Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623953 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4485 -: Август 05, 2022, 09:09:00 pm »
Сафо, марс кв. юп?
« Последна редакция: Август 06, 2022, 02:45:34 pm от terrarossa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4486 -: Август 06, 2022, 12:40:37 am »
Квадрат Марс-Юпитер в хороскопа на жена

Една самоуверена дама често привлича учител по живота, покровител или спонсор, който ускорява изкачването й към успеха. Това не е непременно сексуален интерес и възмездие, както в квадрата Марс-Сатурн. Тук благодетелят се интересува от дамата като от научен проект, дори да е директор, дизайнер или бизнесмен, и съответно я развива. Самоувереността и любовта към преувеличаването на нейните заслуги обаче карат момиче с квадрат Марс-Юпитер да вярва, че е постигнала всичко сама. Харесва щедри алфа мъже, с които животът се превръща в празник и можете да се развивате и да пътувате заедно. Но тя няма да се адаптира към неговите правила и житейски ценности, а ще положи всички усилия да я превъзпита и убеди, че е права, което поражда конфликти и разриви.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4487 -: Август 06, 2022, 08:42:05 am »
Ако това е моят съпруг, може да би е вярно, ще помисля. Просто това ми е най-предизвикателният аспект в картата, има доста по-интригуващи натали. 
Акрукс, с моя съпруг сме колеги от университета, т.е. имаме една и съща професия, но никога не сме работили заедно, по отделни проекти допирни точки сме имали само, това е по негово настояване, за да няма конфликт на интереси.
Работим в различни полета, подкрепяме се, разбира се, на битово-емоц. ниво.
Иначе на всеки опекун или как го наричаш ти учител в живота тип ситуация Пигмаилион откривам кривици и съм доста директна, факт.

Разсъждавах и върху даденостите сл. съвп. Мерк. Триг. Юп, и вариацията тук юп квадрат Марс vs. юп. тригон Марс.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 12:32:54 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4488 -: Август 06, 2022, 09:36:56 am »
Сафо, марс кв. юп?
ха, трябва да помисля върху тази карта🙄изгорен Меркурий, а и 11дом е интересен, като 5ти от 7ми.
Много финансов ми изглежда, банкерство, фирми, родители с бизнес, счетоводни къщи, или строителство.
Правиш ли си разкрасителни процедури, вежди, уста, силикони и подобни. Бащата е силен, видим с нещо?!
Салони за красота има ли някой. 8ми дом, юпитер, Сатурн/Луна. Интервенции. Соларно студио. Юпитер разширява до каквото се докосне, с Марс е много силен аспект. Дерзае подмолно. Има практика да се манипулира, и везни и Скорпион са такива знаци. Юпитер е упр на 3ти дом също, като роднински връзки, братя, сестри. На около 45г.дирекция Марс идва на Асц.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 09:53:41 am от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4489 -: Август 06, 2022, 10:18:33 am »
Сафо, студено, ама наистина - колко ме е  убеждавала майка ми за маникюр, за кичури, боядисване на коса (тя за мой ужас си напарви някакви филъри на устните в последно време) - това за мен това е пълна загуба на време  - консервативна съм, алергична съм, обичам чиста храна, вегетарианска диета, умереност във всичко, естественост. (луна+сат., мисля)
Соларно студио - какво е това?, та аз дори на плажа не обичам да лежа като кебапче на скара.
Едно петно ми се появи на лицето през бременността, тя ме натиска постоянно да ходя на дерматолог, но аз си го обичам - от момент на щастие, все пак всички остаряваме.
-
Манипулации? - трудно е да кажа от страни, но по принцип съм директна и по-скоро опитвам постоянно да се сдържам, заради нападателния Марс.
5ти от 7ми - имаш предвид в личен аспект предполагам, тук всичко го поддържам просто и спокойно, веруюто да целунеш хиляда жаби... принадлежи на някой друг - вие тука ги разбирате повече венерите.  Направо не ми се мисли ако имах повече от една подбна беля на главата :), време отнема и емоции всичко.
Мислех 9, че ще коментираш.

