Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623804 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4320 -: Октомври 11, 2020, 06:01:43 pm »

Здравейте,
В тази карта, коя е предпоставката/аспектите за развод, случил се през 2015г?
Марс в 7ми квадратура с У7 ли? Или У1 ретро съвпад с У7?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4321 -: Октомври 11, 2020, 06:12:29 pm »
Също така квадрата на Марс от 7ми към Слънцето и Луната в 4ти, дава предпоставка за бойна обстановка в дома ,буквално са атакувани Лунен и Слънчев принцип в дома от Марс . Може и вербална агресия и лъжи от съвпада на Меркурий с у7 Юпитер. Възможна е и намеса от приятелски кръг -водене по акъла на приятели да носят конфликти в дома . Ако има транзити поне за годината ,ще е по-образно, какво вероятно се е пропукало ,къде е била провокацията ..
« Последна редакция: Октомври 11, 2020, 06:14:43 pm от Ребека »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4322 -: Октомври 11, 2020, 06:22:51 pm »
Също така квадрата на Марс от 7ми към Слънцето и Луната в 4ти, дава предпоставка за бойна обстановка в дома ,буквално са атакувани Лунен и Слънчев принцип в дома от Марс . Може и вербална агресия и лъжи от съвпада на Меркурий с у7 Юпитер. Възможна е и намеса от приятелски кръг -водене по акъла на приятели да носят конфликти в дома . Ако има транзити поне за годината ,ще е по-образно, какво вероятно се е пропукало ,къде е била провокацията ..

Ребека,
Да и аз видях наквадратените Слънце и Луна в 4ти и предположих. Съпругата му е била доста конртолираща Дева,със Сатурн в Дева също. Както и ретро Меркурий в Лъв.
Ще пусна за месеца на раздялата транзитите ( 1во число, защото точен спомен няма. То не се е случило изведнъж, а с времето(

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Натални карти
« Отговор #4323 -: Октомври 11, 2020, 06:49:34 pm »
По транзити прави впечатление Сатурн съвпад Нептун У7, както и Хирон съвпад ДСЦ и ЮЛВ съвпад Хирон в 7ми дом-приключили са с някаква карма вероятно и за това връзката се е разпаднала.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4324 -: Октомври 11, 2020, 06:53:00 pm »
Нодалната ос е била тази година по оста 1-7 дом и темата е станала съвсем на фокус и проблемите са се осветили .Тр Сатурн е бил в опозе с натален и въпреки всичко, Нептун си е нов съуправител на 7 дом и освен ,че по натал е в опозиция със Сатурн, към него момент е бил и в съвпад с тр Сатурн ,който се е движел ретроградно напред-назад ву него. Сигурно има още показатели по дирекции и прогресии. Като се катурне каруцата- камъни много  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4325 -: Октомври 11, 2020, 08:31:12 pm »
По транзити прави впечатление Сатурн съвпад Нептун У7, както и Хирон съвпад ДСЦ и ЮЛВ съвпад Хирон в 7ми дом-приключили са с някаква карма вероятно и за това връзката се е разпаднала.

Синухе,
Да, сега и аз ги виждам нещата така. Интересно, колко е буквална астрологията.
Всъщност дъщеря му също има Хирон в 7-ми дом, заедно с Марс на К7, а У1 е квадратура с У7, който е ретрограден- карма според мен...

Нодалната ос е била тази година по оста 1-7 дом и темата е станала съвсем на фокус и проблемите са се осветили .Тр Сатурн е бил в опозе с натален и въпреки всичко, Нептун си е нов съуправител на 7 дом и освен ,че по натал е в опозиция със Сатурн, към него момент е бил и в съвпад с тр Сатурн ,който се е движел ретроградно напред-назад ву него. Сигурно има още показатели по дирекции и прогресии. Като се катурне каруцата- камъни много  :)

Ребека,
Изключително точно, дори и по транзити.
Както каза и Синухе възлите са доста показателни.
Но, на пръв поглед не успях да видя Сатурн в картата, който е правил нещата под въпрос или е давал уроци.
Благодаря много за разчитането на картата.
Пускам прогресии и дирекции.


Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4326 -: Октомври 11, 2020, 09:07:20 pm »
Юпитер.
Той държи сигнификаторите на брака и е ранен от Марс в 7-ми. Силно есенциален, но в нощна карта в падащ дом, изгорен, не може да се противопостави на Марс. В солара на 2014 г , Юпитер ретро в 7  сол опозиция сол Марс съвпад сол АСц и нат. възел. Марс е хронократор. У сол1 е анаретен в 9 сол И Венера, и Марс са били ретро през годината, активирайки, заедно с Юпитер ъгловите домове. Ако малко се мръдне картата по дирекция възлите са активни. Прогресивно Пълнолуние близо до възлите
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4327 -: Октомври 11, 2020, 10:06:32 pm »
Юпитер.
Той държи сигнификаторите на брака и е ранен от Марс в 7-ми. Силно есенциален, но в нощна карта в падащ дом, изгорен, не може да се противопостави на Марс. В солара на 2014 г , Юпитер ретро в 7 сол опозиция сол Марс съвпад сол АСц и нат. възел. Марс е хронократор. У сол1 е анаретен в 9 сол И Венера, и Марс са били ретро през годината, активирайки, заедно с Юпитер ъгловите домове. Ако малко се мръдне картата по дирекция възлите са активни. Прогресивно Пълнолуние близо до възлите

