Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623340 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3495 -: Май 22, 2017, 02:16:56 pm »
По картата на девойчето. Повече клоня към биохимия, екология, отколкото към кулинария и готварство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3496 -: Юни 07, 2017, 08:29:29 pm »
Здравейте, бих искала да си кажете мнението и да обсъдим някои въпроси по една карта. Мъжка е.
Като начало човекът напоследък се е депресирал, че минава 30-те и нямало да има брак и деца и ми се жалва, но аз не мога нищо да му кажа...Сатурн в 7 дом, квадратирано от Слънцето и Луната  :017: Какво смятате...
Друго -  каква професия е подходяща? Работи,но иска да сменя сферата, в която според мен няма да го бъде.
Като цяло лесно се засяга, не знам какви съвети да му дам, не съм на 6 с астрологията. Искам да му помогна някак, затова пускам картата тук, да видим.....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3497 -: Юни 07, 2017, 09:39:00 pm »
И тук заточена в овен Венера в 12д, като на мой познат ерген, който скоро навърши 49г.
Балсамична Луна в риби съвпад с Юпитер, квадрат Сатурн - нормално да се засяга лесно и емоциите да са му в повечко. Сатурн в 7д може да е по-късен брак, а може да го привличат по-зрели и отговорни партньорки. Може да се обвърже с жена, която има деца, по 11д.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3498 -: Юни 07, 2017, 09:51:01 pm »
Дали ще остане ерген, не мога да твърдя със сигурност. Но има указания за по–късен брак и не особено гладко протичащ. Добре, че поне Венера не му е чак толкова афликтирана. Юпитер в един знак със светилата също омекотява влиянието на квадратурата от Марс и Сатурн. По ведическата система в основната карта има указания за по–късен брак, навамша не съм гледала. Също така брак, в който някой от двамата ще се стреми към доминиране. От страна на мъжа има тенденция към доминиране чрез финансов контрол, поставяне в зависимост. Липсва усещане за лекота и хармония в брака, възможно е да се появи чувство за неудовлетвореност, ако избърза в избора на партньорка. Но ако има напрежение, то повече се реализира чрез манипулативни тенденции, не толкова открито и директно. Възможен е траен брак, но със сложна динамика. Хем да се чувства не особено удовлетворен, хем да не може да сложи край на отношенията. Но допълнителна и по–задълбочена информация са извлича от тематичната патньорска карта. В момента нямам възможност да въртя карти и да гледам форумни казуси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3499 -: Юни 07, 2017, 10:07:09 pm »
akruks, Lilla,  то Сатурновото завръщане му мина, аз мислех, че тогава може да има шанс за брак, но не. Минава 30г, какво имате предвид под "късен"?
Само е имал сериозно съжителство с жена с дете (както писа акрукс), но са се разделили.
Lilla, той е заможен, материално е много добре! В семейството му има такъв модел - мъжете изкарват парите, а в замяна жената няма право на глас. Така че ако изобщо има брак съм убедена, че ще е по сметка. Не знам коя жена може да живее с него с неговия тежък характер. Бърз пример: моли ме за услуга, тръгвам аз, обиколих сумати офиси, където се очакваше да му свърша работа...но имаше срив в системата им в цялата страна, звъня му да кажа, че обикалям 3 часа и просто имат срив..и получавам "на теб не може да се разчита, ти си безотговорна, не знам защо очаквах да свършиш нещо бла бла"  :o
Много е труден, затова изпитвам съжаление и искам да му помогна, просто не знам как! Какво смятате по отношение на сферата на работа?

ПП- този съвпад Марс - Уран в 8д дали е виновника за няколко негови катастрофи, прием на "сериозни" медикаменти и доста екстравагантен вкус в секса?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3500 -: Юни 07, 2017, 10:17:06 pm »
В семейството му има такъв модел - мъжете изкарват парите, а в замяна жената няма право на глас.

Да, но ми се струва, че тоя модел донякъде устройва жените в семейството. Невидима Луна в лъчите на Слънцето, в точен съвпад с Юпитер, в 11 дом от изгряващия знак. Безгласна буква, обаче консумираща ресурс, подкрепа. От време на време може да го играе и жертва, парадирайки със зависимата си позиция, която всъщност не я афектира особено, а е приета по негласно споразумение с мъжа, който се третира като източник на средства, енергия и пътеводна светлина в живота.

Марс и Сатурн хвърлят аспект към втори дом, но при него Марс е Лагнеш и е в силна позиция по сидерал. Властови игри не са изключени и в неговия брак. Сексуалността има роля, но ми се струва по–игрив с жени, с които не е обвързан чрез брак, докато със съпругата не е заложено да има хармоничен и лек енергиен обмен. И сексът в брачното лоно няма да е така вълнуващ и спонтанен.

Живеем в модерни времена и доста жени решават да се омъжат на около 30 или малко след. За мъжете това е още по–малко "късен брак", за тях бих определила като късен брак, сключен след 37–38. До 35–36 могат спокойно да си развяват байрака, тяхната фертилна възраст е удължена.  :012:

Какво разбираш под екстравагантен вкус в секса? Има ли склонност към малко по–силови изпълнения? Жената да бъде доминирана или по някакъв начин унижена по време на акта?


