Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 625219 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Натални карти
« Отговор #4710 -: Април 09, 2024, 04:09:23 pm »
Рени,това е картата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4711 -: Април 09, 2024, 04:31:46 pm »
Венера е слабо поставена тук и есенциално, и акцидентално. Но е Вечерница, в женски знак, което е някакъв плюс. Евентуално да приемем, че е и във фаза. Да кажем, ако натива си свърже работата по Венера до 11:30 е ок или след 18 ч . Картата е дневна и водещото Светило е Слънце, както и дневните планети Юпитер и Сатурн. Юпитер е собствен дом и е доминиран от диспозитора си, както и от у10, Меркурий- идеите се материализират с лекота  стават на пари.
По отношение на финанси и работа, Венера е приета от Меркурий, който има достойнства в знака на 10-ти дом и я доминира със секстил. Фортуна е в знак на Юпитер и се управлява от Слънце през деня, което е в 11 знак от нея- топ материално състояние. Освен това Меркурий  заедно с Марс са в 10 знак от нея, като Меркурий е претендент за управител на хороскопа.
Венера не може да даде събития нито по 6, нито 10, нито 2 домове и затова по-добре да стои в бокса, защото когато е била хронократор със сигурност натива е имал проблеми с темите, които държи тя.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Натални карти
« Отговор #4712 -: Април 09, 2024, 04:45:29 pm »

И сега е хронократор ,по профекция и сол Асц .
« Последна редакция: Април 09, 2024, 05:40:10 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4713 -: Април 09, 2024, 08:00:15 pm »
Рени,това е картата.
Професионално с какво се занимава, че ми е интересно заради Нептун, Марс/Меркурий и Сатурн в зоните на Гоклен?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Натални карти
« Отговор #4714 -: Април 09, 2024, 08:48:22 pm »
Акрукс,занимава се с ремонти на ел.уреди.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4715 -: Април 10, 2024, 12:09:53 pm »
Акрукс,занимава се с ремонти на ел.уреди.
по Меркурий, Марс и Плутон на МС в Дева

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Натални карти
« Отговор #4716 -: Април 10, 2024, 12:50:20 pm »
Ако не познавам натива,немога да преценя с какво се занимава според планетите в гокленови зони .
Баща ми е с Плутон /Сатурн на МС.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4717 -: Април 10, 2024, 03:50:22 pm »
Ако не познавам натива,немога да преценя с какво се занимава според планетите в гокленови зони .
Баща ми е с Плутон /Сатурн на МС.
При мъжа ти Нептун, Венера и Сатурн също са в гокленови зони, интересът ми не е свързан с това да познавам на някого професията, а с това да разбера за моя внук в коя област може да се насочи. Има Плутон в самото начало на 9д., съвпад с К9 в Козирог, само тази планета попада в гокленова зона. Иначе е като теб с МС на 8*56' Водолей, Сатурн в 7д., Уран в 12д. ; АС в 8* Близнаци

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Натални карти
« Отговор #4718 -: Април 10, 2024, 06:20:45 pm »
Акрукс,Гоклен отпуска орбис до 5/7* от четирите ъгли на хороскопа.Планети ,около асц-боецът,планети около ИЦ-магьосникът,планети около дсц-любовникът и планети около МЦ-царят.
Имам двама познати(мъже),имам и жени със Сатурн в 7ми дом,в зона на Гоклен.
Единият е със Сатурн в 7ми(стрелец),упр.на 8,9 и 10 домове.Има сервиз за ремонт на коли и работници.
Другият мъж със Сатурн в силова зона ,на к7,но телец-има фирма,работи с много хора,тесен специалист е в определена област,търсен.
И двамата имат семейства,деца ,построиха къщи и са изключително работоспособни.
Жена със Сатурн на МЦ(водолей)-работи за фирмата на мъжа си,води му счетоводството.
Друга позната със Сатурн в 7ми(везни),но в съвпад с Плутон и Луна-занимава се с университетска работа,нещо като пиар на университета,непрекъснато пътува и се среща с бъдещи студенти.
Имам и други познати със Сатурн в 1,4,7 и 10 домове,но не е в силовите зони,на повече градуса от ъгли.
Синът ми е със Сатурн в 4ти,опозиция Меркурий в 10ти ,двете планети са с възлите в близък съвпад.
Относно баща ми -съвпад Сатурн/Плутон на МЦ-бивш полицай,бивш затворник,бивш строител(работник),зидаро-мазач.Участвал е в строежа на много от панелките в София в следказармения живот.Бил е и надзирател в затвор.Асц е в скорпион,МЦ в лъв.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4719 -: Април 10, 2024, 09:24:49 pm »
Акрукс,Гоклен отпуска орбис до 5/7* от четирите ъгли на хороскопа.
Зоните на Гоклен обхващат:
Зона 1 - 30 градуса над асцендента- и 10 гр. под Асц. (30гр в 12д и 10гр от 1д)
Зона 2 - от 30 гр. на Запад от МС - до 10 гр. - на изток (30гр в 9д и 10гр в 10д)
Зона 3 -от 20 гр. под Десцендента- до 10 гр. над Дсц. (20гр в 6д и 10гр в 7д)
Зона 4 - от 20 гр. на изток от ИС - до 10 гр. на Запад (20гр в 3д и 10гр в 4д)




qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Натални карти
« Отговор #4720 -: Април 12, 2024, 06:19:50 pm »
Здравейте , качвам тук наталната карта на синът ми във връзка със съседна тема Общи хорари и въпросът ми свързан с тренировките му по шах . Може би тук ще се види към кои спортове/ занимания има потенциал .Засега нещата които го вълнуват са шах, плуване , рисуване , футбол ( малко) . Предмети в училище засега няма някой предмет който се откроява , няма затруднения в  училище.
Благодаря на отзовалите се .

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
Re: Натални карти
« Отговор #4721 -: Април 12, 2024, 07:52:37 pm »
Гоклен твърди, че ако родителите имат планета в зоните, то и децата ще я наследят. С мъжа ми имаме Сатурн, децата също, разположен в 4 различни зони. По отношение на твърдението, че ако родителите нямат дадена планета там, то и при  децата няма да е по ъглите, тук имаме разминаване - и двете деца са с Нептун в зоните. Тъй като той изследва, най- общо казано, изявата на планетите, е логично това да е свързано с професия, занимание, спорт. Няма как да си изявен с чувствата, емоциите, ценностната си система, вярванията и т. н. И така като си мисля и пиша, стигам до извода,  че това е материализация на планетите, и може да бъде оценено по определена скала за "успех".
Лично аз установих, че съм с 6 планети, но определено не съм в графата " успешно изявена", според общоприетите разбирания.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4722 -: Април 12, 2024, 08:44:12 pm »
Здравейте , качвам тук наталната карта на синът ми във връзка със съседна тема Общи хорари и въпросът ми свързан с тренировките му по шах . Може би тук ще се види към кои спортове/ занимания има потенциал .Засега нещата които го вълнуват са шах, плуване , рисуване , футбол ( малко) . Предмети в училище засега няма някой предмет който се откроява , няма затруднения в  училище.
Благодаря на отзовалите се .
Меркурий натално е ретро, но по прогресия е директен от миналата година;
Марс У5 е в Близнаци натално, пъргав е в този знак, но по прогресия е в Рак;
През август тази година Слънцето му от Рак ще прогресира в Лъв. Прогресивно Новолуние в Лъв ще има на 4 ноември 2039г. в 9-ти дом и следващите 30г (след 39-та) ще са активни темите по 9д. – висше образование, чужбина, чужди езици, философия и религия, издателска дейност, банково дело и др. Новолунието по прогресия ще се случи над Венера У6, У11 - ще има успех и придобивки, парички (11д е втори от 10-ти) от работата, дейността му по 9д.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Натални карти
« Отговор #4723 -: Април 13, 2024, 08:41:26 am »
Здравейте , качвам тук наталната карта на синът ми във връзка със съседна тема Общи хорари и въпросът ми свързан с тренировките му по шах . Може би тук ще се види към кои спортове/ занимания има потенциал .Засега нещата които го вълнуват са шах, плуване , рисуване , футбол ( малко) . Предмети в училище засега няма някой предмет който се откроява , няма затруднения в  училище.
Благодаря на отзовалите се .
Меркурий натално е ретро, но по прогресия е директен от миналата година;
Марс У5 е в Близнаци натално, пъргав е в този знак, но по прогресия е в Рак;
През август тази година Слънцето му от Рак ще прогресира в Лъв. Прогресивно Новолуние в Лъв ще има на 4 ноември 2039г. в 9-ти дом и следващите 30г (след 39-та) ще са активни темите по 9д. – висше образование, чужбина, чужди езици, философия и религия, издателска дейност, банково дело и др. Новолунието по прогресия ще се случи над Венера У6, У11 - ще има успех и придобивки, парички (11д е втори от 10-ти) от работата, дейността му по 9д.
Благодаря много akruks за коментара

missmkn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re: Натални карти
« Отговор #4724 -: Април 13, 2024, 08:31:34 pm »

Имам огромно притеснение..През май миналата година почнах нова работа, след уволнение през ноември 2022 г. Много си харесвам работата, но сега отново се смени директора. Уран седи в 10 ми дом и е непредсказуем..Има ли някакви фактори да се случи отново уволнение? Много съм притеснена, въпреки че Юпитер също е там, но все пак. Аз не разбирам много от астрология, затова реших да попитам. Ще съм благодарна, ако някой ми отговори.