Това с Марс на асц. ме впечатли, трябва да проуча. За марс искам да питам, много е силен, а е малефик. Как да го овладея?
« Последна редакция: Август 06, 2022, 10:27:41 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4490 -: Август 06, 2022, 10:41:01 am »
Терароса, това с овладяването аз не го разбирам. За мен, думи като "от работя", преработя и подобни, даден аспект, не са реално приложими. На който, каквото му е драснато.
За себе си мога да споделя Марс по дирекция на Асц. Разбира се, имаше и други дирекции, транзити и т. н.
Но, Марс е на к12, диспозитор на Юпитер упр. на 7,8,11 домове. Разбрах много тайни неща, които ме стъписаха. Понесох си последствията, наранявания по тялото. Марс иска кръв. Започнах да говоря думи, които никога не съм си помисляла, че мога да изрека. Бях няколко пъти в болница. Имаше събития при племенниците ми. Имаше смърт при родител, не мой. От рекох се от много хора. Тормозеха ме много хора.
Но при мен идва от лош дом.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 10:44:25 am от Сафо »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4491 -: Август 06, 2022, 11:06:32 am »
Сафо, звучи доста страховито всичко, важното е, че е минало вече - явно си преминала през въпросния фирдарий, в който очевидно съм в момента....
По Юпитерски ще отговоря, че за всеки е различно - каквото му е писано. Благодаря за споделеното, ще бъда по-внимателна, дано има ефект.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 12:36:07 pm от terrarossa »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4492 -: Август 06, 2022, 02:39:03 pm »
Сафо, мисля че разбрах какво имаш предвид по 11 дом, но си се подвела по разоряващи разкрасителни процедури, а разточителството на Венера в 11 може да е по различни неща. Чета коментарите и явно образът ми в очите на другите е доста различен от в моите собствени - самоуверена златотърсачка със силикон и пластика с кариера без покритие и без грам собствени усилия. В моята област сме броени тесни специалисти, мисля и че с любителите астролози е така.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4493 -: Август 06, 2022, 02:57:58 pm »
Не съм написала, че си самоуверена златотърсачка и т. н. Написах и мн. други неща. Освен това, нали ти сама каза, че майка ти има някакви разкрасителни неща по себе си. Написах онова, което виждам.
Споменах и бизнес. Финанси, счетоводство, строителство.... Това ми хрумна на първо четене.
Слънцето е в падение във везни и е видимо. Много неща си помислих,написах само малка част.
Животът е пред теб. 😊🍀✨

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4494 -: Август 06, 2022, 06:12:27 pm »
Акрукс, с моя съпруг сме колеги от университета, т.е. имаме една и съща професия, но никога не сме работили заедно, по отделни проекти допирни точки сме имали само, това е по негово настояване, за да няма конфликт на интереси.
Работим в различни полета, подкрепяме се, разбира се, на битово-емоц. ниво.
Иначе на всеки опекун или как го наричаш ти учител в живота тип ситуация Пигмаилион откривам кривици и съм доста директна, факт.

Разсъждавах и върху даденостите сл. съвп. Мерк. Триг. Юп, и вариацията тук юп квадрат Марс vs. юп. тригон Марс.
Написаното не е лично за тебе, и не съм го написала, само съм го превела, а сега давам цялото описание на аспекта + аспекта за Слънце съвпад Меркурий:

Квадрат Марс-Юпитер. Воинът завладява трона Когато планетите в наталната карта са в аспект на квадратура, това носи напрежение и проблеми в живота, ако човек не култивира най-високите качества на характера на участниците в аспекта. Квадратът винаги е липса на талант или умения, без развитието на които възникват наранявания и трудности. Притежателите на аспекта Марс-Юпитер ще трябва постоянно да сдържат нрава, който разпалва огъня на гнева, и да тренират издръжливост и толерантност към недостатъците на другите. Несправедливостта и лъжите включват марсианското желание за унищожение. Ще бъде необходимо да го трансформирате в енергията на бизнес и спортна кариера, в противен случай жените ще имат съюз с агресивен мъж, а по-силният пол ще изпадне в религиозен или национален фанатизъм. Опасност от квадрата Марс-Юпитер Човек се интересува живо от политика, въпроси на обществения морал и морал. Дразнят го отклоненията от кодекса на честта. В името на високите идеали той е готов да се бие с яростта на кръстоносец. Специално усърдие е включено по семантичните линии на домовете, където се намират планетите. Кармичната задача е да се отдели първостепенното от незначителното, което е много трудно за роден човек, който периодично изпада от реалността. Той се разсейва от подробностите и губи основното. Трудностите с управлението на времето и разпределението на целите карат другите да го смятат за недисциплиниран и мързелив, въпреки че собственикът на квадрата Марс-Юпитер има повече ефективност, таланти и знания от мнозина. Мечтите обаче са на първо място. На местния човек изглежда, че веднага щом приключи текущия бизнес, ще започне глобално изкачване към успеха. Но в действителност за него е по-приятно да отложи началото, като се позовава на заетостта. Незавършеният квадрат включва много неприятни прояви: склонност към преувеличаване на проблемите и украсяване на техните заслуги; лутане в облаците, прахосване (започва с щедри подаръци на роднини и приятели и завършва с прахосничество); манипулиране на общественото мнение с цел самопрослава, умишлено провокиране на конфликта; парадоксално отношение към истината: лъжите на някой друг водят до бяла топлина, докато самите те постоянно лъжат в името на червена дума; авантюризъм, лекомислие, глупост на идеи, нужда от язвителни шеги с другите; предателство на приятели, нарушаване на споразуменията по договора, загуба на съдебни спорове; опасности при пътуване в чужбина и зависимост от хазарта. Роденият се дразни, ако дълго време не вижда резултатите от работата си. Излишната енергия се излива в немотивиран гняв и ярост, от които страдат близките, така че трябва да изберете сфера на дейност, където той физически усеща резултата от труда: бижута, автомобилна и самолетна индустрия, рисуване. Или се стремете към морално удовлетворение: сцена, политика, агенция за недвижими имоти, застъпничество.
Изследване на квадрата Марс-Юпитер Основното правило на успеха е контролът върху негативните емоции, развитието на точност и изпълнение на задълженията точно навреме, отказ дори от безобидни лъжи. Жените трябва да възпитат уважение към мъжете, а силният пол – уважение към учителите и тези, които са им помогнали да успеят. Вместо да налагаме спазването на социални правила, трябва да намерим такива, които ще вдъхновят творческа и социална активност. Важно е да участвате във възстановяването на справедливостта, като доброволно участвате в правоприлагането, или да донесете авторитета си на тази тема като знаменитост. Спазвайки законите на обществото и вселената, човек просперира и проблемите го заобикалят. Подкупът, лицемерието и измамата включват унищожаването на съдбата. За хармонизиране на планетарните енергии с помощта на естествени камъни най-подходящи са аметист , александрит , алмандин и пироп (семейство гранити) в стоманени пръстени и висулки.