« Последна редакция: Юни 07, 2017, 10:23:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #3501 -: Юни 08, 2017, 11:52:30 am »
В тази карта виждате ли индикации за проблемно забременяване/бременност? Късни - да, но проблемни - не виждам защо да се мисли за такива.  :017:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3502 -: Юни 08, 2017, 03:06:48 pm »
Lilla,
устройва ги жените им, щом стоят. Много си права за типа поведение - жалват се, че са като затворници, обаче не бягат  :012: Коли, почивки, вили, хотели - мноого си ги устройва даже.
А за екстравагантен вкус имах предвид, че всичко, което повечето смятат за табу, на него му харесва. Не знам има ли груба сила и подобни изпълнения, но харесва разни връзвания, игри, роли и тн. А аз лично смятам, че харесва И мъже, но това е си е само лично предположение. Чела съм, че квадрат Венера - Уран може да се изяви така, при него го има, но дали е достатъчен?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3503 -: Юни 08, 2017, 03:09:27 pm »
Голямото табу пък – връзване и преобличане. Нали не е игра с екскременти.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3504 -: Юни 08, 2017, 03:18:10 pm »
Не, не, тия неща, които са табу не съм ги обяснявала  :57:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3505 -: Юни 08, 2017, 03:20:29 pm »
666, ти си много добричка душичка. Как го търпиш този арогантен неблагодарен нарцис? Че и те е жал за него. Ти да му вършиш работа, а той вместо да ти благодари, да предявява претенции. Аз такива без жал ги разкарвам. Сам си е виновен. Урокът му в този живот е да се научи да се държи добре с другите. Планетите в картата му са заключени между лунните възли, а самите възли са разположени по оста 1/7 дом. Отношенията с околните са предизвикателството в живота му, там е източникът на проблеми и напрежение. Хем има нужда от близост, взаимност, подкрепа (водните светила и диспозиторът им Юпитер във воден знак), хем сам отблъсква хората от себе си (десните квадратури на малефиците към светилата).

Наистина не знам каква работа да препоръчам за него. Той иска да е шеф сигурно, но като не го бива в отношенията с партньори и подчинени... Арогантност и агресивност (дясна квадратура на нощния малефик Марс към водещото светило Слънцето), зад която се крият страхове или комплекси (дясна квадратура на Сатурн към Луната). Проблем с контрол на емоциите - огън и вода доминират картата (водни светила, доминирани от малефици в огнен знак). Особено Марс е проблемен тук - изгрява преди Слънцето, в огнен знак, в горещата и суха четвърт на картата - много е горещ и сух.

Няма как да не отбележа троновия Юпитер - дорифорий на водещото светило Слънцето (а и на Луната също) в 11-ти дом (дом на радост на Юпитер). Благодаря, че сподели, че е материално осигурен. Есенциално силен дорифорий, добре разположен и добре разположено водещо светило обикновено дават по-лек старт в живота, подкрепяща среда.

Извинявам се, че написах кофти неща за човека без да го познавам лично.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3506 -: Юни 08, 2017, 03:29:44 pm »
В тази карта виждате ли индикации за проблемно забременяване/бременност? Късни - да, но проблемни - не виждам защо да се мисли за такива.  :017:

Имало ли е спонтанни аборти? В индийската карта Луната управлява 5-тия дом. Тя е разположена в един знак с екзалтиран Марс и Кету. Кету може да засилва неблагоприятните качества на Марс. Петият дом е също под влиянието на Марс и Раху. Юпитер - в индийската астрология универсален сигнификатор на децата, е под влиянието на малефика Сатурн. Забавянето би могло да идва от тук. Но при Марс/Кету би могло да има и опасност от наранявания, кръвоизливи - такива неблагоприятни марсови неща. Не съм експерт по астрология, може да греша.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #3507 -: Юни 08, 2017, 03:39:25 pm »
Благодаря ти, че коментира, Мирабела, много интересно. Освен забавяне във времето и известна нестабилност в нивата на хормоните, нищо неблагоприятно не е имало, всичко необходимо за успешна бременност е налице.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #3508 -: Юни 08, 2017, 03:40:10 pm »
Радвам се, че не съм права. Пожелавам й скоро да се сдобие със здраво бебче!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #3509 -: Юни 08, 2017, 03:48:50 pm »
Mirabella, няма за какво да се извиняваш, затова съм постнала картата  :08:
Ами търпя го само като приятел, на такова ниво ни останаха отношенията и добре че  :012: Той е като един хаос в отношенията с хората. Ето това е най-добре казано: "Хем има нужда от близост, взаимност, подкрепа , хем сам отблъсква хората от себе си"
Като не му обръщам внимание почва да ме търси, да се виждаме, звъни постоянно, а обърна ли му внимание се дърпа, дори ме игнорира и подминава понякога. Така е с всички - като шизофреник - в един момент е много контактен, после се дърпа, не си вдига тел..Хаос от емоции и действия!
Има проблем с емоциите, да, затова често прибягва до медикаменти.
Аз не знам колко съм добричка, но ме натоварва определено и някой от пътите, в които реши да ми бие игнора без причина ще му е за последно..

Дано някога си намери жена, която да го търпи, но съм много скептична...

ПП- Психолог е човекът, може да не ви се вярва с тая карта, но ..
« Последна редакция: Юни 08, 2017, 03:56:04 pm от 666 »