Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622802 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3420 -: Май 04, 2017, 12:09:31 am »
И аз като погледнах картата на Веско вчера си помислих за нещо по Венера, нещо красиво за показване.


По темата със стелиумите, моят е в Козирог, в 8-9д, съдържа Слънце(у4) и Мерк(У1), диспозитора си + съвпадащите при вашия набор Нептун и Уран(у10), опозициониран от У7. Късметът Плутон да ме гази в младините ми е наличен. Сатурнов живот имам, бавно, тегаво, обратното на "лесно", винаги по правилата, но всичко се променя изцяло на няколко(2-3) години, прераждам се и започвам отначало. //Това е и Уран (у10) в 8д, и тр. Уран и Плутон.
Не знам, стелиумите отразяват доста концентрирани мунданни енергии на времето, в което душата ти се появява на бял свят. Аз вярвам, че човек носи/съдържа в себе си заобикалящата го родна земя(вода, въздух, etc.), в този ред на мисли бих гледала стелиума първо като контекст на съществуването на дадения човек и чак след това евентуално да му търся лич(ност)ни проявления.

едит: за Пловдив - покрай европейска столица на културата всички пари от София се изместиха в Пловдив, там сега са големите сделки, наближава нощ на литературата, по-натам нощ на музеите, завърти се около хората, доброволствай, колкото да се запознаеш с хората(те (ще) са едни), ако ти се занимава с нещо такова;
« Последна редакция: Май 04, 2017, 12:15:36 am от art7ess »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3421 -: Май 04, 2017, 12:15:47 am »

Не знам, стелиумите отразяват доста концентрирани мунданни енергии на времето.

Да, много съм съгласна с това.

Цитат
Аз вярвам, че човек носи/съдържа в себе си заобикалящата го родна земя(вода, въздух, etc.

Това от Юпитер ли е и евентуално в Рак ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3422 -: Май 04, 2017, 12:26:29 am »
Не знам, не съм се замисляла, може и да е от Мерк-Нептун?
//мисля си за Радичков сега:Д нещо ми е уморено явно:Д

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3423 -: Май 04, 2017, 12:40:08 am »
Порицан да бъдеш неразбран
Записвам си го да не забравя

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3424 -: Май 04, 2017, 08:28:37 am »
Какво за Венера по-конкретно?  ::)
Никой не каза нищо за преместване и СЛВ в 4 дом. Или може би за такива неща не е нужно да има указания в натала?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #3425 -: Май 04, 2017, 09:37:53 am »
Имам питане. При какви аспекти сте си взели домашен любимец?
В дилема съм да взема ли куче или да не. Противоречиво ми е.

Вчера  се разхождаме с дъщеря ми и йоркито й в южния парк ,на връщане един мъж с две кучета ни пита дали не сме срещали един джак ръсел,,малко преди това го чувах да вика името на кучето в една горичка, разминава ме се и нещо ме напряга що не му взех номера на човека, и напрежението след две алей изкочи от гората -същия ръсел,откопчах нашия любимец,дъщеря ми го гушна,вързах намерения и се разделихме да търсим човека ,съобразих да се върна там където го чух да го вика ,доволно голямо разтояние и го намерих,оказа се щастлив ден за него и кучето ,както и за истинския собственик,този само ги разхождаше,беше пред колапс и не повярва,че ни вижда по пътеката,радостта беше обща ....едно такова хубаво състояние на доволство  на спасители в ръжта,въпреки напредналата бременост ,жегата и умората дъщеря ми се включи активно в издирването,един запомнящ се  РД за нея ...
и за да е астрологично- по натал аз съм със Сатурн в 6,У5- много обичам кучета,тя е с плутон /У6/ и луна в 6 дом ,отраснала е с кокер,тя беше на три години  когато й го взехме
« Последна редакция: Май 04, 2017, 09:52:10 am от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3426 -: Май 04, 2017, 10:01:31 am »
Сатинче, в такъв случай при всеки аспектите са различни. За повечето домашни любимци не помня датата, само годината. Но за последния котарак, в който се влюбих безпаметно в момента, в който го видях в градинката пред блока, запомних, защото тогава го взех и си видях транзитните аспекти. Трябва да е било между 26 и 28 август 2013 година. Транзитна Венера в точен съвпад с моя Плутон в 11 дом, същевременно транз. Юпитер прави квадратура. Транзитен Марс в последните градуси на Рак – секстил с нат. Юпитер в 7 дом. Транзитен Меркурий на МС, опозиция с нат. Марс. Луната трябва да е била в Телец, с голяма степен на вероятност – в съвпад с ДС, за да ми привлече толкова силно вниманието. Когато го съзрях, усетих силен "магнетизъм", сякаш някаква светлина извираше от това коте. И някаква сила ме накара веднага да го взема. Пред блока по 2 пъти в годината се излюпват нови котила, но с нито едно коте не е имало такова усещане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3427 -: Май 04, 2017, 10:05:54 am »
Вчера  се разхождаме с дъщеря ми и йоркито й в южния парк ,на връщане един мъж с две кучета ни пита дали не сме срещали един джак ръсел,,малко преди това го чувах да вика името на кучето в една горичка, разминава ме се и нещо ме напряга що не му взех номера на човека, и напрежението след две алей изкочи от гората -същия ръсел,откопчах нашия любимец,дъщеря ми го гушна,вързах намерения и се разделихме да търсим човека ,съобразих да се върна там където го чух да го вика ,доволно голямо разтояние и го намерих,оказа се щастлив ден за него и кучето ,както и за истинския собственик,този само ги разхождаше,беше пред колапс и не повярва,че ни вижда по пътеката,радостта беше обща ....едно такова хубаво състояние на доволство  на спасители в ръжта,въпреки напредналата бременост ,жегата и умората дъщеря ми се включи активно в издирването,един запомнящ се  РД за нея ...
и за да е астрологично- по натал аз съм със Сатурн в 6,У5- много обичам кучета,тя е с плутон /У6/ и луна в 6 дом ,отраснала е с кокер,тя беше на три години  когато й го взехме