Рени,
Много ти благодаря. Аз не съм се задълбочавала в тази карта, защото все още ми липсва практика.
Но така като ги обясни, наистина се виждат.
Явно е трябвало да стане така.
Картата е добра за изучаване.
Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4328 -: Октомври 12, 2020, 12:30:08 am »
Ще пусна за месеца на раздялата транзитите ( 1во число, защото точен спомен няма. То не се е случило изведнъж, а с времето(
Ха, така и предположих, че Урановата опозиция е намесена- тр Уран в 7д го е развел, счупил му е оковите на брака. Дано е добре, след брака с Девата , най-вече нейният Сатурн квадрат негово Слънце
наскоро гледах по този повод това https://www.youtube.com/watch?v=tXqExTvqvLw&list=LL&index=7&t=2s

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4329 -: Октомври 12, 2020, 08:13:38 am »
Ще пусна за месеца на раздялата транзитите ( 1во число, защото точен спомен няма. То не се е случило изведнъж, а с времето(
Ха, така и предположих, че Урановата опозиция е намесена- тр Уран в 7д го е развел, счупил му е оковите на брака. Дано е добре, след брака с Девата , най-вече нейният Сатурн квадрат негово Слънце
наскоро гледах по този повод това https://www.youtube.com/watch?v=tXqExTvqvLw&list=LL&index=7&t=2s
akeuks,
На мен само това ми направи впечатление от транзитите. Но тъй като съм назад с материала, само си записах и ти потвърди това.
Пускам синастрия, но съпругата часът на раждане не е известен.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4330 -: Октомври 12, 2020, 11:05:17 am »
Veselina, имаш два стелиума, ако броим и външните планети- единият е във Водолей, другият в Козирог. Стелиумите могат да бъдат в два дома. Имаш и струпване на планети в един дом, което също да се приеме за стелиум. Много планети в 12-ти дом, човек понякога не може да разбере, какво наистина му се случва, това, което се надява да му се  случи или това, което наистина му се случва. Оттам идва и объркването. Управителите на 12 ти дом тази година всички до един са били и са в ретро период, така че, хаоса е на лице. Всички са минали през Венера у8 , която е наранена от у12, у1. Искате ти се да избягаш от всичко и всички. От месец юли може би е станало по-нетърпимо ?!  Тези дни при опозицията Слънце- Марс е редно да вземеш решение/я, които все отлагаш, за да разбереш, дали си струват усилията, които влагаш в съответната сфера/-и или следва провал, разочарование, които налагат промяна в поведението  и начина, по който започваш нещата. Първата квадратура на Уран е първата глътка въздух/свобода, човек да се освободи от наложени възпитание, образование, норми.Импулса определя темпото, поради усещане за нестабилна ситуация. Ето го момента да опиташ неопитаното, да експериментираш, да грешиш, да се научиш от грешките си. Тръгваш на някъде, но те е страх, дали това е най-доброто, правилното ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4331 -: Декември 05, 2020, 09:58:24 pm »
Това е карта на моята приятелка.Скоро ще става баба.Виждате ли събитието?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4332 -: Декември 05, 2020, 10:06:13 pm »
Прогресивен Юпитер диспозитор на 5ти от 5ти на нейното дете  е в съвпад с нейната натална Луна в 8ми Сигурно има и др показатели

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4333 -: Декември 06, 2020, 09:08:05 am »
Прогресивен Юпитер диспозитор на 5ти от 5ти на нейното дете  е в съвпад с нейната натална Луна в 8ми Сигурно има и др показатели
Ребека,да това го видях,сигурно показва и операция на майка и скоро правиха,смяна на става.Гледах Слънце,като у5 ят и  дом(детето)да има аспект с у9(детето на детето),нищо.Марс е в 9дом и към опозиция с к5 е вече.......но общо взето нищо съществено,а тя е безкрайно щастлива от предстоящото събитие(края на декември).

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4334 -: Декември 15, 2020, 05:38:26 am »
Слънчевото затъмнение е в 9ят и дом задейства прогресивен Меркурий с точен тригон.Ще пътува в чужбина,където живее и работи дъщеря и.Цикъл Сатурн/Юпитер започва на нейно к11 ,където е прогресивен Марс.
« Последна редакция: Декември 15, 2020, 06:03:10 am от Сафо »