Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623843 пъти)

marlim

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #270 -: Април 03, 2014, 05:13:02 pm »
първо ти даваме банковите сметки и тогава правим анализа

гледайте какво става във втори дом :)

Де да беше вярно това за Скорпиона ми във 2-ри дом ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #271 -: Април 03, 2014, 05:14:58 pm »
Здравейте ! Мъчи ме една мъжка карта ... Всъщност тъй като имам Венера в Скорпион идва въпросът за вярността и любовта, а избраника ми има Венера в Близнаци, която много ме притеснява, но също така има и  доста водичка в него, чувствам се много объркана. Той е много странен и загадъчен и ми е трудно да съм проницателна. Имам нужда от безпристрастни мнения, и за това  ми се иска да ми помогнете да го разгледам като индивидуална личност по-обстойно, за да знам какво да очаквам :)
Въпросът за ревността при теб идва не от това, че неговата Венера е в близнаци, а че попада в твоя 8д- тази позиция на Венера в синастрията показва съдбовна любов, но също може да породи ненавист и неистова ревност. Освен това може да те подкопае финансово и да те разори, в допълнение на последното е това, че неговият АСЦ в телец предполага мъж, който има нужда от материални придобивки, а при него Венера управлява АСЦ
Може да се чувстваш объркана, да приемаш погрешно сигналите, които ти дава, нещата, които ти говори, както и той теб да не разбира правилно, тъй като негов Нептун попада в твоя 3д.- това положение дава възможности за взаимни спекулации.  Лично аз си имам едно наум за хората с Марс в рак, а при теб той е в опозиция със светилата- при всички случаи няма да се чувстваш комфортно от неговите действия, които работят добре в полза на неговото его и неговите нужди- Слънцето му е също в рак, а Луната му е в тригон с Марс

marlim

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #272 -: Април 03, 2014, 05:21:08 pm »
Благодаря за отговора akrus :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #273 -: Април 06, 2014, 07:39:32 am »
Здравейте и  от мен !

Приятно съм изненадан от новия форум,чудех се къде и с кого мога да доразвия знанията си в тази интересна наука - астрологията.Мисля,че съм прочел доста,но мисля че не знам много неща все още и предполагам,че тук има хора с много по-задълбочени знания.Между другото,тъй като имам регистрация в 2 или 3 подобни форума може някои да ме познават и съответно аз тях.Е в крайна сметка ето ме и мен :
Аз пък винаги оставам много приятно изненадан, когато видя млади хора да се интересуват от астрология!  :08:
Брей, набор 93! Кога ли ще дочакам да видя някой по - млад от мен.  :57: Обещавам, че когато видя в някой от форумите по - малък от мен(интересуващ се сериозно от астрология) ще викам 3 пъти ура! 93 ми е рекорда за сега.

Ще се включа с коментар по картата ти по - късно.  :29:
« Последна редакция: Април 06, 2014, 07:47:14 am от AzaZaeL »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #274 -: Април 06, 2014, 11:25:11 am »
Аз пък винаги оставам много приятно изненадан, когато видя млади хора да се интересуват от астрология!  :08:
Брей, набор 93! Кога ли ще дочакам да видя някой по - млад от мен.  :57: Обещавам, че когато видя в някой от форумите по - малък от мен(интересуващ се сериозно от астрология) ще викам 3 пъти ура! 93 ми е рекорда за сега.

Ще се включа с коментар по картата ти по - късно.  :29:

Azazael,сега не е прецедент млади хора да се интересуват от астрология и други такива учения ,практики-това им/ви се "предлага " или както е модерно да се казва -им/ви се "дава от горе ". Всички млади хора следват ,онова,което им е заложено в "матрицата" ,в периода/времето.Аз и въобще поколението  ,когато съм била на твоите години не съм се интересувала от нещо толкова специфично и философско,защото тогава това ми /ни се е "предлагало/давало"-една добре поднесена илюзия.

Така че ,в близките 2-3 години ,ще се умориш да скачаш и викаш "Ура !!!"-рекорд ще е ,ако набор на баба ти ,започне да се интересува от астрология и да коментира. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #275 -: Април 06, 2014, 06:09:58 pm »
О,окей то вероятността беше никаква да има предвид мен,но аз и моята импулсивност...:) - веднага се заех да отговарям.Дали не е от близнаци на асц :) ?