Браво  :) Те тези кучета са луди, около мен има няколко, само ги гонят из квартала
Нещо интересно из твоята карта вчера?

Аз се реших, взимам си куче, само дано скоро ми намерят бебе, да не взема да се откажа. Много се двоумях дали от приют или Акита, ама второто надделя, имам угризения, но има нещо в тях, което много ме привлича

П.с. Да е жива и здрава дъщеря ти, новият солар да ѝ донесе много щастие  :)


a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #3428 -: Май 04, 2017, 11:40:31 am »
Какво за Венера по-конкретно?  ::)
Никой не каза нищо за преместване и СЛВ в 4 дом. Или може би за такива неща не е нужно да има указания в натала?

Ти до момента не си напуснал дори дома на родителите си, в рамките на града, който познаваш, в който си израснал, имаш съученици, приятели, контакти. Дали ще ти е по-лесно в един чужд град или друга държава?

Аз освен, че рано напуснах дома на родителите си, съм сменила и доста градове в страната. Всеки град е самостоятелен организъм. Не съм вярвала, че е възможно, но си има своите конкретни особености, манталитет ... все едно си на друга планета. Аз съм с подвижни оси, ИС ми е в Близнаци и при мен е резонно. Установих се в София, там Марс ми застава точно на ИС.

Та в този ред на мисли и с този малък 4 дом, липсата на гъвкавост и лекота да се местиш - се чудя до колко да се доверя на посочения час.   Склонна съм да допусна, че ИЦ ти е в Телец или Рак. Като, че и повече те асоциирам с АС Риби, които сега пак са в 1 дом, интерсептирани.

Помисли и ти.
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3429 -: Май 04, 2017, 11:53:26 am »
Ти до момента не си напуснал дори дома на родителите си, в рамките на града, който познаваш, в който си израснал, имаш съученици, приятели, контакти. Дали ще ти е по-лесно в един чужд град или друга държава?

Аз освен, че рано напуснах дома на родителите си, съм сменила и доста градове в страната. Всеки град е самостоятелен организъм. Не съм вярвала, че е възможно, но си има своите конкретни особености, манталитет ... все едно си на друга планета. Аз съм с подвижни оси, ИС ми е в Близнаци и при мен е резонно. Установих се в София, там Марс ми застава точно на ИС.

Та в този ред на мисли и с този малък 4 дом, липсата на гъвкавост и лекота да се местиш - се чудя до колко да се доверя на посочения час.   Склонна съм да допусна, че ИЦ ти е в Телец или Рак. Като, че и повече те асоциирам с АС Риби, които сега пак са в 1 дом, интерсептирани.