Съвпад Слънце-Меркурий
Меркурий и Слънцето винаги са близо един до друг и следователно от всички астрологични аспекти е възможен само съвпад между тях. В този случай слънчевият принцип, който отговаря за ума, житейските ориентации и стремежите на човек, тясно взаимодейства с принципа на Меркурий за знание, възприятие, обработка, предаване на информация и комуникация. Влиянието на аспекта върху личните качества, мирогледа и мисленето на човек Срещайки такъв аспект в наталната карта, можете да направите изводи за основните характеристики на личността на човека и неговите възгледи за живота, както и за характеристиките на мисловните процеси и речта. Слънцето, свързвайки се с Меркурий, дарява човек с такива качества като мобилност, общителност, ефективност и дипломатичност. Такива хора вярват, че е много важно да бъдат знаещи и добре образовани, затова, като правило, те учат много и с желание. Меркурий в съвпад със Слънцето ще разкаже много за речта и мисленето на човек. Колкото по-близо са тези две небесни тела едно до друго, толкова по-силна е енергийната връзка между тях. Твърде интензивните потоци от слънчева енергия създават прекъсвания в мисловните процеси на собственика на това съединение, в резултат на което той може да изпита нарушения на говора, проблеми с паметта, нервност и нелогично мислене. Колкото по-далеч е Слънцето, толкова по-добре Меркурий показва своите свойства и функции. Човек лесно разбира нови неща, проявява високо ниво на наблюдение, мисли образно и перфектно възпроизвежда това, което наскоро е запомнил. За собствениците на връзката на Слънцето и Меркурий са най-подходящи професии като журналист, коментатор, писател, учител, писател, мениджър, администратор, преводач, агент, счетоводител, шофьор, спедитор.
Съвпад Слънце-Меркурий в женския хороскоп:
В хороскопа на жените Слънцето, което е в аспект с Меркурий, ще характеризира връзката й с противоположния пол и ще помогне да се опише образът на мъжа, който е най-привлекателен за нея. Такива жени искат партньорът им да има добро чувство за хумор, лек характер и развит интелект. За тях е важно да обменяте новини с тях, да правите забавни интересни пътувания и да научавате нови неща. Такива дами, освен това, ще бъдат привлечени от мъже, които са практични, събрани, реалистични и здраво стоящи на краката си.
« Последна редакция: Август 06, 2022, 09:25:22 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4495 -: Август 06, 2022, 06:20:26 pm »
Пускам една мъжка карта. Някой би ли казал с две, три изречения какво мисли по въпроса за семейство и деца?
За него жената трябва да е интелектуалка, да има красив ум и да са приятели, да имат хармонично общуване, да беседват на тема изкуство, и няма нищо против жена с деца.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Натални карти
« Отговор #4496 -: Август 06, 2022, 09:34:02 pm »
Квадрат Марс-Юпитер ... Харесва ..... алфа мъже, с които ......се развиват и пътуват заедно. Но тя няма да се адаптира към неговите правила и житейски ценности, а ще положи всички усилия да го превъзпита и убеди, че е права, което поражда конфликти и разриви.
Акрукс, благодаря за дългия коментар. С тази част от първоначалния коментар съм съгласна.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Натални карти
« Отговор #4497 -: Август 24, 2022, 05:05:14 pm »
Здравейте , това е моята натална карта и имам молба за насоки и съвети,  как да се справя с два основни проблема .
Неувереност , голяма чувствителност, и реално не мога да назова за себе си кои са добрите ми страни .
В някой ситуации наумя ли си нещо не се спирам , в други просто енергията на другите която усещам ме смазва и се гипсирам .
Знам , че имам черти от характера си върху които трябва да работя но не мога да намеря правилната посока .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #4498 -: Септември 28, 2022, 05:16:03 pm »
Може и да съм качвала карта,но не знам как да открия.Първата карта е на момичето с псих.заболяване.Втората е на майката.На момичето няма как да се помогне в картата се вижда,че винаги ще трябва да пие хапчета.За майката ,качвам картата ,ако някой мисли ,че ще се оправи да сподели.За тези които се интересуват от мед.астрология ракът е на матката.Часа на майката е неизвестен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #4499 -: Септември 28, 2022, 06:53:08 pm »
Какво толкова има в картата на момичето,не разбирам?!Дневно раждане,тук Марс е малефика,силен е ,но не толкова зъл-нощна планета,под хоризонта,където и е мястото.Квадратът с Меркурий е десен,не е ляв.Марс не ранява Меркурий.Упр.на асц ,освен Мекурий са Сатурн и Юпитер.Юпитер е на трон,ъглов.Сатурн е с ляв квадрат към асц,но не е малефик в дневна карта.Нещо не схващам.
Меркурий в 12 дом и какво?Може да се занимава с изкуство например.Религиозни секти.
И какъв огнен тригон има........Нали аспект Юпитер-Венера бил най,по,най.
« Последна редакция: Септември 28, 2022, 07:00:39 pm от Сафо »