Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622661 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #285 -: Април 07, 2014, 01:10:26 pm »
Права си Рени. Младите хора се интересуват доста, но сериозно занимаващите на моята възраст вероятно почти липсват. То нали съм запознат с ежедневито на наборите ми. Чудят се само каква простотия да свършат. Рядко на тази възраст някой гледа сериозно и задълбочено над нещо. На повечето им е интересно като им заговоря за нещо от астрологията, но да седнат книга да прочетат е абсурд... По - скоро биха прочели книга тип сапунка, отколкото да четат за някакви планети, аспекти и прочее сложностии ...  :012:
Сега да не излезне, че аз гледам много сериозно на живота ... изобщо не е така.  :) И аз си вършя простотии в ежедневието, но телешкото ми Слънце иска да насочи енергията си и към конструктивни неща. :)

Ти не подценявай баба ми, тя е млада и тъкмо се пенсионира 52 набор е.  :012:

Радвам се,че си ме разбрал правилно Azazael ,както и това ,че имаш позиция -харесвам такива хора. :)

За мен възрастта на хората ,не определя отношението ми към същите ,както и не ги  подценявам ,напротив ,много често ги надценявам-хората .Тук "закачката " с бабата ,беше в друга посока -това поколение ,има друг мироглед ,ценности,битие,ако щеш и съзнание,а не че годините й пречат да се занимава/интересува от този род материя .
Аз си комуникирам на тема астрология с хора на възраст в диапазон 17-75 г ,като цифрата в годините за мен, не е определяща за "качеството " на комуникацията ни,а отношението и познаването на съответната тема/материя. ;)

Майка ти като е по-малка от мен ,това пречка ли е да разговарям с теб за аспекта Венера/Марс ?1?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #286 -: Април 07, 2014, 01:36:05 pm »
Знам, че всеки си има начин и поглед върху тълкуването на цифрите, но не знам, кой е този, който приписва Марс на 9. За втори път те виждам да го пишеш.  Това е направо лудост. 9 е тежка вибрация, тя едва се мърда. А Марс .... да не описвам, всички го знаете.
9 е под Плутон, тежък, неумолим, непреклонен, изискващ респект и уважение, но и даващ такова, ако се съобразяваш с него.
Аз пък съм чел, че 0 е Плутон. 9-ката като последно едноцифрено число символизира края и завършващия процес. Странно ми е 9 да е тежка вибрация, но ще го имам предвид, аз съм начинаещ и не споря, а попивам всяка твоя думичка, когато заговориш за номерлогия. ;)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #287 -: Април 07, 2014, 02:22:11 pm »
Аз пък съм чел, че 0 е Плутон. 9-ката като последно едноцифрено число символизира края и завършващия процес. Странно ми е 9 да е тежка вибрация, но ще го имам предвид, аз съм начинаещ и не споря, а попивам всяка твоя думичка, когато заговориш за номерлогия. ;)

Е Плутон не е ли последната планета в редичката :)

0 още не е съвсем ясна :) - но засега мнението е, че засилва качествата в основните цифри и освобождава даден период от живота на човек от кармични ограничения.

А 9 е толкова тежка, че си нямаш представа - тя е като валяк. Под нейно влияние стават много неща - и положителни и отрицателни

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #288 -: Април 07, 2014, 02:47:59 pm »
Happy,без да съм запозната с нумерологичните анализи и цифрови интерпретации,много ми хареса аналогията между "9" и "валяк",защото кореспондира много добре с начина ,по който заявявам себе си .В пряк смисъл-походката ми е такава,че наистина вървейки мачкам всичко ,дали от завеяност -не гледам в краката си ,дали от това ,че стъпвам тежко ,но и направо "цепя " въздуха .
В  преносен,ако някой човек е застанал на пътя ми ,за да ми чертае той осовата линия -съм минала през него ,ако някой се опитва да си "играе " с чувството ми за справедливост е -смачкан ,ако някой е "проиграл " доверието ми е ,заличен със земята-няма го.
Минавала съм и сега минавам ,през много ситуации,хора ,точно като валяк ,защото не съм видяла у тях ...."тревата".

Имам достатъчно и "9" ,и Марс в рождената си карта. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #289 -: Април 07, 2014, 03:07:32 pm »
какви наблюдения имате за аспектите венера-сатурн?
при мен май излиза, че е поколенчески, кармичен аспект. който определя доста от характера и отношенито към другите.

в картата на майка ми са в сходящ съвпад /6 градуса/ - венера е в лъв, сатурн в дева. за домовете не съм сигурна, т.к. часът на раждане е приблизителен, а населеното място го няма в астрокома. не мисля, че е била щастлива в любовен план, ако не броим няколко години. омъжила се е късно /за тогавашните разбирания/, по любов. но пречупва любовта през саможертвата. което е зле и за нея и за околните. мисля, че слага равенство межди обич и саможертва.

при мен венера и сатурн са в сходящ семисекстил. имам наченски на такова мислене понякога, но като цяло доста се бунтувам срещу него и не следвам моделът, макар и с цената на вътрешни противоречия.

и това което ме провокира да повдигна въпросът - в картата на сина ми венера и сатурн са в съвпад. само че са обърнати - сатурн е в лъв, а венера в дева /7 грауса разлика/ в пети дом. какви биха били разликите като проявление, в сравнение със съвпадът при майка ми? знам, че се гледат целите карти, но все пак...за сега е твърде малък, за да имам наблюдения как се изразява при него.

