Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622848 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #495 -: Юли 19, 2014, 11:19:25 pm »
Не мисля, че е от асцендента, аз съм си с асцендент Дева, и да чукна на дърво, нямам кой знае колко здравословни проблеми, нито боледувам често. Особено за настинки, грипове, такива работи - често ходя тънко облечена, лягам си с мокра коса под отворен прозорец, зимата ми се е случвало по цял ден краката ми да са мокри в обувките, нищо ми няма. По-сериозните неща и те са изключение. Даже, напротив, като знам с какви боклуци съм се хранила и какъв нездравословен начин на живот съм водила, всеки ден благодаря на тялото си и се възхищавам за това през какви работи е преминало без да имам сериозни проблеми.  :)
Разбира се, че това с асц в дева не е правило, особено пък за жените, а при мен  всичко се е случило защото имам Плутон в дева, който години наред е транзитирал в 1д, Уран У6 също е преминал в 1д докато бях малка, точно на АСЦ е бил когато съм си счупила ръчичката и съм била бебе в количката с гипсирана ръка, проходила съм късно, защото съм имала рахит в двата крака, след това като проходих си изгорих до лакътя другата ръка и още имам белег, на следващата година си разбих главата и още имам белег на челото, колената ми бяха постоянно с ожулени колене, повръщах редовно нощем както спя, понеже имах нервен стомах, бях се натровила със зелени джанки, които съм яла с костилките, изкарах тежка бронхопнемвония цялата зима на 2кл, на следващата година ми вадиха трета сливица и така, докато Плутон се е разкарал от 1д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #496 -: Юли 19, 2014, 11:20:12 pm »
Акрукс, а от самия Сатурн/Плутон имаш ли трудни аспекти към светилата в твоята карта?
Нямам, нали написах, че Сатурн е в хармонични аспекти към светилата, а Плутон няма аспект с тях

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #497 -: Юли 19, 2014, 11:57:01 pm »
Разбира се, че това с асц в дева не е правило, особено пък за жените, а при мен  всичко се е случило защото имам Плутон в дева, който години наред е транзитирал в 1д, Уран У6 също е преминал в 1д докато бях малка, точно на АСЦ е бил когато съм си счупила ръчичката и съм била бебе в количката с гипсирана ръка, проходила съм късно, защото съм имала рахит в двата крака, след това като проходих си изгорих до лакътя другата ръка и още имам белег, на следващата година си разбих главата и още имам белег на челото, колената ми бяха постоянно с ожулени колене, повръщах редовно нощем както спя, понеже имах нервен стомах, бях се натровила със зелени джанки, които съм яла с костилките, изкарах тежка бронхопнемвония цялата зима на 2кл, на следващата година ми вадиха трета сливица и така, докато Плутон се е разкарал от 1д.

Аз от по-сериозните неща само заради един крем с развалени яйца съм била на системи като съм била малка, е тогава за малко наистина да се гътна, но в крайна сметка, това не е толкова заради някаква склонност към заболявания, а нещастен случай. Аз и белези някакви сериозни нямам. Забелязвам хора с огнени Слънца, Луни, асценденти, все имат невероятни детски истории, свръзани с брутални контузии. Аз най-много да съм си ожулила коленете, друго не. Единствено, че стомаха ми е капризен, но когато ям на точно определени часове по-малко и по-здравословно, се нормализира и той, спира да се подува. Но все пак Девишки асцендент, явно тялото ми обича всичко да си е с точно определено време.  :012:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #498 -: Юли 20, 2014, 12:02:36 am »
Нямам, нали написах, че Сатурн е в хармонични аспекти към светилата, а Плутон няма аспект с тях
Прочетох те внимателно, но това точно не ми стана ясно. Благодаря! :)

Детството ти е повече от живописно! Не ти заблазявам. Аз се разминах с една счупена глава и рахит, без Плутон в първи.
« Последна редакция: Юли 20, 2014, 12:05:23 am от Smarta »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #499 -: Юли 20, 2014, 12:04:19 am »
Но все пак Девишки асцендент, явно тялото ми обича всичко да си е с точно определено време.  :012:
Това е най-смисленото нещо, което прочетох днес. Тотално не се съобразявам, но дори не ми е хрумнало. Малко се бият Рибешкото Слънце с Девешкия АС.

Между другото това ми е проблем. Слънцето е в 6 дом в Риби. Това вече си е противоречие. Спя и ям както ми падне. Естествено после си плащам за това. Режим за чистене нямам, както ми дойде музата. Чела съм, че задачата на Слънцето в шести дом е да стане организирано и да си има график ката ден. При мен само някои дни са свръх организирани и със списък задачи. Другите са предимно рибешки. И заради АС се чувствам дискомфортно. Някакви идеи как да ги обединя? Мога да си сложа режим, но не мога да го спазвам постоянно, че почвам да се самозадушавам. И тогава се люшвам с удоволствие в другата крайност. Без режим не става нищо обаче.
« Последна редакция: Юли 20, 2014, 12:11:34 am от Smarta »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #500 -: Юли 20, 2014, 12:07:47 am »
То и аз не мога да издържа дълго време на такива режими, понеже с тези Нептунови аспекти, просто не мога да се преборя. След това пак ме хващат лудите и минавам на някакъв педантичен режим, след това отново липса на всякаква организация - трудно търпя себе си като цяло.  :D :D :D

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #501 -: Юли 20, 2014, 12:14:05 am »
И пак в тази връзка, ако търсите в натална карта да видите една жена каква домакиня е, кой дом и т.н. ще гледате?

