сравнение с това, което написа...
За инцидентите, преди няколко месеца бяха, в поредни седмици.
Дано само не ми закача семейството гадината.
Къде да гледам транзити natal chart and tansits ли е? И кога се смята, че активира конфигурация от наталната карта - като съвпадне с планета от наталната, която аспектира с други ли?

при теб няма засегнати ъгли асц.-4 дом за такива  неща,не изтръпвай,на всекиму според нат. конфигурации,не случайно написах кой домове и управители е засегнал тр.плутон

natal,progressions and solar arc combined- натал+прогресии+симв.дирекции
natal+solar  return chart with houses -натал+солар
natal chart and tansits-транзити
« Последна редакция: Май 01, 2017, 11:58:29 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3369 -: Май 01, 2017, 01:02:52 pm »
Terry, има и нещо хубаво в ситуацията значи, ще си го чакам.  ;)
И кога се смята, че активира конфигурация от наталната карта - като съвпадне с планета от наталната, която аспектира с други ли?

О, да със сигурност. Предстои съвпад на плутон, сатурн и юпитер около 22-рия градус на козирога, при теб ще е върху слънцето - по всяка вероятност би трябвало да донесе големи шансове в професията. Кютай сега на това място, той сатурн възнаграждава смиреността и труда.

Иначе за мен конфигурацията ти е активна още от квадратурата на плутон и уран към луната ти от 2010 г. насам и ще продължи и при преминаването на плутон във водолей, като прави съвпад с венерата ти...та чак до преминаването му през асцедента. Има няма май още десетина години. Което не означава, че ще активно винаги, вече трябва да се види фазата на пр. луна, цялата прогресивна карта, транзитите на марс и лунации и затъмнения за да се направи подробна прогноза.

Принципно дават транзит на плутон, че действа от 5 градуса преди точния аспект, но според мен е повече. Аз например забременях и родих при съвпад на плутон с луната ми в пети дом (домът на децата) разходящ орбис 7 градуса.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Натални карти
« Отговор #3370 -: Май 01, 2017, 01:20:22 pm »
Здравейте
Моля да погледнете картата на това девойче :)
Интересно ми е какво мислите за нея за работа родители любов... :)
Родена на 25.04.2017 г. :)
Благодаря ви!

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Натални карти
« Отговор #3371 -: Май 01, 2017, 01:42:06 pm »
Имат брак от Септември :)
« Последна редакция: Май 01, 2017, 01:50:51 pm от mateosf »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3372 -: Май 01, 2017, 02:58:09 pm »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
В дилема съм да взема ли куче или да не. Противоречиво ми е. Преди известно време бях решила да прибирам един уличен пухчо, защото много ми стана мъчно за него, който обаче се оказа не съвсем уличен, живее в един двор и през деня се разхожда из квартала, та сега само се храниме и вече сме приятели. Ако се реша да взема, ми се иска да прибера някое бездомно или от приют, обаче от друга страна съм влюбена в Акита Ину, харесвам характерът им и по темперамент пасва на картата ми. Притеснението ми изхожда от това, че това желание е породено от нуждата ми да заместя празнотата от загубата на моето куче, разумът ми казва, че не трябва да взимам ново животно, обаче въпреки това ми се иска.

Моето куче го получих при десен квадрат на Сатурн към Слънцето У6 и тр Плутон квадрат Слънце, при сходящ ляв квадрат на Сатурн и тр Плутон секстил Слънце я загубих

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3373 -: Май 01, 2017, 03:24:28 pm »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
В дилема съм да взема ли куче или да не. Противоречиво ми е. Преди известно време бях решила да прибирам един уличен пухчо, защото много ми стана мъчно за него, който обаче се оказа не съвсем уличен, живее в един двор и през деня се разхожда из квартала, та сега само се храниме и вече сме приятели. Ако се реша да взема, ми се иска да прибера някое бездомно или от приют, обаче от друга страна съм влюбена в Акита Ину, харесвам характерът им и по темперамент пасва на картата ми. Притеснението ми изхожда от това, че това желание е породено от нуждата ми да заместя празнотата от загубата на моето куче, разумът ми казва, че не трябва да взимам ново животно, обаче въпреки това ми се иска.

Моето куче го получих при десен квадрат на Сатурн към Слънцето У6 и тр Плутон квадрат Слънце, при сходящ ляв квадрат на Сатурн и тр Плутон секстил Слънце я загубих
При мен се случи при навлизане на дир. Луна в 6 нат. дом (ако ми е вярна картата). Няма лошо да си вземеш ново куче, стига да имаш време и възможност да го гледаш.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3374 -: Май 01, 2017, 03:54:02 pm »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
В дилема съм да взема ли куче или да не.

при тр.Сатурн на К6,сатурн у5 в 6 по натал,третото ми дете
др. У6 Уран секстил Луна,тригон Плутон
обрат на възлите 4-10д.

кокер шпаньол,скорпион,беше на 40 дни,гледахме се  15 години