Kler,ти много добре си описала как се изразява тази комбинация от твоя гледна точка.Спомняш ли си приказката за "Красавицата и Звярът" -това е аспектът Венера /Сатурн,но тук и Красавицата ,и Звярът са едно и също лице. :)


В женска карта този аспект ,символизира жената -тя е такава ,а в мъжка карта ,символизира предпочитаната такава-това е разликата като проява,разбира се в тази сфера на Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #290 -: Април 07, 2014, 03:14:46 pm »
Happy,без да съм запозната с нумерологичните анализи и цифрови интерпретации,много ми хареса аналогията между "9" и "валяк",защото кореспондира много добре с начина ,по който заявявам себе си .В пряк смисъл-походката ми е такава,че наистина вървейки мачкам всичко ,дали от завеяност -не гледам в краката си ,дали от това ,че стъпвам тежко ,но и направо "цепя " въздуха .
В  преносен,ако някой човек е застанал на пътя ми ,за да ми чертае той осовата линия -съм минала през него ,ако някой се опитва да си "играе " с чувството ми за справедливост е -смачкан ,ако някой е "проиграл " доверието ми е ,заличен със земята-няма го.
Минавала съм и сега минавам ,през много ситуации,хора ,точно като валяк ,защото не съм видяла у тях ...."тревата".

Имам достатъчно и "9" ,и Марс в рождената си карта. ;)

Ако имаш и много Марс, значи участва и някаква 1-ца. А може би и 11, или 0 - зависи от разположението и комбинациите. Но за 9-ките съм на 100% сигурна.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #291 -: Април 07, 2014, 03:15:35 pm »
благодаря Рени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #292 -: Април 07, 2014, 03:56:09 pm »
Ако имаш и много Марс, значи участва и някаква 1-ца. А може би и 11, или 0 - зависи от разположението и комбинациите. Но за 9-ките съм на 100% сигурна.

Не някаква ,а няколко "1-ци" ,както и "11",само "0" нямам . :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #293 -: Април 07, 2014, 03:56:47 pm »
благодаря Рени.

Моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Натални карти
« Отговор #294 -: Април 07, 2014, 09:07:48 pm »
Азазел,как Нулата ще е Плутон, след като е "нищото"???
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #295 -: Април 07, 2014, 09:23:20 pm »
Азазел,как Нулата ще е Плутон, след като е "нищото"???
Хората родени на 10-ти, 20-ти и 30-ти имат нули в датата си. Аз там намирам интерпретацията и. 

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #296 -: Април 07, 2014, 09:38:21 pm »
Е Плутон не е ли последната планета в редичката :)

0 още не е съвсем ясна :) - но засега мнението е, че засилва качествата в основните цифри и освобождава даден период от живота на човек от кармични ограничения.

А 9 е толкова тежка, че си нямаш представа - тя е като валяк. Под нейно влияние стават много неща - и положителни и отрицателни

И аз съм лаик в номерологията, но не виждам какво толкова не му харесвате на 9. Въшлива съм от 9ки, вкл 9 е числото на пътя на живота. Определено не мога да си нарека живота с Плутонов оттенък поради това число. От лична година 9 също имам спомени и не беше нито много хубава, нито много тежка, просто беше привършване на много работи и наиситна се радвах повече, че съм издържала и се оттървам от тях.  :012: :012: :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #297 -: Април 08, 2014, 10:43:52 am »
kabala, Линда Гудман също казва, че нулата е числото на Плутон, а щом тя казва така, значи наистина е така.
Държа в момента книгата на Линда Гудман "Звездни знаци" на стр 113 в табличката пише ОВЕН 1 (Марс) рубинено и тъмночервено, синьо и бяло; на стр 114 СКОРПИОН 0 (Марс) Черно, кървавочервено, виненочервено,светлокафяво.
Преди таблицата обаче тя подробно е разгледала за всяко едно число какви цветове, храни и месеци са подходящи и всяко число към какви заболявания предразполага, а там фигурират числата от 1 до 9, няма нула никъде!
На стр 98 има допусната грешка- писала е "стрелецът управлява черния дроб и е в квадрат с везни, които управляват тънките черва" - стрелец е в квадрат на дева, която управлява тънките черва  :)
Преминавам на стр. 195 , където пак е изброила набързо знаците, във връзка с написаното преди това, че за 24ч, докато земята се завърти около собствената ос дванайсетте астрологични знака прекосявали въображаем сектор от земята.
Написала е "Всеки астрологичен знак е управляван от дадена планета. А всяка планета вибрира в съответствие с определено число." и изрежда числата, като е започнала от 9 и завършва с " 0 (нула) е мощното число на Плутон, управител на Скорпиона."- така е написала,
Не знам само къде остава Марс, който също е управител на скорпион, а неговото число е 9...



akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #298 -: Април 08, 2014, 10:51:18 am »
И аз съм лаик в номерологията, но не виждам какво толкова не му харесвате на 9. Въшлива съм от 9ки, вкл 9 е числото на пътя на живота. Определено не мога да си нарека живота с Плутонов оттенък поради това число.
Деветката е числото на Марс, което означава активност! Затова търговците пишат цените на етикетите не с кръгли суми, а да завършват на ,99 - с това активират клиентите да купуват, купуват...

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #299 -: Април 08, 2014, 10:56:03 am »
По Александер 9ката съответства на Марс, също.  :)