Една от причините може да е съвпадът на Марс със Северния лунен възел (Раху). В западната карта е в началото на Стрелец в 6-тия дом, но във ведическата Марс и Раху минават в сидерален Скорпион и в 7-ми дом. Марс става тронов и ъглов, т.е. много силен, а присъствието на Раху допълнително амплифицира изявата му по темите на дома (7-ми дом - отношенията с другите). Есенциално силен Марс в ъглов дом дава т.нар. Ручака йога - физическа сила (освен ако АС и управителят му не са отслабени), смелост, борбеност, лидерски качества. Подходящо положение за атлет, генерал или човек, който умее да поема рискове. От друга страна, особено с присъствието на Раху, може да се прояви като импулсивност, нетърпимост, конфликтност, силен стремеж към независимост. Марс има връзка с тронов Сатурн в 9-ти - Марс се намира в накшатра на Сатурн, Сатурн пък се намира в накшатра на Марс. Нещо ми се струва, че не си голям фен на получаване на поучения от околните. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #276 -: Април 07, 2014, 02:57:13 am »
Azazael,сега не е прецедент млади хора да се интересуват от астрология и други такива учения ,практики-това им/ви се "предлага " или както е модерно да се казва -им/ви се "дава от горе ". Всички млади хора следват ,онова,което им е заложено в "матрицата" ,в периода/времето.Аз и въобще поколението  ,когато съм била на твоите години не съм се интересувала от нещо толкова специфично и философско,защото тогава това ми /ни се е "предлагало/давало"-една добре поднесена илюзия.

Така че ,в близките 2-3 години ,ще се умориш да скачаш и викаш "Ура !!!"-рекорд ще е ,ако набор на баба ти ,започне да се интересува от астрология и да коментира. ;)
Права си Рени. Младите хора се интересуват доста, но сериозно занимаващите на моята възраст вероятно почти липсват. То нали съм запознат с ежедневито на наборите ми. Чудят се само каква простотия да свършат. Рядко на тази възраст някой гледа сериозно и задълбочено над нещо. На повечето им е интересно като им заговоря за нещо от астрологията, но да седнат книга да прочетат е абсурд... По - скоро биха прочели книга тип сапунка, отколкото да четат за някакви планети, аспекти и прочее сложностии ...  :012:
Сега да не излезне, че аз гледам много сериозно на живота ... изобщо не е така.  :) И аз си вършя простотии в ежедневието, но телешкото ми Слънце иска да насочи енергията си и към конструктивни неща. :)

Ти не подценявай баба ми, тя е млада и тъкмо се пенсионира 52 набор е.  :012:
« Последна редакция: Април 07, 2014, 02:59:20 am от AzaZaeL »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #277 -: Април 07, 2014, 03:34:57 am »
Здравейте и  от мен !

Приятно съм изненадан от новия форум,чудех се къде и с кого мога да доразвия знанията си в тази интересна наука - астрологията.Мисля,че съм прочел доста,но мисля че не знам много неща все още и предполагам,че тук има хора с много по-задълбочени знания.Между другото,тъй като имам регистрация в 2 или 3 подобни форума може някои да ме познават и съответно аз тях.Е в крайна сметка ето ме и мен :
Наистина вижда, че си импулсивен. Роден си на 9-то число (9-ката се управлява от Марс) и имаш стелиум в скорпион.
Умееш да правиш нещата както трябва, рационален си със силна импулсивност и решителност, но в същото време ти липсва добра себеоценка. Скромничиш и се подлагаш често на самокритичност. И аз имам Луна в дева, а тя е много склонна към тревоги, а и ти с този силен акцент на 6 дом. Трябва да се научиш да гледаш по - ведро на нещата и да не задълбаваш вниманието си към някакви ненужни тревоги. Не всичко трябва да е перфектно. Много е важно за теб да се храниш правилно или поне да си мислиш, че го правиш. Самата мисъл, че правиш нещо както трябва си е вид лечение.  :012:
Много предан и лоялен човек си. Не забравяш обещанията си и много държиш на думата си. Много държиш на семейството си и близките ти хора.
Имаш склонност да си дребнав. Научи се да виждаш гората, а не всяко дърво по отделно.... Най - прецакващото качество на една Луна в дева е, че се опитва да подреди емоциите си. Аз понякога с тази луда Луна се докарвам до лудости ... Все искам да подреждам някакви емоции и да търся причината за всичко ... Това защо стана, този пък защо постъпи така, какво се предполага, че трябва да направя дрън дрън и накрая от мухата взема, че направя слон ...  :012:
Луна в дева в съчетание с Венерата в скорпион би и било трудно да покаже лесно дълбоките си емоции и да заяви неоклончиво от какво се нуждае ... Партни1орите ти в живота ще са на противиположния принцип. Ще са със силно изразена Венера. Тоест стабилизиращ и топъл човек ти трябва, за да компенсира твоите липси. У7 - Юпитер, който е във везни прави съвпад с диспозитора си - Венера.
Луната прави точни тригони с Уран и Нептун - определено имаш добра интуиция и си много проницателен. Добре си се захванал с астрология.  :29:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #278 -: Април 07, 2014, 08:25:34 am »
какви наблюдения имате за аспектите венера-сатурн?
при мен май излиза, че е поколенчески, кармичен аспект. който определя доста от характера и отношенито към другите.