Помисли и ти.
Не съм се местил, но съм работил в София и съм пътувал често. И не че не съм искал да се местя, преди години направих опит да се преместя в Търново, понеже там ми харесва, но не можах да си намеря работа там и затова не стана.
Едва ли ИЦ е в друг знак, понеже МЦ съм сигурен, че е в Стрелец. И ако не Уран, то поне за Мерк съм сигурен, че е близо до МЦ - как иначе щях да работя сега в сферата на търговията, а преди и с програмиране (все области по Мерк, програмирането също е, не по Уран, той е по техническата част)? Все още обаче не съм сигурен, че знам кое ми е истинското поприще и че това, което съм работил и работя, е за мен.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3430 -: Май 04, 2017, 12:42:38 pm »
Знакът на ИЦ не показва дали ще сме склонни да сменяме местоживеенето си, а особеностите около дома ни и семейството.

Веско, Луната в Рак си обича дома, мястото където й е корена, където е родена. Една рачешка луна по-трудно ще свикне с новото място, ще се почувства комфортно на непознато място.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3431 -: Май 04, 2017, 01:02:03 pm »
Знакът на ИЦ не показва дали ще сме склонни да сменяме местоживеенето си, а особеностите около дома ни и семейството.

Веско, Луната в Рак си обича дома, мястото където й е корена, където е родена. Една рачешка луна по-трудно ще свикне с новото място, ще се почувства комфортно на непознато място.
По принцип е така, но аз не обичам дома си и семейството си, нито града си. Тук средата е отровна за мен. Гостувал съм и в други градове и при приятели, далеч по-спокойно ми е било, особено когато не съм казвал на нашите къде съм и съм си изключвал телефона.
ИЦ и У4 Меркурий си показват добре - много говорене, скандали, повечето пъти много шум за нищо, обаче семейните проблеми винаги излизат на преден план и често пречат на другите неща - работа, учене, и т.н.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #3432 -: Май 04, 2017, 01:14:04 pm »
Да ти кажа, и аз съм с ИЦ в Близнаци и Меркурий в 10 дом, но съвсем не бих казала - много шум за нищо и скандали в семейството. Ако при теб има напрежение по родителската ос - първосигнално (без задълбочен анализ) бих го отнесла по Уран на МС. При мен Марс е на ИЦ и това  създава напрежението при мен.

Гостуването малко ми е, като в онзи виц "не бъркайте екскурзиите с емиграцията". Отдели се, аз съм имала периоди, в които съм била сама в 5 стаен апартамент, а също и такива, в които съм била в една стая със съквартирантка, и то в апартамент с хазяйка - такава ми е била чергата, така съм се простирала. Един път, като се отделиш - няма и да си помислиш за живот при родителите.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3433 -: Май 04, 2017, 01:18:56 pm »
По принцип е така, но аз не обичам дома си и семейството си, нито града си. Тук средата е отровна за мен. Гостувал съм и в други градове и при приятели, далеч по-спокойно ми е било, особено когато не съм казвал на нашите къде съм и съм си изключвал телефона.
ИЦ и У4 Меркурий си показват добре - много говорене, скандали, повечето пъти много шум за нищо, обаче семейните проблеми винаги излизат на преден план и често пречат на другите неща - работа, учене, и т.н.

Точно това имам предвид - ИЦ и неговия управител показват обстоятелствата около дома и семейството - каква е средата, отношенията, самата къща, дори проблемите около нея. Меркурий е в съвпад с Уран, в съвпад с ЮЛВ - напрежение в дома, дърпащо те назад.

Ако живееш в конфликтна среда, много ясно че няма да ти е комфортно у дома, но как си настроен ти вътрешно, как би се чувствал най-комфортно, лесно ли би се устроил на ново място?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3434 -: Май 04, 2017, 09:29:37 pm »
Точно това имам предвид - ИЦ и неговия управител показват обстоятелствата около дома и семейството - каква е средата, отношенията, самата къща, дори проблемите около нея. Меркурий е в съвпад с Уран, в съвпад с ЮЛВ - напрежение в дома, дърпащо те назад.

Ако живееш в конфликтна среда, много ясно че няма да ти е комфортно у дома, но как си настроен ти вътрешно, как би се чувствал най-комфортно, лесно ли би се устроил на ново място?
Зависи от мястото. Ако е примерно в град, който харесвам, по-лесно ще ми е. Ако става дума за София, там не бих живял, той не става и за живеене, само за работа, там енергийният вампиризъм е на максимум.  :-X