Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622808 пъти)

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Натални карти
« Отговор #4470 -: Януари 27, 2022, 11:24:53 am »
Светла,аз бих помислила за съвпада Сатурн/Луна,Юпитер в 7ми.Марс от 12дом квадрати Слънцето.Как е с комуникацията,начално образование?
Сафо, благодаря за отговора. Много ни е трудна комуникацията. В момента тя е в 6 клас, никаква мотивация за учене, вероятно дава отражения цялата ситуация в момента. Тези съвпади какво означават? Ниска самооценка и трудност с партньорствата ли? Проблеми в училище или нещо друго? ???

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4471 -: Януари 27, 2022, 12:58:47 pm »
Светла,аз бих помислила за съвпада Сатурн/Луна,Юпитер в 7ми.Марс от 12дом квадрати Слънцето.Как е с комуникацията,начално образование?
Сафо, благодаря за отговора. Много ни е трудна комуникацията. В момента тя е в 6 клас, никаква мотивация за учене, вероятно дава отражения цялата ситуация в момента. Тези съвпади какво означават? Ниска самооценка и трудност с партньорствата ли? Проблеми в училище или нещо друго? ???
Вероятно е несигурна,домошарка,или родител изисква повече от нея,и това я депресира.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Натални карти
« Отговор #4472 -: Януари 27, 2022, 01:21:31 pm »
Светла,аз бих помислила за съвпада Сатурн/Луна,Юпитер в 7ми.Марс от 12дом квадрати Слънцето.Как е с комуникацията,начално образование?
Сафо, благодаря за отговора. Много ни е трудна комуникацията. В момента тя е в 6 клас, никаква мотивация за учене, вероятно дава отражения цялата ситуация в момента. Тези съвпади какво означават? Ниска самооценка и трудност с партньорствата ли? Проблеми в училище или нещо друго? ???
Вероятно е несигурна,домошарка,или родител изисква повече от нея,и това я депресира.

Доста е несигурна, да, има разни нервни изблици и викове понякога. Май аз съм родителя :o, дето изисква повече, ама и тя не дава нищо от себе си. Всичко, което се иска от нея, е да се напъне малко повече да учи, а и не само в ученето, защото има потенциал, но за да се случи, трябва да повторя десетина пъти и накрая да я заставя да го направи. Дали тази несигурност идва от тао-квадрата? Ако я оставя да прави каквото иска, си мисля, че изобщо няма да погледне нищо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4473 -: Януари 27, 2022, 01:31:03 pm »
Привет на всички, моля за малко помощ. Бихте ли погледнали тази карта, виждам Тао-квадрат. Става въпрос за дъщеря ми, какво ли означават тези неща? Благодаря ви.
Тао-квадрат не виждам, има квадрат между  Венера и Плутон, и опозиция между Луна с Уран, а тази опозиция може да поражда чести и внезапни промени в настроението и поведението, лабилни емоции, нервно напрежение, неочаквани нови познанства, които са мимолетни. Нестабилен семеен живот, често смяна на местожителство. Търсенето на необикновени преживявания, които костват време и енергия, и не оставят време за важни неща; прекъсване на семейните връзки, за да се задоволи нуждата от приключения. Промените в настроението довеждат човек до отчаяние.
Иначе преобладават хармоничните аспекти, Марс в секстил Сатурн е добър аспект, действията са обуздани, подходящ е за тежка работа, за спорт; Слънце в тригон Нептун е хармоничен аспект, подходящ за музика, за изкуство, за духовна практика - при нея Нептун управлява дома на религията и философията. Слънцето У1 в 3д - ще блести, ще се изявява в области като писане, говорене, движение- може да стане писател, артист, танцьор, учителка...
Нека се включи в групови занимания, все нещо интересно за правене има - по читалищата таксите са минимални, нека се занимава с нещо, което ѝ допада, за да премине по-леко през пубертета.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Натални карти
« Отговор #4474 -: Януари 27, 2022, 01:40:57 pm »
Привет на всички, моля за малко помощ. Бихте ли погледнали тази карта, виждам Тао-квадрат. Става въпрос за дъщеря ми, какво ли означават тези неща? Благодаря ви.
Тао-квадрат не виждам, има квадрат между  Венера и Плутон, и опозиция между Луна с Уран, а тази опозиция може да поражда чести и внезапни промени в настроението и поведението, лабилни емоции, нервно напрежение, неочаквани нови познанства, които са мимолетни. Нестабилен семеен живот, често смяна на местожителство. Търсенето на необикновени преживявания, които костват време и енергия, и не оставят време за важни неща; прекъсване на семейните връзки, за да се задоволи нуждата от приключения. Промените в настроението довеждат човек до отчаяние.
Иначе преобладават хармоничните аспекти, Марс в секстил Сатурн е добър аспект, действията са обуздани, подходящ е за тежка работа, за спорт; Слънце в тригон Нептун е хармоничен аспект, подходящ за музика, за изкуство, за духовна практика - при нея Нептун управлява дома на религията и философията. Слънцето У1 в 3д - ще блести, ще се изявява в области като писане, говорене, движение- може да стане писател, артист, танцьор, учителка...
Нека се включи в групови занимания, все нещо интересно за правене има - по читалищата таксите са минимални, нека се занимава с нещо, което ѝ допада, за да премине по-леко през пубертета.