в картата на майка ми са в сходящ съвпад /6 градуса/ - венера е в лъв, сатурн в дева. за домовете не съм сигурна, т.к. часът на раждане е приблизителен, а населеното място го няма в астрокома. не мисля, че е била щастлива в любовен план, ако не броим няколко години. омъжила се е късно /за тогавашните разбирания/, по любов. но пречупва любовта през саможертвата. което е зле и за нея и за околните. мисля, че слага равенство межди обич и саможертва.

при мен венера и сатурн са в сходящ семисекстил. имам наченски на такова мислене понякога, но като цяло доста се бунтувам срещу него и не следвам моделът, макар и с цената на вътрешни противоречия.

и това което ме провокира да повдигна въпросът - в картата на сина ми венера и сатурн са в съвпад. само че са обърнати - сатурн е в лъв, а венера в дева /7 грауса разлика/ в пети дом. какви биха били разликите като проявление, в сравнение със съвпадът при майка ми? знам, че се гледат целите карти, но все пак...за сега е твърде малък, за да имам наблюдения как се изразява при него.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #279 -: Април 07, 2014, 08:43:56 am »
Azazael,сега не е прецедент млади хора да се интересуват от астрология и други такива учения ,практики-това им/ви се "предлага " или както е модерно да се казва -им/ви се "дава от горе ". Всички млади хора следват ,онова,което им е заложено в "матрицата" ,в периода/времето.Аз и въобще поколението  ,когато съм била на твоите години не съм се интересувала от нещо толкова специфично и философско,защото тогава това ми /ни се е "предлагало/давало"-една добре поднесена илюзия.

Така че ,в близките 2-3 години ,ще се умориш да скачаш и викаш "Ура !!!"-рекорд ще е ,ако набор на баба ти ,започне да се интересува от астрология и да коментира. ;)
Ами 80-годишната ми майка е набор на баба му, а от няколко години коментира астрология- западна, китайка, всичко, което чете по вестниците и после ми разказва надълго и широко, защо съм била такава, а не онакава....
Дори по телефона започна да се увлича да ми говори за зодиите, а ако я прекъсна да обясня, че всеки си има индивидуален хороскоп, тя се сърди  :012:
Рени, нашето поколение също се занимаваше със звездите, макар под друга форма- бях абонирана като ученичка дълги години за списание "Космос", което си беше едно много добро четиво, посещавах кръжок по физика, където се отделяше време за занимания с Астрономия , а зодиите си преписвахме на ръка по тетрадките, само дето не ми беше ясно тогава защо всичките ми ученически влюбвания и гаджета бяха овен, като за моята зодия везни пишеше, че не обичаме овните... разбрах го чак 95г, когато видях в първата си книга по Астрология, че имам Луна в овен  :) :)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #280 -: Април 07, 2014, 09:05:14 am »
Наистина вижда, че си импулсивен. Роден си на 9-то число (9-ката се управлява от Марс) и имаш стелиум в скорпион.


Знам, че всеки си има начин и поглед върху тълкуването на цифрите, но не знам, кой е този, който приписва Марс на 9. За втори път те виждам да го пишеш.  Това е направо лудост. 9 е тежка вибрация, тя едва се мърда. А Марс .... да не описвам, всички го знаете.
9 е под Плутон, тежък, неумолим, непреклонен, изискващ респект и уважение, но и даващ такова, ако се съобразяваш с него.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #281 -: Април 07, 2014, 09:31:59 am »
какви наблюдения имате за аспектите венера-сатурн?
при мен май излиза, че е поколенчески, кармичен аспект. който определя доста от характера и отношенито към другите.
Венера е в даден знак за по-малко от месец, а Сатурн е в даден знак за две години и половина, така че това няма как да е поколенчески аспект- такива са аспектите извън сатурновите планети, например между Уран- Плутон, Нептун- Плутон, които са продължителни и бележат дадено поколение, но въпреки това при всеки ще се изразят по различен начин, в зависимост от това къде са разположени планетите и кой дом управляват в натала

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #282 -: Април 07, 2014, 10:02:04 am »
е не знам как да се изразя  ::) имах предвид, че явно е предизвикателство това в моето семейство и нещо съществено, което едно поколение учи от друго

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #283 -: Април 07, 2014, 10:07:56 am »
е не знам как да се изразя  ::) имах предвид, че явно е предизвикателство това в моето семейство и нещо съществено, което едно поколение учи от друго

точно се канех и аз да направя забележката, която и акрукс е направила и да кажа, че повторението на аспекта в отделните поколения в едно семейство си е много важен момент. Вие в рода просто имате да го отработвате - колкото по-рано, толкова по-добре.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #284 -: Април 07, 2014, 10:38:50 am »
е не знам как да се изразя  ::) имах предвид, че явно е предизвикателство това в моето семейство и нещо съществено, което едно поколение учи от друго
ами може да кажеш, че този аспект ви е по наследство в семейството, но поколенчески аспекти са тези, които цитирах в предния коментар