Тъндъре, значи хич не ми вършиш работа! Така и аз съм "майстор".  :012:

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Натални карти
« Отговор #502 -: Юли 20, 2014, 12:15:11 am »
И аз имам сходен проблем / асц Риби, Луна в Дева / - решавам, че ще живея здравословно, ще спазвам някакъв хранителен режим и така до другия ден, максимум два  :lol_hitting:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Натални карти
« Отговор #503 -: Юли 20, 2014, 12:31:41 am »
аз пък мога да спазвам всякакви режими, каквито си реша, само да имам силна мотивация- асц ми е рак, но това е най-вероятно от слънцето в телец, 10 дом.
за добрите домакини мисля че трябва да има хармоничен аспект м/у венера и луна. при мен са в квадрат - не съм жена тип домакиня, не ми се отдава нещо домакинството.
« Последна редакция: Юли 20, 2014, 12:33:21 am от nerealna »

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #504 -: Юли 21, 2014, 08:36:14 am »
Това е най-смисленото нещо, което прочетох днес. Тотално не се съобразявам, но дори не ми е хрумнало. Малко се бият Рибешкото Слънце с Девешкия АС.

Между другото това ми е проблем. Слънцето е в 6 дом в Риби. Това вече си е противоречие. Спя и ям както ми падне. Естествено после си плащам за това. Режим за чистене нямам, както ми дойде музата. Чела съм, че задачата на Слънцето в шести дом е да стане организирано и да си има график ката ден. При мен само някои дни са свръх организирани и със списък задачи. Другите са предимно рибешки. И заради АС се чувствам дискомфортно. Някакви идеи как да ги обединя? Мога да си сложа режим, но не мога да го спазвам постоянно, че почвам да се самозадушавам. И тогава се люшвам с удоволствие в другата крайност. Без режим не става нищо обаче.

Започваш с една задачка за следващия ден - запиши я вечерта на лист, сложи я на стената. На другия ден Рибката няма как да не го види този лист - неколкократно - и може би накрая ще го направи. И така - седмица, 10 дни, 2 седмици - колкото ти е комфортно. После започваш с две задачки за следващия ден и т.н. :)
Не мисля, че който и да е урок се учи наведнъж в целия му обем - искат се стъпчици :), информацията а "влезне" в мозъка и да се превърне в нещо като навик, или поне да не "пречи".

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #505 -: Юли 21, 2014, 11:56:24 am »
Задачките ми точно с лепящи листчета си ги запомням. И после трябва да слагам някакви тик-чета отпред, че са свършени.  :012: :012: :012: :012: Иначе ако си намисля нещо да правя и нещо ме мързи да го свърша, ще си измисля причина, поради която не мога.  :012: :012: :012: :012:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #506 -: Юли 25, 2014, 09:44:49 am »
Като гледате една карта, можете ли да видите силата на човека? Откъде черпи сили в трудни моменти? Както Луната показва къде ще са най-големите вълнения, а Слънцето - за какво трябва да полага съзнателно усилия човек. Или се търси най-"достойната" планета? Но това че е добре поставена, гаранция ли е, че е източник на сила? Особено ако към нея има тежък транзит? Или Сатурнчо?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #507 -: Юли 25, 2014, 10:24:09 am »
Като гледате една карта, можете ли да видите силата на човека? Откъде черпи сили в трудни моменти? Както Луната показва къде ще са най-големите вълнения, а Слънцето - за какво трябва да полага съзнателно усилия човек. Или се търси най-"достойната" планета? Но това че е добре поставена, гаранция ли е, че е източник на сила? Особено ако към нея има тежък транзит? Или Сатурнчо?
Най-общо силата се черпи и от подкрепящи аспекти на бенефиците със светила/късметлия/, и от трудните аспекти на сатурн, както казваш-издържливост, дори да е съпроводена с фрустрация. тук сила има различни значения, достатъчно огнение планети-оптимист, ако това е сила, за мен е, тези по-трудно изпадат в депресия, да речем. Тежък транзит-търпейки го и правейки според спецификата-става силен, да. Ако питаш кой ще влезе в дупка при един сатурнов транзит и после трудно ще излезе-зависи и от човека-какъв е, как му понася този хороскоп, който всъщност е избрал.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #508 -: Юли 25, 2014, 02:58:49 pm »
Като гледате една карта, можете ли да видите силата на човека? Откъде черпи сили в трудни моменти? Както Луната показва къде ще са най-големите вълнения, а Слънцето - за какво трябва да полага съзнателно усилия човек. Или се търси най-"достойната" планета? Но това че е добре поставена, гаранция ли е, че е източник на сила? Особено ако към нея има тежък транзит? Или Сатурнчо?

Там ,където е Водата ,с поглед към Риби.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #509 -: Юли 25, 2014, 03:04:58 pm »
Съгласна съм с енигма
Можем да намесим и лотовете, но на мен още ми е рано