Благодаря akruks. Бих я записала на всичко само да каже какво. Ходеше на народни танци, даже има огромен потенциал там, умишлено сменихме и училището след 4-ти клас и я записахме в училище, насочено към народните танци. Но уви, желанието за тях се изпари. Вероятно цялата тази обстановка с Ковид си оказва влияние и я демотивира, а и аз като натискам повече и резултатът май е ясен. Иначе тао квадрат видях в една друга програма Zet, който е между Марс-Слънце-Северен Възел, там се виждат и т.нар. Повозки ЮЛВ-луна-СЛВ-уран и ЮЛВ-сатурн-СЛВ-уран. Чувала съм, че тези Тао-квадрати са трудни, вероятно зависи и от планетите, които участват. Общо-взето не са много познанията ми в тази насока.

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: %u041D%u0430%u0442%u0430%u043B%u043D%u0438 %u043A%u0430%u0440%u0442%u0438
« Отговор #4475 -: Януари 27, 2022, 01:45:30 pm »
%u0415%u0442%u043E %u0438 %u043A%u0430%u0440%u0442%u0430%u0442%u0430 %u043E%u0442 %u043F%u0440%u043E%u0433%u0440%u0430%u043C%u0430 %u0417%u0435%u0442.
« Последна редакция: Януари 27, 2022, 01:47:32 pm от Svetla »

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Натални карти
« Отговор #4476 -: Януари 27, 2022, 02:22:39 pm »
Благодаря за отговора , тогава къде в проблема .Професионално е нереализирана личност.Или в този живот не му е отредено мн успехи в професионален план .

Разглежда се статуса на МЦ и връзката с АСЦ, защото личните качества, поведение, здравен статус, може да не позволяват това и обратно, професионалната ангажираност да пречи на индивидуализма, доброто физическо състояние на човека. След това се разглежда връзката с 2-ри дом, личните доходи. Юпитер винаги е свързан с материалното благополучие, но тук няма възможност да дава с лекота, силно зависим от диспозитора си, Сатурн. Понеже е в мъжки знак, ще се съпротивлява или ще работи онова, което му носи материални дивиденти, но няма да го прави щастлив. Човекъ е силно зависим от социалната прослойка, в която живее.
Насочила съм се към Педагогика като сфера за реализация , и по - скоро към Начална педагогика.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Натални карти
« Отговор #4477 -: Юни 20, 2022, 03:09:35 pm »
Привет на всички, моля за малко помощ. Бихте ли погледнали тази карта, виждам Тао-квадрат. Става въпрос за дъщеря ми, какво ли означават тези неща? Благодаря ви.

В живота трябва да се научи да си пресмята парите, да не харчи излишно и да не попада в лоши компании. Емоционално е на изблици от енергия, много социална личност. Това с парите - еми има си кофти аспект и го/я влече към гангстерски работи.
What you know about rolling down in the deep?

Svetla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Натални карти
« Отговор #4478 -: Юни 20, 2022, 03:55:42 pm »
Благодаря, AlphaTauri,
тя все попада в лоши компании, поне на мен не ми харесват. Все гледа да не обиди някой, да не засегне някой и това е за сметка на нейните неща. И наистина, доста обича да харчи.


Привет на всички, моля за малко помощ. Бихте ли погледнали тази карта, виждам Тао-квадрат. Става въпрос за дъщеря ми, какво ли означават тези неща? Благодаря ви.

В живота трябва да се научи да си пресмята парите, да не харчи излишно и да не попада в лоши компании. Емоционално е на изблици от енергия, много социална личност. Това с парите - еми има си кофти аспект и го/я влече към гангстерски работи.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Натални карти
« Отговор #4479 -: Юни 20, 2022, 04:39:39 pm »
Какво значеше, когато всички планети и светилата са разположени в лявата част на картата-1-3 и 10-12 дом ?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Натални карти
« Отговор #4480 -: Юни 20, 2022, 05:15:12 pm »
Че човека ще се занимава предимно със себе си.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4481 -: Юни 20, 2022, 05:54:50 pm »
Изборите в живота не зависят от други(те), сам си пробива път в живота, засягат най-вече физическото у човека, всичко е свързано с АСЦ, изгрева, раждането.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Натални карти
« Отговор #4482 -: Юни 21, 2022, 12:10:48 am »
Какво значеше, когато всички планети и светилата са разположени в лявата част на картата-1-3 и 10-12 дом ?

Някои астролози го тълкуват като характер с фокус върху миналото и вътрешните преживявания, за разлика от бъдещето и външния свят. Ретроспективен интроверт.
« Последна редакция: Юни 21, 2022, 12:13:07 am от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #4483 -: Юли 11, 2022, 01:37:39 pm »
Пускам една мъжка карта. Някой би ли казал с две, три изречения какво мисли по въпроса за семейство и деца?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4484 -: Август 05, 2022, 09:06:14 pm »
У5 (деца) в 7д в тригон в У7 в У11 в собствен знак, изглежда ми всичко ОК за сем. и деца.
Обаче Луната и Венера са в различни стихии, без аспект - различни виждания за любов и съпруга, а Луната е в апсект със Сатурн 2д с У2 Юп. в 9д лъв - може би търси изгодна и престижна партия за женитба, а не толкова брак по любов.